akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Karaoke bary  (Přečteno 1966 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Skallpell

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
Karaoke bary
« kdy: 03. Říjen 2013 - 09:27:59 »
Zdravím vospolok :)
Mám na vás takú prosbu a týka sa to karaoke barov v Japonsku. Robím podnikateľský plán ako súčasť maturitnej skúšky a potrebujem v tomto smere poradiť. Na wikipedii som si niečo o nich prečítal ale nie je lepšia informácia ako tá s prvej ruky :) Takže, poprosil by som tých z vás ktorý v japonsku boli a navštívili aj tieto bary aby mi ich opísali. Čo sa ponúkaných nápojov, jedla týka, či je karaoke zvlášť spoplatnené (napr sadzba na hodinu alebo počet pesničiek,...) skrátka všetko čo mi sem napíšete a budete o tom vedieť mi bude veľmi nápomocné. Dopredu vám ďakujem :)

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
Re:Karaoke bary
« Odpověď #1 kdy: 03. Říjen 2013 - 18:14:58 »
Dneska mám dobrou náladu, tak něco napíšu. V Japonsku jsou i různé malé karaoke bary či jsou třeba součástí nějakého pajzlu, ale o těch toho fakt moc nevím, tak budu psát o zaběhnutých řetězcích.

Nejdříve obecně. Většina, jestli ne všechny karaoke mají dvojí sazbu. Denní (od otevření cca do 17:00) a noční (do rána do zavření). Standardně se účtuje po půlhodinách. Denní sazba je v průměru tak 200 jenů / 30 min. Noční pak v průměru cca 500 jenů / 30 min. Někde se pak rozlišuje ještě, spíše jen u noční sazby, Po-Čt a Pá-Ne, přičemž Pá-Ne je samozřejmě o něco málo dražší.
V některých podnicích dostane člověk jeden drink zdarma ke vstupu. Například v Pasela Resorts karaoke baru v Akihabaře mají drink zdarma ke vstupu, když platí denní sazba. K noční sazbě drink zdarma není. Člověk si pak může přiobjednat soft drinky bez omezení za 150 jenů / 30 min či jakékoliv drinky bez omezení za 400 jenů / 30 min.
Ve všech karaoke pak mají výhodné balíčky. Všude je rozhodně v nabídce noční balíček, který platí někdy od 23 či půlnoci do zavření (většinou tak v 7 ráno). Například v Pasela Resorts Akihabara stojí noční balíček v Po-Čt 2000 jenů, v Pá-Ne 2700 jenů. Pokud chce k tomu člověk ještě pití bez omezení, tak si připlatí v obou případech 1500 jenů. Tam mají také denní balíček za 2500 jenů, od otevření do 17:00, ke kterému je také nějaké pití a jídlo. Najdou se i levnější karaoke než například zmiňovaná Pasela, ale nebudou mít tak kvalitní vybavení.
Jídla je v Pasele široká nabídka. Předkrmy, saláty, těstoviny, pizza, maso, různé mísy pro více lidí, atd. Například pizza (na naše poměry je to malá pizza) stojí 1000 jenů. Podobně stojí třeba i nějaké těstoviny. Specialitou je pak tzv. honey toast (viz google). Nabídka drinků je taky velká. Ty s alkoholem jsem nikdy nezkoumal, ale mezi soft drinky je v nabídce např. cola, melon soda, cream soda, ice/hot coffee, ice/hot cafe au lait, ice/hot cocoa, ginger ale, různé druhy teplého i studeného čaje, různé džusy a dokonce jsou v nabídce zařazeny nápoje se zmrzlinou.

Pokud bys měl nějakou doplňující, konkrétní otázku, tak se klidně ptej.

Offline Skallpell

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
Re:Karaoke bary
« Odpověď #2 kdy: 03. Říjen 2013 - 21:33:07 »
matteas: Ďakujem! Ani nevieš ako moc si mi pomohol :) Ak budem ešte niečo potrebovať a nebude ťa to otravovať tak sa určite ozvem :) Ešte raz vďaka :)