Zdravím lidi na téhle stránce jsem snad nebyl už 3 roky
a teď jsem si všiml těhle vašich příspěvků.
Za měsíc 29 října letím do Tokia na 11 dní scela poprvé, rád bych se vas zeptal na rady, kam musím jít, čeho se vyhnout, co snist a čeho se nebát,i když jsem i tak na smrt vyděšený 
Jelikož jsem nesehnal lidi kteří by na tu cestu měli tak letím sám! Ani vám nemusím říkat že o tom sním už hodně dlouho od svých 15 let a dnes je mi už mizernych 26 
Ale i tak přes můj věk jsem podstatě nikam nikdy necestoval tak to mám na ostří nože ;-)
Tak vám děkuji za jakékoliv rady které mi napíšete díky, budu je potřebovat :-)
Koukal jsi už na nějaké materiály o Tokiu na netu? Jestli ne, doporučuji podívat se třeba na Japan Guide nebo na Wiki Travel. Najdeš tam informace, které ti pomohou rozhodnout, co by tě mohlo zajímat. V Tokiu je nespočet míst, kam se můžeš podívat, některá velmi profláklá, plná turistů ze zahraničí, lidí ze vzdálenějších míst v Japonsku a samozřejmě i místních, a pak jsou i místa nepříliš známá, ale přesto velmi pěkná. Pokud bys chtěl absolvovat ty řekněme povinná místa, co člověk musí v Tokiu navštívit, tak by tě měly vlaky zavést určitě do Shinjuku, Shibuyi, Akihabary a Asakusy. Mezi další populární místa patří třeba Ikebukuro, Harajuku (více orientované na specifickou skupinu), Ueno park a zoo či třeba svatyně Meiji Jinguu.
Rad by mohla být spousta. Určitě bych taky doporučil již zmíněnou SIM kartu s internetem do mobilu. Pokud budeš jen v Tokiu či jeho nejbližším okolí, rozhodně se ti nevyplatí kupovat Japan Rail Pass. Po příjezdu si pořiď v automatu dobíjecí kartu Suica, která ti ušetří život, protože si nebudeš muset kupovat jednotlivé lístky. Navíc se s ní dá platit i v některých obchodech a automatech. Další věc, v Japonsku není příliš rozšířené placení pomocí platebních karet. Je tedy lepší jet tam s tím, že budeš platit vše hotově. Platební kartu, vystavenou mimo Japonsko, lze použít k vybrání peněz v ATM v obchodech řetězce 7-Eleven. Pokud se situace nestihla zase změnit, tak ale funguje pouze VISA (blame MasterCard). Jinak by mělo jít vybrat v nějakých zahraničních bankách či na poštách (sám jsem nikdy nezkoušel).
V supermarketech večer najdeš zlevněné věci, třeba různé bentou, onigiri a další netrvanlivé věci, které by se jinak vyhodily. Když máš štěstí, můžeš narazit i na poloviční cenu. Ale když přijdeš moc pozdě, tak už bude vše či téměř vše vyprodané. Jinak najdeš v Japonsku řadu podniků pro rychlé jídlo, kde si můžeš dát známé a dobré pokrmy za slušnou cenu. Například různé varianty udon a soba nudlí, karé, katsudon, gyuudon, atd. Určitě je také dobré zajít si do nějakého podniku s rámenem.