akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Jak jste se stali otaku?  (Přečteno 46912 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline segy

• Nováček
  • *
Re:Jak jste se stali otaku?
« Odpověď #30 kdy: 02. Květen 2011 - 20:45:25 »
no já se  dostal k anime přes recenzi k Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Bose v dnes již nevycházeícim Doupěti kde byla zmíňka o Neon Genesis Evangelion tak jsem to stahl a shledl ( neříkam že jsem to kvojí jak pobral) ale jelikož se mi to líbilo tak jsem se začal poohlížet po dalších Vampire Hunter D - Bloodlust ,Full Metal Panic! ,Love Hina a až jsem u toho zůstal

Offline josi

• Neaktivní moderátor
  • Sledovač
« Odpověď #31 kdy: 02. Květen 2011 - 20:53:31 »
menej anime a stále viac hentai (hlavne mangy) :-[.
Tomu říkám velice positivní vývoj, jen tak dál. Samozvaného největšího prasáka z ČR již máme, teď je potřeba další u sousedů.

Osobně u hentai také preferuji mangu či samostatné obrázky, anime mne v tomto ohledu příliš nenaplňuje. A rozhodně to nezpůsobuje extensivní censura. Chvílemi ji možná i vítám, jelikož je důvodem pro zapojení vlastní představivosti (což mám tak rád třeba u hentai mangy). Nebo ji mám rád, protože zakrývá mnohdy pochybně vypadající kresbu?

ale to se tu nejspíše nedozvíme, protože to nejspíše nezveřejní.
Především není moc pravděpodobné, že se v této komunitě budou vyskytovat, i když nemožné to samozřejmě ani v nejmenším není. Ačkoliv zajímal by mne názor člověka, který začal anime nenávidět, přestože ho měl zprvu rád. Nějaké zajímavé počtení u někoho v záložkách?

V každém případě jsem rád, že se vše vyjasnilo.

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #32 kdy: 02. Květen 2011 - 21:08:48 »
Josi -Já jsem taky rád že se to vyjasnilo... a i mně by velice zajímal názor takového člověka a celkem rád bych si sním pokecal o tom.
-A co se týče hentai tak tam taktéž dávám přednost čtení mangy než anime... nevim proč ale když se koukám na hentai anime tak mi to přijde takové divné... daleko raději si přečtu nějakou tu mangu :)
« Poslední změna: 02. Květen 2011 - 21:11:18 od Houbicka »

Offline gred

• Nováček
  • *
  • 街道レーサー☆
« Odpověď #33 kdy: 02. Květen 2011 - 21:17:23 »
josi: muj případ to rozhodně neni,ale ted mě tak napadlo že u někoho kdo měl anime nejdřív rád a pak ho začal nenávidět, by to mohlo bejt způsobený negativní odezvou z okolí...ze mě si kvůli tomu taky už párkrát dělali pr*el,ale já na ně se*u :P vždicky když někdo měl nějaký keci,pravda nestává se mi to často,ale když už tak prostě odvětim "ty tomu prostě nerozumíš..." a je klid :D

Offline josi

• Neaktivní moderátor
  • Sledovač
« Odpověď #34 kdy: 02. Květen 2011 - 21:36:59 »
gred: Aby někdo začal tímto způsobem anime nenávidět, spíše než o negativní odezvu by muselo jít o teror. V opačném případě si nedovedu představit povahu takového člověka („nepřineslo mi to dobro, nesnáším to“). Trochu nadsazuji, ale i tak si podobného člověka raději představovat ani nechci.

Jinak souhlasím s přístupem: rozumné lidi poučit, zbytek ignorovat.

Offline gred

• Nováček
  • *
  • 街道レーサー☆
« Odpověď #35 kdy: 02. Květen 2011 - 21:52:34 »
josi:tak pravda to asi trochu přehánim,ale možný je všechno...ale nikoho takovýho neznám...ono vůbec ve svim okolí sem asi jedinej kdo se nějak víc o anime,a vůbec o japonsko nějak zajmá...

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #36 kdy: 02. Květen 2011 - 22:03:36 »
Grede- jsem na tom stejně jako ty... ani v mém okolí není nikdo kdo by sledoval anime na takvé úrovni jako já... až na jednoho člověka kterého jsem uvedl tak trochu do hlubin anime... sice sledujeme a kecáme o anime většinou jenom na večer tak 1-2 hodinky před večerkou ve všední dny protože oba chodíme na SŠ a nějak na to víc nemáme čas... ale důležité je že nás to baví

Offline gred

• Nováček
  • *
  • 街道レーサー☆
« Odpověď #37 kdy: 02. Květen 2011 - 22:09:34 »
Houbicka:řekněmě že sem se už taky pokusil pár lidí do anime zatáhnout,ale párkrát sem se setkal s reakcí typu "kdyt je to kreslená pí.ovina pro děti"...tak co pak s takovejmahle dementama...hádat se nemá cenu,radši ho nechám at si myslí co chce...za to úsilí co bych do toho vysvětlit mu to vynaložil my to fakt nestojí...aspoň s pár lidma se o tom jakžtak dá bavit a chápou to,sice to nějak aktivně nesledujou ale dá se o tom s nima bavit...ale jak sem řikal,někoho kdo by to nějak víc sledoval jako já neznám...to byl taky jeden z důvodů proč sem se tu zaregistroval ;D ;D

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #38 kdy: 02. Květen 2011 - 22:22:48 »
Grede- Ja jsem zrovna narazil na člověka kterej je trochu moudřejší a nechal si to vysvětlit a celkem ho to zaujalo a baví ho to.
Samozřejmě že když potkáš reakci typu "kdyt je to kreslená pí.ovina pro děti" a tak podobně tak nemá cenu jim něco vysvětlovat a nebo se s nima o tom bavit přesně jak píšeš... ale když se ti poštěstí a najdeš člověka kterého to chytne tak je to super pocit že s snim můžeš pokecat o všem okolo anime a podobně... aspoň tak je to u mně.
Jinak ja jsem se tu registroval původně jenom proto abych mněl větší přístup k titulkům a překladatelským skupinám... a to že se tu můžu takhle s někým pobavit o věcech kolem anime a tak... tak na to jsme přišel až tenhle výkend :D což je celkem komické když tu jsem registrovanej něco přes 81 dní což je skoro 3 měsíce.

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #39 kdy: 02. Květen 2011 - 22:26:42 »
ja som tiez sam... v dedine nepoznam nikoho, kto by sa pozeral aktivne anime. Kamosovi sa pacil Hellsing, ale ked som mu chcel dat nieco insie, tak odmietol. A sused povedal, ze anime neznasa a pritom skoro ziadne nevidel. Skratka presne to iste, ako ked ja som sa tvaril, ze neznasam znelku z Aktov X (urcite si spominate). V podstate mi to bolo jedno, len som sa snazil byt dolezity.
No vdaka bohu za otakuland a aniaki a naprosto uzasnu databazu anidb, vdaka ktorej mame vsetko poruke. Inak tiez by som bol zaujimavy na rozhovor s clovekom, ktory znenavidel anime. Ak sa k niecomu takemu dosatnete, tak to postnite.

Bolo tu spomenute aj hentai... tak ake bolo vase prve hentaiko?
Osobne Bible Black (asi preto mam rad futanari.. som zvedavy, ci to ma nejaku spojitost)

Offline gred

• Nováček
  • *
  • 街道レーサー☆
« Odpověď #40 kdy: 02. Květen 2011 - 22:39:58 »
Houbicka:to je dobrý,já sem tu ani ne 12 hodin ;D...ale pravda že sem chodim asi rok,ale až dneska mě nějak napadlo že bych se taky mohl regnout ;D... jinak co se týče titulků,tak já český titulky moc nehrotim,já se spokojim s anglickejma,taky jen pár ze všech těch anime co sem zatim viděl mělo český,jinak všechno anglický...vlastně jenom 2 ze všech,Suzumiya Haruhi no Yuuutsu a Interstella5555...tu interstellu ani nevim jestli do toho mám počítat,tam mluvili 5 sekund na začátku a zbytek byly songy od daft punku :D...ale já nějak nikdy moc nechápu lidi co se na něco nechtěj kouknout jenom proto že to neni nadabovaný do češtiny...když jim řikám proč si radši nestáhnou titulky místo toho aby čekali x měsíců navíc než to nadabujou... taky trošku nesmyslný...já co můžu tak na to se kouknu v origo dabingu s titulkama,at už českejma nebo anglickejma :D

Gurthfin:když už si začal s hentai, moje první a zatim poslední co sem viděl byl Soukan Yuugi (sexual pursuit)...sice to byl jeden velkej incest ale dobrý ;D...chci se kouknout nějak v budoucnu na jeden další,bohužel sem mezitim zapoměl jak se menuje,ta stránka kde sem to našel je nějaká celá překopaná,tak nevim jestli to eště najdu teda >:(
« Poslední změna: 02. Květen 2011 - 23:18:13 od gred »

Offline Ales

• Nováček
  • *
« Odpověď #41 kdy: 02. Květen 2011 - 23:17:19 »
Moje první hentai bylo asi Bondage Game.

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #42 kdy: 03. Květen 2011 - 07:32:20 »
grede: Ja u anime českej nebo anglickej dabing nesnášim... a co se týče titulků tak mi sice angličtina nedělá nějaké problémy ale většinou hledám české titulky a celkem se mi to už i daří. Ale tohle je každého věc... viděl jsem lidi co jedině dabing a nebo že chtěli jenom anglické titulky.

Gurthfine:Moje první hentai?? Těžká otázka protože si svoje na svoje první hentai ani nepamatuju :D, ale myslim že to nebylo anime ale byla to manga. Přes školu nad tim zaspomínám a třeba si vzpomenu a dám vědět.  ;)

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #43 kdy: 03. Květen 2011 - 09:31:13 »
Jen tak do ringu... Tak já měl v anime a otaku sféře štěstí. S anime jsem začal v prváku na střední. Na svoji stranu otaku jsem zatáhl další dva kámoše ze třídy, pak pár příležitosných ze třídy (když se něco srandovního pustilo na noťasu), potom asi tři lidi z vyššího ročníku a o rok později (když jsem byl ve druháku) jsem další tři lidi z nižšího ročníku zatáhl na svoji stranu. Pak jsme zjistili, že jeden z učitelů taky ujíždí na anime, takže jsme udělali velikou výměnu. A nakonec to dospělo do takového stádia, že při jedné hodině programování, když zbyla volná chvíle, jsme se s kámošema podívali na Golden Boye a celé anime shlédl i ředitel školy s náma. :D

Jo byli to pěkné časy, ale bohužel zažil jsem i pár odchodů a úmrtí. Není to, že by ten dotyční skončil s anime, protože by ho nenáviděl, ale... Někteří skončili, protože já jsem byl pro ně zdroj a oni už odešli ze školy, jiní kvůli penězům, další kvůli známkám ve škole a humbuku ze strany rodičů a u jednoho to byla čistě přítelkyně, která je taky otaku, ale když byli spolu, tak nějak na anime ani neměli moc čas.

Takže spíše člověk nekončí, že by anime nenáviděl. Ano něco ho naštve, ale je to spíše takový momentkový zkrat, ale nic dlouhodobého. Spíše za to můžou vnější činitelé a nejčastějším z nich jsou peníze a čas.
« Poslední změna: 03. Květen 2011 - 09:34:34 od Benda_11 »

Offline josi

• Neaktivní moderátor
  • Sledovač
« Odpověď #44 kdy: 03. Květen 2011 - 13:50:24 »
Bolo tu spomenute aj hentai... tak ake bolo vase prve hentaiko?
Houkago: Nureta Seifuku nebo Imouto de Ikou!, nevím přesně.

Takže spíše člověk nekončí, že by anime nenáviděl. Ano něco ho naštve, ale je to spíše takový momentkový zkrat, ale nic dlouhodobého. Spíše za to můžou vnější činitelé a nejčastějším z nich jsou peníze a čas.
To je veskrze jasná a poměrně běžná (hlavně tedy ve druhém případě) věc. Právě proto mě zajímá někdo s vypěstovanými silnými negativními emocemi, raději však ne stylu: „Věnoval jsem se příliš svému koníčku, žena mne opustila, děti se mě bojí, žiji na hranici chudoby… A všechno je to tvoje chyba, anime!“