akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Práce v Japonsku  (Přečteno 39062 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Mila

• Veterán
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #15 kdy: 13. Srpen 2013 - 10:23:57 »
Ja som lenivý, ale som ochotný v Japonsku drieť každý deň 10 - 12 hodín denne, len preto, lebo by som mal skvelú motiváciu. Roztomilé stredoškoláčky v školských uniformách. Pre tento pohľad som ochotný aj vraždiť!!! :D
Nebyla by škoda těch středoškolaček ?  :D

Offline re5pect

• Nováček
  • *
« Odpověď #16 kdy: 21. Únor 2014 - 23:21:21 »
Ahoj,

spis nez info, moje osobni zkusenost.

Patym rokem pracuji v japonske firme v CR z toho 6x pracovni cesta do japonska v prumeru 1mesic/cesta.

Jednu chvili jsem uvazoval o tom tam zustat, ale nakonec jsem si to rozmyslel. Duvody?

1. Jazyk. Je to omlete, ale bez Japonstiny jsi nula. Umym anglicky a je mi to v podstate k nicemu. Jako turista dobry, ale pracovne hodne spatny.
2. Pokud nemas vysokou skolu a nejsi necim extremne zajimavy, tak sance na sehnani prace je temer nula. Jako anglickeho lektora uprednostni rodileho mluvciho
3. Pres vsechni ty kecy o otevrenosti jsou japonci po pracovni strance rasisti jak svine. Lidi na stejny pozici ok, ale vys postaveny lidi ti daji pocitit, ze oni jsou proste vys. Ve zkratce - radsi vezmu japonce, nez cizince.

Co bych ti doporucil.

1. Pozadej o pomoc pritelkyni at ti neco najde. Patrne nejjednodusi, nejefektivnejsi a nejrychlejsi cesta. Vsechni ostatni cesty jsou horsi a nadeje na praci temer nula.
2. Nauc se jazyk... intenzivne po 2 letech a pomoci od pritelkyne bys mel byt schopen se domluvit.
3. Pokud ti nesedi 1+2 stan se zajimavym. Cesta vetsinou vede nechat se zamestnat u jap. firmy a pres tu se odtud dostat do do JPN. Idealne se nejak dostat na manazerskou pozici. Kdyz budes mit stesti, tak to mas tak na 4 roky. Dostat se tam jako delnik na stalo je o hodne slozitejsi.
4. Nechat se zamestnat u zahranicni firmy v japonsku. Problem opet jazyk tzn. japonstina + dalsi jazyk.
Po tech vsech cestach muzu rict, kultura uplne nekde jinde, pracovne uplne nekde jinde, vyziti ze zacatku ok, potom ukrutny stereotyp. Kamaradi = nula.... a pouze s pritelkyni si nevystacis.-)

I tak ti preji hodne stesti.

P.S. kdybyses potuloval v polovine  dubna kolem Hiroshimi, tak se ozvy... muzeme zajit na pivo

Offline leon34

• Nováček
  • *
  • Leader AKT
« Odpověď #17 kdy: 22. Únor 2014 - 10:20:57 »
Ja sa učím Japončinu už približne rok (učí ma Japonka) a predtým som sa niekoľko rokov učil japončinu doma, nie je to síce ešte ono ale dorozumieť by som sa dorozumel. Preto mám tiež v pláne tam v budúcnosti ísť za prácou. Ale mám trochu iné zmýšľanie ako vy. Prácu už som si našiel. Teda niekoľko pracovných ponúk. Všetky sú v malých mestách, na farme. Pre nováčika a nekvalifikovaného človeka by práca na farme mala byť na začiatok skvelá. Na všetkých ponukách čo som našiel vám zamestnávateľ, teda človek čo tú farmu vlastní zabezpečí bývanie u neho doma. Takže jednu vec máte z krku. Čo sa týka výplaty nie je to nič moc, akurát na nejaké menšie nákupy a tak. Možno to nevyzerá lákavo, makať na farme 12 hodín denne za drobné, ale na to aby ste si zvykli na kultúru a naučili alebo doučili sa jazyk, a k tomu nemuseli riešiť bývanie, je to celkom dobrá práca. Takže taká malá rada. Neviem presne kedy tam pôjdem ja, možno ešte tento rok, takže ak sa to podarí, tak vám napíšem svoje dojmy.

Offline Eridias

• Nováček
  • *
« Odpověď #18 kdy: 22. Únor 2014 - 10:49:21 »
Nazdar lidi,
musím říct, že máte mou závist... jste o krok předemnou.  ;D Taky bych rád v budoucnu si našel práci a přestěhoval se do Japonska... a není to kvůli výdělku. I když vydělat si prací tolik, že to pokryje byt a jídlo? To je dostatečné a mnohdy u nás nemožné, ale to není důvod, který mě vede k tomu, že mám touhu prostě se vydat do této země.
Mít možnost žít rok... dva... třeba i celý život v japonsku. To ti dá nádhernou šanci tu zemi poznat. Můžeš jí poznat skrze kulturu, komunitu. Navštívit památky, když našetříš... poznat jazyk a přizpůsobit se. A že bych musel dřít? I když jsem od přírody lenivý člověk prostě bych dřel. Určité věci za to stojí a člověk je bytost učenlivá. Není nic co nezvládneš, když prostě chceš. Jednou vás, kteří se do Japonska vydáte navštívím!  ;D

Offline Eridias

• Nováček
  • *
« Odpověď #19 kdy: 22. Únor 2014 - 11:29:20 »
Chápu... nemá někdo tady i když to je trošku mimo téma zkušenosti s Jazykovými pobyty? Jak moc to pomáhá ke zlepšení a zorientování? Sehnat si práci je důležitá věc, ale poznat jazyk a vědět správné jednání, aby člověk neurazil je ještě důležitější. I když odbíhám od tématu trošku, takže se omlouvám za offtopic.  :)

Offline sunanokari

• Nováček
  • *
« Odpověď #20 kdy: 01. Březen 2014 - 18:50:56 »
já jsem např. odhodlaná jet. těžká práce nebo ne, jím jen rýži, tak to snad nějak půjde.

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #21 kdy: 01. Březen 2014 - 22:11:49 »
Zdravím.
 Na netu jsem natrefil na toto téma. Taky hledám práci v Japonsku. Nedávno jsem byl pracovně v Japonsku jeden měsíc a navštívil jsem cca. 12 měst na ostrovech Honshu a Shikoku. Japonsko mě nadchlo! Našel jsem si tam přítelkyni a řešíme, že bych se za ní přistěhoval do Kóbe. Nechci, aby se stěhovala za mnou do ČR, protože má v Japonsku dobrý život. Chci si tam co nejdříve najít práci, ale bojím se, že to bude těžké, až nemožné. Pro cizince nabízí většinou přáci lektora angličtiny. Kdyby jste měli někdo nějaké info, jak nejlépe sehnat práci v Japanu, tak bych byl moc rád!

Předem děkuji

Tomáš

Abys mohl pracovat v Japonsku, tak potřebuješ pracovní vízum.Abys dostal pracovní vízum, tak potřebuješ od budoucího zaměstnavatele "CERTIFICATE OF ELIGIBILITY" a to originál.Neuznávají faxové kopie, ani skeny.Certificate Of Eligibility přiložíš k žádosti o pracovní vízum a podáš na japonské ambasádě v Praze.Vyřízení se vším všudy by nemělo trvat déle než 3 měsíce.Nechci Tě odrazovat, ale asi nebude jednoduché jej získat.Tím certifikátem se za tebe budoucí zaměstnavatel v podstatě zaručuje tuším i v případě, že by ses tam dostal do platební neschopnosti, apod.Japonsko si dobře hlídá trh práce a zaměstnavatel raději najme místního, než aby se zaručil za někoho z Evropy.Pokud máš v plánu jít pracovat do pohostinství, apod., tak na to rovnou zapomeň.Pokud se to nezměnilo, tak se to nepovažuje za práci, na kterou se uděluje pracovní vízum.
Každopádně přeji hodně štěstí a vytrvalosti.Třeba to nějak půjde uhrát na vztah, ale nevím, jak se k tomu budou stavět, když nejste s přítelkyní oddáni.

Ještě připojím odkaz na seznam povolání, na které se uděluje CERTIFICATE OF ELIGIBILITY (je to i s přílohami dokumentů):

http://www.immi-moj.go.jp/english/tetuduki/kanri/shyorui/01-format.html

...a ještě mailová adresa na slečnu / paní Emilii Larvovou z japonské ambasády v Praze: larvova@ph.mofa.go.jp

V případě dotazů, nebo  prosby o pomoc se na ni můžeš obrátit.Je ochotná v rámci možností pomoct a komunikuje celkem rychle.

がんばる!!!

....Ještě doplním o odkaz na veškeré informace o vízech: http://www.mofa.go.jp/j_info/visit/visa/index.html

...a tohle by se také mohlo hodit při hledání zaměstnavatele: Kancelář Japonské komory obchodu a průmyslu (tel.233 350 444; e-mail: shokokai@mbox.cz)  nebo kancelář JETRO  (Japan External Trade Organisation - tel.224814 971; e-mail: jetropraha@vol.cz ).

Přeji hodně štěstí a kdyby se tam našlo i něco pro mne...    ;)
« Poslední změna: 01. Březen 2014 - 22:24:43 od Buceknew »

Offline Santiago

• Nováček
  • *
« Odpověď #22 kdy: 24. Květen 2014 - 08:17:12 »
Prácu už som si našiel. Teda niekoľko pracovných ponúk. Všetky sú v malých mestách, na farme. Pre nováčika a nekvalifikovaného človeka by práca na farme mala byť na začiatok skvelá. Na všetkých ponukách čo som našiel vám zamestnávateľ, teda človek čo tú farmu vlastní zabezpečí bývanie u neho doma. Takže jednu vec máte z krku. Čo sa týka výplaty nie je to nič moc, akurát na nejaké menšie nákupy a tak. Možno to nevyzerá lákavo, makať na farme 12 hodín denne za drobné, ale na to aby ste si zvykli na kultúru a naučili alebo doučili sa jazyk, a k tomu nemuseli riešiť bývanie, je to celkom dobrá práca. Takže taká malá rada. Neviem presne kedy tam pôjdem ja, možno ešte tento rok, takže ak sa to podarí, tak vám napíšem svoje dojmy.
ahoj, mohu se zeptat, kde jsi nasel ty nabidky?
chodim tu, bloumam tu, ptam se, jsem tu za odbornika, jao takoveho me i berou, ale nejak po me netouzi, a kdyz jsem se ptal treba na praci v anglicke hospode, tak proste bez japonstiny vlak nejede....diky

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #23 kdy: 02. Říjen 2014 - 23:35:11 »

Nerad ti kazím plány, ale pokud se nepletu, tak se ještě nic nezměnilo na tom, že cizinci potřebují vysokoškolský diplom k zisku pracovního víza. A i kdyby se tato povinnost zrušila, což se má stát, tak bude mnohem komplikovanější získat práci pouze s maturitou. Musel bys je něčím přesvědčit, že jsi skutečně lepší než ti další lidé v řadě s diplomem nebo místní se středoškolským vzděláním. Proto se tě zeptám, neuvažoval jsi někdy o tom, že bys šel studovat na nějakou přírodovědeckou fakultu tady? Ještě bych tuhle možnost být tebou zvážil. V budoucnu by ti to jistě usnadnilo situaci.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #24 kdy: 03. Říjen 2014 - 02:36:22 »

Někde píší, že se to dá obejít několika lety praxe v oboru, ale diplom je opravdu brán jako požadavek. Pokud to myslíš opravdu vážně, tak bych raději nezkoušel, jestli to půjde i bez toho, ale pokusil se udělat co nejvíc proto, abys měl co nejlepší výchozí podmínky.

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #25 kdy: 05. Říjen 2014 - 09:22:48 »
...

Spousta NGO v cílových zemích dělá politiku svého donátora, za to jim tečou granty. Ovlivňování veřejného mínění, oslovování cílových skupin, formování toho správného názoru. V USA, aby se aspoň vědělo, komu neziskovky skutečně patří, mají zákonem nařízenu registraci -  FARA - Foreign Agents Registration Act. Název je docela výstižný. Japonci k nim budou z podstaty ještě kritičtější.
« Poslední změna: 05. Říjen 2014 - 09:29:02 od Skogen »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #26 kdy: 22. Červenec 2016 - 09:22:35 »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #27 kdy: 30. Listopad 2016 - 23:33:55 »
kdyby tu náhodou byl někdo, kdo bydlí poblíž kix a hledá práci, možná by to šlo u nás..
(mytí autobusů)
vlastní vízum nutné..
(japonština nutná není)
« Poslední změna: 01. Prosinec 2016 - 11:08:03 od 赤い戦車 »

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #28 kdy: 01. Prosinec 2016 - 00:49:53 »
Jak moc to spěchá? Respektive měl bych čas si vyřídit vízum (vím, jak dlouho trvá vyřízení), zařídit si tu ostatní potřebné  a vzít tu práci?

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #29 kdy: 01. Prosinec 2016 - 02:21:05 »
Jak moc to spěchá?
nástup možný v podstatě hned.. je tu takový dlouhodobý nedostatek lidí..