akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Ukládání (záloha) anime na HDD  (Přečteno 32798 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Hayate

• Vyhledávač, stahovač, sledovač a archivář
  • Veterán
  • Ctrl+U Ctrl+A Ctrl+C Ctrl+W a JDownloader jede.
Ukládání (záloha) anime na HDD
« kdy: 13. Únor 2011 - 01:17:09 »
Potřeboval bych poradit s ukládáním anime.

Jak to řešíte vy?
Ukládat (zálohovat) na více menších disků (1TB) př. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=85801
nebo ukládat na méně větších disků (2TB, 3TB) př. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70607

Dostal jsem se do stádia, že bych chtěl sosat, ale už dochází místo a přitom nechci mazat jiný anime a ostatní věci.

A jakou používáte strukturu ukládání (do složek, třídění, atd).
Hledám nějaký vzor, podle kterýho bych to nějak mohl ukládat, abych se v tom vyznal, a aby to nějak vypadalo.
Domnívám se, že s tím máte větší zkušenosti.

EDIT: Podobné téma - Lovci a sběrači (Anketa - Co děláte s anime?)    fish
« Poslední změna: 19. Srpen 2011 - 15:10:29 od fishmancz »

Offline Sovereign

• Admin
  • Sledovač
Re:Ukládání (záloha) anime na HDD
« Odpověď #1 kdy: 13. Únor 2011 - 05:19:04 »
Tak já nezálohuju... Mám diskové pole přes 3TB (2x1TB, 2x500GB a 1x320GB), takže tohle zálohovat už dost dobře nejde. Teď disky vyměňuju za 1TB. Podle mě se nevyplatí kupovat větší disky, protože pokud ti jeden odejde, tak přijít třeba o 2TB anime je horší než přijít o 1TB.

Systém třídění nemám. Prostě složka s názvem "Anime" (očíslovaná podle čísla disku) a v tom hromada složek s názvem anime :-D.

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #2 kdy: 13. Únor 2011 - 10:52:50 »
Já to řeším na WD 1,5TB Green 5,4rpm. Tyhle jediné jsou spolehlivé, jako větší disky. Do větších už opravdu nemá cenu jít... Jak bylo řečeno je rozdíl, jestli ti odejde pouze disk s 3TB anime a nebo disk s 1,5TB. Za rok chystám mirror.

Pak disky pojmenovávám stylem Anime 1, Anime 2, Anime 3, Hentai HDD a Notebook.

Složky pojmenovávám stylem:
"Japonský název (Anglický název) [Název skupiny]"
Př:
"Suzumiya Haruhi no Yuuutsu (The Melancholy of Suzumiya Haruuhi) [Decay]"

Soubory pojmenovávám:
[Skupina]_Japonský název_číslo epizody_[rozlišení_rip_video_audio].přípona
Př:
[Decay]_Suzumiya_Haruhi_no_Yuuutsu_01_[1920x1080_Blu-ray_H264_FLAC].mkv

Jediný problém nastává u více seriových anime. To složku pojmenovám stylem:
"Japonský název (Anglický název)"
Př:
"Suzumiya Haruhi no Yuuutsu (The Melancholy of Suzumiya Haruuhi)"
A teprve do ní hodím další složku už s konkrétní skupinou:
"Suzumiya Haruhi no Yuuutsu (The Melancholy of Suzumiya Haruuhi) [Decay]"

Samozřejmě, když nějaký parametr chybí (jaká anglický název, jméno skupiny, rip, rozlišení, nebo cokoliv jiného), tak ho prostě nevyplňuju a zůstane prázdné nevyplněné.

Ručně to nedělám, mám na to svůj vlastní program jménem AniSub. Nebo můžeš použít jakéhokoliv jiného klienta od AniDB. Nascriptuješ si podmínky, za jakých se má soubor přejmenovat a kam se má přesunout a je vše vyřešeno. :) Sry, že dělám reklamu na svůj produkt, ale máš to i databázový systém v jednom, takže ti pak stačí otevřít program a hned víš, kde co máš.
A vyznáš se v tom jak ty, tak pak i ostatní lidi.

Offline Xellos

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #3 kdy: 13. Únor 2011 - 13:46:10 »
Záleží jaké máš zkušenosti. Mě za více jak 13 let zatím nikdy disk neodešel, pak záleží na PC. Pokud máš dost ATA/SATA portů, atd ...

Jinak struktura rozdělení Anime->Anime, Obrázky, OST, ... -> Dále rozdělené podle názvu složek. Díly pojmenované: "Název anime" "číslo dílu" - abych mohl rovnou z přehrávače překliknout na další díl.

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #4 kdy: 13. Únor 2011 - 15:26:06 »
ja prave riesim ten isty problem... idem kupovat 2x2TB
Kód: [Vybrat]
http://www.alza.sk/western-digital-caviar-green-2000gb-d149788.htm]http://www.alza.sk/western-digital-caviar-green-2000gb-d149788.htm.. planujem tam nakopcit veci, odpojit a zalozit si do skrine( k anime, co som videl sa vraciam az po dlhsom case, takze ich nenecham pripojene)...  Strukturu som rozmyslal: Hlavna zlozka - Meno anime a v nej potom zlozka na video (Meno anime + skupina), zlozka na OST a zlozka na obrazky. A potom cely disk hodim do programu Where Is It? 

edit
inak ako pozeram na tie disky, co tam mas, tak sa ti cenovo oplati kupit tie 1TB...
« Poslední změna: 20. Červenec 2011 - 04:47:32 od Thorr »

Offline TIwdaym

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 20. Červenec 2011 - 00:32:09 »
Nu ja zálohujem tak, že všetky anime si konvertujem na normálnu kompresiu, nie nejakú, (pre príklad 5000Kb/s pre HD anime... fakt des) a potom podobne - mám zložku anime a priečinky zo seriálmi nič viac :D

Nuž a používam taký programík, ktorý ti urobí akoby index (databázu) vecí na rôznych médiách (hdd, cd, atd.) a pekne si tam môžeš potom vyhľadávať, kde čo máš uložené. Nejak advanced disc catalog sa to volá.

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #6 kdy: 20. Červenec 2011 - 15:39:49 »
tak idem kupit dalsi 2TB a 1TB disk.. spolu to budu 4 x 2TB, 1 x 1TB a 500GB externy

Offline reader5

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 20. Červenec 2011 - 15:47:05 »
2x2TB 4x1,5TB 1x1TB-externy... Nazov disku- BD-DVD ANIME [A-Z] 1,2... nazov zloziek abecedne zoradeni napr Amagami SS BD 01-XX

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #8 kdy: 01. Srpen 2011 - 08:12:23 »
Jinak Gurthfin mi přivádí na jazyk otázku, kterou už si dlouho kladu. Proč si zálohujete stovky GB anime na disk? Samozřejmě pokud nejde o nějakou raritku nebo nemáte pomalý internet.
Já mám 16Mb od O2 a s touhle (i menší) rychlostí nemá prakticky význam si cokoli zálohovat.

Mno tuto otázku si více méně pokládá snad každý. A už několikrát jsem narazil i na opravdový extrém této otázky a to jest, k čemu mě bude toliká anime až zemřu, bude to po mě někdo chtít? Asi nejspíše ne! Tak proč to sbírám a ukládám...? Kouknu se na nějaké anime znova? Z 98% nejspíše si už žádné anime znova nepustím. Tak proč? Nechci se zaobývat moc filozofickou podstatou této věci, ale budu tvrdit, že je to stejné jako se sbíráním jiných věcí, jako např. poštovních známek, pivních tácků atp. Prostě to člověk sbírá a neřeší věci spojené s tím okolo.

Já abych se i přiznal, tak vím, že v dnešní době má rychlí internet kde kdo, ale na kvalitní výměny hdd to hdd to stále nemá. A moje počátky byli takové, že jsem bral, ale nikoliv dával, jelikož jsem neměl co nabídnout. Teď toho mám hafo a mohu i při výměnách rozdávat a to je to co mě hřeje u srdce.

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #9 kdy: 01. Srpen 2011 - 11:16:55 »
Citace
Jinak Gurthfin mi přivádí na jazyk otázku, kterou už si dlouho kladu. Proč si zálohujete stovky GB anime na disk? Samozřejmě pokud nejde o nějakou raritku nebo nemáte pomalý internet.
Já mám 16Mb od O2 a s touhle (i menší) rychlostí nemá prakticky význam si cokoli zálohovat.

Ja mam pomaly internet, len 3,5Mb... ale aj pri vyssej rychlosti by som zalohoval. Ako pisal Benda, tu otazku si tiez pokladam... Pre mna je to skor, mat informacie vzdy po ruke, moznost sa pozriet kedykolvek.. aj s 16Mb netom je to urcite na dlho stiahnut si trebars Kara no Kyoukai od Coalgirls - 59GB, Cardcaptor Sakura - 81GB ci One piece 1 - 400 178GB. Navyse nemas zaruku, ze ti to pojde naplno. Dalej to beriem ako "dokaz", ze som nieco videl. Neni to len nejaka poznamka niekde na serveri, ale ak by niekto chcel, mozem mu to poskytnut, popripade informacie o danom release. Taktiez tam mam nacasovane a poupravovane titulky. Stiahnut nanovo iny release a modlit sa, aby sedelo casovanie sa mi nechce a stream neuznavam.
Skratka otazku si pokladam, ale vnutorne pocity prevladaju...

Offline reader5

• Nováček
  • *
« Odpověď #10 kdy: 01. Srpen 2011 - 18:06:53 »
Ja mam pomaly internet, len 3,5Mb... ale aj pri vyssej rychlosti by som zalohoval. Ako pisal Benda, tu otazku si tiez pokladam... Pre mna je to skor, mat informacie vzdy po ruke, moznost sa pozriet kedykolvek.. aj s 16Mb netom je to urcite na dlho stiahnut si trebars Kara no Kyoukai od Coalgirls - 59GB, Cardcaptor Sakura - 81GB ci One piece 1 - 400 178GB. Navyse nemas zaruku, ze ti to pojde naplno. Dalej to beriem ako "dokaz", ze som nieco videl. Neni to len nejaka poznamka niekde na serveri, ale ak by niekto chcel, mozem mu to poskytnut, popripade informacie o danom release. Taktiez tam mam nacasovane a poupravovane titulky. Stiahnut nanovo iny release a modlit sa, aby sedelo casovanie sa mi nechce a stream neuznavam.
Skratka otazku si pokladam, ale vnutorne pocity prevladaju...
Ceske alebo slovenske titulky na Cardcaptor Sakura by som uvital sice ma moj release   204.9 GB casovanie by som si prisposobil

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #11 kdy: 01. Srpen 2011 - 19:09:05 »
Ja ukládám na více menších disků (1TB) jelikož jak už myslim že Benda psal tak obnovovat méně informací je lepší když se ten disk poškodí atp. Minulej tejden jsem se rozrostl o vpořadí druhej disk opět 1TB sice ještě neni naplněnej ale na tom už se pracuje :) ... jinak co se týče systém přídění tak mam složku anime a v té složce je spoustu složek s japonskýma názvama a v té složce mam už vše dohromady jak titulky tak video... ti tytulky mam pojmenované tak aby mi šly po sobě ( protože občas nějaké skupiny pojmenovávají každý titulek jinak to samé i u videa )  a to je asi tak všechno... dále pracuji na seznamu anime mangy a muziky v exelu... ale je to celkem práce začít skoro 1.5 TB srovnávat... takže to jde pomalu :D
Jinak jak se tady někdo ptal proč to vlastně schranujem když máme rychlí internet a podobně... tak můj první důvod je že jsem často na intru a tam se internety většinou nevyskytují a druhej důvod je jak už psal Benda tak je to prostě koníček jako třeba sbíraní známek a podobné závyslosti :D

Offline Xenotaku

• Nováček
  • *
  • Ender's the Delolizátor
« Odpověď #12 kdy: 01. Srpen 2011 - 20:30:09 »
Zhruba v květnu mi chcípnul 2TB HD s anime...
co mi dost pomohlo byla záloha adresářů a titulků.
(Nakopírujete všechno anime na jinej disk ale bez avi, mkv a mp4 souborů.)
Taková záloha má sotva giga (jsou to jen titulky a obrázky + sem tam mp3 nebo rmvb).
Obnova dat je pak o dost jednodušší.
Ideálně mít kámoše s FTP serverem a nasosat to od něj.
Eventuálně se ke spoustě torrentů snadno dostanete třeba tady.
http://doki.co/

Offline Skallpell

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #13 kdy: 05. Srpen 2011 - 08:41:51 »
Ja mam pomaly internet, len 3,5Mb...
Skúste sa vžiť do mojej kože kde je max. rýchlosť netu 200 kb/s :D a len tak medzi rečou už asi dva mesiace mi ide max. 30 kb/s :( Si predstate sťahovať len anime wallpaper niekoľko sekúnd, H-Mangu o veľkosti asi 8 MB 10 minút a album s veľkosťou 120 je na 1-5 až 3 hodiny... je to utrpenie
« Poslední změna: 05. Srpen 2011 - 08:47:57 od Skallpell »

Offline Remogeus

• Napůl linuxák, napůl windowsák
  • Starý kořen
  • Nikdy neutíkej před odstřelovačem, zemřeš unavený.
« Odpověď #14 kdy: 05. Srpen 2011 - 17:17:07 »
Jak vidím tak na anime a mangu máte 1TB a větší disky-já se musím na ntb spokojit s 30GB druhým diskem a 252 GB céčkem-P.S:2.disk mám jen na anime a mangu a už tam mám jen 285 MB volného místa (asi z něj smažu AkiSoru)-takže si asi koupím externí disk nebo BR jednotku a budu dělat zálohu-BR má až 50 GB
THIS ACCOUNT IS DEAD - FOREVER!