akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179405 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Afgy

• Otaku
  • Víceprezident Loli Yuri Hentai Anime klubu ČR...XD
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #75 kdy: 10. Září 2013 - 11:38:56 »
neměl by ještě někdo nějaké další tipy, co dělat v Tokyu?

No, osobně bych také doporučil vodní cestu z Asakusy po Sumidagawa až do Tokyo Bay, kde je možné si vybrat z několika výstupních stanic (Odaiba, Pallete Town, Tokyo Big Sight atd...)

Co se cen týče, tak např. plavba Asakusa --> Odaiba vyjde podle jejich stránek (viz. níže) na 1520 JPY...

http://www.suijobus.co.jp/

Musím říct, že vidět Tokyo ze Sumidagawa je fakt zážitek, stejně pak v Tokyo Bay plavba pod Rainbow Bridge...

EDIT: Ještě jsem zapomněl, že z oblasti Odaiba, Pallete Town atd. se dá jet zpět automatickým Monorailem (bez strojvůdce) přes Rainbow Bridge k JR linkám do stanice Shinbashi...
« Poslední změna: 10. Září 2013 - 11:47:40 od Afgy »
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline Afgy

• Otaku
« Odpověď #76 kdy: 10. Září 2013 - 15:40:29 »
to vypadá dobře.. (přidáno na seznam.. ^_^) pravda že tenhle rok jsem byl v Odaibě jen tak narychlo.. určitě si zaslouží důkladnější průzkum.. ^^

Já tam letos potkal Gundama...  ;)  Říkal ale, že se tam zdrží jen do 1.9.   ;D
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline Afgy

• Otaku
« Odpověď #77 kdy: 10. Září 2013 - 16:08:23 »
jj, kvůli tomu jsem tam jel.. ^_^

Taky, taky... Akorát, já to tam vzal právě z Asakusy po Sumidagawa...

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #78 kdy: 10. Září 2013 - 17:09:20 »
...

Chtěl bych si kecnout na lavičku z Kanonu

i když do školy by mě asi nepustili

projít se přes přejezd z Bjósoku go Senčimetoru

udělat si túru za Šizuku z Mimi o Sumaseba

a tak dále :)
« Poslední změna: 11. Září 2013 - 11:01:12 od Skogen »

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #79 kdy: 10. Září 2013 - 18:23:29 »
...
A když už jsme u toho, byl jsi v Ghibli muzeu? Pokud to pro tebe není moc dětské :D
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #80 kdy: 11. Září 2013 - 19:08:15 »
Jestli jdeš v Uenu do ZOO, tak si zjisti, kdy krmí krokodýla... Stojí to fakt za to...

Jen se drž někde v zadu, aby nevybrali tebe jako krmivo...  ;D

EDIT: Teď jsem si ale vzpomněl, že ZOO v Uenu má vlastně každé pondělí zavřeno, takže jestli jsi to měl v plánu tak nejdříve zítra...  :(
[/quote

Zoo mě nijak nelákalo a nešel jsem tam ani v úterý.To jsem raději venku fotil vodní želvy, krkavce a tak :-)

no možná jo.. ^_^ ale dobrý nápad to je.. zkusím navrhnout a uvidíme..

Do muzea studia Ghibli jsem se strašně těšil, ale vstupenky byly až do 19.9. beznadějně vyprodané a v ten den budu stejně na cestě z Kjóta a přijedu asi až večer.Potom už na to nebudu mít vůbec čas. :-(  Tak snad příště to vyjde
« Poslední změna: 11. Září 2013 - 19:10:33 od Buceknew »

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #81 kdy: 11. Září 2013 - 22:17:37 »
^_^ hh.. takže myslet na vstupenky předem, ok..

koukám teď na jejich web, a vypadá to, že to není zrovna jednoduché.. rezervace v evropě přes JTB neplatí pro jp občany a druhá možnost je jen přes Lawson..
Přesně tak. Musíš si to rezervovat přes evropskou pobočku JTB, jinak to bohužel nejde :/, ale stojí to fakt za to.
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #82 kdy: 11. Září 2013 - 22:18:32 »
Do muzea studia Ghibli jsem se strašně těšil, ale vstupenky byly až do 19.9. beznadějně vyprodané a v ten den budu stejně na cestě z Kjóta a přijedu asi až večer.Potom už na to nebudu mít vůbec čas. :-(  Tak snad příště to vyjde
Určitě.

Do Kjóta bych se chtěl taky ještě podívat.

btw. na jak dlouho tam seš, smím-li se zeptat?

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #83 kdy: 11. Září 2013 - 22:38:53 »
--
« Poslední změna: 26. Prosinec 2015 - 16:08:14 od 8BB76E1 »

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #84 kdy: 12. Září 2013 - 12:01:30 »
Lístky jsem řešil už v Čechách.Kamarádka zaúkolovala své tokijské spolužačky, ale lístky už nebyly....

Určitě.

Do Kjóta bych se chtěl taky ještě podívat.

btw. na jak dlouho tam seš, smím-li se zeptat?

Bohužel 20.9. už zase musím zpět (pokud se neztratím někde mezi bezdomovci v Ueno parku...budu za misku rýže zpívat náboženské písně s ostatními a jen tak přežívat

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #85 kdy: 16. Září 2013 - 13:19:09 »
Opět všechny zdravím,

tentokrát z Kjóta po další probdělé noci, kdy řádil celkem slušný tajfun.Kdo se náhodou díval na ranní japonské zprávy, tak bude vědět jaké škody napáchal.Naštěstí přišel těsně po přesunu z Tokia do Kjóta, ale hledání skoro neoznačeného"hotelu" (tradičního japonského domu) stálo při jeho nabírání na síle i tak za to. :-)

Přijít o den dřív, tak by mě to hodně mrzelo.Přišel bych o úžasný trénink Kyudo na Tokijské universitě zahraničních studií (cizích jazyků), na kterém mi laskavě dovolil účast  vedoucí klubu.

...níže malá ochutnávka...

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #86 kdy: 24. Září 2013 - 13:13:35 »
Dostal se mi do rukou zajímavý cestopis o jízdě napříč Japonskem a Koreou (Jižní ;) ) na kolech, včetně nějakých praktických info. Vyšlo to už sice v srpnu 2011, ale třeba o tom někdo uslyší až teď, tak jako já...

http://knihy.abz.cz/prodej/japonsko-a-korea-do-tokia-pod-stan

EDIT: stylem je to spíš popisné, žádné literární veledílo, ale ty info tam jsou...
« Poslední změna: 24. Září 2013 - 14:06:49 od Skogen »

Offline Aurielle

• Redaktor Konaty
  • Otaku
« Odpověď #87 kdy: 24. Září 2013 - 15:44:24 »
Tohle mi leží už asi půl roku v polici, bohužel jsem to ještě neotevřel. Ale snad to bude přínosné…

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #88 kdy: 24. Září 2013 - 16:44:13 »
Tohle se ke mně taky dostalo. Pro někoho to možná přínosné bude, ale jelikož se jedná o jízdu na kole, tak tam není zas tak moc o městech, protože v žádném se asi nezdrželi moc dlouho. Navíc snad jen jednou platili za ubytování (a to bylo ještě v kempu), takže jako tipy na ubytování to také asi neposlouží.
Nějaké info tam ale je, co jsem tak listoval, takže když člověk bude chtít, nějakou informativní hodnotu v tom najde.

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #89 kdy: 24. Září 2013 - 17:38:00 »
Právě že to není o městech, mě zaujalo, ty mě nikde moc nezajímají :)