akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Autor Téma: Práce v Japonsku  (Přečteno 41740 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ainny

 • Starý kořen
 • ****
 • Kverulant nesnášející odfláknuté titulky.
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #75 kdy: 09. Březen 2019 - 15:45:30 »
Technicky vzato, jsem se ptal na práci  ;) , ale obě informace jsou užitečné.

K dokonalosti chybí jen typ víza (pracovních víz je více)

Prý Specialist in humanities/int services.  :)

Všem hřebečkům v Koreji se omlouvám. Už jsem zadaná.


Offline Ainzoolgown

 • Nováček
 • *
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #76 kdy: 11. Březen 2019 - 10:28:35 »
Citace
Specialist in humanities/int services

Děkuji a pro info: http://www.japanvisa.com/visas/japan-specialist-in-the-humanities-visa

Offline Ainzoolgown

 • Nováček
 • *
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #77 kdy: 11. Březen 2019 - 12:49:50 »
A jak je to potom se získáváním práce v Japonsku, přeci jenom vízum je člověku k ničemu pokud si nenajde práci nebo nemá hromadu peněz od jinud.

Koukají firmy více na vzdělání či zkušenosti, protože mi asi nedají práci ve stavebnictví když budu mít titul z něčeho jiného, ne?

Dají se získat užitečné kontakty v rámci dovolené, nebo musí člověk tam alespoň pracovat např. WH.

Jak jsem psal, chtěl bych v budoucnu získat práci v rámci stavebního oboru, a i když mám před sebou ještě pár let, během kterých chci získat alespoň JLPT N2, tak bych rád věděl, jakým směrem mám směřovat.Offline Ainzoolgown

 • Nováček
 • *
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #78 kdy: 19. Březen 2019 - 12:42:42 »
Ještě k předchozímu vízu, jak jsi psala, že musela mít VŠ je právě dané tím typem víza.

Když se podíváte do toho odkazu, jsou tam popsány požadavky.

V rámci Specialist in Humanities Visa / International Services Visa jsou dvě varianty:

1.  Specialist in Humanities Visa
To platí tam, kde se žadatel zapojí do činností, které vyžadují znalosti v humanitních oborech. To by mohlo zahrnovat ty, kteří pracují jako překladatelé, tlumočníci nebo jazykové instruktory. Předběžné požadavky jsou následující:
-Žadatel musí mít vysokoškolské vzdělání a měl by se specializovat na předmět, který má v úmyslu vykonávat v Japonsku, nebo musí mít alespoň desetileté zkušenosti. Deset let může zahrnovat čas strávený v příslušném předmětu na univerzitě nebo v některých dalších vzdělávacích institucích a žadatel nesmí obdržet méně odměny než japonský státní příslušník za srovnatelné práce.

2. Specialist in International Services Visa
To platí tam, kde se žadatel zapojí do činností, které vyžadují způsoby myšlení nebo vnímání, které mají své základy v zahraniční kultuře. Předběžné požadavky jsou následující:
-Žadatel musí plánovat aktivity, jako je překladatelství, tlumočení, jazykové vzdělávání, veřejné služby, transakce mezi Japonskem a zámoří, móda, interiérový design nebo vývoj produktů, a žadatel musí mít alespoň tříleté zkušenosti. Tříletá praxe se však obvykle nevyžaduje u žadatelů, kteří absolvovali univerzitu a plánují se zapojit do překladu, tlumočení nebo jazykové výuky, a žadatel nesmí obdržet méně odměny než japonský státní příslušník za srovnatelné práce.
(za překlad se omluvám je z Googletranslator, asi bych to zvládl přeložit, ale hlavní myšlenka tam je, tak nechci ztrácet čas (píši v pracovní době ;D ) )

Nicméně, ve svém případě bych pravděpodobně šel přes:
Skilled Worker Visa (http://www.japanvisa.com/visas/japan-skilled-labor-visa)
Předběžné položky, které mají být stanoveny pro vízum Japonsko kvalifikovaných pracovních sil, závisí na kategorii práce, do které žadatel patří. Všimněte si, že ve všech případech nesmí Žadatel obdržet méně srovnatelné odměny než japonský státní příslušník za srovnatelnou práci.

2. Engineers and architects:
Žadatel vyžaduje nejméně 10 let praxe v architektuře nebo stavebnictví. To může zahrnovat čas strávený výukou v příslušných předmětech na zahraniční vzdělávací instituci. Bude-li žadatel pracovat pod vedením cizince s nejméně 10letou praxí, postačí pětiletá praxe.


Offline sunanokari

 • Nováček
 • *
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #79 kdy: 19. Březen 2019 - 14:02:33 »
Držím palce, aby se ti to podařilo. Nejhorším bodem na získání Working víza je pravděpodobně COE, které ti můžou zamítnout i v případě, že máš už domluvenou práci se zaměstnavatelem. Jsem právě minulý týden potkala týpka ze Zélandu, tak jsme se bavili, a říkal, že si našel práci, zaměstnavatele tudíž měl, a nakonec pohořel právě na COE, protože neměl dostatečnou praxi. Takže asi záleží. Za pokus to stojí, jen požere hromadu času to vízum získat.

Offline Ainzoolgown

 • Nováček
 • *
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #80 kdy: 19. Březen 2019 - 15:04:49 »
Tak ono všeobecně je získat pracovní vízu legalní cestou těžký a to nejen v Japonsku.

Co se té praxe týče, proto chci napsat na ambasádu, protože píší, že se do ní počítá i čas strávený studiem v oboru a tak mě zajímá, jestli mi uznají střední stavební školu.

Proto otravuji už teď, abych nevím rok, dva předem nezjistil, že mi něco chybí a to něco zabere získat pár let .

Proto mě docela dost serou v YT videa amíků, který sednou na letadlo a takřka bez přípravy si odletí do Japonska a pracují tam jako učitelé a ani se obtěžují učit Japonsky  >:( .

Offline sunanokari

 • Nováček
 • *
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #81 kdy: 19. Březen 2019 - 17:15:31 »
Tak s amíkama je to rozdíl, že oni je tady chcou, protože se chcou učit anglicky. Když jsi z Ameriky, je opravdu snadné najít si práci.
Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že získat vízum je opravdu o nervy, a zabere to hromadu času a papírování.
Na ambasádě se poptej na Japonské v Praze, paní na české ambasádě v Tokiu o tomhle moc nemá přehled.
A taky je lepší, projít si internet, co přesně potřebuješ, protože se ti nakrásně stane, že jeden člověk ti řekne, že potřebuješ tohle a tyhle dokumenty, a druhý úředník z Tokia bude vyžadovat něco dalšího, úplně jiného.

Offline ピンクセイコ

 • Veterán
 • *****
 • なんかちがう...
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #82 kdy: 19. Březen 2019 - 23:28:24 »
Proto mě docela dost serou v YT videa amíků, který sednou na letadlo a takřka bez přípravy si odletí do Japonska a pracují tam jako učitelé
vím i o Čechovi, který v jp učil angličtinu.. ale ne v Tokiu, kam chtějí všichni, a kde je tím pádem velká konkurence rodilých mluvčích..