akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179895 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Fidousek

• Nováček
  • *
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #60 kdy: 19. Duben 2013 - 23:01:56 »
Ja uvazuji take do japonska ale jak uz to bylo tady zmineno chce to partnera nebot chci navstivit muzea atd.. A nikdo z mych kamaradu nebo pribuznych se nehlasi + chtel bych navstivot enjaky otaku bchod s jit tam treba s otcem neni to prave orechove

Offline Afgy

• Otaku
  • Víceprezident Loli Yuri Hentai Anime klubu ČR...XD
« Odpověď #61 kdy: 18. Srpen 2013 - 13:26:41 »
Po včerejší chlastacce s místníma jsem se probral ve vlaku na opačné straně Tokia, než je můj hotel... Mé cesty jsou očividně velmi nevyzpytatelne...   ::) Jednoho dne skončím určitě na Madagaskaru...  ;D
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline rhonyn

• Nováček
  • *
« Odpověď #62 kdy: 19. Srpen 2013 - 13:59:35 »
kolik stoji taková cesta do japonsku pro 1 na 2 týdny a chtel bych stravit tyden v tokiu a tejden v osace?

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #63 kdy: 19. Srpen 2013 - 17:26:22 »
kolik stoji taková cesta do japonsku pro 1 na 2 týdny a chtel bych stravit tyden v tokiu a tejden v osace?
To si budeš muset spočítat sám. Nebuď línej. :-) Buď jednoduše koukneš na poznávací kurz kde už všechno spočtený snad máš anebo pojedeš na vlastní pěst a koukneš se po cenách letenek různých aerolinkách, někdy se přestupuje jednou, někdy víckrát, takže záleží jestli dáš přednost menšímu příplatku nebo nižší ceně kde samozřejmě strávíš i delší dobu na cestě. K tomu jsem snad někde zahlédl, že někdy na podzim nebo v zimě by snad mohli začít fungovat i přímé lety z Čech do Japonska.
Pak záleží jak moc jíš a kde se tam budeš stravovat. U ubytování rovněž záleží do jakého hotelu vlezeš, nebo když nebudeš mít nic cenného, tak se můžeš ubytovat i v nějaké ubytovně, kde vás spí v dané místností několik, na druhou je to asi nejlevnější způsob jak ponocovat pod střechou, ale je lepší si to zarezervovat, aby ubytovna náhodou neměla plno. Nebo ještě můžeš zkusit jejich "Pouzdro hotely" :-D, ty jsou taky dosti levné, i když pro lidi s klaustrofobií to není.
Dále záleží jak moc chceš cestovat, poznávat památky atd.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #64 kdy: 20. Srpen 2013 - 15:48:55 »
Ještě levněji vyjdou net café, ale to se nedá vydržet moc dlouho. Dva dny po sobě mi stačily.

Jinak ty lety ČSA, co jsem někde viděl avizované ceny, mají vyjít asi na 25 tisíc, což je o dost víc, než za jakou cenu lze pořídit letenku u dobré společnosti jako je třeba Lufthansa. ČSA je drahá a servis stojí za hovno.

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #65 kdy: 20. Srpen 2013 - 18:03:09 »
...

To všechno on udělat může a než se někam vydá, pravděpodobně i udělá. Přesto je dobré zjistit si zkušenosti z první ruky, protože to je nejenže jednodušší (a lenivost je přirozená vlastnost organismu - optimalizuje tak své výstupy, náklady, energie...), ale hlavně se vyhne obyčejnému tápání.

Já jsem obvykle uváděl (ne v případě Japonska, tam jsem nebyl) trojí odhad - pro skromné, pro náročnější a pro celkem rozežrané... Což by mohla být i docela dobrá pomůcka na odbourání takového toho „kolik tam mám vlastně napsat, abych nebyl za blba“ ;) - podle mě důvod, proč nikdo nedá celkem jasnou odpověď, i když by mohl, což je fakt škoda.

A znovu bych řekl, že by se sem skvěle hodil portál o cestování, kde by ti, kteří tam už (občas i několikrát) byli, mohli své zážitky vyvěsit. Pro ně možnost publikovat na „dobré adrese“, pro ostatní určitě atraktivní a užitečné.

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #66 kdy: 21. Srpen 2013 - 00:20:24 »
...

Jj, tvoje zápisky z cest jsem chodil číst, jako ostatně každé postřehy, které kdo kdy někam na net dal. Být to pěkně pohromadě, nejenže by se to časem nepoztrácelo, ale včetně fotek by to mohla být docela zajímavá věc.

Offline Afgy

• Otaku
« Odpověď #67 kdy: 21. Srpen 2013 - 16:50:32 »
A nějaké reporty, nebo tak něco, budou? Já psal každý den.. ^__^

Gomen, ale jak už jsem psal minule Skogenovi, nejsem žádný spisovatel a nikdy ani nebudu... U mě je vůbec zázrak, když udělám nějaké fotky...

Ještě levněji vyjdou net café, ale to se nedá vydržet moc dlouho. Dva dny po sobě mi stačily.

No, já znám velmi dobře Maid cafe... Mám tam už dokonce i zakaznickou kartu...  ;D

Jinak ty lety ČSA, co jsem někde viděl avizované ceny, mají vyjít asi na 25 tisíc, což je o dost víc, než za jakou cenu lze pořídit letenku u dobré společnosti jako je třeba Lufthansa. ČSA je drahá a servis stojí za hovno.

Co vím, tak ČSA koupili Korejci a otevřeli linku Praha-->Soul... Zatím jsem na to nekoukal, protože jsem si letenky bookoval před touto transakcí, ale možná by touto cestou přes Soul bylo možné najít něco zajímavého... Jinak Lufthansa via. Munchen oder Frankfurt cca. 17k CZK...

Tak, rozezrany člověk na 3 týdny, 120k CZK bez letenek... Rozezrany = hotely (stále ty levnější), restaurace a Shinkanzeny...

Jinak, aktuálně po koupeli v Kotskem ryokanu sundávám yukatu a rozkládám futon...
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #68 kdy: 21. Srpen 2013 - 21:39:28 »
... Tak, rozezrany člověk na 3 týdny, 120k CZK bez letenek... Rozezrany = hotely (stále ty levnější), restaurace a Shinkanzeny...

Asi zůstanu doma a pošlu místo sebe geocoina (s cílem strávit noc pod polštářem nějaké Japonečky ;) )

Užij si to tam.

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #69 kdy: 22. Srpen 2013 - 09:53:07 »
...

Nikdo asi nebude chtít přesnou cenovou kalkulaci, ale nutné náklady se plus minus řekněme 20% vždy odhadnout dají. I proto pak mluvím o těch třech kategoriích (nenároční - průměr - nároční, s nějakým stručným vyjádřením, co to v dané destinaci asi tak znamená, když v Japonsku je to přece jen trochu jiné než třeba v Pákistánu), aby se dotyčný lépe zařadil. Peníze čistě na útratu, to už je každého věc. Takže jde především o letenku, ubytování, jídlo, místní dopravu a případné další nutné výdaje, o kterých nemám ani páru. Plus nějaké to vstupné na význačné památky a turistické cíle taky určitě není od věci.

Dostali jsme se k rozpětí zhruba 50.000 - 140.000 ,- na tři týdny, to už je celkem úspěch :)

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #70 kdy: 22. Srpen 2013 - 14:02:10 »
...

Ne, neudělal, díky :) Já osobně právě takovéto informace pokládám za výborné, protože i když v pár větách nemohou téma vyčerpat úplně, aspoň vhodně nasměrují...

P.S.: udivuje mě, že vlaky jsou alespoň v tomto případě dražší než letadlo, anebo jsem to špatně pochopil?

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #71 kdy: 22. Srpen 2013 - 20:26:40 »
jj, jsou.. já původně z důvodu úspor chtěl jet busem, ale v půlce minulého roku začal lítat JetStar po Japonsku, tak jsem změnil plán.. přeci jen, být 9 hodin v autobuse.. (nebo jak dlouho ta cesta trvá) klasické japonské aerolinky by byly dražší, ale taky mají různé slevové plány pro cizince..

Zajímavé... Díky :)

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #72 kdy: 09. Září 2013 - 01:44:01 »
Zdravím všechny šílence po probdělé a propršené noci v Tokiu.Počasí se "umoudřilo", je polojasno s teplotou 22 °C a svádí k výletu.Vzhůru na snídani a za dobrodružstvím. ;D Hola hola, Asakusa a Ueno volá!!!

Offline Afgy

• Otaku
« Odpověď #73 kdy: 09. Září 2013 - 16:50:40 »
Zdravím všechny šílence po probdělé a propršené noci v Tokiu.Počasí se "umoudřilo", je polojasno s teplotou 22 °C a svádí k výletu.Vzhůru na snídani a za dobrodružstvím. ;D Hola hola, Asakusa a Ueno volá!!!

Jestli jdeš v Uenu do ZOO, tak si zjisti, kdy krmí krokodýla... Stojí to fakt za to...

Jen se drž někde v zadu, aby nevybrali tebe jako krmivo...  ;D

EDIT: Teď jsem si ale vzpomněl, že ZOO v Uenu má vlastně každé pondělí zavřeno, takže jestli jsi to měl v plánu tak nejdříve zítra...  :(
« Poslední změna: 09. Září 2013 - 22:50:08 od Afgy »

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #74 kdy: 09. Září 2013 - 21:22:52 »
Asakusa je fakt nádherná, bohužel Uenskou ZOO jsme neviděli :(
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."