akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Jak jste se stali otaku?  (Přečteno 56071 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline misaki-kaoru

• Nováček
  • *
Re:Jak jste se stali otaku?
« Odpověď #90 kdy: 03. Březen 2013 - 09:47:14 »
Já jsem hrála nějakou hru a na chatu se zrovna někdo bavil o anime. Já tomu nevěnovala žádnou pozornost, vlastně jsem ani nevěděla co anime je. Jenže pak i další dny se o tom bavili a mně to nedalo. Na nějakém blogu jsem si našla menší výpis anime(bylo jich tam asi 15 a já myslela, že jsou jenom tyhle) a zaujalo mě právě Vampire Knight. Zpočátku se mi to zdálo divné, ale pak už jsem se vezla. Přišlo Vampire Knight Guilty pak jsem nalezla Shirai a začala jsem vyhledávat další stránky a anime...

Jo, ještě předtím jsem v televizi koukala na Pokémony, ale to jsem vůbec nic netušila...

Offline Hito

• Otaku
« Odpověď #91 kdy: 03. Březen 2013 - 09:59:11 »
Na netu sem normálně vídával anime, ale moc sem se o to nezajímal, jednou sem se podíval na Bleach : Memories of Nobody, jen tak z nudy a šíleně se mi to líbilo, pak sem se musel podívat na celý Bleach, pak Elfen Lied, Death Note a už sem frčel :D
« Poslední změna: 04. Březen 2013 - 19:53:03 od Hito »

Offline kroana

• Starý kořen
« Odpověď #92 kdy: 03. Březen 2013 - 11:16:36 »
Když jsem před cca 8 lety trávila začátek léta doma simulováním chřipky (komu by se v červnu chtělo do školy, že...), trávila jsem hromadu času na netu sledováním seriálů. A jak jsem tak brouzdala po netu, potkala jsem Elfen Lied. Strašně se mi to líbilo. Pak jsem si pustila Naruta, a to byla docela sranda... a všimla jsem si, že jsou to oba japonsky seriály, tak jsem hledala dál. Narazila jsem na stránky nějakýho fansubu (tehdy tuším Delphi), a tam mě prosím pěkně zkazili ;D
Hrála jsem v tý době Lineage 2, tak nebylo tolik času na sledování, ale jak se postupně hra měnila a přestávala mě bavit, strávila jsem víc a víc času u anime. A teď mi to sežere 90% volnýho času. Přítel mi ze zoufalství kupuje různá MMO, abychom se bavili aspoň tam :-[ Včera koupil Guild Wars 2, takže mě teď zas chvilku neuvidíte... Hádám, že přežiju bez anime tak týden :D

Offline Eagle-M

• Nováček
  • *
« Odpověď #93 kdy: 03. Březen 2013 - 12:09:56 »
U mě, přestože jsem se na nějaký ten kreslený film občas celkem rád podíval, ten hlavní milník bylo anime (i když ne Japonské) Avatar: The Last Airbender. Zpočátku příliš dětsky vypadající příběh mě natolik strhl, že jsem všech 61 dílů zvládl v jednom zátahu bez spánku. Ještě dneska si říkám jak by se asi tvářil šéf v práci, kdyby zjistil co byl opravdový důvod mé narychlo vybrané dovolenky místo oznámené bolesti břicha  :). Potom přišel na řadu Naruto, který už mě sice tak neoslovil, nicméně ho následoval skvělý Full Metal Alchemist: Brotherhood a už to jelo.

Offline Delphi

• Nováček
  • *
« Odpověď #94 kdy: 03. Březen 2013 - 13:50:10 »
Když jsem před cca 8 lety trávila začátek léta doma simulováním chřipky (komu by se v červnu chtělo do školy, že...), trávila jsem hromadu času na netu sledováním seriálů. A jak jsem tak brouzdala po netu, potkala jsem Elfen Lied. Strašně se mi to líbilo. Pak jsem si pustila Naruta, a to byla docela sranda... a všimla jsem si, že jsou to oba japonsky seriály, tak jsem hledala dál. Narazila jsem na stránky nějakýho fansubu (tehdy tuším Delphi), a tam mě prosím pěkně zkazili ;D

Hehe, je fajn, že jsme někoho nakazili i přímo my s naší bývalou skupinou :D Aspoň i po těch letech od ukončení z toho mám radost  :)

Offline kroana

• Starý kořen
« Odpověď #95 kdy: 03. Březen 2013 - 18:27:07 »
No Vaše překlady byly výborný.
A s pomocí Shikabane Hime jsem nakazila i další lidi, takže Delphi... TY ZA TO MUZES! :)

Offline Kaori

• Nováček
  • *
« Odpověď #96 kdy: 03. Březen 2013 - 20:53:51 »

Já asi jako každý začínala na Pokémonech a Digimonech, ale nevěděla jsem, oč jde. No a pak jsem se dívala na animax (myslím, že se to tak jmenovalo) a od 8 večer to byl najednou A+, na kterém dávali "pořady nevhodné pro malé děti". Bylo mi tehdy asi 9 a hodně mě to zajímalo. A tam jsem se dívala na Kaleido Star, Inuyashu a hlavně na Slayers a bylo to. :D

Offline Miyako

• Nováček
  • *
« Odpověď #97 kdy: 03. Březen 2013 - 21:51:51 »
U mě to začalo v nějakých 6 letech s polským programem RTL7, u kterýho jsem trávila každý odpoledne u DragonBallu, DB Z, DB GT, Slayers, Dr. Slump, Soul Hunter, Yaiba, Magic Knight Rayearth... šlo toho tam docela dost :D
Takže když jsem pak po letech objevila na Animaxu již zmíněné Slayers, jaksi se mě jala nostalgie a už to jelo  ;D

Offline TsuchiKim

• Nováček
  • *
« Odpověď #98 kdy: 04. Březen 2013 - 22:33:35 »
no, hlavní podíl (i když se to lehce stydím říct) na tom měl Naruto :D později jsem k němu začala něco vyhledávat a dostala jsem se na konoha.cz, tam začalo mé šílenství po narutovi (áno, krušný necelý rok, než mi došlo, že tak úžasné to není), pak jsem hledala nějaký seriál na shlédnutí a dostala jsem se k Bleach a Death Note, narazila jsem i na Blood+, ale to jsem po dvou dílech vzdala... pak se stránky zrušily, ale mě to tolik nevadilo, páč jsem se dostala na jiné, kde byl větší výběr, a po shlédnutí asi další dvou, jsem začala anime vyhledávat cíleně :-[

Offline Ajdikk

• Nováček
  • *
« Odpověď #99 kdy: 31. Březen 2013 - 20:13:14 »
Když jsem byla malá tak dávali původního Sonika... a pak přišli nebezpeční Pokemoni.  ;D ;D

Offline Remogeus

• Napůl linuxák, napůl windowsák
  • Starý kořen
  • Nikdy neutíkej před odstřelovačem, zemřeš unavený.
« Odpověď #100 kdy: 31. Březen 2013 - 20:22:40 »
Tak já začínal na Neko no Onageshi a Mononoke Hime, pak přišel Naruto na tehdejším Jetixu a pak věci jako Kyoro-chan, Slayers a Kaleido Star na A+ a Animaxu... pak jsem hledal něco o tom, jestli neexistují stejné či podobné seriály a objevil jsem, že se tyto seriály nazývají anime. Takže jsem začal stále více sledovat, pak objevil mangu a zbytek jako u každého :D
THIS ACCOUNT IS DEAD - FOREVER!

Offline Monoxid

• „Dokonalý řád by změnil svět v pohřebiště.“
  • Nováček
  • *
« Odpověď #101 kdy: 07. Květen 2013 - 00:44:11 »
Tak jsem se rozhodla, že vás taky pobavím svým příběhem.   :)

Bylo nebylo, v jednom malém městečku žila slušná katolická rodina a ta měla několik krásných a hodných dětiček. A protože rodiče věděli, co je pro jejich děti nejlepší, nechali je koukat jenom na Českou televizi. Ještě v patnácti letech děti při zvuku kroků na chodbě spěšně přepínaly z amerických seriálů na přírodovědné dokumenty.

Takže: O Pokémonech a spol. jsem se dozvídala velmi okrajově a náležitě jsem pohrdala všemi milovníky velkých očí a roztomilých zvířátek. Dodnes jsem neviděla jediný díl Pokémonů, Digimonů či kdovíčeho, co tehdy běželo.  ;)

Po mnoha letech bylo ale nevyhnutelné, aby se japonská kultura v mém životě přihlásila o slovo. Můj táta často půjčoval filmy; koukal hlavně na to, aby měly hodně ocenění... tak se tam přimotala i Cesta do fantazie. Na první setkání pro mě nekoukatelná blbost. Ale vryla se mi do paměti. Pak přišla nejspíš už zde zmiňovaná Mononoke Hime na ČT a proces dokonala moje sestra, tehdy nadšená uživatelka ČSFD, stahujíc filmy s hodně procenty. Přitáhla domů (nejspíš omylem  :D ) Elfen Lied, Zámek v oblacích, Ged Senki a film FMA. Elfen Lied jsem rychle a opatrně vypnula, ale stala se ze mě pronásledovatelka studia Ghibli, protože už jsem cítila, že potenciál Hollywoodské fantasy je pro mě vyčerpán.

Pak jsem se nějaký čas pokrytecky chlácholila, že na kvalitní japonské filmy by měl koukat každý, ale že k tomu, abych sledovala nějaký infantilní seriál, nikdy nesklouznu. Jenže... se mezi postahovanou kolekcí filmů objevila Final Fantasy VII ...a po tomhle smrtelném zásahu jsem už seděla u internetu a hledala, co, kde a jak mi může zprostředkovat podobný zážitek... a tak se vyloupl Naruto.

Po prvním díle už milý Naruto visel na prvním místě žebříčku s názvem SvětKterýMáNejvíceVýhodOprotiTomuNašemu, a to dokonce před Harrym Potterem. Nesmějte se mi, začla jsem koukat na dabované díly z Jetixu. A když dabing skončil, protože už to nešlo ani cenzurovat, tak jsem poprvé (!!!) slyšela japonštinu. Trvalo mi, než jsem si zvykla, ale zpětně jsem vážně ráda, že jsem to nevzdala :)

Myslela jsem, že nic tak perfektního jako Naruto už nemůže vzniknout, tudíž se na nic ani nebudu koukat, ale dlouhé čekání na každý díl (a pak čekání na další díl mangy) mě z těch chorobných myšlenek vyléčilo. Na ČSFD do hlavních zpráv pronikl odkaz na jakousi  anketu o nejlepší anime, a já se tak dozvěděla, že existují i jiné věci než Naruto.

Ten pocit, že něco tak dokonalého přece už nejde stvořit, se v poslední době objevuje velmi zřídka až vůbec, faktem ale zůstává, že mi anime s Narutem v čele naprosto změnilo pohled na svět. Ámen  ::)

Offline umisk

• Nováček
  • *
« Odpověď #102 kdy: 07. Květen 2013 - 20:35:15 »

Po prvním díle už milý Naruto visel na prvním místě žebříčku s názvem SvětKterýMáNejvíceVýhodOprotiTomuNašemu, a to dokonce před Harrym Potterem. Nesmějte se mi, začla jsem koukat na dabované díly z Jetixu. A když dabing skončil, protože už to nešlo ani cenzurovat, tak jsem poprvé (!!!) slyšela japonštinu. Trvalo mi, než jsem si zvykla, ale zpětně jsem vážně ráda, že jsem to nevzdala :)

Myslela jsem, že nic tak perfektního jako Naruto už nemůže vzniknout, tudíž se na nic ani nebudu koukat, ale dlouhé čekání na každý díl (a pak čekání na další díl mangy) mě z těch chorobných myšlenek vyléčilo. Na ČSFD do hlavních zpráv pronikl odkaz na jakousi  anketu o nejlepší anime, a já se tak dozvěděla, že existují i jiné věci než Naruto.

Ten pocit, že něco tak dokonalého přece už nejde stvořit, se v poslední době objevuje velmi zřídka až vůbec, faktem ale zůstává, že mi anime s Narutem v čele naprosto změnilo pohled na svět. Ámen  ::)

beztak máš pozornost zdejšího publika jen díky zmínkách o Narutovi a svojí profilovce   :P

Offline Monoxid

• „Dokonalý řád by změnil svět v pohřebiště.“
  • Nováček
  • *
« Odpověď #103 kdy: 08. Květen 2013 - 00:41:19 »
beztak máš pozornost zdejšího publika jen díky zmínkách o Narutovi a svojí profilovce   :P

Se předveď ty  8)

(Můj příběh možná máš šanci překonat, ale Tadanobu Asano s krabicí mlíka je nepřekonatelný :P )
« Poslední změna: 08. Květen 2013 - 00:47:52 od Monoxid »

Offline kvacm

• Yukata admin
  • Otaku
« Odpověď #104 kdy: 08. Květen 2013 - 11:12:18 »

Bylo nebylo, v jednom malém městečku žila slušná katolická rodina a ta měla několik krásných a hodných dětiček. A protože rodiče věděli, co je pro jejich děti nejlepší, nechali je koukat jenom na Českou televizi. Ještě v patnácti letech děti při zvuku kroků na chodbě spěšně přepínaly z amerických seriálů na přírodovědné dokumenty.

Takže: O Pokémonech a spol. jsem se dozvídala velmi okrajově a náležitě jsem pohrdala všemi milovníky velkých očí a roztomilých zvířátek. Dodnes jsem neviděla jediný díl Pokémonů, Digimonů či kdovíčeho, co tehdy běželo.  ;)

Po mnoha letech bylo ale nevyhnutelné, aby se japonská kultura v mém životě přihlásila o slovo. Můj táta často půjčoval filmy; koukal hlavně na to, aby měly hodně ocenění... tak se tam přimotala i Cesta do fantazie. Na první setkání pro mě nekoukatelná blbost. Ale vryla se mi do paměti. Pak přišla nejspíš už zde zmiňovaná Mononoke Hime na ČT a proces dokonala moje sestra, tehdy nadšená uživatelka ČSFD, stahujíc filmy s hodně procenty. Přitáhla domů (nejspíš omylem  :D ) Elfen Lied, Zámek v oblacích, Ged Senki a film FMA. Elfen Lied jsem rychle a opatrně vypnula, ale stala se ze mě pronásledovatelka studia Ghibli, protože už jsem cítila, že potenciál Hollywoodské fantasy je pro mě vyčerpán.

Pak jsem se nějaký čas pokrytecky chlácholila, že na kvalitní japonské filmy by měl koukat každý, ale že k tomu, abych sledovala nějaký infantilní seriál, nikdy nesklouznu. Jenže... se mezi postahovanou kolekcí filmů objevila Final Fantasy VII ...a po tomhle smrtelném zásahu jsem už seděla u internetu a hledala, co, kde a jak mi může zprostředkovat podobný zážitek... a tak se vyloupl Naruto.

Pěkný příběh, až se mi tomu nechce věřit :)

Fakt bomba!