akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Práce s videem (střih, konverze, …)  (Přečteno 27653 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline PridajSvK

• AKT-team
  • Otaku
  • www.shirai.cz
Re:Práce s videem (střih, konverze, …)
« Odpověď #30 kdy: 22. Listopad 2013 - 21:30:39 »
A mne by ste pomohli s kamerovym formatom mts, či konvert, tak nastavanie vegasu a renderu...diki moc

Offline Amberdrake

• Nováček
  • *
« Odpověď #31 kdy: 22. Listopad 2013 - 22:52:18 »
A mne by ste pomohli s kamerovym formatom mts, či konvert, tak nastavanie vegasu a renderu...diki moc

neco ve stylu:

Kód: [Vybrat]
SetMemoryMax(1024)
LoadPlugin("F:\AmberdrakeSubs\Plugins\DGdecodeNV\DGDecode.dll")
LoadPlugin("F:\AmberdrakeSubs\Plugins\ffms2.dll")
svid=FFVideoSource("F:\AmberdrakeSubs\To Aru Kagaku no Railgun S\work\20\とある科学の超電磁砲S #20.ts")
DGSource(svid,crop_t=0,crop_b=0,crop_l=4,crop_r=4,resize_w=1920,resize_h=1080) #okrouhani rozmazanych kraju, pokud tam jsou
TFM(order=1).TDecimate(mode=1) #prevedeni z interlaced na progressive, pokud je potreba
Trim(0, 3511) ++ Trim(3723, 37756) #vystrihnuti toho, co nechchces, respektive co tam chces nechat
Spline36Resize(1280,720) #prevedeni do rozliseni, co potrebujes
ResampleHQ(1280,720, srcmatrix="TV.709",dstmatrix="TV.709",src_left=0,src_top=0,src_width=-0,src_height=-0)
GradFun3(thr=0.4, radius=4, elast=3, mask=1, dthr=0.1, mode=6, smode=2) #odstraneni bandingu, pokud je potreba
« Poslední změna: 23. Listopad 2013 - 01:44:20 od Amberdrake »

Offline Five By Five

• Sledovač
  • **
« Odpověď #32 kdy: 16. Srpen 2015 - 18:46:07 »
Vedeli by ste my poradiť ako pomocou programu ffmpeg vložiť do videa externé titulky (spraviť hardsub)?

ak sú titulky v sofsube - ide to takto:
-vf subtitles="názov softsubu.mkv"
ak sú ale titulky externé - nič z tohoto nefunguje (spraví sa video, no titulky v ňom nie sú):
-vf subtitles="názov súboru s titulkami.ass"
-vf ass="názov súboru s titulkami.ass"

prípadne viete odporučiť nejaký dobrý freeware "gui" kde by sa dali vložiť titulky, spraviť nastavenia typu:
-crf 17 -preset veryfast -tune animation -profile high -level 41 -c:a copya prípadne ešte takta nahádzať viac videí do frontu aby sa postupne robili?
Jediní dobrý, čo toto všetko zvládne (okrem toho frontu - tam vkladá zlé titulky) a na meno ktorého si nespomeniem, ja shareware, čo vám dovolí urobiť asi 10 videí...

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #33 kdy: 16. Srpen 2015 - 21:38:17 »
prípadne viete odporučiť nejaký dobrý freeware "gui" kde by sa dali vložiť titulky, spraviť nastavenia typu:
-crf 17 -preset veryfast -tune animation -profile high -level 41 -c:a copya prípadne ešte takta nahádzať viac videí do frontu aby sa postupne robili?
Jediní dobrý, čo toto všetko zvládne (okrem toho frontu - tam vkladá zlé titulky) a na meno ktorého si nespomeniem, ja shareware, čo vám dovolí urobiť asi 10 videí...

pouzivam RipBot264

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #34 kdy: 17. Srpen 2015 - 02:07:34 »
Vedeli by ste my poradiť ako pomocou programu ffmpeg vložiť do videa externé titulky (spraviť hardsub)?

ak sú titulky v sofsube - ide to takto:
-vf subtitles="názov softsubu.mkv"
ak sú ale titulky externé - nič z tohoto nefunguje (spraví sa video, no titulky v ňom nie sú):
-vf subtitles="názov súboru s titulkami.ass"

Zkus tohle http://forum.akihabara.cz/index.php?topic=4511.msg41691#msg41691 - da se kombinovat s MeGUI, ktere funguje na stejnem principu. A ohledne ffmpegu (ten je taky super a muzes ho pouzit misto h264.exe a neroaacenc.exe ci jejich alternativou MeGUI) ten urcite taky defaultne podporuje vlozeni ext titulku, zkus si vypsat help do textaku a tusim ze to slo takto: "ffmpeg -help > help.txt" + zkus i dalsi prepinace krom -help jako je: -formats, -encoders, -decoders, -codecs. vic v helpu nebo tu na webu ffmpeg https://www.ffmpeg.org/ffmpeg.html

hodne stesti ;)

Offline Five By Five

• Sledovač
  • **
« Odpověď #35 kdy: 17. Srpen 2015 - 19:03:15 »
Ďakujem za odpovede.
Nakoniec sa mi podarilo prehrabať k riešeniu - v priečinku, kde mám a spúšťam "ffmpeg.exe" vytvoriť priečinok s názvom "fonts" a vňom súbor "fonts.conf", ktorý stiahnem napríklad tu:
https://ffmpeg.zeranoe.com/forum/download/file.php?id=26&sid=7aae3f3e8f713a32512850a914c39bc5potom už funguje:
Ja som tam ten priečinok aj súbor síce už mal - zrejme ale nesprávny...

Z toho softsubu to išlo pravdepodobne preto, že do nich sú väčšinou už vložené aj potrebné fonty, no keď som to chcel spraviť s externými titulkami program si bez tohoto dodatku neporadil...
Neviem, prečo v "Static" verzii nie sú tieto veci automaticky... Alebo to aspoň nerozpíšu v helpe...