akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 173855 krát)

Kichi a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline VitekS

• Nováček
  • *
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #480 kdy: 18. Červenec 2019 - 09:50:47 »
Tak moje chyba, ta byla ve FUJI TV a jede na skůtru Japonskem

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #481 kdy: 18. Červenec 2019 - 12:47:05 »
Heh no docela si mě taky zmátl. Jsem si to ani díky únavě z práce nevšiml, že to není tatáž osoba, ani jméno mě netrklo. :-[
Ale dík za odkaz na tu druhou.

Offline Five By Five

• Sledovač
  • **
« Odpověď #482 kdy: 18. Červenec 2019 - 19:16:22 »
Našiel som v archíve aj to s Dominikou...

Cesta Dominiky z Česka na skútri po Japonsku. Reportáž odvysielaná 12.07.2019 na TV Fuji v rámci ranného programu "tokudane" (Tap Knock DaNce)...
Kód: [Vybrat]
https://uloz.to/!kypZn56rKGS0/dominika-san-na-fuji-tv-mp4

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #483 kdy: 23. Srpen 2019 - 12:33:07 »
Zdravím všechny,

chtěl bych se zeptat jak je to s internetem v mobilu.

Vím, že mám na výběr buď cestovní SIM kartu nebo Pocket WiFi.

Co je podle vás lepší a jak je to s dostupností.

S mobilem můžu mít v zahraničí problém, kvůli jiným frekvencím či co, ale to se myslím týká pouze volání.

Nicméně, jaké jsou vaše zkušenosti a co doporučujete.

Jinak, neopustím hlavní oblasti, budu se pohybovat pouze po velkých městech a metropolích.

Strávím tam celkem 21 dní.

Předem děkuji za jakékoliv rady.

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #484 kdy: 23. Srpen 2019 - 13:02:43 »
pocket wifi - výhoda: může být připojeno více lidí současně (takže k ničemu, pokud bude člověk sám), nevýhoda: omezená výdrž baterie (7-10h?), nutnost nabíjení, nutnost nosit další věc u sebe

já dávám přednost SIM - ideální je, pokud má člověk dual-sim telefon, takže může být na příjmu na své domácí simce a současně být připojený na netu.

frekvence samozřejmě mají vliv i na internet. u každého poskytovatele je uvedeno, na jakých frekvencích 3G/4G poskytuje služby, takže musíš pro jistotu zkontrolovat svůj mobil (např. na gsmarena,com), jestli dané frekvence umí. taková hlavní frekvence pro 3G/4G  japonsku je 2100 mhz (označuje se to jako band 1), která je ale používaná i u nás, takže by ji měly zvládat snad všechny mobily.

co se týče nabídek, tak já používal tohoto prodejce a pokaždé v pohodě https://www.simcardgeek.com/ (na 21 dní by ti měla v pohodě stačit verze 30days/7GB) stačilo objednat, vyzvednout na letišti a všechno ok. asi budou i nějaké levnější nabídky, ale ty rozdíly nebudou nějaké velké...

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #485 kdy: 23. Srpen 2019 - 14:05:30 »
..tak já používal tohoto prodejce a pokaždé v pohodě https://www.simcardgeek.com/
už jsou aktivované?

..nebo Pocket WiFi.
jak bylo řečeno, wifi snad jen ve více lidech. navíc ji musíš vracet, sim ne.. (a i kdybych jel ve dvou, tak stačí, když do mapy bude koukat jeden člověk, ne? na hotelu beztak bude free wifi)

a vybírat můžeš jen podle ceny / limitů, protože to beztak všechno jede na docomo síti.

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #486 kdy: 23. Srpen 2019 - 14:29:19 »
jak bylo řečeno, wifi snad jen ve více lidech. navíc ji musíš vracet, sim ne.. (a i kdybych jel ve dvou, tak stačí, když do mapy bude koukat jeden člověk, ne? na hotelu beztak bude free wifi)
Dle mě jsou data v mobilu užitečná max na hledání spojů, když ti ujede spoj, který si měl naplánovaný. Na mapy stačí člověku bohatě GPS a stáhnout si mapy do mobilu. Jak píšeš na hotelech je stejně free wifi. Ale jsem minimalista, tak pokud by tam někdo chtěl chytat pokémony, tak mu wi-fi na pokoji stačit nebude no. :-D

Jen co vím tak dříve nebylo úplně primitivní sim použít. Žádné vložím a jedu. Člověk ji ještě musel nějak aktivovat. Ale to nevím jestli to ještě stále takhle funguje.
« Poslední změna: 23. Srpen 2019 - 14:31:24 od FaraonX »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #487 kdy: 23. Srpen 2019 - 15:03:06 »
Jen co vím tak dříve nebylo úplně primitivní sim použít. Žádné vložím a jedu. Člověk ji ještě musel nějak aktivovat. Ale to nevím jestli to ještě stále takhle funguje.
jj, třeba so-net, který má na letištích automaty se sim - ty bylo třeba aktivovat.. proto jsem bral vždycky econnectjapan, kteří už je měli aktivované.. u simcardgeek nevím jak to je..

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #488 kdy: 23. Srpen 2019 - 15:31:54 »
aktivovat jsem nemusel nic, jenom v telefonu se muselo nastavit připojení - poprvé jsem s tím trochu bojoval, podruhé už to bylo hned.