akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Jaké seriály zrovna sledujete  (Přečteno 56942 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Dara

• Beware fujoshi
  • Moderátor
  • Sledovač
  • Překladatel Biši-fansubs
Re:Jaké seriály zrovna sledujete
« Odpověď #30 kdy: 29. Srpen 2010 - 17:26:03 »
Koukám na Natsu no koi wa nijiro ni kagayaku. MatsuJun sladký jako vždy. Jeho "partnerka" je zajímavá charakterově. Jinak je to taková letní oddechová romantika.
https://dorama.akihabara.cz/dorama/Natsu-no-Koi-wa-Nijiiro-ni-Kagayaku-2010

Offline Sanji

• Moderátor
  • Otaku
  • de geso~
« Odpověď #31 kdy: 05. Září 2010 - 13:05:12 »
Momentálne sledujem a zároveň prekladám doramu Moyashimon. Beriem to ako ľahkú komédiu. Baví ma to. Anime som nevidel, mangu nečítal, takže porovnávať nemôžem.

Kód: [Vybrat]
http://wiki.d-addicts.com/Moyashimon
Teraz rozmýšľam nad Unubore Deka, čo mi príde čudné, ale určite nalákam pár ľudí, keď poviem, že tam hrá napríklad Ikuta Toma (Hanazakari no Kimitachi e - Nakatsu Shuichi), Kaname Jun (Atashinchi no Danshi - Okura Fuu) a čo najlepšie, Nakashima Mika (NANA - Nana). Vraj to je taká šialená komédia... ešte uvidím.

Kód: [Vybrat]
http://wiki.d-addicts.com/Unubore_Deka

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
« Odpověď #32 kdy: 30. Srpen 2011 - 14:13:39 »
No, já mám právě rozkoukáno toto: Arakawa under the bridge, Hana kimi "2", Ikemen desu ne, Hong Gil Dong, Ouran, Umareru. a včera jsem konečně rozkoukala Zettai Kareshi. A tak nějak sleduju - nesleduju Scent of Woman.

Offline Dara

• Beware fujoshi
  • Moderátor
  • Sledovač
  • Překladatel Biši-fansubs
« Odpověď #33 kdy: 30. Srpen 2011 - 14:51:09 »
Já asi dropla Maerineun Uibakjoong. Kdyby to mělo jen deset jedenáct dílů, tak super. Ale šestnáct je moc. Okolo té desítky mě to přestalo bavit. A zatím se mi nedaří se k tomu vrátit. Moc to natahují, aktéři se pořád nemůžou rozhodnout a už to není zábavné.

Offline Lestat

• Nováček
  • *
« Odpověď #34 kdy: 14. Září 2011 - 10:42:04 »
Začal jsem sledovat Pound no Fukuin. O boxerovi, který se zamiluje do jeptišky. Zároveň má problémy s jídlem a udržet se ve svojí váhové kategorii.  :D

Offline muu

• Sledovač
  • **
« Odpověď #35 kdy: 14. Září 2011 - 15:53:22 »
Doramu jsem začal sledovat teprve nedávno. Někdy kolem začátku prázdnin, takže jsem v tomto směru nový. Každopádně tady je pár věcí co jsem zrovna dokoukal nebo sleduju.

Trick (1,2,3, specialy, filmy) byla to paráda, sranda, bomba. Detektivka, "magie" ala triky, vyšetřování a skvělej nesuchej humor.

Dále nyní sleduju Shinzanmono kde se pomalu blížim ke konci. Je to taková neobvyklá detektivka kde nemáte co díl 1případ, ale celá serie se zabývá 1 vraždou.

Ještě sleduju 2. sérii Liar Game. První série byla skvělá a druhá ji v tomto trendu následuje. Skvěle propracovaný postavy a jejich psychyka. výbuchy šílenství a záchvaty smíchu, breku a jiných neřestí. Všechno doplňuje hudba, který nejsem žádný zastánce, ovšem zde se naprosto hodí a krásně dokresluje atmosféru. Rád bych si přečet i mangu, jenže ta momentálně stojí  :-\

Tak to by bylo a nyní se jdu vrhnout na Pride :)

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #36 kdy: 14. Září 2011 - 18:30:47 »
Dále nyní sleduju Shinzanmono kde se pomalu blížim ke konci. Je to taková neobvyklá detektivka kde nemáte co díl 1případ, ale celá serie se zabývá 1 vraždou.

Tak to by bylo a nyní se jdu vrhnout na Pride :)

Shinzanmono - jaké to je? Vyskytují se tam herci, které mám v hledáčku (Abe Hiroshi, Kurosaki Meisa, Osamu Mukai), tak jestli to stojí za to, na to kouknout.

A až dokoukáš Pride, tak dej taky vědět. Japonci a hokej, jahahahá  :D

Offline muu

• Sledovač
  • **
« Odpověď #37 kdy: 14. Září 2011 - 18:43:21 »
Je tam Abe Hiroshi takže to stojí za to! Ani jsem u toho nepocítil nudu a ty díly utíkaj až moc rychle. Fakt, člověk to zapne a je konec. Ani jsem neměl nutkání sledovat kolik zbejvá do konce. Určitě je to jedna z lepších detektivek. Taková... neotřelá a sem tušim u 8. dílu a pořád nevim kdo je vrah :O. A samozřejmě vtipný hlášky a semtam scény taky nechybí jak je již zvykem. No doporučuju zatim jedna z těch lepších doram co sem měl tu čest vidět. Jo a málem bych zapoměl, má to vynikající ost a i když se semtam opakuje, vůbec neleze na nervy, naopak jsem si musel stáhnout úvodní znělku :D

Až dokoukám Pride tak dám vědět. Možná i dřív někdy během.. člověk hned pozná jestli mu to sedlo nebo ne. Co všude čtu tak si to každej vychvaluje a z každýho se u tohohle stal Kimurovec (Kimura Takuya) nebo je to poslalo sledovat Long Vacation a Kimurovcem se stal až pak :D
« Poslední změna: 14. Září 2011 - 18:47:07 od muu »

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #38 kdy: 14. Září 2011 - 18:54:20 »
Já právě s Abem teď nedávno dokoukala Antique a to bylo moc fajn. Takže díky, píšu si, na co musím kouknout. :-) Moc na detektivky od Japonců nekoukám (přitom je mám docela ráda), ani sama nevím proč...

Kimuru Takuyu znám, zmiňované Long Vacation jsem viděla, tak jsem zvědavá, jak si pohraje s rolí hokejisty. Navíc tenhle sport + Japonci = moje vzpomínka na mistrovství a vlastňák.  :D

Offline muu

• Sledovač
  • **
« Odpověď #39 kdy: 14. Září 2011 - 19:07:19 »
Antique hmm hned si píšu :D mě se s nim líbil Trick, kde byla fantastická interakce mezi hlavními postavami + tam hrál jednu z vedlejších rolí Namase Katsuhisa (teeeen učitel z gokusenu). Tohle je takovej muj oblíbenej žánr kterej se skoro nikde nevidí. Vesnička... lidi umíraj, kdo je vrah + komorní atmosféra a do toho inteligentní nevlezlej humor.

U detektivek je to těžký... oni strašně kopírujou americký detektivky (i soundtrackem!!!) Třeba BOSS má jeden z hlavních songů z transformers... takže možná tohle bude jeden z důvodů a další důvod by mohl bejt ehm.. japonská policie :D (ťed myslím ty panáčky v uniformách) strašně se snaží napodobit tu ameriku no.

A japonci a sport? Ve všem co jim nejde v reálu jsou v anime, mangách a doramách nejlepší TOP mástři co dobývaj slávu ve světě :D

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #40 kdy: 14. Září 2011 - 19:20:16 »
No, já jsem si říkala, že bych Trick někdy dát mohla, ale moc dlouhý (3 série, 3 filmy, too much for me for now). Ale jestli umírají ve vesničce (hned se mi vybavujou Vždy v Midsomeru), to zní... ^^

Třeba BOSS jsem si říkala, že bych koukla (Erika Toda a hlavně Takenouchi Yutaka), ale hlavní představitelka je mi strašně nesympatická, takže se BOSS ode mě vzdaluje.
Já si právě občas všímám a říkám si, kde jsem jen tuhle hudbu slyšela, nechápu, proč jsou tak posedlí USA... ale je fakt, že někdy se ta hudba více hodí sem, než do amerických filmů :-D

Když už jsme u toho sportu, viděl jsi Rookies? Asi zatím nejlepší sportovní dorama, které jsem viděla. Narazila jsem i na film, kde hrají volejbal. Nemluvě o Waterboys.
Já si právě vždycky říkala, že když jsou ti Japonci tak snaživí a jdou do všeho tak hrozně moc, jak to, že na světových šampionátech je to většinou fail. :-D Asi si to vynahrazují...

Offline muu

• Sledovač
  • **
« Odpověď #41 kdy: 14. Září 2011 - 19:33:43 »
Trick rozhodně zkus, je to rozdělený vždycky tak 1-3(max) díly je 1 epizoda s 1 dějem. takže prostě koukneš na 3díly a můžeš si dát pohov. Je tam vpozadí nějakej takovej jakejsi příběh, ale vubec nenutí to sledovat všechno najednou. Vždycky se objeví nějakej "spiritualista" někde.. a oni to jedou vyšetřit... teda Abe dostane úkol a nějak podvede Nakamu Yukii aby jela s nim :D Je to muž se srdcem na správném místě, takže často omdlévá (velice komickym způsobem) a práce zůstane na Yukii :D

BOSS jop.. Erika Toda hlavní důvod proč sem na to koukal a proč to bylo zajímavý. V 2. sérii bez ní to bylo tragický, přestalo to bejt vtipný, nový postavy nesympatický a šlo to tak nějak do kytek.

Taky mě někdy udivuje co dokážou udělat s tou hudbou. Jako koukat na kriminálku kde hraje akční hudba ve fázích "zapisujem do tabulek, ptáme se svědků atd" je skoro nepředstavitelný a ono to nějak funguje.

Rookies jsem neviděl, zatim koukám na věci oblíbenejch herců (ještě toho mám dost) ale pak se někdy mrknu. Taky jsem narazil na doramu kde hrajou volleyball (attack no.1) ale moc jsem to nesledoval. Nějak mě sporty neberou. Ono jim to nejde asi protože sou moc snaživí, daj ze sebe co nejvíc, jenže nemaj kdo by je trénoval a celkově asi nemaj takový ty sportovní proporce :D a... co si budem nalhávat sport začíná bejt hlavně o penězích (některej už v tom je až po čepici na hlavě)

A sakra tohle bylo delší než jsem zamýšlel a představoval si :D Musim začít používat brzdu občas :o

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #42 kdy: 14. Září 2011 - 19:51:33 »
Heh, vůbec nemusíš, já si ráda počtu, protože většinou se mnou se nikdo o dorama nebaví, protože většina lidí na to nekouká nebo nemá ani potuchy, co to je. Ten zbytek viděl tak maximálně Hana Kimi a abych nekřivdila jedné kamarádce - ještě korejské romatické tragické ubrečené super seriály (dobře no, na nějaký taky kouknu :-D).

Neznám Abeho žádné v roli, kde by neměl srdce na tom správném místě, navíc je to děsnej sympaťák, takže člověk se s ním nikdy nenudí (viz Dekichatta kekkon). Jsem přesvědčená, Trick zkouknu. :-D Nakamu Yukii znám z Gokusenu, ale tam se mi postupem sériemi zprotivila. Což nevadí, tady hraje jinou roli, takže to snad bude v pohodě.

S tou hudbou - že jo! :-D Je úžasný, jak jim to všechno šlape a jak to všechno vypadá stylově, akčně a udělat to někdo "ze západu", tak to vypadá směšně.

Na sportovní většinou taky nekoukám, bylo to většinou náhodou, že v tom byl sport, jinak jsem to viděla buď díky doporučení, nebo nějakému herci, kterého jsem v té době měla oblíbeného.

Když tak o tom přemýšlím, tak jediný seriál, který by byl z "policejního" prostředí byl IRIS, ale to bylo korejské produkce. Jinak nic. Fuj, vážně to musím napravit.

Offline muu

• Sledovač
  • **
« Odpověď #43 kdy: 14. Září 2011 - 20:04:29 »
Se mnou se o  tom taky nikdo nebaví i když já taky na doramu nekoukal. Myslel sem, že sou všechny stejný - 1holka, spousta bišíků :O nebo jak iřkáš korejské romantické tragické ubrečené super seriály :D

Jojo Abe je borec. Jelikož se moc nezaměřuji na mužskou hereckou populaci, byl jsem překvapen, že japonci maj taky herce, kteří nejsou jen super bišíci, ale prostě chlapi. On je prostě jinej než ostatní. Zvládá karate ale i luffyho gomu gomu nooo... už nvim co to použil (fakt nekecam :D) Nakama mi taky v gokusenu nesedla, tam byl nejlepší učitel no, ale tady spolu tvoří takovou alchemii, že by jeden žasnul.

Ta hudba mě taky neustále překvapuje. On i ten originální sountrack je někdy v  těch filmech tak blbě použitej, že by jim jeden nejradši plácnul a tady to funguje prostě... je to šokující.

Seriál z policejního prostředí.. Hmm Mr. Brain, poprvé jsem zde spatřil Kimuru a je to takovej mix mentalisty a CSI :D + tam hraje Ayase Haruka ktera se mi líbila v Hotaru no Hikari.

Ještě jsem zapoměl na začátku, že sleduju Blood Monday (a čtu i mangu) a musim říct, že to taky neni nejhorší počin století :)

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #44 kdy: 14. Září 2011 - 20:38:03 »
Luffyho?! :-O :D Musim vidět!!

Je fakt, že třeba ta hudba se mi náramě líbila v Rookies a Otomenovi - tam to tak padlo :-)

Seriál znám, neviděla jsem, ale nějakou dobu už plánuju to změnit... Já vůbec plánuju, že toho ještě uvidím :-D Ayase znám a jinak než Ahomiju ji prostě nevidim :-D Takže když jsem ji pak viděla v Tatta hitotsu no koi, tak už se mi tolik nelíbila. Tak doufám že jako asistentka géniuse bez sociálního cítění se mi bude zase líbit :-)

Bloody Monday viděno, líbilo se, ale třeba 2. řadu moc viděn nechci. Ony jsou téměř vždy horší než ta předešlá, takže si nechci zkazit dojem.