Akihabara.cz

Autor Téma: Práce v Japonsku  (Přečteno 35559 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Buceknew

• Otaku
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #30 kdy: 01. Prosinec 2016 - 22:12:09 »
Mohl bych poprosit do SZ kontakt na zaměstnavatele? Případně nějaké další důležité informace, atd... Potřebuji hlavně vědět, že má smysl to rozjíždět.Díky moc.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #31 kdy: 01. Prosinec 2016 - 23:59:20 »
Potřebuji hlavně vědět, že má smysl to rozjíždět.
nemá.. tohle je opravdu jen nabídka pro případ, že už by tu někdo byl, a měl vízum bez omezení.
(v Izumisano je někdo ze Slovenska, ale s ním to moc nadějně nevidím)

kontakt bych možná někde našel, ale nikdo z vedení neumí anglicky..

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #32 kdy: 02. Prosinec 2016 - 08:30:47 »
Aha.Já jen že jsi říkal, že máte dlouhodobý nedostatek lidí...takže by to mohlo klapnout.Vízum bych si začal hned vyřizovat, kdyby mi z vedení zaslali Certificate of Eligibility...Vím, že je to delší proces, a proto bych to začal ihned řešit.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #33 kdy: 02. Prosinec 2016 - 11:21:33 »
Já jen že jsi říkal, že máte dlouhodobý nedostatek lidí...takže by to mohlo klapnout.
to sice ano, jenže na tuhle práci by ti vízum nedali.. navíc já sám nevím, jak dlouho tam zůstanu..

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #34 kdy: 02. Prosinec 2016 - 23:21:39 »
Nj, tak zkusil jsem se zeptat.Kdo nic nezkusí, ten nic nezíská (nebo se nikam neposune).  ;)

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #36 kdy: 21. Prosinec 2016 - 22:23:34 »
Byla by to skvělá zpráva v případě, že bych byl věděcký pracovník, nebo vysoce postavený manager.Ani jedno zatím nejsem, a vzhledem k tomu, že nejsem kariérista, tak ani nebudu.  ;D

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #37 kdy: 06. Únor 2017 - 23:17:58 »
Já bych se chtěl pouze vyjádřit k doporučenému filmu Strach a chvění, to není nejlepší příklad, zaprvé děj se odehrává v 90. letech od té doby se Japonsko a jeho vztahy s cizinci dost zlepšily, japonskou v té době trpělo krizí, potom, promiňte, ale skoro za polovinu věcí si mohla hlavní hrdinka sama, při tom jak se chovala by sní vyjebali kdekoliv ano na konci to přehnaly, ale i tak, je tu jeden rozdíl, Japonci jí nevyhodily protože by tím firma ztratila tvář a tak se jí pokoušely zlomit, na západě by jí dávno vyhodily, jako já být někde najatej dostávat určitý plat a pak dostat nudou, ale jednoducho práci jsem šťastný, ona nezvládala ani jednoduchou práci a ani se nesnažila přizpůsobit zvyků v japonské firmě, popravdě mi bylo Fubuki dost líto, tedy do doby než z té holky udělala hajzl bábu (s platem překladatelky).
Všude ve světě se najde šéf kokot, kolega svině atd., a jestli si myslíte, že by na západě v každé firmě se k vám chovali hezky, jste na omylu, zkuste si pracovat pro miliardové korporace u nás, v Německu, Anglii v USA, všude na vás budou srát, buď děláte svou práci pořádně nebo máte ze života peklo, kdyby ta holka pracovala pro menší podnik, tam jsou taky jiný vztahy, tam jsou ty lidi mezi sebou přátelštější.
Tenhle film neukazuje, že pracovat s Japonci je peklo, ale že pracovat v obří korporaci není žádná prdel.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #38 kdy: 07. Únor 2017 - 02:38:02 »
..
díky že si mi ušetřil čas. původně jsem se chtěl na ten film podívat, ale teď je mi jasné, že by to bylo zbytečné.

když někdo není schopný / nechce dělat svoji práci pořádně, musí počítat s tím, že to může mít nějaké důsledky. a taky je pravda, že co zaměstnanci projde v japonsku, za to by na západě šel..
« Poslední změna: 07. Únor 2017 - 10:10:59 od 赤い戦車 »

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #39 kdy: 07. Únor 2017 - 19:06:36 »
No, ono je tu pár věcí, když jsem si četl komentáře ostatních uvědomil jsem si, že je nutné rozlišovat pár věcí.
1)Četl jsem nějaký článek, viděl nějaké video a z toho usuzuji, že pro cizince je hrůza pracovat Japonsku a proto píši, že bych tam nechtěl a nikomu to nedoporučuji.

2)Byl jsem na chvíli v Japonsku a bavil jsem se s lidmi/ pracuju pro jap. společnost na západě a byl jsem několikrát pracovně v Japonsku, práce s Japonci není moc příjemná, nechtěl bych tam zůstat, doporučuji si to pořádně rozmyslet.

3)Udělal jsem průzkum/ pracoval jsem v jap. jsem na tom 50/50.

4) Chci žít v Japonsku, udělal jsem pořádný průzkum a pořádně jsem se připravil (mám finance, umím alespoň základy japonštiny), jsem odhodlaný a jsem připraven že zažiju neúspěch, ale chci do jap. a chci tam zůstat.

Pro souvislost, pokud chcete pracovat v cizí zemi a vydělat si peníze a pak uvidíte a jste nadšenec do jap, tak asi na 80% tam nevydržíte ani rok.
Proč? Protože abyste tam vydrželi, musíte to myslet na 100% vážně a chtít tam už zůstat, Japonsko není jako ostatní země, že tam přijedete, vyděláte a vrátíte se, nebo tam případně chvíli pobudete, či tam jezdíte pravidelně za prací. Na to je hromada jiných zemí.

Pokud však jste rozhodnutí tam jet a zůstat, musíte se na to i pořádně připravit.
Udělat průzkum, jak tam budu bydlet, kolik mě bude stát měsíc žití, jaké práce, co potřebuju mít, jaká je politika a zákony v jap, jak tam co funguje, atd. každá píčovina co vám v běžném životě ani nepřijde důležitá tak si zjistit.
Zajistit finance, je dobré a to ať jedete kamkoliv mít peníze alespoň na 3měsíce v případně jap nejlépe na rok, jo připravte se, že některé společnosti si prověří vaše finance a to třeba až 7let zpátky vis:http://www.alexkwa.com/how-to-get-a-japanese-work-visa-without-a-degree/
Připravit se, to jest naučit se alespoň základy, mluvení, čtení a psaní, s angličtinou nepochodíte, dále připravte se změnit zvyky a mentalitu, ve chvíli kdy dorazíte do jap, přizpůsobte se jap. myšlení a to opět platí pro celý svět, příklad od nás, proč nechceme uprchlíky? Protože mají úplně jinou mentalitu a nejsou ochotni se přizpůsobit životu u nás a my jim to dáváme sežrat a v Japonsku je to úplně samý, takže přizpůsobit se a respektovat jejich způsoby. Tento bod jste mohli právě vidět ve filmu Strach a chvění, ačkoliv se občas trochu snažila, většinu času prostě šla proti a Japonci jí to dávali sežrat.

Nakonec připravte se na neúspěch a mějte vždy záložní plán, jako ve všem může se stát, že narazíte, práce bude na hovno, kolegové svině, byt děsná díra, ale pokud se obrníte a překousnete to dříve nebo později si najdete své místo. Jak říká Unrested (https://www.youtube.com/user/unrested výborný zdroj informací, žije v jap cca 10let a 7let dělá videa o životě v jap) ''Japonsko není pro každého.'' Přiletěl do jap. s jedním klukem, ten se dostal do hnusný firmy (která nakonec zbankrotovala) bydlel někde na venkově bez možnosti zábavy a ten to po 3měsícich (nebo možná už dříve) vzdal a unrested tam vysvětluje, že ten kluk měl prostě pech (a další důvody proč tam nevydržel), ale i on si prošel těžkými časy a teď tam žije šťastně.

A pokud jste to dočetly, až jsem, tak doufám, že vám toto pomůže na vaší cestě.
Jinak, tento článek není namířený proti nikomu z ostatních lidí, co něco napsali, každý názor, který vám donutí se zamyslet jestli to má cenu je dobrý, protože jestli potom i tak budete chtít jet, je to dobré znamení, že to berete vážně.
« Poslední změna: 07. Únor 2017 - 19:12:31 od Ainzoolgown »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #40 kdy: 07. Únor 2017 - 21:35:20 »
..
Souhlas se vším. Pokud by člověk jel jen za prací, tak jinam.

Co jsem tak vypozoroval, většina zaměstnavatelů chce japonštinu od N3 výše.

Moje práce vskutku je na h**** ^_^ Jsem pořád na letišti u autobusů, které je potřeba umýtvat i teď. Škoda jen, že se dělá venku, a nemáme ani vhodné oblečení na práci v zimě, takže tam celý den mrznu. Často nemůžu ani hýbat prsty, jak mě z té kombinace zimy a ledové vody bolí. Ale říkám si, důležité je něco dělat, a tím pádem platit daně, protože příští měsíc se jdu zeptat na imigrační, kdy bude nejlepší čas na podání žádosti o prodloužení víza. A dnes další pracovní pohovor, už ani nevím kolikátý. Tentokrát na práci jako obsluha lisu na nějaké automobilové díly. Říkají, že japonština potřeba není, ale to už jsem slyšel hodněkrát, a nakonec potřeba byla. (a někdy nejen japonština.. ^_^)
« Poslední změna: 08. Únor 2017 - 00:53:25 od 赤い戦車 »

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #41 kdy: 08. Únor 2017 - 12:50:38 »
Nechci to nějak zlehčovat nebo přeskočit z tématu někam jinam. Ale z mého pohledu je tak trochu jedno, jestli člověk pracuje tady, v Japonsku nebo kdekoliv jinde. Vždycky jde hlavně o lidi. Prostě záleží na kolektivu a vedení, přece jen je to vše o vztazích a o rolích ve společnosti a jak se k tomu člověk postaví a zvolí správný přístup. Hlavní je, si hned na začátku nic nemalovat v růžových barvách a stanovit si své hranice a možná si držet nějakou dobu lehce neutrální pohled. Nehrnout se do všeho po hlavě, ale i ne všechno negovat, prostě zprvu sledovat, jak to tam chodí a pak se víc zapojovat a přizpůsobovat se. Jo a nečekat, že i když je to vaše vysněné místo, tak že to bude super, jak říkám, záleží i na tom koho vedle sebe máte a je jedno, zda jsou to Japonci, Češi nebo Rusáci, je rozhodující, jací jsou to lidé. Můžete se totiž snažit pomalu nad rámec svých možností, ale když se změní postoje vedení, tak vám bohužel nic jiného nezbyde než odejít.
Jistě v cizině jsou pak otázky co dál složitější, ale i tady to není jednoduché. Prostě život je boj.  :) 

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #42 kdy: 08. Únor 2017 - 13:34:32 »
..
Hmm.. tak nějak vidím kam míříš, ale úplně jedno to není. Je pravda, že záleží na tom, jací jsou to lidé. A teď jde o to, jak dobře dokážeš lhát / předstírat / hrát svoji roli. Protože právě tady je ten rozdíl. V česku / evropě máš třeba nějakou šanci ty lidi poznat. Když v česku někoho naštveš, tak on tě pošle někam, a víš na čem si. V japonsku to ani nezjistíš. Tedy pokud se ti vůbec povede někoho naštvat. Ty lidi jsou buď prvotřídní lháři, nebo úplně mimo. (nebo možná obojí) A nejen co se týče práce. Ono to chvíli trvá, než si to člověk uvědomí, a bez určitých zkušeností se to neobejde. Já už jsem bohužel ve fázi, kdy mi tohle potvrdili přímo "kolegové" z práce, a i policie.

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #43 kdy: 08. Únor 2017 - 14:07:08 »
Předstírat jak moc jsi v pohodě a přitom skoro brečet není dobrá role, ale být v situaci, kdy vůbec nevíš, jak na tom jsi nebo kde děláš chybu, je ještě horší. Protože člověk neví, co má změnit a jak se ke všemu postavit. V tomhle mám ráda tu naší českou upřímnost.  :D

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #44 kdy: 08. Únor 2017 - 15:39:57 »
Před chvílí jsem viděl další video od Unrested (opakuji dost dobrý zdroj informací) kde vysvětloval, že v japonsku mají takzvané ''WA'' pracovní harmonii, pak ukazoval příklad, pokud někoho naserete tak on vás nezjebe osobně svěří se kolegovy a ten se vám to pokusí vysvětli, důvod? Aby nedocházelo ke konfrontaci, další věc o kterřé mluvil, japonské firmy nezajímá váš názor, i kdyby jste přišly s inovativní postup jak jněco zlepšit, je to nezajímá, najali vás aby jste dělali práci jak oni chtějí.

Je pravda, že všude ve světě mají svoje způsoby, jakým funguje prostředí na  pracovišti a japonsko je v této věci dost přísné, ale například Unrestedovi se to líbí a vám může taky, ale zároveň to může být věc co vás pošle domů.

Jinak 赤い戦車 , jestli se můžu zepata na tvoje zkušenosti s pohovory, co je jiné co stejné a tvůj celkový dojem z nich? Potom, jak si na tom byl s vízy, jak dlouho trvalo než si se dostal do jap. ajinak tvoje zkušenosti , tedy předpokládám, že jsi v japonsku ze stylu jakým píšeš.