akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179506 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Afgy

• Otaku
  • Víceprezident Loli Yuri Hentai Anime klubu ČR...XD
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #45 kdy: 09. Duben 2013 - 03:59:09 »
hmm.. uvidíme jak to vyjde.. já budu mít cestu hlavně dole.. Nara a jedno město poblíž.. taky potřebuju aby jedno kino v Osace konečně aktualizovalo program, ať mám podle čeho plánovat.. ^_^
a další tři..

Tokyo - WALLOP a jedna rada - den 4.
Tokyo - setkání a Gundam v Odaibě - den 5.
Osaka - příjezd - den 6.

Koukám. že počasí moc nepřeje... Jakmile je řeč o kombinaci Japonsko x déšť, tak si hned vzpomenu, jak jsem chtěl v Kyotu navštívit Kinkakuji... Bylo už pozdě odpoledne a stíhal jsem to jen tak tak před zavíračkou... Už jsem byl kousek od cíle, když v tom se najednou z ničeho nic spustila průtrž mračen... Ačkoliv jsem se pokoušel schovat pod jakýkoliv přístřešek (telefoní budka i autobusové zastávky byly ihned strategicky obsazeny místním obyvatelstvem), tak jsem skončil zlitej, jak kdybych zrovna vylezl ze sprchy... Po té co déšť ustal, jsem pokračoval na žmach promočenej k pokladnám u vstupu, kde jsem vesele zjistil, že jsem zapomněl peněženku i s penězma v mém hotelu, který byl až u nádraží (cca. 20-30 minut cesty MHD)... To prostě jednoho nadchne...  Naštěstí jsem si to vynahradil hned dopoledne následujícího slunečného dne, ve kterém zlatý chrám nádherně zářil...

Zajímalo by mě, na kolik tě vyšla letenka Tokyo --> Osaka... Když jsem se vracel z Osaky zpět severovýchodním směrem, tak pro mě byl Shinkansen jasnou volbou... Sice jsem si ani vybírat nemohl, protože jsem nejel až do Tokya, ale vystupoval jsem už na nádraží Odawara, kde jsem přesedal na místní linku a šinul si to směr Sakuragichoo (Yokohama), ale i kdybych možnost volby měl, tak jakož to bývalý ortodoxní vláčkař bych si prostě takovou příležitost nemohl nechat ujít, nemluvě o krásné krajině, kterou se člověk může kochat i při rychlosti až 300 km/h... Proto jsem se nikdy o ceny Japosnkých vnitrostátních letů nezajímal, nicméně mi přijde jejich srovnání s cenami Shinkansenu jako zajímavé téma...
Teď už vice méně pod čarou pro ty, které to zajímá...
Dalším mým důvodem pro vlak je moje neschopnost dodržet cokoliv naplánovaného... Proto mi přišla velice vhod téměř až neuvěřitelná frekvence odjezdů Shinkasenů z Osaky směr Tokyo, která bez problémů překoná většinu linek MHD v ČR...  Sice většina těchto vlaků jsou Nozomi a Hikari, kde může mít člověk bez místenky problém najít místo k sezení (ve špičce téměř nemožné), ale když pak přijede téměř liduprázdná Kodoma, kde si v klidu sednete hned do první řady sedadel za nebo před stěnu oddělující dveřní prostor (mezi touto stěnou a první či poslední řadou sedadel každého vozu je spousta místa, kam se dá bez problému uložit i kufr větších rozměrů), a využijete cestu k odpočinku a relaxaci při pohledu na ubíhající krajnu, tak vám ty necelé 4 hodiny, než Kodoma dojede z Osaky do Tokya, přijdou jako nic... Pokud však přeci jen preferujete rychlost, tak Hikari jede cestu Shinosaka - Tokyo 3 hodiny a Nozomi to dává za 2 a půl hodiny...

EDIT: Do háje, to jsem se zase rozkecal...  ;D
« Poslední změna: 09. Duben 2013 - 04:13:08 od Afgy »
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #46 kdy: 09. Duben 2013 - 10:21:38 »
EDIT: Do háje, to jsem se zase rozkecal...  ;D

To je dobře, nevím jak ostatní, ale mě osobně tohle téma hodně zajímá. Taky bych se tam rád podíval, ale s rodinou a všemožnými závazky už to vidím trošku složitěji. Tak si zatím aspoň počtu  :-[

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #47 kdy: 09. Duben 2013 - 19:49:21 »
... Sice většina těchto vlaků jsou Nozomi a Hikari, kde může mít člověk bez místenky problém najít místo k sezení (ve špičce téměř nemožné), ale když pak přijede téměř liduprázdná Kodoma, kde si v klidu sednete hned do první řady sedadel za nebo před stěnu oddělující dveřní prostor (mezi touto stěnou a první či poslední řadou sedadel každého vozu je spousta místa, kam se dá bez problému uložit i kufr větších rozměrů), a využijete cestu k odpočinku a relaxaci při pohledu na ubíhající krajnu, tak vám ty necelé 4 hodiny, než Kodoma dojede z Osaky do Tokya, přijdou jako nic...

Když má člověk JR Rail Pass, tak si může nechat vystavit místenku zadarmo do všech vlaků s místenkami, vyjma Nozomi, do kterého s Rail Passem člověk nemůže vůbec.

Offline Afgy

• Otaku
« Odpověď #48 kdy: 09. Duben 2013 - 20:35:08 »
jo.. to slunce je super.. kromě toho, že jsem tam dvakrát zmoknul, mám z Tokya taky spálené čelo.. ^_^

Popravdě, tento problém jsem řešit nemusel... Vzhledem k tomu, že po celou dobu mého pobytu bylo převážně slunečno a třeba taková návštěva Osackého hradu, kterou jsem ještě velice inteligentně realizoval v popoledních hodinách, kdy rtuť teploměru šplhala až ke 40°C, tak se teď celkem divím, že jsem nedopadl stejně... 

tam a zpátky za 10780 JPY, včetně 20kg zavazadla.. (ale na jednu cestu jsem se mi podařilo chytit slevu.. no pokud bys měl jen příruční zavazadlo, bylo by to o 2200 levnější..)

Hmmm... Nevím na kolik tě vyšla sleva, a protože taky nevim, zda-li vyjde i v Shinkansenu výhodněji zpáteční jízdenka, tak to asi dokupy nedám, ale rozhodně se jen pro mou osobní zvědavost v létě pozeptám...

Když má člověk JR Rail Pass, tak si může nechat vystavit místenku zadarmo do všech vlaků s místenkami, vyjma Nozomi, do kterého s Rail Passem člověk nemůže vůbec.

Jj... Kdybych nebyl blb a pořádně si tenkrát pročetl, jak takový JR Rail Pass získat, tak jsem to taky mohl pořešit trochu jinak...  :(   Ale ani ta Kodoma není špatná...   :)
« Poslední změna: 09. Duben 2013 - 20:37:24 od Afgy »
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline Eagle-M

• Nováček
  • *
« Odpověď #49 kdy: 11. Duben 2013 - 20:15:03 »
pokračování.. ^_^

Osaka - ShinSekai a Tsuutenkaku - den 7.
Osaka - Den Den Town a Kaiyukan - den 8.
Osaka - Oji, Dotonbori a zase Ponbashi - den 9.
Osaka - večerní Tsuutenkaku - den 9,5.

Když jsem prohlížel ten devátý den tak jsem si hned vzpomněl na toho chlápka (už si nepamatuji jméno) co dělá videa s kritikou různé architektury. Jednou jsem viděl díl, kde poukazoval na nevhodné umístění reklamních cedulí a označení obchodů někde v Praze. Byl bych zvědavý co by řekl na tu ulici v Dotonbori (druhý obrázek pod druhým textem).  :)

« Odpověď #50 kdy: 11. Duben 2013 - 22:34:19 »
8BB76E1: Musím říct, že ti vážně závidím... Musí to být skvělé... Taky bych se tam někdy rád podíval, ale bohužel to prozatím není možné jak po finanční stránce, tak i proto, že mi ještě není ani 15, takže o něčem podobném si můžu zatím nechat jen zdát. Alespoň si můžu díky tvým zápiskům a fotkám alespoň představit, jaké to tam je a den co den se vracím na aki a vyhlížím tvé další příspěvky z cest. Určitě si tam užíváš, tak se tam měj a já se těším na další tvůj příspěvek...  :)

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #51 kdy: 12. Duben 2013 - 00:43:16 »
Mimochodem, obdivuji tě, že máš sílu každý den něco napsat. Já si původně taky říkal, že si něco napíšu ke každému dni alespoň pro sebe, ale nakonec ani z toho nic nebylo XD

Offline Afgy

• Otaku
« Odpověď #52 kdy: 12. Duben 2013 - 19:39:51 »
pokračování.. ^_^

Osaka - ShinSekai a Tsuutenkaku - den 7.
Osaka - Den Den Town a Kaiyukan - den 8.
Osaka - Oji, Dotonbori a zase Ponbashi - den 9.
Osaka - večerní Tsuutenkaku - den 9,5.

Zapomenutá peněženka v hotelu... Doufám, že jsem to tím nepřivolal, když jsem to sem předtím psal...   :-[

S tím výletem do Oji, kde nic není, tě plně chápu... Jedna z věcí, která mě v Japonsku hodně bavila, vylézt prostě z hotelu ven a jen tak se bezcílně procházet ulicemi, i když nikde nic zajímavého není... Nejlépe teda ještě s jednou či více zastávkami v nějaké putice na jedno zrzavý...  ;D

Offline Xenotaku

• Nováček
  • *
  • Ender's the Delolizátor
« Odpověď #53 kdy: 14. Duben 2013 - 13:39:16 »
Apropo - ještě jsme se od tebe nedozvěděli co tě tam vlastně štve/vadí ???

Offline Totoro

• Neaktivní moderátor
  • Sledovač
  • Sní androidi o elektrických ovečkách?
« Odpověď #54 kdy: 14. Duben 2013 - 15:32:52 »
lol.. ^_^ co mi tu vadí? Japonci na kolech! ^_^
Hele ber to tak, že to máš i s dobrodružstvím. Trochu adrenalinu a tak.  ::)

Offline Afgy

• Otaku
« Odpověď #55 kdy: 17. Duben 2013 - 03:23:14 »
lol.. ^_^ co mi tu vadí? Japonci na kolech! ^_^

Jj... Taková vyspělá země plná pravidel, ale cyklista si to tam bez okolků šine po silnici v protisměru... Na světelný přejíždí z chodníku na silnici, nebo ze silnice na chodník, zrovna tak, jak se mu to hodí... Toto jsem tam opravdu taky nechápal...

Osaka - Osaka Peace a vědecké muzeum - den 12.
Osaka - alone but not lonely - den 13.

U mě to sice nebylo až takové, ale musím přiznat, taky mi ukápla slzička při cestě na letiště Narita...
« Poslední změna: 17. Duben 2013 - 03:25:49 od Afgy »

Offline Afgy

• Otaku
« Odpověď #56 kdy: 17. Duben 2013 - 21:19:04 »

Offline chill

• Nováček
  • *
  • Larva
« Odpověď #57 kdy: 18. Duben 2013 - 18:41:10 »
lol.. ^_^ co mi tu vadí? Japonci na kolech! ^_^ protože oni jezdí jak šílení.. třeba v Dánsku, tam taky jezdí na kole hodně lidí, ale tam na to mají pruhy na silnici.. tady jezdí všude.. na silnici, na chodníku.. kdyby jezdili nějak spořádaně, tak ok.. ale ne.. lidi třeba čekají na přechodu až padne zelená, což znamená, že ti, co jeli po silnici mají červenou, takže člověk chce přejít, ale ze silnice se na chodník mezi přecházející hned nahrne spousta cyklistů.. taky za jízdy klidně používají mobil a vůbec dělají různé věci.. dost jich taky jezdí takovým stylem, že nevím, kam mám uhnout.. ale problém je, že ono se moc uhýbat nedá, protože když se snažíš uhnout tomu, co jede proti tobě, musíš zároveň dávat pozor, abys nevlezl do cesty těm, co jedou zezadu.. navíc jezdí i tam, kde je to zakázané..
Tohle mi důvěrně připomíná České Budějovice (ano, tam, kde by chtěl žít každý), tam to totiž dělají přesně takhle. 8-DDD

Mimochodem - lítá jim tam hodně sršňů? Já se taky chystám do Japonska, ale věc, která mě vyděsila, je tohle: http://en.wikipedia.org/wiki/Asian_giant_hornet
« Poslední změna: 18. Duben 2013 - 18:42:43 od chill »
Me wantz loliz!
--
Sekai.cz zase jede!

Offline Astrak

• Otaku
  • Penis.
« Odpověď #58 kdy: 19. Duben 2013 - 00:05:11 »
lol.. ^_^ co mi tu vadí? Japonci na kolech! ^_^ protože oni jezdí jak šílení.. třeba v Dánsku, tam taky jezdí na kole hodně lidí, ale tam na to mají pruhy na silnici.. tady jezdí všude.. na silnici, na chodníku.. kdyby jezdili nějak spořádaně, tak ok.. ale ne.. lidi třeba čekají na přechodu až padne zelená, což znamená, že ti, co jeli po silnici mají červenou, takže člověk chce přejít, ale ze silnice se na chodník mezi přecházející hned nahrne spousta cyklistů.. taky za jízdy klidně používají mobil a vůbec dělají různé věci.. dost jich taky jezdí takovým stylem, že nevím, kam mám uhnout.. ale problém je, že ono se moc uhýbat nedá, protože když se snažíš uhnout tomu, co jede proti tobě, musíš zároveň dávat pozor, abys nevlezl do cesty těm, co jedou zezadu.. navíc jezdí i tam, kde je to zakázané..
S tím jsem nějak problém neměl. Vždycky jsem uhnul tak nějak automaticky, když jsem slyšel zvonek. K mojí adaptaci dost možná přispělo i 2hu, protože přesně takhle si ho naživo tak nějak představuji.:D

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #59 kdy: 19. Duben 2013 - 00:28:09 »
Ani já si na žádné sršně nepamatuju, a to jsem se docela nachodil i přírodou. Teoreticky tam také může člověk dostat japonskou encefalitidu. Dá se proti tomu očkovat, ale já to tedy z časových důvodů nepodstoupil. Není to ale asi od věci, obzvlášť pokud třeba člověk stejně musí z nějakého důvodu k lékaři a má pocit, že by se mohl pohybovat někde víc v přírodě.

Taky jsem neměl problém s kolama. Často tam jsou na větších chodnících oddělené pruhy pro kola.