akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Doporučení hraného filmu/seriálu  (Přečteno 75887 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Neas

• Nováček
  • *
Doporučení hraného filmu/seriálu
« kdy: 28. Srpen 2011 - 19:37:01 »
Caf. Nechávám se inspirovat tématem Doporučení anime a zakládám téma, které mi zde chybělo - doporučení nějaké dobré doramy. Ačkoli nejsou doramy v čr tak rozšířené jako anime, rozhodl jsem se tuto sekci založit, nakonec - třeba se ujme :)

A rovnou moje prosba - hledám něco podobného, jako dorama Renai Shashin. Podobností rozumím rysy příběhu, nebo třeba i pokud máte pozitivní zkušenosti s jiným snímkem stejného režiséra či herců :) Pokud někoho něco napadá, předem díky \(^o^)/

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
Re:Doporučení hraného filmu/seriálu
« Odpověď #1 kdy: 28. Srpen 2011 - 20:31:56 »
Ahoj, ačkoliv jsem Renai shashin neviděla, jen si četla, o čem to tak zhruba je, tak vlastně na podobné (ne-li úplně na stejné) brdo je film Tada, kimi wa aishiteru. S hlavními představiteli jsem také něco viděla, ale těžko říct, jestli by se líbilo - jiná role, jiný příběh. Těžko říct, co vlastně hledáš. Romantiku, kde by se mohlo plakat? Pokud nemusí být japonská, tak mě napadá tenhle film A Moment to Remember. Snad jsem nějak pomohla. Kdyby ne, tak klidně rozepiš, co bys chtěl, víc. On pak člověk líp hledá - nebo já  ;D

Offline Dara

• Beware fujoshi
  • Moderátor
  • Sledovač
  • Překladatel Biši-fansubs
« Odpověď #2 kdy: 28. Srpen 2011 - 21:40:30 »
Tebou zmiňované dorama jsem taky neviděla, ale po přečtení popisku -  co třeba Tokyo Shounen s Horikitou Maki? Co mi v popisu  Renai shashin nějak připomnělo Tokyo shounen je ta zmínka o tom, že ta dívka by už měla být mrtvá

Offline Garkin

• Otaku
« Odpověď #3 kdy: 29. Srpen 2011 - 10:34:09 »
Za poslední dobu mě zaujaly tyhle seriály: Nodame Cantabile, Lunch Queen a Coffee Prince.
Neznáte něco podobného? Hledám něco romantického a pokud možno aby to byla spíš komedie než drama. Doporučte mi něco!

Offline Dara

• Beware fujoshi
  • Moderátor
  • Sledovač
  • Překladatel Biši-fansubs
« Odpověď #4 kdy: 29. Srpen 2011 - 10:47:10 »
Co třeba  Mei-chan no shitsuji (variace na popelku, trochu intriky, romatika)
nebo Atashinchi no danshi -  stále variace na popelku, méně romantiky než v predchozím, ale dost ujeté
Yamato nadeshiko schici henge - podle mangy/anime, imho lepší než anime, víc romatiky, stejně ujeté

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #5 kdy: 29. Srpen 2011 - 13:16:13 »
No, já bych ti doporučila zřejmě to samé co Dara, a tak jsem přemýšlela dál a napadlo mě
Densha otoko - jak se geek zamiloval
Hotaru no hikari - hlavní hrdinka je fakt třeštiprdlo
Hana Kimi - střední škola, holka v chlapeckém převleku...
Delightful Girl Choon Hyang - bavilo mě to hodně, ale je fakt, že to pak ztrácí tu vtipnost a jde to spíš do drama...
You're Beautiful - populární skupina, nová člen (má to být kluk, ale...), je tu scéna, u které jsem smíchy málem zapadla pod stůl  ;D
Ouran High School Host Club - stále ještě běží, ale myslím, že by to šlo také doporučit. Spíš komedie, než romantika.
Tak, myslím, že si z toho vybereš :-)

Offline Garkin

• Otaku
« Odpověď #6 kdy: 29. Srpen 2011 - 14:29:19 »
Z toho co mi radite jsem uz videl Mei-chan no shitsuji, Hana Kimi a You're Beautiful. Mei-chan mi prisla trochu slabsi, ale ostatni muzu taky doporucit.
Ouran High School Host Club se mi libil jako anime, takze zkusim co s tim provedli. Yamato Nadeshiko Shichi Henge me naopak jako anime nezaujalo, takze nevim jestli budu mit odvahu na doramu.

Díky za rady, hned jdu hledat kde se to da stahnout (prvni bude asi Hotaru no Hikari :) ).

Offline Neas

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 31. Srpen 2011 - 00:39:41 »
Saichiro, Dara:
Tak jsem shlédl Tada, kimi wo aishiteru i Tokyo Shounen, zvláště mě překvapila podobnost Tada, kimi wo aishiteru s Renai Shashin. Každopádně oběma děkuji za dobré typy :) Tak nějak jsem se přistihl, že se mi poslední dobou líbí spíše tragédie, jestli tedy někdo máte další zajímavý typ na dobrou tragédii podobného rázu jako renai shashin nebo tada, ki wo aishiteru, rád se na další takový kousek podívám :D

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #8 kdy: 31. Srpen 2011 - 00:44:38 »
V tom případě zkus Milionářovu první lásku. Taky taková tragédie, ale nelíbila se mi tolik, jako Tada, kimi wa aishiteru. Pokud nevadí dlouhé věci, tak bych doporučila Snow Queen anebo I'm Sorry I Love You. Příjemně ubrečeným filmem pro mě byl Ima, ai ni yukimasu. Tak třeba se opět něco zalíbí.  :)

Offline nanuk

• Nováček
  • *
« Odpověď #9 kdy: 15. Září 2011 - 15:52:39 »
Tragedie? hmm,
kamisama mou sukoshi dake
joseon yeohyeongsa damo
mianhada, saranghanda
soredemo ikite yuku
kaingwa abel

etc
Moc se omlouvam za prip. nesrozumitelne komentare -- cestina proste neni mym materskym jazykem.

Offline Krissa

• Nováček
  • *
« Odpověď #10 kdy: 27. Listopad 2011 - 16:12:16 »
Co se týče takových těch ubrečených doram, tak nemůžu dovolit aby se zapomnělo na Koizoru. Viděla jsem jen šestidílnou sérii, kde hlavní postavu Hira ztvárnil Seto Koji (a už jen kvůli tomu, to nemůžeme opomenout :D ). Je i film, ten jsem neviděla, ale myslím, že po té co jsem jednu noc strávila v posteli s kapesníkama úplně všude a nedokázala jsem přestat brečet a dokola opakovat "Hiro! Hiro!...", mi film nebude dostačovat.  ::)

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #11 kdy: 28. Listopad 2011 - 15:04:53 »
...

Jo, nestačil by ti. Viděla jsem nejdřív seriál a pak film. No, nebylo to ono.  ;)

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #12 kdy: 09. Únor 2012 - 18:31:08 »
Jediné podobné, co mě napadá, je 49 dní, ale to není komedie a puberťáci tam také nejsou.
Jinak romantických komedií znám, ale podobné Secret Garden… v jakém smyslu?

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #13 kdy: 09. Únor 2012 - 20:38:35 »
Tak to vím o jednom vhodném japonském seriálu. Není to přehnané, romantika je taková přesně japonská, ale je to moc příjemný pokoukání, pokud sednou herci. https://dorama.akihabara.cz/dorama/Nagareboshi-2010

Offline nicco

• Nováček
  • *
« Odpověď #14 kdy: 14. Únor 2012 - 01:06:15 »
projektil: a "klasiku" Coffee Prince jsi viděl? Nebo třeba The Greatest Love, My Name Is Kim Sam-sun, Personal Preference.