akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 167921 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #450 kdy: 24. Březen 2019 - 15:55:25 »
Super,

všem moc děkuji a jak to vypadá s cenami, abych mohl spočítat reálné náklady.

Budu vycházet z toho, že Tokio asi bude nejdražší. Kolik stojí v průměru jídlo, metro, a ubytování, mluvím o střední cestě, žádný extrémní šetření, ani nic luxusního, takovou běžnou každodenní stravu.

Ubytování, kapsle, normální hotel, airbnb, ryokan, atd…

Můj rozpočet je cca 50tis (bez letenky, na tu mám stranou peníze), stačí to na 3týdny?

Chtěl bych, na vaši radu, alespoň jeden týden cestovat vlakem po okolí, zkusit jen na víkend do onsen, atd. Taková ta běžná turistika, ale s tím, že nechci moc improvizovat a spíš mít vše naplánované.

Takže jak je to reálně s penězi?

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #451 kdy: 24. Březen 2019 - 17:36:01 »
..
no těch 50 tisíc je celkem realistická, a imo "bezpečná" částka.. můj první výlet do jp byl taky cca na tři týdny, a do 50 tisíc jsem se vešel i s letenkou..

jídlo je dobré počítat cca 2000 jpy na den, dá se to i za méně, když se člověk snaží.. hotel se dá sehnat za cca 3000 jpy za noc.. a pokud udělám hodně hrubý odhad, podobnou částku, jakou jsem dal za jídlo, jsem i projezdil..

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #452 kdy: 24. Březen 2019 - 19:13:29 »
...
Okolo Tokia je spousta zajímavých věcí, např. chrámový komplex Nikkó, Kanazawa, Kamakura společně s Enošimou, Nagano atd.

Proč se omezovat na okolí Tokia, když bys měl railwaypass. Podívej se na týden na jih. Ideální je Kjóto, Osaka a Hirošima společně s Mijadžimou. Cestou zvládneš ještě se podívat na Himedži.
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #453 kdy: 25. Březen 2019 - 10:55:16 »
Citace
Proč se omezovat na okolí Tokia, když bys měl railwaypass. Podívej se na týden na jih. Ideální je Kjóto, Osaka a Hirošima společně s Mijadžimou. Cestou zvládneš ještě se podívat na Himedži.

Tak určitě, už jsem se rozhodl, že se nebudu upírat jen na Tokio, teď když vím, že s předpokládanými penězi se to dá, tak přemýšlím, že se krom jihu mrknu i na sever (s tím že beru Tokio jako střed a jaký si výchozí bod).

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #454 kdy: 25. Březen 2019 - 11:18:39 »
..
jj, je to dobrý nápad, trochu to projet, dokud můžeš.. až v jp budeš pracovat, s největší pravděpodobostí si toho cestování moc neužiješ.. ^_^

Offline Cejlonaki

• Nováček
  • *
« Odpověď #455 kdy: 25. Březen 2019 - 17:25:15 »
Ten JR pass stal okolo 600 usd na 14 dni, a divam se, ze je tam jeste klasicke jizdne a to stoji ololo 420 usd.
Jeste jsme v Japonsku uvazovali o pujceni auta, nemate nekdo zkusenosti? Ceny jsou cca stejne jako v jinych zemich, takze nic predrazeneho, a benzin je v jpn levnejsi nez v CR... Clovek se teda musi naucit jezdit na leve strane, ale to neni problem.
Zatim jsme pokazde zustali u vlaku, ale nekdy mozna zkusime i auto, takze pokud uz mate nekdo zkusenosti, tak muzete pls napsat.

Offline Ravenhorn

• Sledovač
  • **
« Odpověď #456 kdy: 25. Březen 2019 - 23:06:08 »
Tak auto je super na méně dostupná místa, hlavně v Alpách, sever Honshu, Hokkaido nebo třeba na Shikoku. Určitě bych si nepůjčoval auto na cestování po Tokyu a jeho úplně nejbližším okolí, pak na Kyoto a Osaka taky ne.

Já s levou stranou nemám problém (5 let Nový Zéland  ::))

S čím je potřeba počítat, je průměrná nižší rychlost, než je zvykem u nás. Tj ve městech je to často 40 až 50 - to je ok, ale mimo město je také často jen 50, občas 60. Na větších silnicích ala malé dálnice je to až 80kmh, u hlavních velkých dalnic mi to příjde že snad až 100km/h.
Rozhodně je jizda po japonských silnicích lepší než u nás a to hlavně řidiči, mnohem menší výskyt blbců nebo namachrovanej týpků.
Značení také není problém, skoro všechny značky jsou podobné jako u nás, jen pár je jiných, ale to se jednoduše naučíš. Jinak zančení je skoro všude jak v Japonštině tak v angličtině.

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #457 kdy: 26. Březen 2019 - 12:47:37 »
Narazil jsem na pěkný blog, který shrnuje pár zajímavých faktů.

https://leaveyourdailyhell.com/3-weeks-in-japan/

Docela mě zaujalo, že pomáhá naplánovat lidem dokonalý výlet do Japonska (i když za nemalé peníze).

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #458 kdy: 26. Březen 2019 - 13:14:17 »
Docela mě zaujalo, že pomáhá naplánovat lidem dokonalý výlet do Japonska (i když za nemalé peníze).
ceny tedy hezké, no.. ^_^

já nevím.. z mého pohledu je základ nejezdit v létě, koupit si simku na net, jak tu někdo psal (doporučuju econnectjapan.com), a zbytek se nějak podá..

pokud vím, kam se chci podívat, tak se kouknu na mapu, a z toho vyjde nějaký logický itinerář.. psal jsem tu o webu hyperdia.com, kde se dá zjistit jízdné na vlak, no a z toho hned vidím, jestli se třeba vyplatí JRpass.. no a jako inspiraci, co dělat na konkrétních místech, se dá kouknout třeba na japan-guide.com

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #459 kdy: 26. Březen 2019 - 14:04:47 »
Narazil jsem na pěkný blog, který shrnuje pár zajímavých faktů.

https://leaveyourdailyhell.com/3-weeks-in-japan/

travel coaching  ;D  to je asi něco pro chudé duchem, ale bohaté penězi  :)  japonsko je skvělé v tom, že se po internetech válí tuny všemožných informací, itinerářů, rad a tipů (Japan-guide, InsideKyoto apod.), takže stačí umět trochu anglicky a "dokonalý" výlet do japonska si člověk naplánuje za víkend, ušetří 800 USD a ještě je to fajn zábava.

něco jiného jsou služby "cestovky", kdy ti někdo v japonsku zorganizuje nějaké zážitky apod., to podle mě smysl určitě má, ale platit za nějaký takový "coaching", to je vyhazování peněz.

Offline Cejlonaki

• Nováček
  • *
« Odpověď #460 kdy: 06. Duben 2019 - 21:09:16 »
Tak auto je super na méně dostupná místa, hlavně v Alpách, sever Honshu, Hokkaido nebo třeba na Shikoku. Určitě bych si nepůjčoval auto na cestování po Tokyu a jeho úplně nejbližším okolí, pak na Kyoto a Osaka taky ne.

Já s levou stranou nemám problém (5 let Nový Zéland  ::))

S čím je potřeba počítat, je průměrná nižší rychlost, než je zvykem u nás. Tj ve městech je to často 40 až 50 - to je ok, ale mimo město je také často jen 50, občas 60. Na větších silnicích ala malé dálnice je to až 80kmh, u hlavních velkých dalnic mi to příjde že snad až 100km/h.
Rozhodně je jizda po japonských silnicích lepší než u nás a to hlavně řidiči, mnohem menší výskyt blbců nebo namachrovanej týpků.
Značení také není problém, skoro všechny značky jsou podobné jako u nás, jen pár je jiných, ale to se jednoduše naučíš. Jinak zančení je skoro všude jak v Japonštině tak v angličtině.

Diky moc za info. Tam, kde se da jezdit pohodlne vlakem auto urcite pujcovat nebudem (jednoznacne vitezi JR pass :D ), ale chteli bychom vice projezdit Hokkaido, a tam uz by se teoreticky auto vyplatilo vice nez bus. Jinak ta leva strana je bez problemu, 2 roky na britskych ostrovech jsou k dobru :D ale zvladne to i clovek bez zkusenosti, jen musi davat vice pozor a premyslet o tom, co dela. Jeste jednou diky moc :)              

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #461 kdy: 16. Duben 2019 - 14:59:39 »
Zdravím,

chtěl bych vaše doporučení na místa která navštívit.

Do Japonska pojedu poprvé v životě, takže samozřejmě se půjdu podívat na takový ten mainstream co chce vidět každý, jako Shibuya crossing, Sensō-ji, Akihabara, barák v Hirošimě, Kyoto tower, atd...

Ale proč vůbec píši, všechny tyto věci najdu na netu, nicméně, mě z Japonska hlavně zajímá historie , tradice a architektura a těchto témat bych rád dostal radu kde to nejlépe zažít.

V tuto chvíli plánuji která města vůbec navštívit, zatím mám klasiku Tokio, Osaka, Kyoto, Hirošima, ale rád bych i navštívil nějaké to místo na Šikoku, kro měst bych rád i nějakou túru do přírody.

Určitě bych chtěl na nějaké pěkné místo odkud si mohu udělat pěkné foto s mt Fuji a stoprocentně chci strávit alespoň jednu noc v rjokanu a vykoupat se v nějakém tom onsenu (tradiční nežli moderní).

Bohužel na vše mám pouze 20dní (celkem 21,ale jeden den nepočítám, protože ten den odlétám ve 13h, možná 19,5, protože první den přiletím v 7h).

Proto ocením tipy na místa, která stojí za to navštívit.

Díky

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #462 kdy: 16. Duben 2019 - 16:04:49 »
V loni jsem byl taky poprvé v Japonsku a po domluvě s cestovkou mi sestavily program přímo na míru https://drive.google.com/open?id=1fIw56tIjeT_Pagw8-tt_iBIyqWpBh5av (snad to otevřeš).
Měli jsme to jen na 13 dní ale snad se něčím inspiruješ. Osobně bych doporučil třeba hrad Himeji, Mijadžimu (Icukušima) a okolí jezera Kawaguchiko (krásný výhled na Fuji-san). Jak u Kawaguchika tak u Mijadžimy jsme zašli trochu dál než ostatní a stálo to zato. Letos se tam vracím. xD Kdyby něco tak napiš.
« Poslední změna: 16. Duben 2019 - 16:10:55 od vlk »
Chytrému napověz, blbého kopni xD

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
« Odpověď #463 kdy: 16. Duben 2019 - 18:27:59 »
Můžeš se mrknout i sem: https://ajaponsko.blogspot.com/p/cesta-do-japonska.html Třeba se inspiruješ.  :)

Offline hanyzek

• Nováček
  • *
« Odpověď #464 kdy: 17. Duben 2019 - 09:06:53 »
Za mne bych doporučil navštívit Ise Daidžingú, dvě hodinky vlakem z Nagoje. Snad nejsvětější místo shintoismu v celém Japonsku. Jsem si tam připadal až trochu nepatřičně, jsem nepotkal normálního turistu, všude pouze japonci.