akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179836 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline NorDa8

• Nováček
  • *
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #225 kdy: 17. Červen 2015 - 19:12:57 »
hmm.. já jedu cca o měsíc dřív.. 

Vždyt si tam nedavno byl ne? to letíš znovu?  ;D

Offline Afgy

• Otaku
  • Víceprezident Loli Yuri Hentai Anime klubu ČR...XD
« Odpověď #226 kdy: 19. Červen 2015 - 10:42:04 »
kdyby někdo chtěl:
PRG - FUK, 11/2015 - 03/2016, 12300CZK, https://www.pelikan.cz/cz/calendars/list/2496

Via CDG už nikdy v životě!  >:(   Tam se člověk musí modlit, aby mu prošel kufr v jednom kuse, pokud ho teda vůbec pošlou dále...
« Poslední změna: 19. Červen 2015 - 10:45:13 od Afgy »
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #227 kdy: 20. Červen 2015 - 17:14:30 »
CDG, nikdy jsem tam nebyl, ale vim, ze tam nikdy nechci w

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #228 kdy: 29. Červen 2015 - 22:37:14 »
Ahoj, bude někdo v Japonsku červen a červenec, pokud jo, klidně by se mohlo něco naplánovat, sejít se, popřípadě někam zaject, budu tam v těchto měsících, plánuju toho hodně díky času co budu mít a když se zadaří, tak začátkem července se vrhnu na Fuji, to by bylo aby jí člověk nezdolal :D Případně napište na mail nebo zprávu tady na Aki.

Ahoj Tome,

doufám, že let byl klidný, přistání v Naritě bezproblémové a už si dávno užíváš pohostinnosti svých starých ósackých přátel.  :) Doufám, že sem brzy hodíš první report a další budou přibývat.Sice se těším, až mi po návratu budeš všechno podrobně vyprávět a ukazovat zase těch tvých obvyklých 3 000 fotek, když už jsem tentokrát nemohl letět také, ale průběžné krátké zprávy také nejsou k zahození.
Užij si to tam i za mne. 

Offline pistoleros

• Nováček
  • *
« Odpověď #229 kdy: 01. Červenec 2015 - 21:43:46 »
Pekny den prajem :D sorry ze som Vam takto vpadol do diskuzie, ale kolko vyjde(finance) prosim Vas taky trip do Jap.?
Letenky, ubytko, strava, ved viete co mam na mysli  ;D

Offline NorDa8

• Nováček
  • *
« Odpověď #230 kdy: 01. Červenec 2015 - 23:36:30 »
Podle toho jestly chceš cestovat po celym jpn, nebo bejt ubytovanej na jednom místě..?

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #231 kdy: 14. Červenec 2015 - 19:36:31 »
tak jsem mluvil s Air France, kde mi řekli, že ten let byl opravdu původně rezervován do Osaky, ale že zatím nebyl vydán e-ticket, a že mám ohledně toho kontaktovat prodejce.. tak jsem kontaktoval GoToGate.. podle jejich záznamů (Amadeus) ale bylo vše ok, a říkali, že neví, proč to má Air France takhle.. zároveň mi poslali ten e-ticket, ze kterého ale zas nebylo poznat, co je jen přestup, a co cíl cesty.. obrátil jsem se tedy na letiště, abych zjistil, z jaké databáze berou ty informace, protože jsem měl pořád dva možné cíle cesty (KIX, nebo ICN) a ani jsem netušil, jestli třeba nedoletím do Osaky, ale kufr mi vyloží v ICN, nebo tak něco.. na letišti mi odpověděli, že tohle záleží jen na přepravci, a že oni s tím nemají co dělat.. tak tedy znova Air France, kteří už teďka mohli kouknout na můj e-ticket, podle kterého je to prý v pořádku, a je to opravdu vedené jako let do Osaky.. každopádně v databázi mají pořád jako cíl ICN, takže jsem zvědavý, co to udělá při pokusu o online check-in.. (i když, možná bude lepší to nezkoušet, a počkat s tím až na letiště.. papírový boarding pass je beztak praktičtější..)

wow ww otsukare ww snad to bude teda ok w

Offline Afgy

• Otaku
  • Víceprezident Loli Yuri Hentai Anime klubu ČR...XD
« Odpověď #232 kdy: 15. Červenec 2015 - 17:45:06 »

Upřímě, já bych do tohoto nešel ani za mák... Kort s Francouzema bych měl strach, že mi půlka kufru skončí na Srí Lance, druhá půlka na Kubě a já na Madagaskaru... 
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline Agennt

• Nováček
  • *
« Odpověď #233 kdy: 17. Červenec 2015 - 19:13:37 »
Pekny den prajem :D sorry ze som Vam takto vpadol do diskuzie, ale kolko vyjde(finance) prosim Vas taky trip do Jap.?
Letenky, ubytko, strava, ved viete co mam na mysli  ;D

Ahoj,

letenky se daji sehnat za rozumnou cenu, mi sme nasli i s pojistenim za 13 a půl. Doprava je lepsi vlakama nez letecky a to si staci koupit dopredu rail pass a ten je za necelych 10 (pokud chces cestovat po celym japonsku). Ubytovani se da vzdy jeden den do predu, nebo jesi uz vis svoji trasu tak dyl, klidne za bukovat pres booking.com, tradicni japonsky rjokan se da sehnat i do 2000kc za noc a je lepsi jet ve dvou i vic lidech aspon si rozdelite cenu ubytka. No a ted uz zbyva samotna cesta japonskem a to uz zalezi na tobe co vsechno chces zazit v jap. a ja predpokladam, ze nas nase cesta vyde dohromady se vsim vsady kolem 60, asi!!! :)
« Poslední změna: 17. Červenec 2015 - 19:17:28 od Agennt »

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #234 kdy: 24. Září 2015 - 08:19:32 »
Já teda vždy cestu, nebo spíše celkově zařizuju půl roku dopředu, Rail pass sice tak dlouho nejde, ale to už je pakatel, čím dřív zařízeno, tím se cena pohybuje v dolní hranici, naposled jsem byl tento rok, od konce června na měsíc a bylo to supr, jen opravdu když člověk si vezme, kolik je rozdíl při rezervaci přímo třeba i měsíc před odletem, příklad, pokoj na celou dobu mě stál 22 000 na hotelu 4*, když jsem přijel na místo, cena pokoje byla 40 000 za úplně stejný pokoj, o letence snad ani nemluvit, dříve sem lítal s Aeroflotem ( Taky se mi stalo že jsem měl danej terminál a bránu a asi 5 minut před odjezdem mi to letiště změnilo, sranda a co víc, že nikdo na informacích nemluvil anglicky, heh), ale po aktuálním dění s Ruskem, jsem přesedlal na Emiráty, nemohu si stěžovat, teda když budu přehlížet, že Dubaj je teda šíleně špinavé letiště s plno problémy. Jako, nikdy bych nepomyslel, že může být letiště uváděné jako číslo jedna ve světě takhle šíleně zaneřáděné. Takže určitě dobrá rada, pokud víte termíny přesně tak si odpočítat 6 měsíců předem a je po problému, horší je to pokud nevíte, to pak je nutné hledat jinou alternativu.

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #235 kdy: 26. Září 2015 - 20:32:27 »
Já teda vždy cestu, nebo spíše celkově zařizuju půl roku dopředu, Rail pass sice tak dlouho nejde, ale to už je pakatel, čím dřív zařízeno, tím se cena pohybuje v dolní hranici, naposled jsem byl tento rok, od konce června na měsíc a bylo to supr, jen opravdu když člověk si vezme, kolik je rozdíl při rezervaci přímo třeba i měsíc před odletem, příklad, pokoj na celou dobu mě stál 22 000 na hotelu 4*, když jsem přijel na místo, cena pokoje byla 40 000 za úplně stejný pokoj, o letence snad ani nemluvit, dříve sem lítal s Aeroflotem ( Taky se mi stalo že jsem měl danej terminál a bránu a asi 5 minut před odjezdem mi to letiště změnilo, sranda a co víc, že nikdo na informacích nemluvil anglicky, heh), ale po aktuálním dění s Ruskem, jsem přesedlal na Emiráty, nemohu si stěžovat, teda když budu přehlížet, že Dubaj je teda šíleně špinavé letiště s plno problémy. Jako, nikdy bych nepomyslel, že může být letiště uváděné jako číslo jedna ve světě takhle šíleně zaneřáděné. Takže určitě dobrá rada, pokud víte termíny přesně tak si odpočítat 6 měsíců předem a je po problému, horší je to pokud nevíte, to pak je nutné hledat jinou alternativu.
Tak určitě se to vyplatí si zařídit dost dopředu, osobně jsem to taky dělal 6 měsíců dopředu, člověk má pak klid a jak říkáš, ubytování jde ještě sehnat za slušnou cenu(v rámci možností).
Pro ty, co mají v plánu vyrážet každý den na celodenní výlety, tak ti ušetří ještě více. Pokud člověku stačí dvě postele v japonském stylu, malá televize, Wi-Fi, mýdlo, ručník, lednička, klimatizace a malá koupelna a mít za rohem zastávku nadzemky(metra), tak to jde pro jednoho srazit na cca. 7 500Kč na 14 dní. Ovšem pokud by pak ti dva chtěli v pokoji trávit víc času, tak by se tam mohli umlátit. :-D
Jinak jsem také letěl s Emiráty, no ven jsem nevykukoval, ale uvnitř se mi to nezdálo nijak špinavé. Ale možná jsem ovlivněn pražskou MHD. A ani jeden problém jsem také neměl. Tak asi záleží jak moc tam mají rušno. Jen mě trochu vyděsily ty jejich prapodivné záchody, bohudík tam byly i Evropské. Dokonce vás možná povozí něčím jako metrem z jedné části letiště do druhé. A na jaře tam je večer dost dusno a vedro, nechtěl bych tam být v létě. :-)

Jinak osobně bych ostatním nedoporučoval, aby jeli do Japonska v termínu, kdy tam má být období dešťů. Ty jsi měl možná kliku, ale ostatní by asi né moc rádi trávili dny na pokoji či běhali s pláštěnkou venku. :-)

další zkušenost: http://blog.8bb76e1.com/2015/09/navsteva-doktora.html
Když máš takovou neobvyklou zkušenost, tak mi to nedá se nezeptat na pár doplňujících otázek. :) To si byl v nějakém větším městě nebo kde? Dalo se domluvit anglicky? Případně jestli byla i možnost anglického dotazníku. Aby případně člověk nemluvící plynně japonsky věděl, kam se v případě nouze obrátit. Třeba mně v jednom kině v Ósace řekli rovnou, že anglicky nemluví, tak jsem to musel lámat přes japonštinu, ale tak dalo se. Ovšem kdyby mi tohle řekli u doktora, tak bych byl asi hotovej. :-D
« Poslední změna: 26. Září 2015 - 20:36:09 od FaraonX »

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #236 kdy: 27. Září 2015 - 00:39:45 »
V Osace (konkrétně Yodogawa-ku), ale anglicky samozřejmě nemluvili, dotazník taky jen v japonštině. ale byl jsem tam s kamarádkou. no pokud bych to musel nějak řešit bez ní, asi bych se obrátil na zaměstnance hotelu, kde jsem ubytovaný. jinak nevím o nikom dalším, s kým by se tu dalo bezpečně domluvit anglicky..

to kino mi připomíná.. taky jsem měl trochu problémy dva roky zpátky v Burg7. rezervaci jsem sice měl, ale přišel jsem pozdě, tak se automaticky zrušila. tak jsem se u těch automatů na lístky snažil získat nějakou pomoc od ostatních návštěvníků. k mému překvapení mi tam jeden chlápek zmáčknul na automatu tlačítko, kterým přivolal zaměstnance kina. ten sice anglicky taky neuměl, ale já měl potvrzení o rezervaci na mobilu, tak mu došlo, o co mi jde, aniž bych to musel nějak vysvětlovat..
Heh pomalu chlape, části města takhle neznám. :-D Ale koukám, že dle mapy to je místo, kde je stanice Shin-Osaka, to už je mi známější. Ale to jsi mi moc radost neudělal, když to je takhle blbí i ve velkém městě. Zrovna doktoři, jsem doufal, že v tomhle budou zdatní. Jsem právě příště chtěl jet do odlehlejších částí Japonska, kde člověk čistě s angličtinou nemá šanci, ale říkal jsem si, že když někam spadnu, že doktoři snad v nějakém přilehlém městě musí vždycky alespoň trochu Aj zvládat. To abych si udělal lékařský kurz a vzal si příště pro jistotu lékárničku. :-)

Oni v některých kinech mají na lístky automaty? Sakra, a já to musel kupovat u pultu, a přitom to kino bylo velký, to je pech. Nejhorší bylo když jsem si kupoval navíc 3D brýle, já nevěděl jestli mám říct číslovku japonsky nebo anglicky, tak jsem na ní vychrlil obě verze a posuňky mě ujistila, že rozumí. :-D Pak chlap, co mi je dával na mě něco vychrlil, já mu to odkýval a šel jsem si sednout. A jako připadal jsem si tam dost divně, překvapivě jsem byl jediný cizinec v místnosti. :-) Ale zase ty jejich protipirátská videa, co pouštějí před filmem, mě přivedli na jiné myšlenky. Jako pan houkačka, pan kamera a paní Cola s panem Popcornem ti byli světoví. Škoda, že jsem je na youtube nenašel, tam jsou snad jen starý verze, kde je jen pan kamera s panem houkačkou. :-/

Hele a měl bych dotaz, ty jsi asi jediný, kdo by to mohl vědět, když chce člověk třeba zjistit, v jakém klubu v daném městě hraje nějaká například rocková kapela, kde to má hledat? Když jsem byl v Ósace, tak jsem akorát našel nějaké odkazy na to, co už proběhlo. :-(

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #237 kdy: 28. Září 2015 - 13:46:12 »
Heh pomalu chlape, části města takhle neznám. :-D Ale koukám, že dle mapy to je místo, kde je stanice Shin-Osaka, to už je mi známější. Ale to jsi mi moc radost neudělal, když to je takhle blbí i ve velkém městě. Zrovna doktoři, jsem doufal, že v tomhle budou zdatní. Jsem právě příště chtěl jet do odlehlejších částí Japonska, kde člověk čistě s angličtinou nemá šanci, ale říkal jsem si, že když někam spadnu, že doktoři snad v nějakém přilehlém městě musí vždycky alespoň trochu Aj zvládat. To abych si udělal lékařský kurz a vzal si příště pro jistotu lékárničku. :-)

Oni v některých kinech mají na lístky automaty? Sakra, a já to musel kupovat u pultu, a přitom to kino bylo velký, to je pech. Nejhorší bylo když jsem si kupoval navíc 3D brýle, já nevěděl jestli mám říct číslovku japonsky nebo anglicky, tak jsem na ní vychrlil obě verze a posuňky mě ujistila, že rozumí. :-D Pak chlap, co mi je dával na mě něco vychrlil, já mu to odkýval a šel jsem si sednout. A jako připadal jsem si tam dost divně, překvapivě jsem byl jediný cizinec v místnosti. :-) Ale zase ty jejich protipirátská videa, co pouštějí před filmem, mě přivedli na jiné myšlenky. Jako pan houkačka, pan kamera a paní Cola s panem Popcornem ti byli světoví. Škoda, že jsem je na youtube nenašel, tam jsou snad jen starý verze, kde je jen pan kamera s panem houkačkou. :-/

Hele a měl bych dotaz, ty jsi asi jediný, kdo by to mohl vědět, když chce člověk třeba zjistit, v jakém klubu v daném městě hraje nějaká například rocková kapela, kde to má hledat? Když jsem byl v Ósace, tak jsem akorát našel nějaké odkazy na to, co už proběhlo. :-(
  Jako angličtina je problém, dokonce i mladí japonci nemají v dnešním světě potřebu mluvit anglicky, i ve velkých centrech a obchodních domech byl problém, ale zase většinou když přišel nějaký manager daného obchodu tak anglicky uměl, někdy to bylo docela vtipné a bylo na nich vidět, že chtějí komunikovat daleko více, než je jen odpovědět na zadané otázky, jindy zase odpověděl a bylo, dobré je, že se člověk domluví když to nejde anglicky, tak rukama, nohama a ukazováním :D na dané věci či služby. Př. našel jsem si kamaráda v jedné restauraci kam jsem často chodil na sushi, nej sushi v okolí 10 km :D. Ten neuměl vůbec anglicky a ze začátku člověk musel vždy na něco ukázat když chtěl něco a to i po podání aj menu lístku, ale jak tam chodil často, tak se z nás začali stávat kamarádi a už jsem ani pak nemusel nic říkat, hned věděl mou objednávku :D, pak už nešlo jen o diskuzi o jídle, ale opravdu kamarádské řeči, dokonce jsme celá restaurace se jednou sešli, přinesl jsem jim Becherovku ( vždy si tam jednu vezu a pak jsem si dokonce musel i nechat poslat mamčou na hotel :D), a jelo se v Becherovce i s majitelem restaurace a mistrem v jedné osobě :D, po prvním panáku ji místo becherovka říkali ohnivá voda :D :D

Offline zeDko

• Nováček
  • *
« Odpověď #238 kdy: 28. Září 2015 - 20:02:40 »
Ahoj, rád bych se zeptal.
Plánuju jet do japonska začátkem prosince nebo ledna a strávit tam 3 měsíce. Chtěl bych k tomu využít nějakou dobrovolnickou organizaci jako je WWOOF, Xhelp, workaway a pomocí nich si najít nějakou tu rodinku u které bych zůstal.
Dali byste mi nějaké rady co si vzít sebou nebo co můžu potřebovat?

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #239 kdy: 28. Září 2015 - 20:59:12 »
s tou angličtinou je problém, no.. i jak jsem si na jaře nechával v Tennoji odemknout mobil od docomo, museli kvůli mně volat někam na centrálu, kde někdo anglicky uměl. taky jsem byl u doktora, ke kterému chodí přítelkyně. fakt hodně chytrej člověk, znal i české spisovatele jako Nerudu, Čapka, a hádám, že od nich má přečteno více knížek než já. ale ani on anglicky neuměl.
Ale v Tokiu jsem třeba neměl problém s angličtinou ani trochu, tam na mě všichni mluvili plynule. Až mi to vadilo. Rozhodně mi přišlo zábavnější, když mě nutili se s nimi domluvit s mou heslovitou japonštinou hehe. :-) Jen v Tokijském muzeu trochu vázla domluva, když jsme zjišťovali, zda je tam ve světový muzejní den opravdu vstup na klasickou výstavu zdarma. Vevnitř, ale už zase všichni japonsky mluvili, dokonce se tam v jedné části ke mě přitetelila jedna starší paní z muzea, a začala mi vysvětlovat část expozice se vzory z brnění či staveb.
A ono je to občas i legrace, když je necháváte v tom, že jim vůbec nic nerozumíte, já jsem třeba zjistil, že jsem se zdál prodavačkám roztomilý, když jsem si kupoval dvojjazyčnou(japonsko-anglickou) knížku s pohádkami, ale raději jsem to nekomentoval. :-) Nebo když nám dělaly v Kjótském metru průvodce děti z nižší střední, kdybyste viděli jak ta jedna holka zbledla, když ji napadlo, se po nějakém čase zeptat jestli japonsky náhodou něco neumíme, a to o nás s kamarády nějakou chvíli už mluvila. A ten její pohled na kamarády, když jí šrotovalo, čemu všemu jsme asi mohli rozumět hehe. :-D

a s těma kapelama ti asi neporadím. dají se vygooglit nějaké weby, jako třeba http://www.songkick.com/metro_areas/30647-japan-osaka, https://www.bandsintown.com/cities/osaka-japan ale osobně s tím nemám žádné zkušenosti. tady mi přijde nejjednodušší sledovat buď web konkrétní skupiny, nebo klubu.. (Namba Bears, Namba Mele, Namba Hatch..)
Blbí je, že moc není na první pohled poznat jaký žánr hrají. Na popík bych nešel. :-( I když je taky otázka, zda pokoušet štěstí, když je člověk rád, že se domluví i v tichém prostředí.
Když jsme u hudby. Tak mi nedá nezmínit, japonské Karaoke boxy, které si zasluhují úctu, tam si vybere opravdu každý. Mě vyrazili dech, když tam měli i písničku třeba od Equlibrium a Turisas. Bych nevěřil, že je tam budou znát. Když tam navíc dle seznamu měli být jen písničky v japonštině a angličtině, což Equlibrium rozhodně nehrají. :)

Př. našel jsem si kamaráda v jedné restauraci kam jsem často chodil na sushi, nej sushi v okolí 10 km :D. Ten neuměl vůbec anglicky a ze začátku člověk musel vždy na něco ukázat když chtěl něco a to i po podání aj menu lístku, ale jak tam chodil často, tak se z nás začali stávat kamarádi a už jsem ani pak nemusel nic říkat, hned věděl mou objednávku :D, pak už nešlo jen o diskuzi o jídle, ale opravdu kamarádské řeči, dokonce jsme celá restaurace se jednou sešli, přinesl jsem jim Becherovku ( vždy si tam jednu vezu a pak jsem si dokonce musel i nechat poslat mamčou na hotel :D), a jelo se v Becherovce i s majitelem restaurace a mistrem v jedné osobě :D, po prvním panáku ji místo becherovka říkali ohnivá voda :D :D
No to já zažil něco trochu podobného, i když s obsluhou. :-) My jsme měli v Ósace jednu oblíbenou restauraci s rámenem, nejdřív holky neuměly anglicky skoro ani slovo, ale každou návštěvou se zlepšovaly, a my jsme se zase snažili zlepšovat v japonských frázích. Takže komunikace byla vcelku mezinárodní.

Becherovkou na ně? Chudáci malí. Jako pokud si zkusil jejich Saké, tak oni mají vše takové jemnější. Se pak nemůžeš divit, že tomu tak říkali. :-) Ještě, že jsi na ně nevytáhl domácí slivovici, bys je měl na svědomí. Jak jste to tam vůbec becherovku propašovali přes celnici? My jsme tuším v letadle zrovna vyplňovali jestli tam nevezeme nějaký alkohol, drogy nebo jídlo.