Akihabara.cz

Autor Téma: Trojrozmerné (3D) anime  (Přečteno 3024 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline TIwdaym

• Nováček
  • *
Trojrozmerné (3D) anime
« kdy: 18. Červenec 2011 - 11:40:54 »
Tak som si povedal, že keď vychádzajú filmy v 3D aj nejaké tie animované, nenarazili ste niekedy na 3D anime (sériu)? :D Fakt by to bola šupa  niekde niečo také vidieť.

Som celkom zvedavý, že ako sa doba vyvinie, či nezačne pribúdať takýchto animácií v 3D prevedení :D
« Poslední změna: 18. Červenec 2011 - 14:22:05 od fishmancz »

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
Re:Trojrozmerné (3D) anime x)
« Odpověď #1 kdy: 18. Červenec 2011 - 11:59:40 »
Anime je jen a pouze 2D... Mám pocit, že mě dají všichni fanoušci anime za pravdu, že technologie 3D vidění, by do anime vůbec neměla pronikat.

A osobně 3D vystupující do popředí (neplést zrcadlové 3D > viz Nintendo 3DS) nevidím... Jako malý jsem měl záchvěvy, že jsem rádoby něco spatřil, ale teď 3D nevidím vůbec, takže v tom pro sebe nevidím užitek. Navíc si stejně myslím, že se ve 3D musí špatně číst titulky, nebo si nedokážu představit na jakém principu by měli fungovat...

A stejně 3D vystupující do popředí je jenom trend na rok až dva a pak to stejně upadne do pozadí.

A upozorněí na závěr:
97% populace vidí 3D obraz
3D obraz není vhodný pro starý lidi a těhotné ženy
3D obraz kazí zrak daleko víc než celodenní čumění do bedny

A spíše hitem poslední doby jsou brýle, které zabraňují vidění 3D obrazu - odebere se jedno ze sklíček a nahradí se druhým sklíčkem, takže obě sklíčka mají stejnou polarizaci.

Teda aspoň doufám, že se bavíme o 3D technologii zobrazování a ne provedení jako animace (CGI)...
« Poslední změna: 18. Červenec 2011 - 12:06:46 od Benda_11 »

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #2 kdy: 18. Červenec 2011 - 12:00:15 »
Ještě jsem nenarazil na anime serii ve 3D a pochybuju že na nějakou narazim... anime filmy ve 3D by mohly bejt ale seriie těžko...

Offline Ace of Spades

• Gantleman
  • Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 18. Červenec 2011 - 12:11:28 »
Já jsem někde na webu viděl na stáhnutí Angel Beats ve 3D, sledovat se to dalo jen s těmi barevnými brýlemi...

Offline kisuke93

• Nováček
  • *
« Odpověď #4 kdy: 18. Červenec 2011 - 12:40:16 »
Já bych to chtěl vidět jen ze zvědavosti jak to vypadá ale stejně bych radši zůstal u standartního 2D.

Offline TIwdaym

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 18. Červenec 2011 - 12:41:30 »
Benda_11 dám ti za pravdu aj ja, 3D by mi do anime moc nesedelo (áno bavíme sa o technológií zobrazenia 3D, čiže okuliare atd.)

Mimoto, titulky v 3D sú upravené tak, aby sa dobre čítali (ak ste boli niekedy v 3D kine, tak sami viete asi ako) proste nejak veľmi do filmu nezasahujú

Portgas D. Ace - hm a nespomenieš si kde asi? :D Celkom by som bol zvedavý x)

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #6 kdy: 18. Červenec 2011 - 13:21:43 »
Portgas D. Ace - hm a nespomenieš si kde asi? :D Celkom by som bol zvedavý x)
Celkem rád bych na to taky mrknul tak to vypadá... Jinak osobně 3D nemam nějak rád už jen kvůli tomu že mám brejle a mít na sobě 2x brejle je celkem náročné :D a 2D mi bohatě stačí...

Offline Ace of Spades

• Gantleman
  • Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 18. Červenec 2011 - 14:24:45 »
Po dlouhém meditování a jiných praktikách na oživení paměti jsem si vzpomněl kde jsem to viděl...

Kód: [Vybrat]
http://www.war-forum.net/index.php/topic,862600.msg1798959.html#msg1798959
Snad to není trestné dávat sem odkaz na jiné WAR fóra...

PS: Na tomto fóru se musíte zaregistrovat, aby jste viděli příspěvky... Myslím že se vám to vyplatí je tam hodně anime/mang a i jiných normálně hraných filmů... Ale pokud by jste se nechtěli registrovat tak napište hodím sem linky od daného uživatele co tam nahrával Angel Beats! ve 3D(s brýlemi).
« Poslední změna: 31. Srpen 2011 - 12:59:06 od Portgas D. Ace »

Offline adolf01

• Nováček
  • *
Re:Trojrozmerné (3D) anime
« Odpověď #8 kdy: 18. Červenec 2011 - 16:29:45 »
Už sosám a jsem zvědav co to bude :)

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #9 kdy: 18. Červenec 2011 - 17:04:13 »
Už sosám a jsem zvědav co to bude :)
ale stejně nemusí bejt i grafická karta která podporuje 3D nebo to je jedno?? a krom toho ty máš i brejle na 3D?

Offline adolf01

• Nováček
  • *
« Odpověď #10 kdy: 18. Červenec 2011 - 17:07:28 »
nemusi bejt grafika na to to neni BLueray s hardverove dekodovanym 3D tohle je klasicky 3D pouzivany pred miliony let :-D dvoubarevny brejle a jede to :) Je to fakt 3D ale jenom do te miry ze vidis rozdil mezi pozadim a postavou. popripade je 3D pozadi a postavy jsou vystouple. Kdyby ty dvoubarevny brejle tolik nekazili barevnost filmu tak by to byl luxus :) Ted uz jenom zbejva aby to vyslo i na polarizovanych brylich :)

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #11 kdy: 18. Červenec 2011 - 17:33:56 »
Aha... tak to jo...

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #12 kdy: 29. Srpen 2011 - 16:35:26 »
... Mám pocit, že mě dají všichni fanoušci anime za pravdu, že technologie 3D vidění, by do anime vůbec neměla pronikat...

Experimentovat se aspoň okrajově určitě bude. Nerad bych se sekl, ale i když se samozřejmě nejedná o anime, jen o postavu žánrem inspirovanou, taková Hatsune Miku asi ve 3D projekci bude, ne?