akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Jak a odkud nakupovat? (e-shopy, platby, místní i zahraniční prodejci, figurky, mangy, …)  (Přečteno 116598 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Rizzlah34

• Nováček
  • *
Kdybych věděl, že DVD není dostupné, ruce od toho pryč a nic neplatím, ale oni to mají tak šikovně udělané, že status waiting for stock ti skočí až po objednání/zaplacení položky, tak můžu jen doufat, nebo refund. Vůbec, dovolit si chtít platbu před  neurčitým naskladněním...
« Poslední změna: 15. Leden 2016 - 22:40:58 od Rizzlah34 »

Offline Lira267

• Nováček
  • *
  • Bez boje nevyhraješ
Kde koupit mangu v anglictine?
« Odpověď #196 kdy: 10. Červen 2016 - 21:44:21 »
Dobrý den,
 chtěla bych se zeptat, zda nevíme o nějakých "českých" stránkách, kde koupit mangy v angličtině? Vím, že by se dalo nakupovat i v zahraničí, ale radši to nebudu zkoušet. Prostě znám stránky nejlevnejsi-knihy.cz, ale tam se mi ty mangy zdají být "předražené". Vím, ty knihy mají svou hodnotu, ale když stojí kniha z roku 2012 stejně nebo i více než jako kniha z roku 2016, k tomu se stejným počtem stran, tak mi to moc nesedí. Čekala bych, že ta cena bude menší.
 Chtěla bych se jen zeptat, jestli byste mi nedoporučili nějaké jiné e-shopy, kde mangu nakupovat.

Předem děkuji

Offline Lira267

• Nováček
  • *
  • Bez boje nevyhraješ
Re:Kde koupit mangu v anglictine?
« Odpověď #197 kdy: 10. Červen 2016 - 21:56:05 »
Díky, zkusím.

Offline Lee

• Leader Namae no Nai
  • Sledovač
  • **
« Odpověď #198 kdy: 10. Červen 2016 - 22:15:31 »
Kód: [Vybrat]
https://www.bookdepository.com/A RADŠI to zkus...
« Poslední změna: 11. Červen 2016 - 09:20:11 od Lee »

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #199 kdy: 11. Červen 2016 - 09:28:56 »
https://www.bookdepository.com/
jak rika Lee

Offline Lira267

• Nováček
  • *
  • Bez boje nevyhraješ
« Odpověď #200 kdy: 11. Červen 2016 - 09:33:16 »
Díky, našla jsem tam jednu z mang, kterou jsem si chtěla koupit. Dokonce se zdá, že je tam i levnější než na nejlevnejsi-knihy.cz.

Offline Lira267

• Nováček
  • *
  • Bez boje nevyhraješ
« Odpověď #201 kdy: 11. Červen 2016 - 09:36:30 »
Jen se chci ujistit, ale na www.bookdepository.com je poštovné zdarma?

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #202 kdy: 11. Červen 2016 - 09:38:24 »
http://www.bookdepository.com/help/topic/HelpId/3/Which-countries-do-you-deliver-to
Citace
We currently ship to the following countries free of charge: (...) Czech Republic (...)

Offline Lira267

• Nováček
  • *
  • Bez boje nevyhraješ
« Odpověď #203 kdy: 11. Červen 2016 - 09:42:36 »
Jen jsem se chtěla ujistit. :D
 Ale asi si tam nějaké knihy koupím. Díky za tip.

Offline Lee

• Leader Namae no Nai
  • Sledovač
  • **
« Odpověď #204 kdy: 11. Červen 2016 - 10:26:28 »
Jen jsem se chtěla ujistit. :D
 Ale asi si tam nějaké knihy koupím. Díky za tip.

Poštovné zdarma, VAT je v ceně, kterou u knihy vidíš.

Offline Darkmoor

• Otaku
« Odpověď #205 kdy: 12. Červen 2016 - 06:19:14 »
Jen to trvá cca 2 týdny než z bookdepository dorazí.
Ale zase pokud se už náhodou stane, že knížka nedorazí (cca 6 týdnů), tak jim napíšeš, že ti furt nedošla a po krátké mailové výměně ti pošlou novu zdarma.
Stává se to teda hodně výjimečně, ale už se mi to stalo :)
Překladatelská skupina Chatonville

Offline Lira267

• Nováček
  • *
  • Bez boje nevyhraješ
Můžete mi ještě prosím poradit? Na https://www.bookdepository.com/ mám problém s tím, že když zadám údaje buď na Maestro nebo na MastrCard (omlouvám se, pokud to píšu špatně), a nepíše mi to v průběhu zadávání údajů "invalid", tak mi to napíše, že nebyla karta přijata kvůli špatně zadaným údajům.

Můžete mi prosím poradit, jak mám tedy postupovat, když se tam zadávají ty údaje. Je to popravdě moje poprvé, co budu vůbec platit kartou a Paypal nemám.

Offline kroana

• Starý kořen
Neměla by ses zeptat radši rodičů?
Obecně bys údaje z karty nikde moc vykládat neměla, takže aspoň obecně...

Jméno z karty musíš opsat včetně interpunkce a velkých písmen - takže pokud je na kartě NOVÁKOVÁ, tak ti to nevezme Novákovou, ani NOVAKOVOU.
Platnost karty je asi jasná, ta je uvedená na ní, stejně jako číslo karty.
Kontrolní kód jsou třeba u reiffky taková ta tři číslíčka zezadu - u tvého podpisu (pokud nemáš kartu podepsanou, tak v šedém poli pro podpis)
Pak se také často chybuje v prohlížeči - pokud máš nastavený anonymní režim, banky se s tebou vůbec nemusí bavit. to se mi stalo třeba u Tesca, v anonymním okně nešla objednávka zaplatit, v normálním už j - záleží, jak to mají nastavené. Vždycky to vypíše stejnou hlášku, tak si zkontroluj, jestli jsi nechybovala v jednom z uvedených případů. Pak je taky otázka, jestli máš vůbec na té kartě povolené platby po internetu. Pokud si nejsi jistá, zavolej si do banky, aktivace trvala po telefonu kolem 10 minut, ale každá banka to má jinak.
A s platbami do zahraničí je to podobné, i když máš povolené platby v ČR, nemusí to nutně znamenat, že můžeš platit i na zahraničním webu.

Offline Lira267

• Nováček
  • *
  • Bez boje nevyhraješ
Ono je to karta právě rodiče, který taky sám neví. Děkuji za vysvětlení, už nejspíš vím, kde jsem udělala chybu. Jen mám ještě jednu otázku. Jak se tam musí psát jméno, musí se i křesní (myslím jako celé jméno), nebo stačí jen příjmení?

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
Jen mám ještě jednu otázku. Jak se tam musí psát jméno, musí se i křesní (myslím jako celé jméno), nebo stačí jen příjmení?
já to psal vždy celé.. popravdě, psát jen příjmení mě nikdy nenapadlo..