akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Referát do Čj  (Přečteno 3609 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Chikate

• Sledovač
  • **
Referát do Čj
« kdy: 04. Listopad 2013 - 13:33:50 »
Ahoj, potřeboval bych poradit. Snad nevadí, že jsem to nenapsal do sekce s mangou a novelou. Přišlo mi to vhodnější sem.
Máme mít referát na knížku na češtinu. Jeden jsem měl a protože jsem toho řekl málo, tak to nedopadlo moc dobře. Teď bych jí toho chtěl říct víc tak mě napadlo, že bych si vybral nějakou novelu.

Mělo by to být něco vážnějšího (žádná "fantasmagorie"), se smysluplným dějem. Jinak mi to je tak jedno. Jen bych byl rád kdyby to mělo buď anime alespoň s anglickými titulky, nebo novelu v češtině. (ale vzhledem k tomu že novely jsou spíš v Aj tak bych byl rád za to anime).

Jestli vás něco napadá, tak budu moc rád za každý návrh, protože to do středy to potřebuji vědět.
Arigato ^^

Offline ledman

• Trollhunter
  • Sledovač
  • **
Re:Referát do Čj
« Odpověď #1 kdy: 04. Listopad 2013 - 14:36:20 »
O žádné "novele" v češtině (ve smyslu LN) nevím, ale pokud jde o normální knížky s anime adaptací, tak u nás vyšla Paprika (inspirace pro anime film od S. Kona) a Howlův putující zámek (inspirace pro Mijazakiho film). Nevím jestli je to zrovna to, co hledáš...

Offline Chikate

• Sledovač
  • **
« Odpověď #2 kdy: 04. Listopad 2013 - 17:32:27 »
Myslím, že tohle je takové moc fantasy, já potřebuju něco vážnějšího. A jak jsem psal, já budu moc rád když mi někdo doporučí i nějaké anime. Aby to anime mělo novelu je z toho důvodu, že když si bude hledat autora díla tak jí to najde "spisovatel" což je účel.
Ale jsem rád za návrhy, a budu rád i za další.
Přemýšlel jsem o Gosick nebo Death Note, není to přesně to co chce, proto to nechávám pro nejhorší, ale můžu tam alespoň nějak okecat smysl. Proto i anime s hlubším smyslem vítám.

Offline Dara

• Beware fujoshi
  • Moderátor
  • Sledovač
  • Překladatel Biši-fansubs
« Odpověď #3 kdy: 04. Listopad 2013 - 21:10:54 »
Není to sice novela, ani anime nebo tak, ale nechceš udělat referát na Shakespearovo Mnoho povyku pro nic?

Když jsi najdeš adaptaci Much Ado About Nothing s Davidem Tennantem a Catherine Tate, tak myslím, že je to zkousnutelné (já bych řekla fakt dobré) a mohlo by to udělat dojem.

No a pokud by to neprošlo, tak co Hrob světlušek? Máš to podle knihy, je to anime i dorama...

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #4 kdy: 04. Listopad 2013 - 22:00:04 »
ako niekto, kto je uz zo skoly par rokov vonku ti mozem poradit, ze sa nemusis nechal obmedzovat prianiami ucitelky, ak nezadala ulohu presne. Cize ak zada presnu knihu alebo autora, tak nie je priestor na nejake kluckovanie, ale ak len povie, ze chce referat z nejakej knihy, tak sa nemusis obmedzovat len na knihy, kludne urob referat z filmu, mangy, serialu. Ak bude referat napisany dobre, tak ti to prejde. Najdolezitejsie je v referate vyjadrit nieco vlastne, nie to, co sa ocakava, ze napises (Napr. opis - "jesen nam sfarbila listy stromov docervena" - skratka tato veta napadne snad kazdeho, kto sa na temu jesene trochu zamysli). Takisto sa snaz vyhybat vyjadreniu vlastnych pocitov (napriklad. Bolo to uzasne, lebo... . Nepacilo sa mi...  ), ale skor urobit rozbor diela a vyjadrovat sa k autorovym myslienkam, ktore si si v diele vsimol. Nam ucitelka na strednej povedala, ze ju nezaujima, kolko knih sme precitali, ale ci si dokazeme vytvorit konstruktivnejsi nazor, nez priklady, co som napisal (skoda, ze nam to povedala az po maturite..xD).

Offline Natarii

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 05. Listopad 2013 - 13:46:18 »
Myslím, že ideální je Mononoke od Mijazakiho (nebo celkově všechna jeho díla), protože má široký rozsah diváků. Zajímavý děj, potom můžeš začít mluvit o otázce životního prostředí (moderní téma),které se v díle objevilo a nebo o japoské mytologii (je tam spousta duchů), nebo silných hrdinech (nedělí se na zlé a hodné, má silné nezávislé hrdinky). Určitě bych se v referátu nezaměřovala jen na děj a vsunula bych do něj nějaké společenské téma, navíc bys měl prostor rozvinout diskuzi..

Offline Chikate

• Sledovač
  • **
« Odpověď #6 kdy: 05. Listopad 2013 - 19:31:01 »
Tak vám třem opravdu moc děkuji. Daře a Natarii za ty typy, které určitě využiji. A Gurthfinovi za tak cenou radu. Protože když jsem nad tím tak přemýšlel, tak jsi měl učitelku povahově dost podobnou jako mám já  ;D takže jsi mi tím dost pomohl. Jinak Princeznu Mononoke jsem viděl naposledy už hodně dávno a vždycky jsem si myslel, že v tom bude něco víc než jen příběh. A teď koukám, že to je pravda.

Rozhodl jsem se, že začnu Hrobem světlušek, pokračovat budu Mononoke a potom Mnoho povyku pro nic.

Ještě jednou děkuju, protože jste mi moc pomohli. ^^