akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179411 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Afgy

• Otaku
  • Víceprezident Loli Yuri Hentai Anime klubu ČR...XD
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #210 kdy: 23. Květen 2015 - 21:36:04 »
Myslím že nebudu jedinej koho by zajímalo co zdejším nejvíc chybí když se vrací z pobytu v Japonsku. Inspirováno článkem viz. odkaz:

Se vším co tu bylo řečeno souhlasím... Za sebe jenom ještě přidám:
Co se vlaků týče, japonské hlášení na stanicích (mamonaku sanban sen ni.....), Shinkansen, má oblíbená akihabarská maidokissa, parky mezi mrakodrapy, čisté veřejné WC zdarma a mnoho dalších krásných věcí...
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline skarabik

• Nováček
  • *
« Odpověď #211 kdy: 24. Květen 2015 - 06:21:24 »
Občas člověk očekává více, nežli je realita. Mě osobně se v japonsku velmi líbí. Jsem tu sice jen měsíc a za pár dnů letím zpět do Čech, ale nejvíce se mi v japnsku kupodivu líbí příroda a přátelští lidé. Nejsem moc městský člověk, takže Tokyo nění moc pro mě, ale co se týče lokalit jako je Nikko, Hakone, Mijadžima tak patří bezi "the best".  Mimo tokyo už je taky problematičtější se domluvit anglicky. Nezapomenu na první ubytování v hotelu v Hirošimě, kde personál neuměl ani slovo anglicky a já  se svými základy japonštiny, jsem docela improvizoval, ale místní lidé jsou vždy ochotní a když je k nim člověk milý, tak se dá rukama nohama vždy domluvit :-) Jinak nejvíce čechů jsem potkal v Nikko, kde byl jeden čech vedle druhého, naopak v okolí Hirošimy to byl zase samej Frantík. Krásné ráno do čech od břehu řeky Arakawy.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #212 kdy: 24. Květen 2015 - 13:47:28 »
Se vším co tu bylo řečeno souhlasím... Za sebe jenom ještě přidám:
Co se vlaků týče, japonské hlášení na stanicích (mamonaku sanban sen ni.....), Shinkansen, má oblíbená akihabarská maidokissa, parky mezi mrakodrapy, čisté veřejné WC zdarma a mnoho dalších krásných věcí...

S hlasenimi taky naprosto souhlasim. Ktera je mimochodem tva oblibena maid cafe?

Offline Afgy

• Otaku
« Odpověď #213 kdy: 24. Květen 2015 - 14:35:30 »
S hlasenimi taky naprosto souhlasim. Ktera je mimochodem tva oblibena maid cafe?

Maidreamin - Heaven's gate store... http://maidreamin.com/... Když z Akihabara station vyjdeš exitem Electric town rovně, tak je to hned po pravé straně v 6. patře... Kromě milých maidek (bohužel má nejoblíbenější už před rokem odpromovala), tam chodím i kvůli jejich Giganto Beeru (mé nejoblíbenější japonské pivo Sapporo v 800 ml sklenici)... Všichni dost koukali, když jsem tenkrát chytil slinu, vypil jich 6 a v pohodě odešel po svých...  ;D
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #214 kdy: 24. Květen 2015 - 14:44:59 »
Maidreamin - Heaven's gate store... http://maidreamin.com/... Když z Akihabara station vyjdeš exitem Electric town rovně, tak je to hned po pravé straně v 6. patře... Kromě milých maidek (bohužel má nejoblíbenější už před rokem odpromovala), tam chodím i kvůli jejich Giganto Beeru (mé nejoblíbenější japonské pivo Sapporo v 800 ml sklenici)... Všichni dost koukali, když jsem tenkrát chytil slinu, vypil jich 6 a v pohodě odešel po svých...  ;D

Ah, Maidreamin. Ja musim do konce kvetna do Cure Maid Cafe, jinak mi propadne slevovy kupon, co mam.

Ja bych teda po svych asi neodchazel no w

Offline Afgy

• Otaku
« Odpověď #215 kdy: 24. Květen 2015 - 15:06:14 »
Ah, Maidreamin. Ja musim do konce kvetna do Cure Maid Cafe, jinak mi propadne slevovy kupon, co mam.

Já mám z té doby už skoro plnou zákaznickou kartu... Akorát nevím, jestli ještě platí, protože už je to nějaká doba co jsem tam byl naposledy a bohužel se tam v dohledné době asi nedostanu... Ale žádnou platnost tam uvedenou nemají, tak snad ano...

Ja bych teda po svych asi neodchazel no w

Ono popravdě, toto se zadaří jednou za čas... Jindy jsem dal dvě a už měl taky kolikrát dost... Ale tenkrát to vyšlo opravdu krásně... Dal jsem se tam do řeči s několika místníma a jednoho z nich, který se se mnou snažil držet krok, pak museli odnášet...  ;D   

Je to opravdu nádhera, vychutnávat si výborné pivo ve společnosti krásných a milích maidek... V tom podniku jsem nechal pokaždé spoustu peněz, ale stálo to za to a návštěvy této maid kavárny patří mezi mé nejkrásnější vzpomínky na Japonsko...

Offline Ravenhorn

• Sledovač
  • **
« Odpověď #216 kdy: 24. Květen 2015 - 18:46:06 »
To je zajímavé.

Může mi někdo říci, jak to v těch maid café chodí. Cca ceny, pravidla atd.

Díky :-)  ;D

Offline Afgy

• Otaku
« Odpověď #217 kdy: 25. Květen 2015 - 21:14:48 »
Může mi někdo říci, jak to v těch maid café chodí. Cca ceny, pravidla atd.

Nevím jak v jiných, ale v Maidreamin se platí při vstupu za představení (zpěv a tanec) ¥1000... Toto představení je každou hodinu a pokud tam člověk chce strávit delší dobu, tak před každým dalším vystoupením musí zaplatit dalších ¥1000 (což je mezi maidkami vždy oslavováno pokříkem "dream time"), ale s mou zákaznickou kartou jsem pak platil už jen při vstupu... Co se jídla a pití týče, vše je o dost dražší než kdekoliv jinde (za giganto beeru ¥1000)... Mě osobně to ale za to stojí... Kompletní nápoják a jídelák je k nalezení na oficiálních stránkách, které jsou i v angličtině http://maidreamin.com/...
Procedura stravování se v takovém podniku začíná už po usazení ke stolu, kdy přijde maidka s kouzelnou svíčkou a jídelním a nápojovým lístkem aby provedla uvítací ceremonii... Objednávky bývají provázeny krátkými sborovými pokřiky maidek (pokřík "GIGA GIGA" mi bude znít v uších navždy)... Po donášce jídla či pití následuje předkonzumační ceremonie, nebo-li magie pro lepší chuť, kterou musí zákazník provádět s maidkou... Většinou zahrnuje vytváření srdíček rukama a krátkou recitaci nejčastěji "Oishiku nare, moe moe kyun" (může se lišit podle různých druhů jídla či nápojů nebo u konkrétních maidek a v případě cizinců nerozumících jazyku je upraveno na "delicious, delicious, moe moe kyun")... U některých objednávek (bylo to tuším u nějakého koktejlu) je donáška doprovázena rytmickým potleskem a sborovým pokřikem do kterého je zapojeno i obecenstvo, které do mikrofonu opakuje po maidce různá slova (asi nebude žádným překvapením, že nejčastěji to jsou slova jako "moe", "kyun", "nyan" atd.)...

Co se pravidel týče (opět pouze ze zkušeností z Maidreamin), nefotit maidky (fotka s maidkou přijde na ¥500 a pouze jejich foťákem), nedotýkat se (jinak by se rozplynula :D ), neptat se na osobní záležitosti jako je věk, bydliště (ani přibližné), jméno (drtivá většina vystupuje pod pseudonymem), kontakt (všechny mají blogy na oficiálních stránkách) nebo nedej bože zvát na schůzku... Zkrátka nic, co by mohlo být považováno za obtěžování, vyzvídání, slídění nebo neoprávněné pořizování zvukových či obrazových materiálů maidek...
« Poslední změna: 25. Květen 2015 - 21:31:35 od Afgy »

Offline NorDa8

• Nováček
  • *
« Odpověď #218 kdy: 28. Květen 2015 - 09:34:22 »
A to jsem jsem taky nejakou maid kavarnu chtel ted navstivit ale jak to tady ctu jak to tam probiha tak na to kaslu.. ;D  ;D

Jinak za tu dobu co tu sem jsem jeste neochutnal zadnej caj a ani nenasel nikde zadnou velkou cajovnu, jediny co na kazdym rohu potkavam je samej Starbucks a to jsem myslel ze jsou japonci prevazne na caje..   :o  :D

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #219 kdy: 29. Květen 2015 - 09:31:32 »
každopádně v Akibě jsme kromě Maidreamin byli i v takovém maid cafe pro ne-otaku, stylizovaného do podoby starodávné knihovny.. jméno si už nepamatuju, ale kdyby to někoho zajímalo, můžu ho zjistit, je to docela pěkné místo..

Nebylo to schatzkiste? Ja tam nebyl, ale mam pocit, ze by to mohlo byt ono.

A to jsem jsem taky nejakou maid kavarnu chtel ted navstivit ale jak to tady ctu jak to tam probiha tak na to kaslu.. ;D  ;D

Jinak za tu dobu co tu sem jsem jeste neochutnal zadnej caj a ani nenasel nikde zadnou velkou cajovnu, jediny co na kazdym rohu potkavam je samej Starbucks a to jsem myslel ze jsou japonci prevazne na caje..   :o  :D

Maidreamin je asi "nejnarocnejsi". Ale clovek ma radu dalsich moznosti, kde si muze zajit na neco k jidlu ci piti, jsou tam maidky, kdyz nechce, tak se mu nijak specialne nevenuji a nekde se ani neplati poplatek za vstup. Treba Mailish, Cure Maid Cafe, Pinafore. V poslednim se myslim plati.

Offline Ravenhorn

• Sledovač
  • **
« Odpověď #220 kdy: 29. Květen 2015 - 18:07:35 »
Jak to jde v Japonsku? Už bych tam klidně zase letěl, kdybych mohl.  8)

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #221 kdy: 29. Květen 2015 - 20:51:57 »
je to možné.. ten německy znějící název je mi povědomý.. jestli znáš mandi (známou od parandy), tak ona to bude vědět.. s ní jsem tam byl..

EDIT: a pokud je to ono, tak zrovna tohle mi přijde ok i pro normální lidi..

Znam. Pred dvema lety jsem s ni zpival na karaoke You & Me (Tamura Yukari feat. motsu). Parandu jsem ted minul, kdyz tady byl zhruba na den na otocku na Sakuru Saori.

Offline 5618NINgen

• Nováček
  • *
« Odpověď #222 kdy: 01. Červen 2015 - 21:03:20 »
Japonce, který by nejraději Japonsko opustil..
A důvod? Poslední dobou pro mě taky dost zajímavý téma viz. článek:
Kód: [Vybrat]
http://en.rocketnews24.com/2015/01/23/nobel-prize-winner-shuji-nakamura-to-japans-young-people-get-out-of-japan/

Offline 5618NINgen

• Nováček
  • *
« Odpověď #223 kdy: 02. Červen 2015 - 14:19:26 »
Jo, částečně to i s tím článkem souvisí. On ....
Podobnou odpověď jsem tak trochu i očekával. U podobných článků je často ještě zajímavější diskuse pod ním. O nic míň zajímavý je kontrast se zidealizovanýma článkama typu:
Kód: [Vybrat]
http://en.rocketnews24.com/2015/05/29/just-when-you-thought-you-knew-it-all-17-life-changing-lessons-learned-in-japan/Pak není divu, jak je těžký ne-li nemožný prorazit v prostředí kde se individualita moc nenosí. Ono je asi hodně něco jinýho cestovat po Japonsku jako turista nebo jet na služební cestu než tam přežít roky na vlastní pěst. Když trochu odbočím k anime a manze, podobným překážkám čelí i postavy v Maison Ikkoku. Jak se zdá, jejich technologický pokrok dalece předbíhá ten společenký. Tam jsou nejspíš ještě někde v úplne jinym století. I když není právě tohle ten důvod, který tam tak silně táhle všechny "japanofily" otrávený zas opačnym extrémem? Bejt amík, už bych to nejspíš dávno okusil na vlastí kůži. Takhle se musím učit o jazyk víc, jinak si tam tak jako ty člověk moc nepokecá.
« Poslední změna: 02. Červen 2015 - 17:38:00 od 5618NINgen »

Offline Agennt

• Nováček
  • *
« Odpověď #224 kdy: 17. Červen 2015 - 16:48:20 »
Ahoj,

letime s kamosem do Japonska v rozmezí 24. 10. - 5. 11. 2015. Je nam oboum 26 let a letíme do Japonska za zazitkem a kulturou. Chtel by se k nam nekdo pridat?
« Poslední změna: 17. Červen 2015 - 16:59:25 od Agennt »