akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Jak jste se stali otaku?  (Přečteno 56096 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Sigmar

• Poznej svět a svět možná pozná i tebe...
  • Sledovač
  • **
Re:Jak jste se stali otaku?
« Odpověď #75 kdy: 20. Září 2012 - 16:49:55 »
Hm zajímavá otázka když jsem se nad tím opravdu zamyslel a zauvažoval co vlastně bylo první co sem viděl.. a chytl nějaké to povědomí o východní tvorbě. Kor té animované tak nejsem ani já vyjímkou ale bylo to kdysi dávno ještě na satelitu chytaných programech kde sem zhlédl celou sérii Uchuu Densetsu Ulysses 31  OP znělku si pamatuji i po těch víc jak  20 letech  ;)

No a pak to pokračovalo všelijak internet o tom sem si zatím mohl nechat jen zdát takže  v 92. cartoon network vhs z dovozu jaj  :o .
Některý věci co jsem viděl si už pořádně nepamatuji což je škoda.  Ale dílka od studia Ghibli ty mě hodně přikovaly k telce ikdyž to bylo vždy v nějakém jazyku kterému sem v té době sotva rozuměl. I tak to mělo své kouzlo.
Nesledoval sem ani digimony ani pokemony a buh vi co jeste ale diky mladsimu bratrovy je vsechny znám..  ;D

Pak pár let sportovní a delikventské éry. Kdy byla pauza s anime doramou a mangou. :-\

No a zbytek už není podstatný Sleduji a sledovat dál budu...

Offline Curly

• YOLO
  • Sledovač
  • **
« Odpověď #76 kdy: 20. Září 2012 - 16:53:39 »
Začalo to pokémonama :D
Vždycky brzo ráno na nově kolem 6. hod. dávali nějaké kreslené pohádky, tak jsem to koukal, pokémony jsem sledovával i když jsem byl starší, přidali se k tomu digimoni, beyblade, to byly pecky :D, na jetixu Král Shamanů, francouzské anime Galactik Football. Na jetixu když jsem viděl Naruta, říkal jsem si, jaká je to vždycky blbost, páč mě to bavilo jen někdy :D vůbec nevím proč. Ale tak ve 14ti jsem to začal sledovat zase, byl jsem do toho tak strašně zažranej :D - to stejné s Fullmetal Alchemist/FMA: Brotherhood; Naruta Shippuden sleduji doteď :) Poté jsem se nějak dostal k anime High School of the Dead (mám ho v žebříčku mezi top anime :D) Pak jsem se dostal k dalšímu anime přes Pridaja(HeroKratz) a to jsem shlédnul School Days :D a jak jsem shlédnul tohle, tak jsem se nějak dostával postupně k dalším anime podobných žánrů, udělal účet na akihabaře a shlédl další anime i jiných žánrů, něco jsem viděl na doporučení Pridaja, oblíbil jsem si nějaké japonské songy a už to jelo :D

Offline Pravda

• Sledovač
  • **
« Odpověď #77 kdy: 20. Září 2012 - 17:09:47 »
mel jsem porozchodovou depku a tak jsem si vymyval mozek narutem (brrrr), potom jsem zkusil FMA (no pani) a jak jsem zkouknul Clannad a poradne si zabrecel, byl jsem jasny.
Mé top anime: Clannad, Shinsekai Yori, B Gata H Kei, série Bakemonogatari, Ai yori Aoshi, Juuni Kokuki, Mahou Shoujo Madoka Magica, Nijuu-Mensou no Musume, Ookami Kodomo no Ame to Yuki, Usagi Drop, Jormungand, One Piece, Rurouni Kenshin - Meiji Kenkaku Romantan

Offline PridajSvK

• AKT-team
  • Otaku
  • www.shirai.cz
« Odpověď #78 kdy: 20. Září 2012 - 17:33:02 »
Pamätám si, že som to kedysi pozerával na animaxe.. Naruta, yu-gi-oh, potom jetix to bol shaman king... a nejak som to jedným okom sledoval. Potom pred 5 rokmi(leto 2007), prišiel môj bratranec z česka a hovorí mi či nehrávam naruto-arenu...tak som začal hrávať, on ma k tej hre dotiahol, doviedol ma na web konoha.cz...tam na forach som našiel kadejaké odkazy na weby a ako prvý bol dnes "zosnulý web" kage.cz(ktorý mimochodom mal na webe preklady bez povolenia)...naruta po nete som mal už dopozeraného na ongoing...z hokage.cz. Cez hokage som sa dostal na kage.cz, pretože tieto dva weby spolupracovali....tam som pozrel kanokon, moje prvé ecchi. A veľká éra otaku začala :D to bolo tak rok 2008, kedy som prvýraz videl na nete iné anime ako naruta. Samozrejme anime som už predtým pozerával v TV, ale ani som nemal poňatia, že to robia japonci...takže dokopy to bude dákych 7 rokov...

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
« Odpověď #79 kdy: 20. Září 2012 - 20:09:56 »
Zaujímavé je že tu väčšina začínala buďto na Pokémonoch alebo Narutovi (prípadne ešte na Dragon Ball). To sa potom ani nedivím outsiderom, že anime pre nich boli proste pokémoni a hentai (neskôr naruto a hentai) viz [spoiler][/spoiler]

Volám: to tu nie je nijaký starší pamätník, čo by začínal na trochu duchaplnejších anime? Síce aké kedy v telke dávali duchaplné anime, že áno ;)
Prosím už mi nedávajte karmu. NIJAKÚ
O o

Offline kvacm

• Yukata admin
  • Otaku
« Odpověď #80 kdy: 20. Září 2012 - 20:15:05 »
Jsou, ale stydí se. Ale tak co bys chtěl, my, co jsme chodili ještě do školy, tak jsme to chytli jak nějakou nemoc :)

Offline Tessai

• Nováček
  • *
« Odpověď #81 kdy: 21. Září 2012 - 08:45:05 »
internet o tom sem si zatím mohl nechat jen zdát takže  v 92. cartoon network vhs z dovozu jaj  :o .
Některý věci co jsem viděl si už pořádně nepamatuji což je škoda.
Hele v te dobe kraloval na anime hlavne RTL2. Co si vzpominam, tak cartoon network jel prevazne US kousky. Ja se k nemu dostal tedy pozdeji 94-95 a utkvely me v hlave dve serie.. Dexter's Laboratory a Cow and Chicken :). Cca 3 roky na to Cartoon zakodovali a bylo po zabave.. Jinak v te dobe me bylo opravdu jedno jestli to je US, nebo Japan.. Hlavne, ze to bylo kresleny a bojovalo se tam :)).

Offline Sigmar

• Sledovač
  • **
« Odpověď #82 kdy: 21. Září 2012 - 09:27:46 »
Hele v te dobe kraloval na anime hlavne RTL2. Co si vzpominam, tak cartoon network jel prevazne US kousky. Ja se k nemu dostal tedy pozdeji 94-95 a utkvely me v hlave dve serie.. Dexter's Laboratory a Cow and Chicken :). Cca 3 roky na to Cartoon zakodovali a bylo po zabave.. Jinak v te dobe me bylo opravdu jedno jestli to je US, nebo Japan.. Hlavne, ze to bylo kresleny a bojovalo se tam :)).

Jj rakušáci a ještě nějaké ty deutsche programy cos naladil jen když bylo pěkně.. A pravda že cartoon byl Us a pamatuju si ty cos psal na tu dobu Super.. No oproti večerníčku u nás celkem rozdíl. asi pro to mě to bavilo.  ;D
Hold výběr moc nebyl oproti denšku..  ;)

Ještě sem si zapoměl doplnit Dragon Ball co jsem sledoval u sousedů co vedle nás 3 roky bydlely asi vietnamci nebo tak.. ale to sem snad ještě nebyl ani na základce.  :)

Offline leon34

• Nováček
  • *
  • Leader AKT
« Odpověď #83 kdy: 21. Září 2012 - 09:49:52 »
Ked tak spomínam tak si pametam jedno anime :) tiež chodilo na madaroch a bolo dosť starého dáta. Asi aj to bolo moje prvé anime čo som videl. Bol som veľmi malý a názov si nepamätám. Viem ale, že bolo o volejbalistkách. Nie som si istý, ale hlavná hrdinka sa volala Mily. Asi tak nejako. Bolo to hrozne dávno:) Ale viem, že dragon ball som videl cele :) Pozeral som ho v roku 1997 :) to si dobre pametam. A samozrejme, tiež som ho pozeral na madaroch. Keďže sk alebo cz televizie veľa anime nedávajú.

Offline kvacm

• Yukata admin
  • Otaku
« Odpověď #84 kdy: 21. Září 2012 - 10:16:00 »
To já si zase pamatuju, jak dávali na němcích Spongeboba. Dneska se to vrátilo, jako by to bylo něco novýho :D

Offline Sigmar

• Sledovač
  • **
« Odpověď #85 kdy: 21. Září 2012 - 10:31:43 »
To já si zase pamatuju, jak dávali na němcích Spongeboba. Dneska se to vrátilo, jako by to bylo něco novýho :D

Njn dneska se vrací spousta věcí buď graficky upravených nebo jen s lepší reklamou..  :-\
A ničemu se to nevyhýbá kreslený nebo hraný všechno jedno...

Jo sponge ta malá žlutá houba na nádobí..   ;D

Offline kvacm

• Yukata admin
  • Otaku
« Odpověď #86 kdy: 21. Září 2012 - 10:59:40 »
Akorát je to předabovaný a Nova z toho má Vánoce :D

Ale kvůli těm reklamám se radši podívám na tu Hvězdou Bránu, tak po třetí, co dávají na Cool :D

Offline Clarian

• Nováček
  • *
« Odpověď #87 kdy: 21. Září 2012 - 16:12:56 »
No, já jsem jako malá koukala na Pokemony, ale tak to jsem to měla jako obyčejnou kreslenou pohádku :D Později jsem na Jetixu narazila na dabovaného Naruta (Zrovna tam byla ta část na mostě, úplný začátek, jak bojovali se Zabusou :D) Brachovi jsem potom řekla, že jsem našla skvělou kreslenou pohádku, on mi to pak našel online přes net a já zjistila, že je to japonské! No tak celkem šok pro mne. (Sotva jsem v té době stíhala číst titulky  :-\) Později jsem narazila na Bleach a pak spoustu dalších. Docela šok byl taky, když jsem zjistila, že Pokemon je taktéž anime!  :D  :D
A nakonec to dopadlo tak, že jsem za den shlédla i 20 dílů :D

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
« Odpověď #88 kdy: 21. Září 2012 - 18:40:53 »
Viem ale, že bolo o volejbalistkách. Nie som si istý, ale hlavná hrdinka sa volala Mily.
Asi si pozeral toto http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7642 Bežalo to aj na RTL2 a tam bol nazov Mila Superstar. Sem tam som to pozeral a pred fotrovcami som to totálne tajil. Však by ma asi dali na hormonálnu terapiu keby to vtedy vedeli :D Prípadne aj na elektrošoky :)

BTW dnes má slovo superstar dosť iný význam a ani nestojí sa tým zaoberať :D To len tak na okraj.
« Poslední změna: 21. Září 2012 - 18:50:11 od p3rsh1ng »
Prosím už mi nedávajte karmu. NIJAKÚ
O o

Offline hitomi

• Nováček
  • *
  • Without the skin, the bones I'm God.
« Odpověď #89 kdy: 05. Listopad 2012 - 13:44:22 »
Jj rakušáci a ještě nějaké ty deutsche programy cos naladil jen když bylo pěkně.. A pravda že cartoon byl Us a pamatuju si ty cos psal na tu dobu Super.. No oproti večerníčku u nás celkem rozdíl. asi pro to mě to bavilo.  ;D
Hold výběr moc nebyl oproti denšku..  ;)

Ještě sem si zapoměl doplnit Dragon Ball co jsem sledoval u sousedů co vedle nás 3 roky bydlely asi vietnamci nebo tak.. ale to sem snad ještě nebyl ani na základce.  :)

a pak ještě dávaly docela pěkný filmy na VOX + na německým MTV (nebo VIVA, nakonec možná na obojím) dávali takové krásné věci jako Vision of Escaflowne, Cowboy Bebop apod. :)

éru RTL2 pamatuji taky, to byly tak nějak moje začátky :) ale aktivně jsem se o anime začala zajímat až ve chvíli, kdy jsem viděla x 1999, Jin Roh a The Hakkenden  - všechno právě na VOXu

sailor moon, dragon ball, ranma 1/2 byly prostě takový "lepčejší animáky" z Japonska, který jsem sledovala raději než věci z cartoon network:)

Věř jen tomu, co je věčné, nepočaté, nekonečné. Vše, co stalo se a stane, zklamalo už, nebo zklame. Lermontov