akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Jak a odkud nakupovat? (e-shopy, platby, místní i zahraniční prodejci, figurky, mangy, …)  (Přečteno 104135 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tenshi_chaozzer

• Tenshi's Defense Squadron
  • Sledovač
  • **
  • AMV maniak^^ Leader od "SSS"
Pls poradte mi nejaký internetový anime e-shop s ktorým máte už skúseností, pretože moja mama je strašne paranoidná a neverí nakupovaniu cez pay pal preto ju chcem presvedčiť že nič zlé sa nestane ale potr. mať najprv ja istotu aby ma niekde neodrbali. Preto keď už máte nejaké pozitívne skúsenosti s nakupovaním v nejakom anime e-shope tak prosím napíšte mi link.   :)  :)
« Poslední změna: 25. Říjen 2011 - 10:30:57 od fishmancz »

Offline Xellos

• Neaktivní moderátor
  • Otaku

Offline Ivory

• Megurine Luka fan
  • Neaktivní moderátor
  • Otaku
Kód: [Vybrat]
http://www.rightstuf.com
http://www.jlist.com

Je jich obrovské množství, ale z těhlech jsem nakupoval nejčastěji.

A nevim, proč by měla být paranoidní. Paypal si drží peníze na účtech asi ještě měsíc, takže se to dá kdykoliv vystornovat, když se tě pokusí prodejce odrbat (hlavně pro pochybné nákupy).
« Poslední změna: 06. Květen 2011 - 16:35:15 od Ivory »

Offline Tenshi_chaozzer

• Tenshi's Defense Squadron
  • Sledovač
  • **
  • AMV maniak^^ Leader od "SSS"
http://www.rightstuf.com
http://www.jlist.com
Paypal si drží peníze na účtech asi ještě měsíc, takže se to dá kdykoliv vystornovat, když se tě pokusí prodejce odrbat (hlavně pro pochybné nákupy).
Diki toto som potreboval počuť najviac  :) A diki aj za tie stranky

Offline Skallpell

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
Zdravím, v stredu mi príde na účet výplata a prvé za čo by som ju chcel sú nejaké anime veci ;D Preto by som bol rád aby ste mi sem postli nejaké stránky z ktorých ste objednávali vy alebo poznáte niekoho kto si z nejakej stránky niečo objednával a je spokojný z dodaním, tovarom aj cenou. Nechcem niečo extra drahé, niečo cenovo normálne. Chcel by som nejakú figúrku Miku Hatsune a
http://www.amiami.jp/shop/?set=english&vgForm=ProductInfo&sku=CGD2-07208&template=default/product/e_display.html. Pýtate sa prečo sa pýtam na eshop keď som sem jeden linkol? To preto lebo dosť veľa vecí z eshopu sa predáva iba v JP a do zahraničia ich neexpedujú :(  Ja viem, existuje google ale naše fórko je spoľahlivejšie a lepšie ako google preto sa pýtam tu ;)

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
AmiAmi - nejlevnější (zhruba -20% retail ceny), v případě potřeby lze mailem zrušit objednávku (neslyšel jsem, že by s tím někdy měli problém), platba pouze přes PayPal (myslím), dobré balení

Hobby Search - o trochu dražší než AmiAmi (asi -15% retail ceny), většinou špičkové balení, platba pouze přes PayPal (od té doby, co jim nějaký hacker z Koreji ukradl data o cc), objednávku už lze zrušit jen do týdne od objednání (dřívě to šlo kdykoli), nelze zkombinovat zboží vycházející v jiném kalendářním měsíci (vždy na konci měsíci pošlou, co mají, i když chceš poslat až všechno najednou), body (3% z každé objednávky, to je z objednávky za 1000 jenů získáváš 30 bodů, 1 bod = 1 jen)

CDJapan - menší výběr figurek a různého dalšího anime zboží, místo toho mají CD/DVD/BD, dobré balení, Frequent Shopper Points (3% z každé objednávky, 300 bodů k narozeninám, 300 bodů za registraci, 500 bodů za objednávku nad 5000 jenů), PayPal či karta, možnost zrušení objednávky přes mail

Hobby Link Japan - asi menší výběr než na AmiAmi či Hobby Search, docela slušné balení (tvrdé krabice, ale moc neřeší prostor vevnitř), ceny horší než na HS nebo AmiAmi, někdy mají velké slevy na nějaké starší kousky, platba PayPal či karta (pokud něco nezměnili, už je nepoužívám)

Otacute - pokud se nezlepšili, tak mají hrozné způsoby balení (např. já dostal balíček, kde ta krabice byla přelámaná z nějaké krabice tak, aby změnili její formát), ceny asi jako na HLJ, standardní výběr asi jako na HLJ

Osobně bych doporučil AmiAmi, případně CDJapan, když se cena moc neliší nebo chce člověk nějaké CD. Hobby Search je taky dobrý, ale momentálně nevím, proč by člověk místo toho nevyužil AmiAmi. Ty body mu cenový rozdíl asi nevynahradí a někdy od zimy už nejde objednávku zrušit.

Offline Skallpell

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
matteas: Arigatou :) Podarilo sa ti ma presvedčiť na tú amiami ale ta figúrka miku ma štve :-\ Sú tam k tomu totiž "**" čo znamená že to ide len do JP

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
Omyl. To tam mají z nějakého důvodu skoro u všeho, ale neplatí to.

Třeba tady Kudo je už na cestě a jak vidíš, taky tam píšou Japan only. A tady už to napsaný nemají.
« Poslední změna: 12. Červen 2011 - 12:27:56 od Skallpell »

Offline Skallpell

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
A to je ten istý produkt alebo si ten istý našiel ale pod iným odkazom? Nwm či ma chápeš.
PS
opravil som ti linky v príspevku.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
Je to ten samý, jen se všemi obrázky zobrazenými. Chápu tě naprosto dobře. Taky mě to zaskočilo, když jsem si toho poprvé všimnul, ale jelikož vím, že mraky lidí objednávají z AmiAmi, tak jsem to neřešil, objednal a když přišlo datum vydání, tak mi napsali, že to mají připravené k poslání.

Díky, já na tomhle fóru neumím linkovat orz

Offline Delphi

• Nováček
  • *
Jak to vlastně s tím PayPal funguje? Nikdy jsem takto prozatím nenakupovala a nikdo mi to zatím ani nevysvětlil

Offline Ivory

• Megurine Luka fan
  • Neaktivní moderátor
  • Otaku
Jak to vlastně s tím PayPal funguje? Nikdy jsem takto prozatím nenakupovala a nikdo mi to zatím ani nevysvětlil

Paypal je internetova penezenka. Pri placeni pres internet funguje jako prostrednik. Misto aby si zadavala treba pri placeni na internetu svoje cislo karty a dalsi informace, tak se jen prihlasis na paypal a posles platbu (na paypal ucte mas pridanou svoji kartu). Vyhoda toho je, ze si paypal drzi ty penize asi mesic, mozna dyl, takze pokud kupujes neco nejiste, po par urgencich dostanes penize zpatky a podvodnik ostrouha. Krome toho se chova i jako klasicky ucet (muzes mit na nem penize). Platba trva par minut.

Jinak co se tyka penezenek, tak na internetu jsou jich desitky a paypal je asi nejznamejsi.

Offline blue_baron

• Nováček
  • *
Ako to funguje s predobjednaním s amiami a koľko približne vychádza poštovné na Slovensko?

ďakuem za odpoveď

EDIT: Tu Nabudúce skús trochu hladať ;) Skallpell
« Poslední změna: 25. Září 2011 - 20:49:47 od Skallpell »

Offline Skallpell

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
Zdravím :)
Chystám sa si objednávať niečo z cdjapan a chcel by som vedieť aký spôsob dopravy by som mal zvoliť. Objednávam si odtiaľ kabát. Takže tam nie je moc čo rozbiť. Najlacnejší spôsob je za necelých 16€ (400 kč) a najdražší za 50€ (1250 kč). Preto by som bol rád ak by mi dal vedieť niekto kto už má s cdjapan skúsenosti. Bol by som vám nesmierne vďačný :)
cdjapan.co.jp
cdjapan
Shipping Method                    Shipping Charge    Subtotal    Order Total

FedEx International Priority    3560yen    19800yen    23360yen (US$ 295.47)
Express Mail Service (EMS)    5340yen    19800yen    25140yen (US$ 317.99)
Registered Air Mail               3420yen    19800yen    23220yen (US$ 293.70)
Air Mail                                    3010yen    19800yen    22810yen (US$ 288.52)
Economy Air (SAL)                    1700yen    19800yen    21500yen (US$ 271.95)

Tiež aj s
https://www.visual-you.com/. A ani o tomto nič neviem. Najskôr nemáte skúsenosti s týmto eshopom. V tomto prípade by som bol rád ak by ste mi poradili aspoň s tým dovozom, poprípade ako sa líši.
visual-you
United States Postal Service

Express Mail International (3 - 5 business days) 32.58EUR
Priority Mail International (6 - 10 business days) 25.32EUR
First-Class Mail International Package** (Varies by destination) 19.94EUR
« Poslední změna: 08. Listopad 2011 - 15:19:03 od Skallpell »

Offline Skallpell

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
8BB76R1: Na skúsenosti s cdjapan som sa pýtal preto lebo ak už niekto tie skúsenosti má tak to znamená že objednával a to znamená že musel zvoliť jednu z možností dopravy :) Poviem na rovinu že 50€ sa mi za to dávať nechce, resp. na to už peniaze nemám ;D
To že nejde vyhľadať zásielka znamená len toľko, že nebudem vedieť kde sa práve nachádza? A u fedex-u sa dá alebo nedá vystopovať?
A ďakujem ti za odpoveď :)