akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Práce v Japonsku  (Přečteno 46870 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Menresh

• Nováček
  • *
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #60 kdy: 09. Duben 2017 - 04:55:04 »
jen tak.. jestli třeba nejsi někde poblíž.. ale ne, já jsem v Osace..
Oh ty patříš mezi ty co jezdí vpravo na eskalátorech a mluví divně? Škoda, aaaale kdyby si byl někdy v Tokyu, tak se můžem někde stavit třeba na jídlo.

Jinak abych řekl ještě něco k práci, tak asi úplně nejlepší je a vyhnete se tím jakémukoliv kolektivu ( pracovního), pokud něco zajímavého ovládáte. Nemluvím o jazycích, je pravda, že mnohdy chtějí pouze rodilého mluvčího ( především v AJ) ale pokud umíte na něco třeba hrát (klavír, housle...) dá se s tím v Japonsku poměrně slušně uživit. Znám jednoho Američana, který se tím velice dobře v Japonsku dokáže uživit. 

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #61 kdy: 09. Duben 2017 - 06:01:19 »
Oh ty patříš mezi ty co jezdí vpravo na eskalátorech a mluví divně? Škoda, aaaale kdyby si byl někdy v Tokyu, tak se můžem někde stavit třeba na jídlo.
それについて何も分かれへん。^_^

jo, do tokya bych rád někdy zajel.. přeci jen, už jsem tam nebyl pár let.. ale momentálně musím šetřit kde se dá..

(kdyžtak jsem na line jako 8bb76e1)

Offline Menresh

• Nováček
  • *
« Odpověď #62 kdy: 09. Duben 2017 - 08:44:44 »
それについて何も分かれへん。^_^

jo, do tokya bych rád někdy zajel.. přeci jen, už jsem tam nebyl pár let.. ale momentálně musím šetřit kde se dá..

(kdyžtak jsem na line jako 8bb76e1)

Tak to jsme na to s těma prachama uplne stejne momentalne! Oki napisu, ja sem na line jako karel27684.

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #63 kdy: 05. Březen 2019 - 16:01:18 »
Zdravím všechny po dlouhé době,

snad to tu trochu zas oživíme  :)

Má dotaz, chtěl bych se dozvědět něco s svých možnostech ohledně získání víza a práce v Japonsku.
Napadlo mě zeptat se na zásadní informace přímo na konzulátu, ale teď nevím, zdali mám napsat na Japonský konzulát v ČR, nebo na Český konzulát v Japonsku.
Možná je to blbost, ale prostě si nejsem jistý, nevěděl by někdo?

Nebo neznáte jiný zdroj praktických informací? Já například pracuji ve stavebním průmyslu a tak chci vědět, jaké vízum a co pro něj potřebuji (defacto cokoliv na YT a podobně je vždy o lidech co jdou učit angličtinu, což mě nezajímá)
Je 3 letý bakalářský titul z české vysoké školy brán v Japonsku jako "Bachelor degree", atd...

Takže, tak  :)

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #64 kdy: 05. Březen 2019 - 19:19:36 »
co se týče víza tak asi nejjednodušší je získat Working holiday vízum. Sice se na něj teprve chystám ale podle informací co jsem si vyhledal je tohle asi ta nejjednodušší cesta jak získat povolení k pobytu na delší dobu. Bohužel je ale jen na 1 rok a nedá se prodloužit ani opakovat. A taky ti musí být 30 a miň.

Jinak bych se zkusil obrátit na Japonský konzulát v ČR jestli by ti k tomu neposkytli bližší info.
« Poslední změna: 05. Březen 2019 - 19:23:25 od vlk »
Chytrému napověz, blbého kopni xD

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #65 kdy: 05. Březen 2019 - 22:45:45 »
..
počkej cca měsíc, měli by představit nějaké novinky, včetně nového typu víza.

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #66 kdy: 06. Březen 2019 - 16:18:20 »
Ok, tak já počkám měsíc a pak napíšu na Japonský konzulát v ČR.

Mě docela dost zajímá jak je to s tím bakalářem, protože od toho se dost odvíjí, protože např. lidé z USA musí 4letý univerzitní diplom, protože oni snad mají i 3letý, ale ten dělají na collage ne na univerzitě (nevím jaký je v tom rozdíl) a ten v Japonsku neberou.

Další věc je bodový systém na High-skilled work vízum http://www.immi-moj.go.jp/newimmiact_3/en/pdf/171110_point_calculation_forms.pdf , docela dost těžký získat 70 bodů tady u nás, hlavně kvůli tomu, že moc lidí asi nedosáhne na bonus za peníze.

Víceméně potřebuju zjistit jaké pracovní vízum je nejednoduší získat, po případně co musí ještě si dodělat (škola, certifikát, jazyk,...), v tuto chvíli si dodělávám vysokou (jsem v prváku) a to prakticky jen pro potřebu práce v Japonsku, protože jsem někde četl, že v Japonsku nechtěl zaměstnávat lidi bez vysoké.

Docela rád bych tam pracoval jako, přípravář staveb, rozpočtář, project manager, nebo stavbyvedoucí. Tedy řekněme ten nižší až střední managment.

V tuto chvíli mám před sebou dvě možnosti, dodělat vysokou, JLPT N1, nějaký peníze a zkusit to do Japonska.
Nebo vykašlat se na vysokou , vylepšit schopnosti v ANG, jet do ciziny (třeba Kanady (Vancouver má slušnou japonskou populaci)) vydělat víc peněž než bych mohl v česku, udělat si nějaký certifikát v rámci práce, JLPT N1 a pak odjet do Japonska.

Časově jsou obě varianty podobné, obě mají své pro a proti, teď už jen která varianta má větší šanci na úspěch.

Mým cílem je získat práci v Japonsku a nějakou dobu tam pobýt, pokud se mi tam zalíbí, tak tam třeba i potom zůstat na trvalo.

Co si o mém snílkovském plánu myslíte, jsem úplný magor, nebo je tam ta možnost, že by to mohlo jít.

A co vy a vaše šílené sny.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #67 kdy: 06. Březen 2019 - 23:14:09 »
tak nereálné to není.. jsou lidi, kteří to dokázali..

i když já poslední dobou spíš přemýšlím, jak to udělat, abych s japonci pracovat nemusel..

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #68 kdy: 07. Březen 2019 - 15:33:07 »
Jasně, pravda je taková, že tam začnu pracovat a možná budu přemýšlet o tom samém.

Ale člověk si to musí zažít, co já vím, třeba budu práci tam milovat a práce s Japonci mě bude bavit, nebo taky ne.

Dokavaď to nezkusím, tak to nezjistím.

Offline Darkmoor

• Otaku
« Odpověď #69 kdy: 07. Březen 2019 - 15:48:47 »
Ta tabulka na vízum je celkem zajímavá. Jsem si to prošel a 45 bodů bych dal a to jen z té základní části. Z té bonusové nejspíš nic pokud by mi zázrakem něco neuznali :)
Překladatelská skupina Chatonville

Offline ainny

• Starý kořen
  • Kverulant nesnášející odfláknuté titulky.
« Odpověď #70 kdy: 07. Březen 2019 - 19:52:52 »
Ten bakalář je opravdu důležitý. Naše přeslice pracuje v Japonsku od října a její cesta za snem byla následující:

Pomaturitní studium japonštiny u Spěváčka (to už se japonsky učila rok jako samouk), už tam začala brigádničit v japonských restauracích a nakonec skončila v Katsuře. To jí hodně pomohlo, protože tam s hosty mluvila hlavně japonsky. Postupně se dostala na N2, teď bych kecala, kdybych říkala, že k práci v Japonsku stačí N3, protože to fakt nevím, i když mi to říkala. Během toho všeho vystudovala, aby měla bakaláře (z toho rok v Ósace). Bez toho bakaláře pracovní vízum prostě nešlo. Díky kontaktům z Katsury sehnala práci v Japonsku a firma jí chtěla vyřídit pracovní vízum ještě před státnicemi. To nešlo ani podat, takže hned po státnicích si musela ve škole vyzvednout potvrzení, nechat ho oficiálně přeložit a teprve potom firma mohla podat žádost o pracovní vízum. Během měsíce ho měla. Určitě pomohlo, že to za ní vyřizoval zaměstnavatel. Dostala ho na pět let, což je snad maximum. Začíná pátý měsíc a je spokojená.
« Poslední změna: 07. Březen 2019 - 19:54:45 od ainny »

Všem hřebečkům v Koreji se omlouvám. Už jsem zadaná.

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #71 kdy: 08. Březen 2019 - 12:58:48 »
Děkuji, tohle je docela nápomocné.

Jen v jaké oblasti pracuje?

Takže asi bych měl možná zvážit cestu, dodělat VŠ a vyrazit na WH a získat nějaké kontakty a s velkým štěstím i sponzora pro pracovní vízum.

No jo, nezvolil jsem si zrovna lehký sen.

Nicméně ještě jednou děkuji a snad takovýchto příspěvků bude více.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #72 kdy: 08. Březen 2019 - 13:13:13 »
..teď bych kecala, kdybych říkala, že k práci v Japonsku stačí N3, protože to fakt nevím, i když mi to říkala.
mohu potvrdit, že většinou chtějí minimálně N3

Offline ainny

• Starý kořen
  • Kverulant nesnášející odfláknuté titulky.
« Odpověď #73 kdy: 08. Březen 2019 - 15:15:11 »
Děkuji, tohle je docela nápomocné.

Jen v jaké oblasti pracuje?

No jo, nezvolil jsem si zrovna lehký sen.

Nicméně ještě jednou děkuji a snad takovýchto příspěvků bude více.
Jestli to trochu pomohlo, tak jsem ráda.

Pracuje u firmy, která se zabývá ložisky, zabezpečením budov před zemětřesením a tak. Mají pobočky po celém světě, u nás jsou v Kadani. Ona konkrétně dělá v kanceláři a zatím všechno možné. Přece jenom je nováček, ale je spokojená, lidi jsou fajn, takže nelituje.

Držím palce, trvá to dlouho, ale splnit se ten sen dá.

Edit: Odpovídala jsem v práci a teď mě napadlo, že možná myslíš zeměpisnou oblast. Tak to je prefektura Kanagawa, hodinku vlakem od Tokia.
« Poslední změna: 08. Březen 2019 - 18:08:31 od ainny »

Všem hřebečkům v Koreji se omlouvám. Už jsem zadaná.

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #74 kdy: 09. Březen 2019 - 12:15:37 »
Technicky vzato, jsem se ptal na práci  ;) , ale obě informace jsou užitečné.

K dokonalosti chybí jen typ víza (pracovních víz je více)