akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cenzura, aneb ničitelka zábavy  (Přečteno 26567 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Thorr

• Pryč s Cenzurou!!!
  • Moderátor
  • Starý kořen
  • Hrdý člen, Chika-translations.
Cenzura, aneb ničitelka zábavy
« kdy: 17. Červenec 2011 - 14:41:46 »
Zase, zase a zase! >:(
Už jste určitě koukali na anime, jenž se vám moc líbilo. Ale nevychutnali jste si ho, protože vám zkazila cenzura?!
Vážně japončíky lituji, že se musejí koukat v televizi na takovou šmíru a čekat na vydání DVD či BD, které mají být snad bez cenzury..
Ať je to akční, ecchi, horor,...atd. Kde jsou scény dost tvrdé, nebo nevhodné.
Např. žánr ecchi už není takový, jaký byl... Umístění CEN. na místa, kde podle mě nemá být tak přísná, ale je. Nemístná cenzura slov i scén mi kazí podívanou a sráží hodnocení... např. Rosario, Hidan no Aria, nebo Deadman Wonderland jsou dobrými příklady.
Můžu být rád, že u nás to není až tak přísné, jako v Japonsku. U nás se můžou vysílat i ty drsnější filmy po 22:00 hod. a odpovědnost je dána jinou osobu. Něco takového bych uvítal i v anime... Ale protože tam mají jiné zákony, jim fakt nezávidím...
Jaká to škoda... :'(
« Poslední změna: 08. Září 2012 - 17:28:24 od Thorr »
All Hail Chika!

Offline Houbicka

• Starý kořen
Re:Cenzura aneb ničitelka zábavy
« Odpověď #1 kdy: 17. Červenec 2011 - 15:06:45 »
To souhlasím... Také mi vadí cenzura u anime. Ale s tím my nic moc neuděláme... to si musí dohodnout v japonsku.

Offline vrkolak

• Nováček
  • *
  • „Je možné vyhýbat se smrti, ale ne se jí vyhnout.“
« Odpověď #2 kdy: 17. Červenec 2011 - 15:32:05 »
Jop, cenzura dokáže úplně zničit zážitek z anime, dobře jsi vybral příklady Rosario a Deadmana (Hidan no Aria jsem ještě neviděl). Mně třeba ještě taky vadí CEN. u Fairy Tail.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #3 kdy: 17. Červenec 2011 - 15:58:44 »
Jo, včera mě naštvala cenzura, když jsem se koukal na Rou Kyuu Bu! Debilní pára. Copak je normálně v koupelně tolik páry, že je vidět? A ještě k tomu má ta pára inteligentní naváděcí systém?!

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #4 kdy: 17. Červenec 2011 - 16:08:54 »
Jo, včera mě naštvala cenzura, když jsem se koukal na Rou Kyuu Bu! Debilní pára. Copak je normálně v koupelně tolik páry, že je vidět? A ještě k tomu má ta pára inteligentní naváděcí systém?!
Ano pára je inteligentně naváděná GPSkou přes satelit (dneska má GPS co kde)... měl by ses někdy podívat na novinky z elektra a zjistil bys že to je kamuflážní pára pro tajné agenty aby se mohly schovat ve sprše a za 10 sekund se proprtat do vedlejšího pokoje a utýct před zkorumpovanou vládou která jim jde po krku. (obchodní název je pára pro 100+1 účelů)
Já jsem si už taky jednu koupil domů... je to super že se jenom zahalím do páry a můžu doma chodit bez trenek. :) (jenom si musíš dávat pozor na průvan)
Jinak ja jsem zvyklej mít hodně páry když se sprchuju... ale v anime tam maj opravdu enormně páry :D
« Poslední změna: 17. Červenec 2011 - 16:16:06 od Houbicka »

Offline Xenotaku

• Nováček
  • *
  • Ender's the Delolizátor
« Odpověď #5 kdy: 17. Červenec 2011 - 17:42:03 »
To souhlasím... Také mi vadí cenzura u anime. Ale s tím my nic moc neuděláme... to si musí dohodnout v japonsku.

Navrhuji uspořádat protestní demonstraci proti cenzuře před Japonskou ambasádou.
A když to nepomůže, je nám líto ale přijde čas nasadit alegorické vozy, bišinky a pedobeary.

Offline Thorr

• Pryč s Cenzurou!!!
  • Moderátor
  • Starý kořen
« Odpověď #6 kdy: 17. Červenec 2011 - 17:49:49 »
Cenzura jako pára ve vaně se dá teda alespoň pochopit, ale ten netopýr u Rosario... to byla fakt nemístná a pitomá.
Nejhorší na tom je, že u žánrů, jako je ecchi a nebo horor, Thriller, či v případě Deadmen Wonderland je nemožné si vychutnat, oč tam jde... Rosario je ecchi a když už znetopýřili ( ;D) i kalhotky. To už je vážně humus. V případě DW jde o násilí a když z celého toho kolotoče uvidíš alespoň něco z výstřiků krve, máš svátek. Vážně to je k breku. Zatracené cenzury, stupidní zákonodárci, kteří něco takového nechají. Podle mě by měla být odpovědnost jinde a nekastrovat tak TV ripy. >:(
Snad bude u DW brzo unc verze a já si jej pustím znova. Jinak musím hodnotit tohle anime tak 5 body z 10.  :'(
Např. u Rosario se mi první série líbila a ta druhá bylo o dost horší a pak jetě ta cen a mé hodnocení je tak na 4. bodech. Naštěstí jsem si už dávno sehnal unc verzi a znovu jsem se na ní koukl a přidal ještě dva body....
All Hail Chika!

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #7 kdy: 17. Červenec 2011 - 19:04:54 »
Navrhuji uspořádat protestní demonstraci proti cenzuře před Japonskou ambasádou.
A když to nepomůže, je nám líto ale přijde čas nasadit alegorické vozy, bišinky a pedobeary.
Zajmavá myšlenka... jenom bude horší provedení... :D nebu tu mezi sebou máme zájemce o to stát se pedobeary??

Jinak Thorre souhlasim s tebou s tím že Rosario mnělo lepší první serii. Asi nejvíce se mně ale líbila přeměna Moky v první serii hned v prvním díle tam si s tou proměnou vyhrály ale v dalších dílech a v další serii to bylo slabší... Jinak jestli ti vadí cenzura netopírem tak jsi asi neviděl Onii-chan no Koto Nanka Zenzen Suki Janaindakara ne!! cenzurovanou verzi že?? To by jsi teprve nadával že je to hnusný nemístný a nesmyslný.
« Poslední změna: 17. Červenec 2011 - 19:09:36 od Houbicka »

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #8 kdy: 17. Červenec 2011 - 19:27:24 »
Cenzura je zdravá... Probouzí fantazii, člověk, který nesnáší cenzuru, nemá dostatek fantazie, leč ne všechna cenzura je dobrá. Asi nejpodivuhodnější cenzurou je "černočerná tma", za kterou bych opravdu sekal ruce.
Cenzura ecchi v anime v poslední době hodně ustoupila a ta i mlha Ro Kyu Bu byla decentní - natočit, tohle tak 5 až 8 let nazpět, tak nevidíte vůbec nic. To samé platí i u akčních scén. Viz třeba populární anime Noir, takové akční anime bez krve a když se pokusíme toto anime aspoň okrajově srovnat s HoTD, tak je co říct, že se cenzura, opravdu ve všem změnila...
Spíše vám radím, držte hubu a krok a buďte rádi, že anime je takové jaké v součastnosti je. Spousta anime, která by byla natočená minimálně tak 10 až 15 let na zpět, tak neuvidíte skoro vůbec nic.

Spíše co bych kritizoval je cenzura v americe a pak cenzura v evropě. Většinou to dopadne, tak že amíci vezmou lehce cenzurovanou japonskou verzi a udělají vlastní cenzuru, takže vznikne cenzurovaná verze japonské cenzurované verze, zjistí se, že amici jsou debilové a anime propadně popularitě a co si myslíte, že udělají evropané, vezmou americkou cenzurovanou verzi japonské cenzurované verzi a udělají vlastní cenzuru, takže vznikne cenzurované verze americké cenzurované verze z japonské cenzurované verze a to pak vysílají na animaxu.  Takže z klidně 23minutového anime se rázem může stát 15ti minutovka i s op a ed, který je ke všemu někdy tam hnusně přezpívaný do mateřského jazyka v daném státě.

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #9 kdy: 17. Červenec 2011 - 19:39:04 »
Bendo nejde o to že bych neměl fantazii mně štve že nevidim jak to naanimovali tvůrci a jestli jsem si představoval to samé... Jinak je asi pravda že cenzura celkově ustoupila... ale zase vem to tak že ecchi anime je o tom předvádět kalhotky a další podobné scény a oni ti tam místo kalhotek vrazej tučnáka... to je jak koukat se na černo-bílou duhu.

Offline Thorr

• Pryč s Cenzurou!!!
  • Moderátor
  • Starý kořen
« Odpověď #10 kdy: 17. Červenec 2011 - 19:55:11 »
Když se koukám na TV, DVD... atd. Nepotřebuji si fantazii cvičit. To si můžu číst knihy.
Když je ecchi, tak má být ecchi. A ecchi dřívější ukazovaly i kozy. :D
Proto se málokdy rozkoukám něco nového. U nás máme, že po 22:00 si TV může dát, co chce...
Pokud jde o mládež. Mají být zodpovědní rodiče, ne TV...
Proč je Cen??
Možná kdyby nebylo šílenců, kteří vystřílí svou třídu a podobných šílenců, kteří se vymlouvají na to, že to někde viděli, či hráli. Tak by cen nebyla tak drastická.... no je to má domněnka. ;D
« Poslední změna: 17. Červenec 2011 - 19:57:05 od Thorr »
All Hail Chika!

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #11 kdy: 17. Červenec 2011 - 20:19:53 »
Thorr: Mícháš jablka s hruškama... Jseš typickej čech nebo-li konkrétně typickej evropský konzument... Zkus se vžít do role Japonců a uvidíš ten znatelnej rozdíl, že cenzura o který ty mluvíš je něco úplně jiného...

Houba: Černobílou duhu máš možná v manze, nikoliv v anime... Upřímně tvoje výmluva je úplně typická tomu, že nemáš dostatečnou fantazii, jelikož pokud by jsi ji měl, tak jak tvrdíš, tak by sis vůbec nestěžoval...

Ano jsem tak trochu zastáncem cenzury, bylo by lepší kdyby nebyla, ale...

Btw: Thorre, myslíš ty prsa v starých anime, kde nebyli vidět skoro ani cecíky... Jo tak to je taky cenzura, je zajmavé, že proti tomuhle moc neřečníš a zdůrazňuješ to jako něco lepšího oproti současnosti.

Offline fratisek

• Nováček
  • *
« Odpověď #12 kdy: 17. Červenec 2011 - 20:35:20 »
Hmm tak jedna z nejhorších cenzur co jsem v poslední době viděl byla u Manyuu Hiken-chou. Opravdu děsné když víc jak půlku anime jsou vidět jen pruhy zakrývající půl obrazovky. To už bych bral tučnáka, netopýra, prsa bez bradavek cokoliv.. / Některá cenzura nevadí když je šikovně dosazená ale poslední dobou pozoruji spíš trend zamáznout i to co není nutné.
Mimochodem Bendo_11 to s duhou bylo přirovnání, opravdu rád si čtu tvé příspěvky  :D
« Poslední změna: 17. Červenec 2011 - 20:46:29 od fratisek »

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #13 kdy: 17. Červenec 2011 - 20:35:59 »
Houba: Černobílou duhu máš možná v manze, nikoliv v anime... Upřímně tvoje výmluva je úplně typická tomu, že nemáš dostatečnou fantazii, jelikož pokud by jsi ji měl, tak jak tvrdíš, tak by sis vůbec nestěžoval...

Ano jsem tak trochu zastáncem cenzury, bylo by lepší kdyby nebyla, ale...
To bylo jenom takové přirovnání toho že když chci koukat na ecchi tak chci ecchi a ně nějaký polovičatý přebytečně zacenzurovaný humus...
Navíc kdybych chtěl fantazírovat tak nekoukám na anime ale čtu knihy jak už zminoval Thorr

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #14 kdy: 17. Červenec 2011 - 20:57:25 »
Houba: Mno když už jsi u těch knih, tak i tam máš cenzuru... A tenkrát aby ses cenzuře vyhl, tak jsi musel psát v jinotaji... Zkus si přečíst takových pár knížek o Havlíčka Borovského... Jsem zvědav, jak to pochopíš...

Franta: Budu to brát jako kompliment...