akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179445 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline s4ber

• Otaku
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #135 kdy: 04. Únor 2015 - 10:21:55 »
Ja myslim, ze za poslednich 300 let se v Japonsku narodila jenom 1 vyslovene seredna holka a proto ji po koncertu strcili japici do kufru Johnu Lennonovi

"Největším hrdinstvím není čelit nepříteli ... ale pravdě. Pravda nebere zajatce!"

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #136 kdy: 05. Únor 2015 - 21:36:16 »
jj, ono tohle asi dělá hodně..
nebo možná klasicky japonsky falešné, ale w/e, ono to funguje taky..

To s falší a přetvářkou mě samozřejmě napadlo také.Zažil jsem jí tam víc než dost, ale když to funguje...jiný kraj, jiný mrav.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

btw nezkoušel jste někdo provézt v carry-on takové ty 120ml skleničky alkoholu, co se prodávají v automatech? limit je 100ml, tak přemýšlím, jestli to mám risknout.. do checked baggage se mi to nechce dávat kvůli tomu uzávěru.. letím z kix..

S tím bohužel zkušenosti nemám.Vezl jsem jen vynikající saké z Kjóta a to bylo v klasických lahvích.

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #137 kdy: 06. Únor 2015 - 09:36:43 »
taky tu mám nějaké saké z Kjóta.. (kupováno tady v Osace, ale vyrobeno v Kjótu.. Gekkeikan)

ale našel jsem ještě něco s menším objemem (50ml), tak jich pár vezmu, ty budou do carry-on ok..

Já to saké kupoval v malém rodinném podniku a i když jsem nekupoval to nejdražší, tak bylo naprosto vynikající a ty "patoky" z restaurací v Tokiu se mu vůbec nemohly rovnat.To na fotce je z těch levnějších, které jsem kupoval pro běžnou (s)potřebu, ale ochutnal jsem i ty lepší.

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #138 kdy: 06. Únor 2015 - 18:17:43 »
Já to saké kupoval v malém rodinném podniku a i když jsem nekupoval to nejdražší, tak bylo naprosto vynikající a ty "patoky" z restaurací v Tokiu se mu vůbec nemohly rovnat.To na fotce je z těch levnějších, které jsem kupoval pro běžnou (s)potřebu, ale ochutnal jsem i ty lepší.

v těch znacích aby se shinigami vyznal ;D ;D třetina jich je natištěná tak mizerně že nejsou vidět ani jednotlivý tahy.

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #139 kdy: 06. Únor 2015 - 19:48:08 »
Přidávám saké, co jsem dostal od kamaráda z Japonska

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #140 kdy: 06. Únor 2015 - 19:50:12 »
Pak jsem koupil taky jedno na Osackém hradě, mají tam vlastní saké, moc hezká láhev. Chuťově je ale průměrné.

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #141 kdy: 06. Únor 2015 - 22:10:56 »
hmm.. tak to jo.. ^^ já koupil flašku normálně v AEONu.. pak jsem vzal ještě něco silnějšího, protože se mi líbila ta sklenička..

Sklenička je to moc pěkná, jen by to chtělo celou sadu.Pro mne by asi byla malá.Alkohol moc nepiju a nealko si nalévám do půllitrů. :-)

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #142 kdy: 06. Únor 2015 - 22:12:13 »
v těch znacích aby se shinigami vyznal ;D ;D třetina jich je natištěná tak mizerně že nejsou vidět ani jednotlivý tahy.

Jestli to spíš není rukama fotografa  ;D Fotil jsem to jen tak narychlo

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #143 kdy: 07. Únor 2015 - 17:38:16 »
Jestli to spíš není rukama fotografa  ;D Fotil jsem to jen tak narychlo

Já myslel hlavně ty modré popisky na papíru kde není pořádně poznat ten znak.

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #144 kdy: 07. Únor 2015 - 20:19:34 »
Japonsko je opravdu nádherná země, nádherná a plná zážitků, já právě teďka pojedu do Japonska znovu a na celý měsíc, od konce června do konce července, mám v plánu plno míst a snad to vše stihnu, zároveň tam mám kamarády, takže na ty se taky těším. Odpočítávám každý den do odjezdu :D, třeba budu mít štěstí a najdu tam konečně tu vysněnou přítelkyni :D :D :D

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #145 kdy: 08. Únor 2015 - 21:53:58 »
Jinak mám otázečku, máte někdo zkušenost s tímto?  https://www.sakuramobile.jp/order-japan-mobile-wifi-rental/    - jako informace o tom chápu a čte se to hezky, ale jaká je skutečnost, to už právě nevím :D Přemýšlím, že bych to pořídil, ale je mnoho otázek :D

Offline leon34

• Nováček
  • *
  • Leader AKT
« Odpověď #146 kdy: 10. Únor 2015 - 12:22:45 »
Jinak mám otázečku, máte někdo zkušenost s tímto?  https://www.sakuramobile.jp/order-japan-mobile-wifi-rental/    - jako informace o tom chápu a čte se to hezky, ale jaká je skutečnost, to už právě nevím :D Přemýšlím, že bych to pořídil, ale je mnoho otázek :D

To čo si dal, je mobilný internet. Neviem teraz presne ako to funguje, ale lacné to nie je. Ale ak tam ideš na dovolenku tak je tu jedna vec. Wifi je v japonsku skoro všade, vo vlakoch, autobusoch, v reštauráciach, v onsene skoro všade. Aj na ulici bežne chytíš. Ale nie je úplne free. Ale ako cudzinec ho máš na mesiac zdarma. Čiže v informačnom stredisku opýtaj prístup. Dajú ti ho. Ja som to síce nevyužil ale stretol som ľudí čo to využili. Možno sa v niektorých veciach mýlim, ale takéto info o tom mám.

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #147 kdy: 10. Únor 2015 - 14:04:09 »
Když už se tu probírají ty mobily měl bych jednu otazečku:
Před nějakou dobou sem někde narazil na informaci že telefony vyrobené pro "západní" trh v japonsku nefungují ať už máte jakéhokoliv operátora. Údajně to je tím, že japonská mobilní síť pracuje na jiné technologii (principu, či jak to nazvat) než ta naše a proto mají západní mobily problém rozkodovat signál či dokonce jej vůbec nenajdou (stejný problém má postihovat i japonské mobily u nás).
Je to pravda a nebo se jedná jen o nějakou disinformaci?
Chytrému napověz, blbého kopni xD

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #148 kdy: 10. Únor 2015 - 21:28:58 »
Přesně tak.Nejde ani tak o to, kde byl telefon vyrobený, jako spíš s jakými frekvencemi si dokáže poradit.V JP jsem byl na síti Docomo, případně Softbank (už nevím přesný název) a v ČR znovu na 3,5G od Vodafonu. Není nic jednoduššího, než se podívat na specifikaci konkrétního telefonu a ujistit se, že pracuje s frekvencemi, které se používají v JP. Při koupi telefonu v JP je důležité ujistit se v tom, že opravdu kupujete mobil. Nestane se vám to co mně.Chtěl jsem si koupit nádherný "vymazlený" telefon a až prodavač mě vyvedl z omylu...byl to "jen" nabušený el. překladač.Holt nejsem technický typ.  :D

Offline leon34

• Nováček
  • *
  • Leader AKT
« Odpověď #149 kdy: 10. Únor 2015 - 23:09:57 »
nj.. mobilní wifi, využívající taky síť docomo.. asi hlavně pro ty, co si nemůžou pořídit simku (simlock, atd..) nebo když má někdo vyšší nároky, třeba na zmiňovanou fup.. já bych si to nepořizoval, netbook mám na hotelu na wifině a když už tahám mobil, nepotřebuju mít po kapsách další krabičku, kterou bude nutné taky nabíjet, mj.. přítelkyně si to pořídila když jela do cz a pak to celou dobu leželo u mě doma.. ^^ ale jak říkám, záleží na potřebách každého..

jinak jsem našel v kix ty simky, ale byla to spíš náhoda.. je to tam dost nenápadné.. v přízemí naproti pokladně kde prodávají lístky na kix <-> ukb ferry je takové zákoutí s počítačema a v jednom rohu tam stojí automat.. zabírá míň jak třetinu objemu normálního automatu.. v nabídce jsou 1 a 3 GB ve všech třech velikostech.. (za 3000 a 5000 jpy) ale tyhle simky je potřeba aktivovat přes net.. detaily zde: http://www.so-net.ne.jp/prepaid/en/index.html

Tie simky som myslím videl aj v 100 yenových obchodoch. Bol som v japonsku tri mesiace a internet som nevyužíval, teda ten na ulici a mobilný už vôbec :D len viem že v informačnom stredisku je možnosť získať prístup na verejné wifi :D ale to je všetko čo o tom viem