akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179446 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Mila

• Veterán
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #240 kdy: 30. Září 2015 - 12:05:46 »
8BB76E1, nebudeš mít zase nějaký výlet do japonska ?

měl bych zájem o další kousek.

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #241 kdy: 01. Říjen 2015 - 19:12:48 »
Zdravím, do Osaky se chystam za půl roku ,prosím tě... Nějaká rada co rozhodně musím vidět? :-D Taky mi radili že v Kjótu je až moc turistů že si to nevychutnám, byl jsi tam taky? Docela by mě to zajímalo ;-)
Pokud si přežil hrůzu zvanou Tokio, tak Kjóto je slabej odvar. :-) Nejvíce lidí tam je rozhodně o Aoi macuri. A pak u Zlatého pavilónu, kde, když jsem tam byl já, fakt nebylo k hnutí. To bylo ovšem hlavně díky tomu, že tam bylo dost škol.

Taky nevím, jestli doporučovat Osaka castle.. jako je to tam hezké, to jo.. ale dost modernizované.. (výtah a další věci, které tam původně nebyly..)
Pokud tě zajímají chrámy, doporučuju zajet do Nary.. (jako bonus tam jsou jeleni, kteří se návštěvníků vůbec nebojí.. naopak, občas se bojí návštěvníci jelenů..)
Hezký byl i výlet do Kobe, kam jsme jeli z KIX (high speed ferry) Ale tam jsme zatím byli jen v Kobe Harborland (port tower) a Shin-Kobe Ropeway.. takže bych tam rád zajel znovu kvůli Earthquake muzeu..
Mně se hrad náhodou líbil, mají tam pěknou výstavu, historické plánky bojišť s klany na jednotlivých stranách atd. Ale když tam člověk jde, tak si asi rovnou může připravit fráze odkud je a raději si vzít i tužku. Je to asi oblíbené místo, kde školáci odchytávají cizince, a pak ještě chtějí podpis. Překvapivě nikdo netušil, kde jsou Čechy. :-) Ale samozřejmě Himedži to není, to je trošku jiná kategorie.

K Naře jen doplním, že pokud bys chtěl jít do chrámu Tódaidži i muzea, tak si kup rovnou společnou vstupenku. Je to levnější. A bacha, zdá se mi, že se prodávala jen v muzeu. Ale abych řekl pravdu, to muzeum u chrámu je dost prťavé, a spíš je to výstava typu, tohle je ohořelý kus dřeva ze staré stavby apod. Takže je dost na zvážení zda tam jít. A jako ve většině chrámů je zde možnost si koupit věštbu. Myslím že tři druhy, já si kupoval papírovou, a pak jsem zjistil, že tak trochu opomněli anglický překlad, tak jsem si to pak nechal přeložit na recepci v hotelu. Bohudík, jsem tam neměl černou věštbu, abych se nemusel vracet a vázat to tam nebo někde v jiném chrámu. :-D Jinak na druhé straně Nary, směrem k paláci Heidžó jsou krásné staré domy, ale neztratit se u nich v těch uličkách je vcelku výzva. :-)

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #242 kdy: 01. Říjen 2015 - 22:49:37 »
Jo Nara ta mi byla doporučená ;-) ,miluju historii a chrámy ale otaku street bych si taky nenechal ujít ! Akihabaru jsem pořádně neprošel ani po dvou dnech :-D ještě doteď slintam na vzpomínku na erotické shopy v horních patrech :-D :-D

Tak to se ti určitě líbil ten šestipatrový sex shop.Čím vyšší patro, tím víc to přitvrzovalo. :-)

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #243 kdy: 02. Říjen 2015 - 09:27:50 »
Jestli to byl AV Factory si už nepamatuji.Myslím, že vedle byla pačinko herna.Na jména a názvy nemám hlavu a bůhví, jestli jsem si názvu vůbec všiml.Vlezl jsem do něj omylem a byl z toho docela "v šoku". :-)

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #244 kdy: 03. Říjen 2015 - 01:45:32 »
já zažil asi největší extrém poblíž Osaka Mint Bureau, když tam kvetly sakury.. taky tam nebylo vůbec k hnutí.. narváno jak na koncertě.. ^_^

Jo o tom jsem taky něco slyšel, to je asi stejný jako když jdeš na Aoi macuri, či jiný festival. Co jsem četl, tak i filozofova stezka (či jak se jmenuje) v Kjótu, vypadá překrásně, když kvetou sakury. No alespoň jedno z těch dvou míst v daném období bych chtěl vidět. :-)

V Naře jsme se skoro ztratili díky nápadu svézt se autobusem.. Samozřejmě jsme nevystoupili včas, a jeli neznámo kam.. Naštěstí ten autobus jezdil takovou okružní trasu, tak stačilo jen počkat.. ^^;

No to já bych si v Naře nedovolil, to já to tam projel pěškobusem. Docela mě dostaly ty mini rýžové zahrádky, co mají někteří u baráku. Ale že by mě pak nebolely nohy, to říci nemohu. :-) Čistě autobusem jsem jel v Japonsku jen jednou a byl to vcelku zážitek. Jsme v Kjótu čekali kousek od Zlatého pavilonu na zastávce a doufali, že to jede k zastávce Kyóto(tuším, že se jmenovala). Ale tak, při bloudění se stejně objeví ty nejhezčí věci, tak jsme to riskli. Nakonec to jelo kam jsme doufali, ale byla sranda, že 3 z 5 Japonců tvrdili cizincům vedle nás, že to spíš jede na druhou stranu. A teď jim po téhle zkušenosti věř. :-D
« Poslední změna: 03. Říjen 2015 - 01:52:45 od FaraonX »

Offline Ninjie

• Nováček
  • *
Levné letenky do Japan
« Odpověď #245 kdy: 08. Listopad 2015 - 18:49:46 »
Ahoj, prosímvás neví někdo o levných letenkách do japonska je jedno kde... Moc by mi to pomohlo, našel jsem nejlevnější od 15000 z Prahy do Narity.

Offline Ninjie

• Nováček
  • *
Re:Levné letenky do Japan
« Odpověď #246 kdy: 08. Listopad 2015 - 19:58:05 »
Dík, škoda že chcu leteť začátkem ledna a vrátit se koncem března  :'( kde je podle nich za 35 k.

Offline zeDko

• Nováček
  • *
« Odpověď #247 kdy: 09. Listopad 2015 - 07:04:29 »
Ta appka je luxusní, díky moc. Našel sem 6.led-30.bře za 13 800.

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #248 kdy: 09. Listopad 2015 - 10:43:36 »
15 mi přijde normální cena, za 12 mi to už přijde skoro jako zázrak :-D ale asi neumím hledat!
Já planuju výlet v březnu ale ještě nemám promyšlený kdy se vracet! Proto jsem si ještě nic neobjednal ...
Jsem jako nerozhodná ženská ;-)

http://zaletsi.cz/tokio-z-prahy-od-9415-kc

Offline Ninjie

• Nováček
  • *
« Odpověď #249 kdy: 09. Listopad 2015 - 19:31:54 »
Mám to tak samo v lednu mi končí smlouva v práci takže na 3 měsíce do Japonska jako Wwoofer, pak dodělat maturu a na výšku ;)
btw. jak to je s vízy, 90 dnů ( popřípadě 180, když na tejden poletím do soulu) je jasné ale je možnost pro čecha získat turistické na delší dobu?

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #250 kdy: 09. Listopad 2015 - 21:44:44 »
Obávám se, že získat turistické vízum delší než 90 dní je nemožné.

Občané České republiky, držitelé platného cestovního pasu ČR, mohou cestovat do Japonska bez víz v případě, že pojedou na nevýdělečnou cestu do 90 dní pobytu. Za nevýdělečnou cestu se považuje turistika, návštěva známých nebo příbuzných, obchodní jednání, účast na kongresech a konferencích atp., tedy pobyt, během kterého nebude cestovatel honorován japonskou stranou.

Pro bezvízový vstup do Japonska je podmínkou platný cestovní pas České republiky a zpáteční letenka nebo letenka, ze které je zřejmý definitivní odlet z Japonska. Po příletu na mezinárodní letiště v Japonsku je každý cestovatel podroben imigrační kontrole – snímání otisku prstu, digitální focení tváře a pohovor s imigračním úředníkem. Po té může cestovatel obdržet povolení ke vstupu do země.

Ti cestovatelé, kteří hodlají do Japonska vycestovat za účelem výkonu povolání, účasti na veřejných kulturních nebo sportovních akcí za úplatu, byť by pobyt trval dobu kratší než 90 dní, musí požádat o vstupní vízum. V tomto případě se od cestovatelů požaduje předložení dokladu CERTIFICATE OF ELIGIBILITY.

Viz.: http://www.cz.emb-japan.go.jp/cz/ryoji_visa.html

Málem bych zapomněl....pokud jde o tu dobrovolnickou činnost, tak jsem to kdysi řešil s paní z japonského velvyslanectví a ta tvrdila, že i na nevýdělečnou činnost potřebuješ vstupní vízum a tím pádem Certificate of Eligibility.

Samozřejmě se na to můžeš vykašlat a risknout to...pokud to riskne tvůj "zaměstnavatel" v Japonsku.Za nelegální zaměstnávání mají dost velké postihy.
Pokud bys měl ohledně toho nějaké otázky, tak by bylo lepší se obrátit na tu paní.Byla moc ochotná a v rámci možností odpovídala celkem rychle....  larvova@ph.mofa.go.jp
Nevím, jestli tam ještě pracuje, ale je možné použít všeobecný email: ryoji@ph.mofa.go.jp
« Poslední změna: 09. Listopad 2015 - 22:10:40 od Buceknew »

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #251 kdy: 09. Listopad 2015 - 22:20:33 »
Ještě malý dodatek: Lepší by to bylo asi zkusit sehnat nějakou ofiko práci.Třeba přes kancelář Japonské komory obchodu a průmyslu (tel.233 350 444; e-mail: shokokai@mbox.cz)  nebo kancelář JETRO  (Japan External Trade Organisation - tel.224814 971; e-mail: jetropraha@vol.cz ).

Offline Ninjie

• Nováček
  • *
« Odpověď #252 kdy: 10. Listopad 2015 - 16:16:38 »
Ale tací poláci mají delší víza ne?

Offline Ninjie

• Nováček
  • *
« Odpověď #253 kdy: 10. Listopad 2015 - 20:56:54 »
Ahaa :D něco sem o tom četl jak sem hledal ty víza. Btw. Jak to je s výběrem peněz, mám GE a kdybych byl v japonsku mužů si z účtu normálně vybrat?

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #254 kdy: 11. Listopad 2015 - 08:09:47 »
Ahoj,

podle paní z japonského velvyslanectví by ho měl mít i woofer.Jestli byla nová a neměla tolik zkušeností nevím, ale tohle mi tvrdila a emailů jsme si vyměnili celkem dost.I kdybych pracoval bez nároku na mzdu, tak je to práce a to už je potřeba vstupní vízum, jinak by pro obě strany mohl nastat velký problém (viz. předchozí příspěvky).

Certificate of Eligibility získáš přes svého budoucího zaměstavatele.Musí ti do ČR poslat originál (mailové, ani faxové kopie neuznávají) a ten zaneseš i se žádostí o vstupní vízum a tuším pasovou fotografií (nejlépe i s potvrzením o rezervaci letenky) na vízové oddělení konzulátu.Vyřízení by nemělo trvat déle než 5 pracovních dnů (samozřejmě pokud mezitím není nějaký český, nebo japonský svátek) a pokud se to nezměnilo, tak se žádný poplatek neplatí.