akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179328 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #90 kdy: 14. Prosinec 2013 - 19:58:48 »
Máte někdo nějaké doporučení, kam se podívat v Yokohamě? Zatím plánuju Landmark Tower, Marine Tower, Nippon Maru a asi nějaká muzea (Ramen Museum, Silk Museum, Mitsubishi Minatomirai Industrial Museum, Nissan Engine Museum..)

Oosanbashi Pier, Yamashita Park, oboje hned u Marine Tower. Pak bych doporucil jit smerem na jih, treba pres Harbor View Park, do ctvrti Yamate, kde jsou uzasne domy ze zacatku minuleho stoleti v zapadnim stylu. Diplomat's House, Bluff 18, Berrick Hall, Yamate 234-bankan, atd. Tyhle jmenovane by mohly byt povedome ctenarum Umineko no Naku Koro ni.
Kousek od Yamate je pak znama obchodni ctvrt Motomachi, no a pak je v Yokohame nejvetsi cinska ctvrt v Japonsku.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #91 kdy: 16. Prosinec 2013 - 11:54:44 »
To vypadá, že se tam budu muset podívat víckrát.. ^_^

Ještě mě napadá.. kdysi Doc. Odine na OL zmiňoval nějaké divadlo v Osace v té pasáži na jih od Doubutsuenmae.. Tam byl asi jenom on, že? Možná zajedem na pár dní i do Osaky, tak mě napadlo, že bych tam zašel. ^_^ (a zrovna tam se ptát někoho na cestu, to by asi nebylo dobré)

To, co jsem vyjmenoval ja, by melo jit zvladnout behem jednoho dne, ale to dalsi by se do toho jednoho dne uz asi nenaslapalo, rozhodne ne vse.

O divadle nevim, to se budes asi muset zkusit zeptat primo jeho.

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #92 kdy: 16. Prosinec 2013 - 19:13:27 »
Máte někdo nějaké doporučení, kam se podívat v Yokohamě? Zatím plánuju Landmark Tower, Marine Tower, Nippon Maru a asi nějaká muzea (Ramen Museum, Silk Museum, Mitsubishi Minatomirai Industrial Museum, Nissan Engine Museum..)
Zase se chystáš do Japonska? Se ti tam nějak zalíbilo.

Nechtěl bys mě vzít s sebou? :D
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Watanabe Kazuo

• Nováček
  • *
« Odpověď #93 kdy: 03. Březen 2014 - 19:56:06 »
Zdravím, chtěl bych se zeptat kolik tak stojí nějaký pobyt například v Japonsku - Tokiu nebo někde poblíž Tokia a jaké společnosti byste doporučili.. Chtěl bych tam letět z kámošem.. Ale nejdříve bych se chtěl zeptat .. :) Předem děkuji za odpověď Kazuo - Nanadaime-.

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #94 kdy: 03. Březen 2014 - 22:09:56 »
tak letím 12.3.2014.. kdyby se někdo chtěl přidat.. ^^

PRG -> HEL (AY 2716) HEL -> NRT (AY 5811)

Rád bych se přidal, ale letos nebudou peníze (alespoň prozatím).I přátelům v Tokiu jsem musel napsat, ať se mnou letos nepočítají.  :'(

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #95 kdy: 03. Březen 2014 - 22:45:01 »
Zdravím, chtěl bych se zeptat kolik tak stojí nějaký pobyt například v Japonsku - Tokiu nebo někde poblíž Tokia a jaké společnosti byste doporučili.. Chtěl bych tam letět z kámošem.. Ale nejdříve bych se chtěl zeptat .. :) Předem děkuji za odpověď Kazuo - Nanadaime-.

To už se tu několikrát řešilo.Záleží například na tom, jak brzy (nebo pozdě) objednáš letenky.Dají se sehnat od 12 ti tisíc.Za sebe mohu doporučit Korean Air (PRG-Seoul, Seoul-Narita).I když letíš v nízko-nákladové třídě, tak se k tobě chovají jako ke králi.  :)
Dále samozřejmě záleží na tom, jak moc jsi náročný na pohodlí při ubytování (můžeš bydlet ve společné místnosti za 600 円 / noc, v kapslovém hotelu za 2000 円...jestli máš spánek jako já, tak nedoporučuji, protože se absolutně nevyspíš, když pořád chodí někdo okolo a slyšíš každé zakašlání; nebo si zamluvíš pokoj třeba od 4000 円 za dvoulůžák.
Když Ti jde o Tokyo, tak si dovolím doporučit http://www.horidomevilla.jp/e/guide.html a objednávat přes http://www.booking.com/hotel/jp/horidome-villa.cs.html  (neplacená reklama).
Hotel je na strategickém místě (ale když vystoupíš ve večerní tmě z metra, jsi v Tokiu poprvé a nemáš ani mapu, tak se přes proudy vody valící se z nebe hledá opravdu špatně)  ;D .Kousek od něj je stanice metra Kodenmacho a Ningyōchō.Z Ningyōchō to máš pár stanic na Asakusu, do Ueno parku, Ginzu, nebo na Akihabaru.
V okolí hotelu je spousta restauraci a vývařoven, kde se dá celkem levně najíst (jedna je hned nalevo od vchodu přes postranní uličku a najíš se tam dobře za 300 円).Zapomněl bych zmínit "nonstopku" kombini Family Mart, která je cca 30 m napravo, když vyjdeš z hotelu...to jen pro případ, že nechceš utrácet za jídlo v restauracích, nebo jsi pořád nedojedený jako já (nebo Baloun ze Švejka).Na ušetření to ale asi nebude, protože obchody "24 h opened" bývají dražší.
Pokud tam budeš, tak ode mne prosím pozdravuj milou a ochotnou obsluhu mého milovaného baru Teshigotoya Fukunotori.

Abych to zkrátil.Každopádně nejvíc záleží na tom, kolik máš financí, jak moc jsi náročný turista (vstupy do muzeí něco stojí ...cca od 600 円, něco musíš jíst a někde bydlet).Mě osobně stačilo cca 50 tis Kč.Něco jsem si vezl s sebou a něco vybral až druhý týden v Kjóto z bankomatu.Chodil jsem na místa, kde se až na vyjímky vstup neplatil, ale pro změnu v Tokiu jsem utrácel za elektroniku, mobil a karty MtG.

P.S.: Přikládám mapku linek metra.Mohla by se hodit...mapu linek vlaků nemám bohužel oskenovanou a stejně je popsaná mými poznámkami a asi by nebyla čitelná :-)
« Poslední změna: 03. Březen 2014 - 23:02:04 od Buceknew »

Offline Watanabe Kazuo

• Nováček
  • *
« Odpověď #96 kdy: 04. Březen 2014 - 15:48:34 »
To už se tu několikrát řešilo.Záleží například na tom, jak brzy (nebo pozdě) objednáš letenky.Dají se sehnat od 12 ti tisíc.Za sebe mohu doporučit Korean Air (PRG-Seoul, Seoul-Narita).I když letíš v nízko-nákladové třídě, tak se k tobě chovají jako ke králi.  :)
Dále samozřejmě záleží na tom, jak moc jsi náročný na pohodlí při ubytování (můžeš bydlet ve společné místnosti za 600 円 / noc, v kapslovém hotelu za 2000 円...jestli máš spánek jako já, tak nedoporučuji, protože se absolutně nevyspíš, když pořád chodí někdo okolo a slyšíš každé zakašlání; nebo si zamluvíš pokoj třeba od 4000 円 za dvoulůžák.
Když Ti jde o Tokyo, tak si dovolím doporučit http://www.horidomevilla.jp/e/guide.html a objednávat přes http://www.booking.com/hotel/jp/horidome-villa.cs.html  (neplacená reklama).
Hotel je na strategickém místě (ale když vystoupíš ve večerní tmě z metra, jsi v Tokiu poprvé a nemáš ani mapu, tak se přes proudy vody valící se z nebe hledá opravdu špatně)  ;D .Kousek od něj je stanice metra Kodenmacho a Ningyōchō.Z Ningyōchō to máš pár stanic na Asakusu, do Ueno parku, Ginzu, nebo na Akihabaru.
V okolí hotelu je spousta restauraci a vývařoven, kde se dá celkem levně najíst (jedna je hned nalevo od vchodu přes postranní uličku a najíš se tam dobře za 300 円).Zapomněl bych zmínit "nonstopku" kombini Family Mart, která je cca 30 m napravo, když vyjdeš z hotelu...to jen pro případ, že nechceš utrácet za jídlo v restauracích, nebo jsi pořád nedojedený jako já (nebo Baloun ze Švejka).Na ušetření to ale asi nebude, protože obchody "24 h opened" bývají dražší.
Pokud tam budeš, tak ode mne prosím pozdravuj milou a ochotnou obsluhu mého milovaného baru Teshigotoya Fukunotori.

Abych to zkrátil.Každopádně nejvíc záleží na tom, kolik máš financí, jak moc jsi náročný turista (vstupy do muzeí něco stojí ...cca od 600 円, něco musíš jíst a někde bydlet).Mě osobně stačilo cca 50 tis Kč.Něco jsem si vezl s sebou a něco vybral až druhý týden v Kjóto z bankomatu.Chodil jsem na místa, kde se až na vyjímky vstup neplatil, ale pro změnu v Tokiu jsem utrácel za elektroniku, mobil a karty MtG.

P.S.: Přikládám mapku linek metra.Mohla by se hodit...mapu linek vlaků nemám bohužel oskenovanou a stejně je popsaná mými poznámkami a asi by nebyla čitelná :-)
Strašně děkuji! 100% se hodí každá rada! :)

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #97 kdy: 05. Březen 2014 - 23:38:17 »

Jak již psal Buceknew, těch možností je opravdu spousta jak se ubytovat, stravovat a tak dále. Když už přišla řeč na telefony, tak zmíním, že lze pořídit například SIM kartu s 1 GB přenosu dat, bez volání, která je funkční max 30 dní. Je to asi ta nejlevnější varianta a vyjde na nějakých 5 tisíc jenů i s poštovným po Japonsku. Internet se určitě hodí, ať už kvůli hledání na mapě, hledání spojů anebo domlouvání se s kolegou, kde a kdy se sejdete, když budete chtít každý dělat něco jiného a až někdy časem se srazit. Za sebe můžu doporučit tuhle společnost http://www.econnectjapan.com/

Co se týče ubytování, podíval bych se třeba také do oblasti ve čtvrti Taito, obzvlášť pak na jih od stanice Minami-Senju. Je to nejlevnější oblast na ubytování v centrálním Tokiu. Na Trip Advisoru se toho dá najít hodně http://www.tripadvisor.com/Hotels-g1066461-Taito_Tokyo_Tokyo_Prefecture_Kanto-Hotels.html

Ještě sem hodím něco, co jsem psal asi před třemi lety. Hodilo by se to aktualizovat, respektive obohatit, ale i tak si myslím, že jsem tam sepsal nějaké užitečné informace. http://animeraku.com/2011/12/travel-tips-how-to-save-some-money-in-japan/

A co se týká těch společností, pokud se má tedy jednat o letecké společnosti, tak v zásadě je to jedno a bral bych to nejlevnější či skoro nejlevnější, co se najde. Teda vyjma Aeroflotu, do kterého by mě nikdo nedostal. Když člověk hledá včas, tak mezi těmi nejlevnějšími najde i třeba Lufthansu či Austrian Airlines, které můžu vřele doporučit.
Pokud náhodou to měly být cestovní kanceláře, tak doporučuji cestovní kancelář Zajistím si sám. Cestovní kancelář člověku nenabídne nic levného a ještě si samozřejmě musí něco vydělat, takže člověk ve výsledku zaplatí mnohem víc. S angličtinou si může zařídit předem vše - od letenek, po ubytování ve všech trochu větších městech. A znám i lidi, co jeli do Japonska bez zamluveného ubytování na celou dobu, a prostě to nějak vyřešili na místě. Pak ale na člověka už nemusí zbýt to levné a kvalitní.

Offline Dippy

• Nováček
  • *
  • Překladatel u Hanabi
« Odpověď #98 kdy: 20. Březen 2014 - 23:17:56 »
mám teď pár dní volna.. nechcete třeba někdo něco koupit?
(něco rozumně přenosného, co nebude překážet na cestách.. CD a tak..)

už delší dobu pokukuju po http://www.1999.co.jp/eng/10138107 ale to asi moc přenosný nebude :-(

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #99 kdy: 22. Březen 2014 - 12:03:53 »
Pokud bys někdy měl cestu okolo nějakého chrámu, tak nějaké fajn buddhistické modlitební korále. Díky moc.
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #100 kdy: 23. Březen 2014 - 10:16:17 »
hh.. ^^ tohle by pro mě mohlo být motivací do nějakého chrámu zajít..
za předpokladu že je správně identifikuju a nekoupím něco jiného..
Díky moc.

btw. ty určitě poznáš, neboj se :)

Offline Astrak

• Otaku
  • Penis.
« Odpověď #101 kdy: 23. Březen 2014 - 12:35:07 »

Jak bys to případně viděl s předáním?

Offline Astrak

• Otaku
  • Penis.
« Odpověď #102 kdy: 24. Březen 2014 - 11:57:42 »

Mohl bys mi tedy kdyžtak vzít poslední Watamote? Pětka by to, myslím, měla být. Plus třeba čtrnáctku Touhou, kdybys náhodou měl cestu kolem nějakého doujin-related obchodu.

Offline Astrak

• Otaku
  • Penis.
« Odpověď #103 kdy: 24. Březen 2014 - 15:00:56 »
ok.. zrovna na Touhou jsem někde koukal.. a Watamote dva dny zpátky vyšla 6.. (klidně můžu vzít 5 i 6, záleží co máš poslední..)

To bys byl velice hodný. Poslední mám doma čtyřku, takže tou šestkou kdyžtak také nepohrdnu. Někdy před tím předáním mi pak ještě dej vědět, kolik si mám nachystat korun. Pokud to tedy nebudeš chtít poslat na nějaký bankovní účet nebo tak.

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #104 kdy: 24. Březen 2014 - 19:54:14 »
jsem byl dnes v Shitennoji.. ale zrovna tam byla nějaká burza, nebo co.. ovoce, zelenina, oblečení, knížky, starožitnosti.. prostě všechno.. tak to zkusím někdy později.. jinak nějaké jsem viděl na stáncích poblíž chrámu, ale přišlo mi, že je to nějaká "light" verze.. (mají mít 108 korálů, že? tohle bylo určitě méně) a taky si nejsem jistý ohledně ceny..
Díky moc.

Buď jsou normální na ruku, nebo růženec, co má přesně těch 108 korálků. Osobně bych spíš preferoval ty na ruku, pokud je sezeneš. Když ne, nic se nestane.

Když jsem byl Japonsku, tak ceny se tam pohybovaly nějak od 1000 jenů do asi tak 10 000 jenů i víc, ale to už je extrém, cenový ideál by byl tak okolo těch 5000 jenů. Peníze ti samozřejmě pošlu na účet / případně ti je osobně předám.

Ještě jednou díky moc za ochotu.