akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179361 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline NorDa8

• Nováček
  • *
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #150 kdy: 14. Únor 2015 - 21:40:52 »
Zdravim, jak tady čtu tak se tu radí co a jak ohledně letu do Japonska. Chtěl bych tam letět  ted v květnu na necely 3tejdny (16-18nocí) tak bych se chtěl zeptat na pár věcí co a jak jelikož jsem nikdy takhle bez cestovky neletěl tak pokud někdo poradí..

- Hotel už mám vybranej takže ten se asi řešit nemusí.

- 1) První věc je co si všechno oběhat před odjezdem tady v ČR, stačí pouze vyměnit peníze? Pak internet do mobilu psalo se tu o strance econnectjapan jak to obědnání funguje?

- 2) Další je letecká společnost za kterou bych chtěl dát cca do těch 17k. Koukal jsem po Emirates,Finnair,Austrian nebo Lufthansa :) kterou by to bylo lepší? nebo jestly je ješte nějaká jiná kterou by jste doporucily.?

- 3)Asi to nejdulezitější letěl bych se známim, ale problem je že oba nevynikame nijak v anglictině  :D tak jestly by to byl nějakej velkej problem? četl jsem tu něco o imigračnim pohovoru takže bych si tam snima asi moc nepopovidal :)) tak jestly by se taky nemohlo stat že se otocim a poletim kvuli tomu zpět domu..

Tyhle 3 veci me zatim napadly na který jsem se chtěl zeptat.
Tak děkuji za opověd.

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #151 kdy: 15. Únor 2015 - 12:19:58 »
Zdravim, jak tady čtu tak se tu radí co a jak ohledně letu do Japonska. Chtěl bych tam letět  ted v květnu na necely 3tejdny (16-18nocí) tak bych se chtěl zeptat na pár věcí co a jak jelikož jsem nikdy takhle bez cestovky neletěl tak pokud někdo poradí..

- Hotel už mám vybranej takže ten se asi řešit nemusí.

- 1) První věc je co si všechno oběhat před odjezdem tady v ČR, stačí pouze vyměnit peníze? Pak internet do mobilu psalo se tu o strance econnectjapan jak to obědnání funguje?

- 2) Další je letecká společnost za kterou bych chtěl dát cca do těch 17k. Koukal jsem po Emirates,Finnair,Austrian nebo Lufthansa :) kterou by to bylo lepší? nebo jestly je ješte nějaká jiná kterou by jste doporucily.?

- 3)Asi to nejdulezitější letěl bych se známim, ale problem je že oba nevynikame nijak v anglictině  :D tak jestly by to byl nějakej velkej problem? četl jsem tu něco o imigračnim pohovoru takže bych si tam snima asi moc nepopovidal :)) tak jestly by se taky nemohlo stat že se otocim a poletim kvuli tomu zpět domu..

Tyhle 3 veci me zatim napadly na který jsem se chtěl zeptat.
Tak děkuji za opověd.
Výzum nepotřebuješ, tak ti stačí vyměnit peníze, případně si pořídit railway pass, pokud budete chtít hodně cestovat vlakem. Pohovoru se bát nemusíš, ten je v pohodě a celníkem pak taky. Osobně se mě ptal na to,co tam budu dělat atd. a v pohodě, žádný problém.
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline NorDa8

• Nováček
  • *
« Odpověď #152 kdy: 15. Únor 2015 - 14:06:24 »
Citace
1)(asi nejlepší je, nechat si poslat simku na letiště), platí se přes PayPal.. po příjezdu stačí jen nastavit mobil podle přiloženého návodu.. (nesmí být blokován na operátora, ofc..)
Koukám že tam je dorucení do Narity tak bych to asi nechal poslat na to letiste(snad to tam nekde potom najdu ;D)Paypal nemám normalně kartou to jde taky?(nebyl by to problem?)... Mobil mám S3 a to bych kde zjistil že není blokovanej?
Citace
tam bych bral JAL za těch 15k.. a nebo Turkish a nechat si poslat tu simku na hotel..
V dnech 10.5 až 30.5 jsem tam nic od JAL do tokia za 15k nenašel ale až od 18k.
Citace
3) vyplňte poctivě disembarkation card ( viz můj blog ) a bude to ok..
Díky tohle se hodilo,sice jsem to tam nemohl hned najit ale povedlo se  :D
Citace
případně si pořídit railway pass, pokud budete chtít hodně cestovat vlakem. 
To je pro nás podle mě zbytecný, jediny na co bych vlak pouzival je asi od hotelu nekam na ten zakladni bod a odtamtud bych se snazil vsechno obcházet pěšky.(takže žadny dlouhy cestovaní nemam v planu z mest do měst.)  :)

Offline NorDa8

• Nováček
  • *
« Odpověď #153 kdy: 15. Únor 2015 - 14:42:45 »
Citace
Kartou prý platit jde, nicméně já to nikdy nezkoušel.. Kde sis ten mobil kupoval? pokud od operátora, možná blokovaný bude, pokud v obchodě za plnou cenu, tak asi ne.. (stačí si od někoho půjčit simku jiného operátora, a vyzkoušet..)
Aha, tak bych se na to pak kouknul a popřípadě by nebyl problem ten Paypal nakonec založit. Kupoval jsem ho normálně v obchodě(ALZE)..
Citace
hmm.. asi opět moje chyba.. ^_^ oni lítají do HND..
Nevadí  ;)
Citace
jinak já letím zas nejspíš 15. května, ale do KIX..
Tak to je škoda na Osaku jsem se ani nedíval, tak ani nevim co tam všechno je  :D

Offline NorDa8

• Nováček
  • *
« Odpověď #154 kdy: 15. Únor 2015 - 15:35:54 »
Citace
(kdyžtak potom od econnect můžete vzít wifinu) záleží na vás, jestli by absence internetového připojení znamenala velký problém, nebo ne.. něco jiného asi je, když nějdo jede poprvé a potřebuje třeba najít cestu na hotel..)
Já bych ten internet v mobilu mel jenom kvuli mape(gps) abych veděl kde jsem  ;D , Na hotelu by byl dostupnej normalne zdarma takže tam to je v pohodě.
Citace
Osaka je super.. ^_^ je tam ShinSekai a Tsuutenkaku, Universal Studios, Kaiyukan, Abeno Harukas, Ponbashi.. kousek od Osaky je Nara, kde jsou šílení jeleni.. ^_^ a Osaka je taky levnější než Tokyo..
Tak se ještě asi kouknu na tu Osaku a popremejslim kam letet, (hlavně jsem ani nevedel že je levnější)..
Citace
(pokud byste třeba vzali multicity letenku, dá se z Tokya do Osaky doletět celkem levně s JetStarem.. ^^)
To by si po mě chtěl už moc  :D, já budu rád že se dostanu na hotel a ještě tak někam dál lítat  ;D

Offline NorDa8

• Nováček
  • *
« Odpověď #155 kdy: 15. Únor 2015 - 15:57:19 »
Citace
jen tak ze zvědavosti, jaký hotel máte v plánu?
Hotel MyStays Shin-Urayasu Tokyo Bay Koukal jsem po nečem takovym, kdyz budem v 1pokoji 2 tak aby jsme jednotlivě zaplatily do tech max 15k.. (tenhle se mi zdal takovej levnejší ostatni co jsem takhle projizdel byli o dost dražší.)

Offline NorDa8

• Nováček
  • *
« Odpověď #156 kdy: 15. Únor 2015 - 16:24:28 »
Citace
wow.. o_O v takhle luxusním hotelu jsem nikdy nebyl.. koukám, že rozpočet vás až tak netrápí.. každopádně tím spíš bych letěl do HND.. to máte kousek..
No...  :D Jako rozpočet nemáme zas tak velkej takže jsem to možná stim plánováním hotelu moc prepisknul  :D budem mit každej cca 55k na všechno(Hotel,letenka,zivot tam) bude to stačit nebo se mam radeji rychle podivat na levnější hotel?  ;D

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #157 kdy: 15. Únor 2015 - 18:00:43 »
I v Tokiu se dá sehnat dvoulůžák do 4000,- yenů za noc a ve slušném hotelu.Jedna kóje v některém levném kapslovém hotelu třeba v Asakuse stojí 2000,- (vy budete dva, takže to by to stálo stejně), ale v hotelovém pokoji má člověk soukromí a vlastní koupelnu a wc.Už jsem to tu kdysi psal a není to placená (ani neplacená) reklama, ale hotel Horidome Vila mohu jen doporučit.Nachází se jen kousíček od strategické stanice metra Ningjóčó, ze které se různými linkami dostaneš do nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších částí Tokia (např. cca 5 minut na Akihabaru, apod.)

P.S.: V okolí (pokud člověk není líný ujít třeba 500 m) hotelu je navíc dost celkem laciných restaurací/vývařoven.Jedna je hned vedle hotelu...
I v Tokiu se dá ušetřit...a utratit to třeba v Akihabaře :)
« Poslední změna: 15. Únor 2015 - 18:04:46 od Buceknew »

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #158 kdy: 18. Únor 2015 - 00:26:15 »
Také si myslím, že by stálo za to podívat se po něčem levnějším, pokud tedy vyloženě netoužíte po luxusním ubytování. Navíc Urayasu není zrovna moc strategické místo, pokud teda nemáte potřeba mít to blízko do Disneylandu či města Funabashi. Spoustu možností levnějšího ubytování skýtá čtvrť Taito a třeba na TripAdvisoru je řada recenzí a hodnocení a mohli byste tam najít něco, co by vám vyhovovalo. Navíc z Taito, přesněji například ze stanice Minami-Senju je to také jen pár zastávek do Akihabary a dvě zastávky na okružní linku Yamanote.

Offline polcus

• Nováček
  • *
« Odpověď #159 kdy: 19. Únor 2015 - 11:38:50 »
Zdravim, mel bych dotaz na nekoho kdo jiz v Japonsku byl, tak jestli by pripadne nedokazal poradit o nejakem shopu v Tokyu, ktery by prodaval modely mechu na slozeni (jako stavebnice). Kamarad se chysta do Tokya, ale toto nezna tak bych potreboval poradit kam ho tam nasmerovat. Diky za odpoved.

Offline Ravenhorn

• Sledovač
  • **
« Odpověď #160 kdy: 19. Únor 2015 - 18:39:00 »
Tak jsem to celé prošel. Pár tipů mě tu zaujalu a pro příští návštěvu Japonska je využiji.

Ale trošku mi příjde škoda promarnit skoro 3 týdny jen v Tokyu, to je pro  uživatele  NorDa8 .

Ty jo většina zajímavostí Japonska je mimo Tokyo a pro Tokyo by stačilo pár dní a zbylé dva týdny cestovat  (Nikko, Kamakura, Nagano, Takayama, Kanazawa, Kyoto, Osaka, Nara, Okayama, Hiroshima a tak).

Kdyžtak jsem ochoten pomoc s plánem. Stačí mi napsat. Email jsem poslat soukromou zprávou.

Offline s4ber

• Otaku
« Odpověď #161 kdy: 20. Únor 2015 - 06:22:14 »
poradit kam ho tam nasmerovat. Diky za odpoved.

Google to jisti  :D https://www.google.cz/maps/search/akihabara+hobby+shop/@35.7022077,139.7744589,17z
Mozna uplne postaci kdyz na Akibe bude koukat po obchodech co maji na vykladu logo firmy Bandai. Co jsem zbezne koukl je jich tam nejmin 9 naskladanejch hezky pohromade.

"Největším hrdinstvím není čelit nepříteli ... ale pravdě. Pravda nebere zajatce!"

Offline polcus

• Nováček
  • *
« Odpověď #162 kdy: 20. Únor 2015 - 14:58:25 »
Google to jisti  :D https://www.google.cz/maps/search/akihabara+hobby+shop/@35.7022077,139.7744589,17z
Mozna uplne postaci kdyz na Akibe bude koukat po obchodech co maji na vykladu logo firmy Bandai. Co jsem zbezne koukl je jich tam nejmin 9 naskladanejch hezky pohromade.
´

Diky ja jsem taky hledal ale nevedel jsem jak to pojmenovat a oni to jsou hobby shop :),  kazdopadne diky za typy.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #163 kdy: 20. Únor 2015 - 16:00:24 »
Tak jsem to celé prošel. Pár tipů mě tu zaujalu a pro příští návštěvu Japonska je využiji.

Ale trošku mi příjde škoda promarnit skoro 3 týdny jen v Tokyu, to je pro  uživatele  NorDa8 .

Ty jo většina zajímavostí Japonska je mimo Tokyo a pro Tokyo by stačilo pár dní a zbylé dva týdny cestovat  (Nikko, Kamakura, Nagano, Takayama, Kanazawa, Kyoto, Osaka, Nara, Okayama, Hiroshima a tak).

Kdyžtak jsem ochoten pomoc s plánem. Stačí mi napsat. Email jsem poslat soukromou zprávou.

Záleží, jak člověk chce Tokio poznat. Pokud jde člověk více po památkách a historii, tak může v klidu Tokio po pár dnech opustit a vydat se na, z tohohle hlediska, zajímavější místa jako například ty, které jsi jmenoval. Ale Tokio je tak velké, že poskytuje nespočet zajímavých míst a překvapení, takže i tam se dá strávit spousta dní cestováním a procházením ať už nejznámějších a nejrušnějších čtvrtí či klidných, zapadlých lokalit. Nicméně samozřejmě souhlasím, že je škoda nejet se podívat také někam jinam. Kamakura, Odawara, Nikkou, Karuizawa a řada dalších míst lze v klidu zvládnout jako denní výlet z Tokia. Pak člověk může přejet do Ósaky a odtamtud vyrazit zas třeba do té Nary, Kóbe, Okayami či i Hiroshimy. V Kjótu je hezké se projít večer, takže návštěvu Kjóta bych já osobně doporučoval s přespáním tam. Stejně když už člověk jede do Kjóta, tak tam je toho k vidění tolik, že aspoň ty dva dny by tam člověk měl strávit, pokud může.
A jako další skvělé místo, kde také doporučuju strávit noc, je vesnice Shirakawa-gou v prefektuře Gifu, která bude velice povědomá těm, kdo viděli Higurashi no Naku Koro ni.

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #164 kdy: 20. Únor 2015 - 18:20:13 »
Můj strejda do Japonska pojede za pár týdnů. Co si mám nechat dovézt jako suvenýr?  :) ;)

nižší středoškolačku s velkejma očima.