akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Práce v Japonsku  (Přečteno 48128 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline hanyzek

• Sledovač
  • **
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #90 kdy: 15. Květen 2019 - 10:03:26 »
Zdar lidi,

jsou možnosti jet do Japonska na dobrovolnickou činnost i po čtyřicítce ? Zatím jsem probral to Working Holiday, ale na to už nemám věk a v japanvisa a tak jsem volunteering nedohledal. Bral bych to jako jazykový kurz v praxi  8).

se mějte
Honza

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #91 kdy: 15. Květen 2019 - 10:33:51 »
napadá mě jen wwoof, což je sice asi takové pololegální, nicméně asi funkční..

Offline hanyzek

• Sledovač
  • **
« Odpověď #92 kdy: 15. Květen 2019 - 10:57:47 »
Takže jedině na 3 měsíce, pak vypadnout na pár dní domů a zase se vrátit   ;)

P.S. Je vlastně nějaká oficiální možnost studia s přivýdělkem pro lidi na 30 let ?
« Poslední změna: 15. Květen 2019 - 12:08:27 od hanyzek »

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #93 kdy: 16. Květen 2019 - 08:07:33 »
Jestliže ti je více jak 30let, nemůžeš už využít WH. Pokud chceš strávit v Japonsku více jak 3 měsíce (turistické vízum), máš pár možností.

1) najít si zaměstnavatele (v ČR), který tě může poslat do Jap. pracovně, buď na služební cestu, nebo tě může přidělit na jejich pobočku v Jap.

2a) Najdeš si zaměstnavatele (v Jap.), nejlépe ještě dokud jsi v ČR, který ti bude sponzorovat pracovní vízum a prostě jít pracovat do Jap.

2b) Pojedeš do Jap. na turistické vízum a najdeš zaměstnavatele jak ve 2a.

Oficiálně studovat můžeš v jakémkoliv věku, jde pouze o to zdali se zvládneš na školu dostat, ale stojí to nemalé peníze.

Co se práce týče, může dělat ''part-time job'', ale nesmíš přesáhnou víc jak 28h týdně, nicméně nejde to přímo na studentské vízům.

Více info zde: https://study.gaijinpot.com/guide/working-as-a-student-japan/

PS:(Na turistické vízum to nefunguje tak, že jsi v Jap. 90dní, pak si na týden vrátíš a zpátky a stále dokola, to ti projde max 1. Protože vízum platí na 90dní, 1 za rok)
« Poslední změna: 16. Květen 2019 - 08:20:10 od Ainzoolgown »

Offline hanyzek

• Sledovač
  • **
« Odpověď #94 kdy: 16. Květen 2019 - 08:40:53 »
Dík za pomoc.
V ČR mám docela dobrou práci, jde mi o rozšíření jazykových znalostí a něco k tomu si třeba přivydělat. Neplacené volno na půl roku bych snad mohl dostat.
« Poslední změna: 16. Květen 2019 - 08:44:44 od hanyzek »