akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179505 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Buceknew

• Otaku
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #105 kdy: 25. Březen 2014 - 11:08:07 »
Tu verzi korálků na ruku nabízejí i mniši "toulající" se městem.Záleží na na každém, jestli mu za ně dá 10, nebo 100 tisíc, a nebo jen 100 yenů.Třeba bude mít štěstí a potká je.

Offline IshiNoKao

• Nováček
  • *
« Odpověď #106 kdy: 29. Březen 2014 - 09:14:36 »
Zdravím, chtěl bych se zeptat kolik tak stojí nějaký pobyt například v Japonsku - Tokiu nebo někde poblíž Tokia a jaké společnosti byste doporučili.. Chtěl bych tam letět z kámošem.. Ale nejdříve bych se chtěl zeptat .. :) Předem děkuji za odpověď Kazuo - Nanadaime-.
Zdar, ja bych doporucil letet Emirates. Dle me zkusenosti maji nejlip vybaveny latadla a taky nelitaj primo, ale v Dubai je prestup. Coz je tak zhruba v pulce toho 11 hodinovyho letu a clovek se aspon trochu protahne a odpocine. Sice jsem s nima letel jen jednou, takze to neni uplne relevantni. Letel jsem i Lufthansou, ale to jsem skoro chytil tu jejich pitomou stavku, takze s nimi uz ne! A letos letim znovu radeji s Emirates.

Offline IshiNoKao

• Nováček
  • *
« Odpověď #107 kdy: 29. Březen 2014 - 10:20:16 »
tohle není až tak špatný nápad.. ^_^ jak to DBX vypadá? nemusí se tam člověk přes noc bát?

btw nejspíš v září nebo říjnu letím zas, tak kdyby se chtěl někdo přidat..
(ale tentokrát asi rovnou do KIX)
Bát se v Dubai?  :D To spíš v Práglu. Já tam letím na konci července. Osaka se mi líbí hodně. Nejlepší je výhled z Floating Garden Observatory (večer i ve dne) doporučuju. Já jedu tentokrát na Kyushu

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #108 kdy: 29. Březen 2014 - 12:09:15 »
btw nejspíš v září nebo říjnu letím zas, tak kdyby se chtěl někdo přidat..
(ale tentokrát asi rovnou do KIX)
A kam máš namířeno? :D

Že bych oželel dovolenou v Chorvatsku a letěl kdyžtak s tebou. Do Japonska se chci ještě podívat :)
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #109 kdy: 29. Březen 2014 - 22:08:31 »
...
Díky za info.

btw. ještě jedna věc mě zajímá a to, jak dlouho tam budeš?
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline zabuza

• Nováček
  • *
« Odpověď #110 kdy: 30. Březen 2014 - 17:00:38 »
taky bych jel tak kdyby jste sháněli jeste nekoho tak se ozvete na e-mail : marduck@centrum.cz dik

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #111 kdy: 08. Duben 2014 - 12:10:01 »
tak jsem dneska na jednoho šlápnul v Akibě.. >_<

Σ(゚Д゚)!Jsi v pohodě?

Mám pocit, že jsem ho taky někde potkal, ale někde v přírodě. V Akihabaře bych čekal spíš už cosplay sršně než skutečného obřího sršně.

Offline Santiago

• Nováček
  • *
« Odpověď #113 kdy: 24. Květen 2014 - 08:19:17 »
neni zrovna tedka nekdo v tokiu?
jen tak na pifko  ;)

Offline AlaricaEichkern

• princezna
  • Nováček
  • *
« Odpověď #114 kdy: 25. Září 2014 - 04:52:34 »
..
Spíš se ptej, co konkrétně tě zajímá. Zrovna touhle dobou tam bude kamarád, ale on jede do Osaky.
Kde si ubytovaný? Budeš mít internet? (v hotelu / mobilu?) Kam se chceš podívat? Osobně bych velmi doporučila mít internet v mobilu. (viz econnect o pár příspěvků výše)

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #115 kdy: 25. Září 2014 - 22:38:08 »
Zdravím lidi na téhle stránce jsem snad nebyl už 3 roky ;D a teď jsem si všiml těhle vašich příspěvků.
Za měsíc 29 října letím do Tokia na 11 dní scela poprvé, rád bych se vas zeptal na rady, kam musím jít, čeho se vyhnout, co snist a čeho se nebát,i když jsem i tak na smrt vyděšený  ;D
Jelikož jsem nesehnal lidi kteří by na tu cestu měli tak letím sám! Ani vám nemusím říkat že o tom sním už hodně dlouho od svých 15 let a dnes je mi už mizernych 26  :)
Ale i tak přes můj věk jsem podstatě nikam nikdy necestoval tak to mám na ostří nože ;-)
Tak vám děkuji za jakékoliv rady které mi napíšete díky, budu je potřebovat :-)

Koukal jsi už na nějaké materiály o Tokiu na netu? Jestli ne, doporučuji podívat se třeba na Japan Guide nebo na Wiki Travel. Najdeš tam informace, které ti pomohou rozhodnout, co by tě mohlo zajímat. V Tokiu je nespočet míst, kam se můžeš podívat, některá velmi profláklá, plná turistů ze zahraničí, lidí ze vzdálenějších míst v Japonsku a samozřejmě i místních, a pak jsou i místa nepříliš známá, ale přesto velmi pěkná. Pokud bys chtěl absolvovat ty řekněme povinná místa, co člověk musí v Tokiu navštívit, tak by tě měly vlaky zavést určitě do Shinjuku, Shibuyi, Akihabary a Asakusy. Mezi další populární místa patří třeba Ikebukuro, Harajuku (více orientované na specifickou skupinu), Ueno park a zoo či třeba svatyně Meiji Jinguu.

Rad by mohla být spousta. Určitě bych taky doporučil již zmíněnou SIM kartu s internetem do mobilu. Pokud budeš jen v Tokiu či jeho nejbližším okolí, rozhodně se ti nevyplatí kupovat Japan Rail Pass. Po příjezdu si pořiď v automatu dobíjecí kartu Suica, která ti ušetří život, protože si nebudeš muset kupovat jednotlivé lístky. Navíc se s ní dá platit i v některých obchodech a automatech. Další věc, v Japonsku není příliš rozšířené placení pomocí platebních karet. Je tedy lepší jet tam s tím, že budeš platit vše hotově. Platební kartu, vystavenou mimo Japonsko, lze použít k vybrání peněz v ATM v obchodech řetězce 7-Eleven. Pokud se situace nestihla zase změnit, tak ale funguje pouze VISA (blame MasterCard). Jinak by mělo jít vybrat v nějakých zahraničních bankách či na poštách (sám jsem nikdy nezkoušel).
V supermarketech večer najdeš zlevněné věci, třeba různé bentou, onigiri a další netrvanlivé věci, které by se jinak vyhodily. Když máš štěstí, můžeš narazit i na poloviční cenu. Ale když přijdeš moc pozdě, tak už bude vše či téměř vše vyprodané. Jinak najdeš v Japonsku řadu podniků pro rychlé jídlo, kde si můžeš dát známé a dobré pokrmy za slušnou cenu. Například různé varianty udon a soba nudlí, karé, katsudon, gyuudon, atd. Určitě je také dobré zajít si do nějakého podniku s rámenem.

Offline AlaricaEichkern

• princezna
  • Nováček
  • *
« Odpověď #116 kdy: 26. Září 2014 - 00:07:09 »
Platební kartu, vystavenou mimo Japonsko, lze použít k vybrání peněz v ATM v obchodech řetězce 7-Eleven. Pokud se situace nestihla zase změnit, tak ale funguje pouze VISA (blame MasterCard).
Poslední info o úspěšném použití MasterCard mám z října 2013. Ale sama mám Visu, takže nemůžu ověřit.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #117 kdy: 26. Září 2014 - 11:46:26 »
Poslední info o úspěšném použití MasterCard mám z října 2013. Ale sama mám Visu, takže nemůžu ověřit.

Skutečně? V 7-Eleven? Tak to už to možná zprovoznili zase. Já si nechal vyměnit MC za Visu loni, než jsem tam jel v srpnu.

Offline AlaricaEichkern

• princezna
  • Nováček
  • *
« Odpověď #118 kdy: 26. Září 2014 - 16:25:33 »
Skutečně? V 7-Eleven?
Hmm.. Tak prý "v bankomatu", ale neříkal kde. ^_^; Ale i tak, ta Visa bude jistější. Nebo nejlépe dostatek hotovosti, a nikde to neztratit, nebo tak něco.

V supermarketech večer najdeš zlevněné věci, třeba různé bentou, onigiri a další netrvanlivé věci, které by se jinak vyhodily. Když máš štěstí, můžeš narazit i na poloviční cenu. Ale když přijdeš moc pozdě, tak už bude vše či téměř vše vyprodané.
Mimochodem, od kolika hodin se cca zlevňuje? Nedávno se mi povedlo takhle nakoupit v Super Tamade bento a sushi. Zdálo se mi to nějaké levné, kouknu na účtenku, a z obojího odečetli 50%. ^^

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #119 kdy: 27. Září 2014 - 02:29:15 »
Mimochodem, od kolika hodin se cca zlevňuje? Nedávno se mi povedlo takhle nakoupit v Super Tamade bento a sushi. Zdálo se mi to nějaké levné, kouknu na účtenku, a z obojího odečetli 50%. ^^

Tak záleží obchod od obchodu. Už jen odlišná otevírací doba to ovlivňuje. A taky záleží na produktu. Tácek s nigirizushi se začne zlevňovat dřív než třeba nějaké nudle či jiné trochu trvanlivější věci. Ale tak obecně kolem té šesté sedmé se začíná zlevňovat, co je potřeba prodat. Nejdřív třeba 20, 30 procent, později pak na polovinu. Ale mělo by to vždy jít snadno poznat, protože na tom někde musí být, obvykle žlutočervená, nálepka 2割, 3割 či pak 半額.