akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 178392 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline IshiNoKao

• Nováček
  • *
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #120 kdy: 27. Září 2014 - 09:25:13 »
..

Ahoj, pred ctyrmi lety jsem na tom byl podobne jako ty. Sam jsem letel do Japonska... Taky jsem mel obavy co a jak bude. Ted tam litam da se rict pravidelne, protoze je to fakt krasna zeme. Jak tady nekdo psal, taky pouzivam www.japan-guide.com. Je tam spousta informaci o ubytovani, jizdnem, jednoduche mapky, diskuse... V naproste vetsine jsou napisy, mapy, brozurky i v anglictine (teda v mensich mestech a na vesnici uz spise ne :) ), takze neni problem se zorientovat. Mapy a informacni brozury jsou zdarma v informacich na vetsine nadrazi. Obcas jsem mel problemy s anglictinou i ve vetsich mestech, ale skoro vzdycky se da domluvit rukama-nohama. Vubec nemej strach.  ;D . Jestli mas nejaky konkretni dotaz, tak mi klidne napis, snad to budu vedet: stoneface@centrum.cz .

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #121 kdy: 27. Září 2014 - 19:50:11 »
Poslední info o úspěšném použití MasterCard mám z října 2013. Ale sama mám Visu, takže nemůžu ověřit.

Potom co mi po návštěve Tokia začaly docházet peníze, musel jsem v Kjótu v ATM použít debitní MasterCard.Bylo to sice loni na podzim, ale třeba se to za ten rok nezměnilo.

Offline AlaricaEichkern

• princezna
  • Nováček
  • *
« Odpověď #122 kdy: 28. Září 2014 - 02:47:34 »
Děkuju vám všem za rady,rozhodně si z nich vezmu ponaučení ;-) ještě mám otázku kolik se vám tam asi podařilo utratit? já na 11 dní budu mít k dispozici asi 30 000,- snad to bude stačit
11 dní, 30k.. jo, to se mi zdá přijatelné. Hlídej si náklady na dopravu, za tu vždycky utratím celkem dost. Myslím, že na jídlo bys měl počítat aspoň těch 2000 jpy na den.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #123 kdy: 28. Září 2014 - 17:45:39 »
Přinejhorším se dá přežít i třeba za 1000 jpy na jídlo a pití na den, ale rozhodně to nelze doporučit. To jen abys věděl, že tam je pořád rezerva a i za míň se dá přežít a normálně fungovat. Ale když už tam budeš, tak bys měl zkoušet různé věci a ne hledat to nejlevnější v supermarketu.
Kolik z těch 30000 padne na ubytování? Pokud nějak rozumně a nemáš zarezervovaný hotel v Shinjuku či v Ginze, tak by to mělo být asi ok. Co se týče zmíněné dopravy, můžeš si zkusit naplánovat program tak, abys každý den co nejméně přejížděl. Ale pokud se budeš pohybovat víceméně po Tokiu městě, tak to nevyjde zas na tolik. Ale už třeba cesta z Akihabary do nepříliš vzdálené Yokohamy vyjde cca na 100 korun (v jednom směru).

Offline AlaricaEichkern

• princezna
  • Nováček
  • *
« Odpověď #124 kdy: 29. Září 2014 - 05:36:12 »
..
No ohledně metra je to složitější. Já kdysi nějakou permanentku našla, (na jeden den neomezeně jízd) ale v Tokyu provozují metro dvě společnosti a ta permanentka platila jen u jedné z nich. Takže používám normálně Suica kartu (elektronická peněženka) kvůli pohodlí. (jenom přiložíš kartu k turniketu, a jdeš..) Koupit se dá v jakékoliv JR stanici v automatu. (třeba hned na letišti) A ty automaty jdou přepnout do angličtiny.

(samozřejmě Suica platí jak v síti JR, tak v tom metru. Stejným způsobem se dá použít i Pasmo. dnes už jsou všechny ty karty zaměnitelné)

V Yokohamě je k vidění dost věcí. Spousta muzeí, Landmark Tower, Marine Tower. Klidně se tam dá zajet i na více dní.

Ohledně pláží neporadím. ^^;
« Poslední změna: 29. Září 2014 - 05:55:28 od AlaricaEichkern »

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #125 kdy: 29. Září 2014 - 23:19:20 »

Aha, 30 je už bez ubytování, ok. Tak to je ještě lepší.

Tady jsou nějaké karty na metro. Zkus se na to podívat. Jsou různé varianty. Některé platí jen na Tokyo Metro, jiné i na Toei Subway a některé i na JR v Tokiu. Záleží na tom, jak se budeš chtít pohybovat, což můžeš dobře zjistit předem na Google Maps. http://www.tokyometro.jp/en/ticket/value/1day/ http://www.tokyometro.jp/en/ticket/value/travel/

V Yokohamě bych zašel do čínské čtvrti http://www.japan-guide.com/e/e3201.html
na Oosanbashi Pier http://www.japan-guide.com/e/e3208.html
a do čtvrti Yamate http://www.japan-guide.com/e/e3203.html
Některé z těch míst by ti mohly zpříjemnit vzpomínky na Yokohamu.

Určitě by se dala najít pláž i někde blíž, ale když už, tak bych doporučil zajet se podívat do Kamakury a přilehlé Enoshimy, kde jsou i oblíbené pláže, například pláž Yuigahama či pláž u Enoshimy. Voda teď už bude chladnout a nevím, jak přesně to je s pohybem medůz, ale v druhé polovině srpna ukončuje plážovou sezónu právě příchod medůz k plážím. Nevím, kdy pak zase zmizí.

Pokud bys měl ještě nějaké otázky, klidně se ptej.

Offline Afgy

• Otaku
  • Víceprezident Loli Yuri Hentai Anime klubu ČR...XD
« Odpověď #126 kdy: 30. Září 2014 - 19:03:06 »
Třetí a poslední otázka je maj tam někde pláže? Já nikdy na to kolik mi je let neviděl moře ani se v něm nekoupal,je to tam někde možné?

Pokud nechceš moc cestovat kvůli moři, doporučuji pláž ve čtvrti Odaiba... Dá se to spojit s krásným výletem lodí po řece Sumida z Asakusy právě do Odaiby, kde je pláž hned kousek od mola... Také se tam můžeš pak podívat po obchodech, případně v Drive City navštívit Gundama v životní velikosti (pokud někam zrovna neodletí) a pak zpět monorailem (není JR linka) nebo klidně i pěšky přes Rainbow Bridge...

Edit: Zapoměl jsem nějaké info o těch lodích na řece Sumida: http://www.japan-guide.com/e/e3042.html
« Poslední změna: 30. Září 2014 - 19:09:04 od Afgy »
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline AlaricaEichkern

• princezna
  • Nováček
  • *
« Odpověď #127 kdy: 04. Prosinec 2014 - 20:06:06 »
V supermarketech večer najdeš zlevněné věci, třeba různé bentou, onigiri a další netrvanlivé věci, které by se jinak vyhodily. Když máš štěstí, můžeš narazit i na poloviční cenu. Ale když přijdeš moc pozdě, tak už bude vše či téměř vše vyprodané.
Mimochodem, od kolika hodin se cca zlevňuje? Nedávno se mi povedlo takhle nakoupit v Super Tamade bento a sushi. Zdálo se mi to nějaké levné, kouknu na účtenku, a z obojího odečetli 50%. ^^
Pár dnů zpátky psal kamarád, že prý si nějakou dobu schovával účtenky, protože byl zvědavý, kolik takhle ušetří. Za dva týdny prý něco přes 2200 JPY.  :)

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #128 kdy: 30. Leden 2015 - 18:48:30 »
Jsou nějaké limity co se týká ceny ?

Nekouknul by ses na tohle v nějakém obchodě ?
sice nerozumím tomu co se tam píše, ale to téma patří k mým oblíbeným.
a anglická verze se blbě hledá.

http://houbunsha.co.jp/comics/detail.php?p=%A5%D5%A5%A1%A5%A4%A5%E4%A1%BC%A1%A6%A5%AC%A1%BC%A5%EB

Offline Totoro

• Neaktivní moderátor
  • Sledovač
  • Sní androidi o elektrických ovečkách?
« Odpověď #129 kdy: 31. Leden 2015 - 12:36:09 »
Měl by jsi ještě místo na nějakou mangu?

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #130 kdy: 31. Leden 2015 - 14:16:35 »
Koukam, ze je to celkem popularni.. Jako prvni jsme sli do ToraNoAna, kde asi po ctvrt hodine hledani nasli 3.vol., tak jsem ho vzal. (prekvapive mi dali tasku z Akihabary..) Pak jsem zkusili K-Books a A-Too, ale bez uspechu, tak jsem prvni a druhy svazek vzal z Amazonu, kde zbyva poslenich par kusu.. (postovne zdarma, ofc) Az se vratim do CZ, domluvime se na predani..

A byli tam hezké mladé prodavačky ?

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #131 kdy: 31. Leden 2015 - 17:26:23 »
(i když já ty japonky nemůžu moc objektivně posuzovat.. přijde mi, že se mi jich líbí až neobvykle velké procento.. a nejen těch mladých.. pak je třeba každá jízda vlakem problém, protože nevím, kam dřív koukat.. ^^)

ideální je koukat hlavně po chūgakkō seifuku  :D :D

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #132 kdy: 01. Únor 2015 - 15:51:13 »
Je nějaká možnost vůbec ke kontaktu čechů v Japonsku, našel jsem stránky, ale ty už nějaký ten rok nikdo neaktualizoval, nemá někdo nějakou stránku, díky.

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #133 kdy: 03. Únor 2015 - 21:20:14 »
(i když já ty japonky nemůžu moc objektivně posuzovat.. přijde mi, že se mi jich líbí až neobvykle velké procento.. a nejen těch mladých.. pak je třeba každá jízda vlakem problém, protože nevím, kam dřív koukat.. ^^)
[/quote]

Tak s tím jsem měl problém nejen ve vlaku, metru a letadle, ale úplně všude. Často mi unikaly krásy Japonska právě kvůli kráse Japonek (také hodnoceno subjektivně).Jestli jsem za celou dovču viděl celkem 6 vyloženě ošklivých, tak je to hodně.A i ty byly při osobním jednání milé a uctivé.Celou dobu jsem tam "trpěl" a trpím dodnes. :-)

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #134 kdy: 03. Únor 2015 - 22:43:42 »
... A i ty byly při osobním jednání milé a uctivé ...

Zajímavá poznámka. Kdo ví, nakolik v té přitažlivosti hraje roli to, co bývá nazýváno „ženskostí“ (tedy protiklad mužnosti), řekl bych, že na to už na rozdíl od našich končin, o těch ještě západnějších ani nemluvě, docela dost dají.