akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Problémy a rady (software)  (Přečteno 92797 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline nadya

• Nováček
  • *
Re:Problémy a rady (software)
« Odpověď #240 kdy: 09. Srpen 2015 - 12:21:04 »
1. Ano, zatím to mizí jen po vypnutí a zapnutí.
2. Systém neprovádí aktualizace po zapnutí a vypnutí. Mám Windows 7 Home premium , 32 bitový operační systém. Aktualizace provádí co třetí den.
3. ty dočasné soubory ke smazaní se mi nedaří najít. Cookie a mezipamět smazáno. Skočilo mi to aspoň o 1GB
4. nemám na stahování žádný program. Stahuji obyčejně z ulozto.cz a ze stránky z doramaxu.
5. neinstalovala jsem nic.
6. Používám free verzi Avast. Kontrala provedena na viry - žádný problém. Kontrola počítače rovněž.
7. nic neaktualizuju.  Jen windows. Ostatní ne.

Díky za snahu.
« Poslední změna: 09. Srpen 2015 - 12:24:55 od nadya »

Offline Kame

• Uživatel
  • Starý kořen
  • *
« Odpověď #241 kdy: 09. Srpen 2015 - 12:51:33 »
No dej si vyhledat soubor thumbs.db možná pro někoho užitečné pro mne třeba ne. Když chci něco třeba zabalit nebo zabaleného dostanu (např v rar) tak se nejdřív zbavím tohoto souboru.Jinak ještě drobná rada pokud čistíš počítač tak zásadně pod uživatelem který nemá zapnuté "ochrany" typu zneviditelnění některých typů objektů na disku.
Dost to pomůže protože pak některé věci najdeš znáze.

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #242 kdy: 09. Srpen 2015 - 13:16:26 »
3. ty dočasné soubory ke smazaní se mi nedaří najít. Cookie a mezipamět smazáno. Skočilo mi to aspoň o 1GB
ty docasne soubory se mazou pomoci nastroje vycisteni disku (ve startu vyhledej Vyčištění disku - zaskrknout muzes vsechny policka)
navod pro docesne soubory prohlizece ( https://support.google.com/accounts/answer/32050?hl=cs )

7. nic neaktualizuju.  Jen windows. Ostatní ne.
tak bys mela aktualizovat minimalne ty vypsane (jestli se neaktualizuji automaticky) > prohlizec, flash (jestli mas), javu (jestli mas) a jine programy s kterymi se pripojujes na internet... jak jsem psal, je to kvuli bezpecnosti

a nakonec se muzes podivat do slozky C:\Users\<uzivatel>\Appdata\Local\Temp nebo se tam muzes dostat prostym napsanim %temp% do adresniho radku (vedle tlacitek zpet a vpred) a v te slozce smazat vsechny vekle objekty. a jak pise Kame nize, je potreba mit zaple zobrazeni skrytych souboru abys videla vsechno -> http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows7/show-hidden-files
(nicmene tato slozka se ma ale pormazat zaskrknutim "docasne soubory" v nastroji pro vycisteni disku)

No dej si vyhledat soubor thumbs.db možná pro někoho užitečné pro mne třeba ne. Když chci něco třeba zabalit nebo zabaleného dostanu (např v rar) tak se nejdřív zbavím tohoto souboru.Jinak ještě drobná rada pokud čistíš počítač tak zásadně pod uživatelem který nemá zapnuté "ochrany" typu zneviditelnění některých typů objektů na disku.
Dost to pomůže protože pak některé věci najdeš znáze.
thumbs.db uklada nahledy souboru pro pruzkumnika. je fakt, ze tyto soubory jsou v kazde slozce, co navstvis pruzkumnikem, ale vsechny celkem muzou mit maximalne tak 1-5GB
edit: a jak se tak divam takten nastroj na vycisteni disku umi smazat i ty miniatury (thumbs.db)

EDIT:
u nastroje vycisteni disku v dialogu Vyčištění disku je nutne kliknout na Vyčistit systémové soubory aby se zobrazily docasne doubory
« Poslední změna: 09. Srpen 2015 - 13:57:51 od Keiiko »

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #243 kdy: 09. Srpen 2015 - 18:24:26 »
- Start / do pole "Prohledat programy a soubory" zadat "%Temp%", odentrovat / vše, co se nechá, ze složky smazat,

- Start / do pole "Prohledat programy a soubory" zadat "Zálohování a obnovení", odentrovat / zkontrolovat nastavení záloh, v případě denních záloh kliknout na "Změnit nastavení" / zvolit diskový oddíl, který je určen k ukládání záloh, kliknout na "Další" / zatrhnout "Nechat rozhodnout systém" a kliknout na "Další" / kliknout na "Změnit plán" a zvolit max. týdenní, lépe jen měsíční zálohování.

Eventuálně lze plán zálohování (s příslušným rizikem), zcela vypnout - Start /  do pole "Prohledat programy a soubory" zadat "Zálohování a obnovení", odentrovat / vlevo nahoře kliknout na "Vypnout plán".

Tak jako tak je lepší zálohovat ručně na nějaký externí disk. Staré zálohy smazat, jsou schopné zabírat neskutečně místa.

Offline nadya

• Nováček
  • *
« Odpověď #244 kdy: 09. Srpen 2015 - 22:48:33 »
Díky moc za rady.
"%Temp%", pomohlo to, mám aspoň teď dalších 4GB k dobru.
Zítra zkusím  tu další položku - Prohledat programy a soubory.

Offline Kame

• Uživatel
  • Starý kořen
  • *
« Odpověď #245 kdy: 10. Srpen 2015 - 11:04:42 »
Ještě bych se možná zaměřil na System Volume Information viz http://forum.viry.cz/viewtopic.php?t=47040  .Je celkem možný že tam budeš mít pár GB :)

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #246 kdy: 10. Srpen 2015 - 12:05:35 »
Ještě bych se možná zaměřil na System Volume Information viz http://forum.viry.cz/viewtopic.php?t=47040  .Je celkem možný že tam budeš mít pár GB :)
ano, o tom se uz Skogen zminoval. navic se ta slozka da promazat i tim win nastrojem popsanym v linku kousek niz... a btw takove zalohy aktualizaci taky pekne zabiraji :P

...
tohle je pekny navod http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/delete-files-using-disk-cleanup#delete-files-using-disk-cleanup=windows-7

Offline Hayate

• Vyhledávač, stahovač, sledovač a archivář
  • Veterán
  • Ctrl+U Ctrl+A Ctrl+C Ctrl+W a JDownloader jede.
« Odpověď #247 kdy: 06. Září 2015 - 16:21:50 »
Zdravím uživatele Opery 31 a podobně.
Potřeboval bych vědět, kam se ukládají ikony z Rychlího přístupu. Chtěl bych nějak změnit dlaždicoidní ikony za náhledy na stránky, tak jako dřív. Lze to nějak změnit?

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #248 kdy: 06. Září 2015 - 17:11:02 »
Zdravím uživatele Opery 31 a podobně.
Potřeboval bych vědět, kam se ukládají ikony z Rychlího přístupu. Chtěl bych nějak změnit dlaždicoidní ikony za náhledy na stránky, tak jako dřív. Lze to nějak změnit?

obrazky/nahledy/ikonky se ukladaji ve windows sem:
Kód: [Vybrat]
c:\Users\Keiiko\AppData\Local\Opera\Opera\jumplist_icon_cache\
c:\Users\Keiiko\AppData\Local\Opera\Opera\thumbnails\
nebo hledej cestu Opera\thumbnails ci Opera\jumplist_icon_cache
ale jestli a jak se to da nejak nastavit u tech nove pridanych zatim nevim

Offline Hayate

• Veterán
« Odpověď #249 kdy: 06. Září 2015 - 19:59:48 »
ale jestli a jak se to da nejak nastavit u tech nove pridanych zatim nevim

Tak u té nové Opery je to soubor thumbnails.db v adresáři
Kód: [Vybrat]
c:\Users\*****\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable\
Otevřeno pomocí SqliteBrowser3, záložka Browse data, Table: thumbnails, sloupec image data, poklikat BLOB pak import a změnit koncovku vyhledávaných souborů na obrázky a je to.
Akorát Opera nenačte ten upravený soubor a je tedy zatím při starém.
« Poslední změna: 06. Září 2015 - 20:01:33 od Hayate »

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #250 kdy: 06. Září 2015 - 20:10:40 »
Tak u té nové Opery je to soubor thumbnails.db v adresáři

musim te zklamat, ale thumbnails.db je windowsovsky soubor vytvoreny explorerem (cesky pruzkumnik) pri zobrazeni nahledu.
podobnym souborem je desktop.ini, ktery obsahuje cestu ikonky slozky, kdyz je nastavena.

viz: https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_thumbnail_cache a https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/cc144102%28v=vs.85%29.aspx

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #251 kdy: 24. Září 2015 - 17:27:39 »
hodi mi nikekto nejaky dobry program na proxy a rychlo objasni ako s tim narabat?

EDIT: Vyriesene - TunnelBear
« Poslední změna: 24. Září 2015 - 21:30:13 od Gurthfin »

Offline Hayate

• Veterán
« Odpověď #252 kdy: 29. Září 2015 - 20:43:05 »
Hledám soft na hledání duplicitních souborů (hlavně videa, AMV).
Porovnání souboru podle velikosti, názvu či CRC umí snad každý soft, ale shánim takový, který porovná hlavně obsah videa samotného včetně zvuku.
Mám hodně stejných AMVcek z různých zdrojů, velikostí, názvem, kvalitou a potřeboval bych je trochu protřídit.
Na googlu jsem hledal, většinou mi to vyplivlo soft, který porovnával podle velikosti, názvu či CRC.
Za tipy děkuju.

Offline Herbert

• Sledovač
  • **
« Odpověď #253 kdy: 29. Září 2015 - 21:59:04 »
Ahoj, nedávno byl na Technetu článek zabývající se duplicitními soubory, snad se něco bude hodit. Dole v diskusi jsou pak další tipy. S žádným programem nemám zkušenost, kdysi jsem používal Vallen Jpegger, ale ten se, tuším, hodil pouze na obrázky.

http://technet.idnes.cz/hledani-stejnych-soboru-fotek-a-videi-dwu-/software.aspx?c=A150908_193352_software_dvr

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #254 kdy: 13. Listopad 2015 - 21:35:36 »
není platná aplikace typu win32...
muzu hadat? je ta nejnovejsi verze 64bit only? nebo mas 2000/xp/vista? jen me to zajima