akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179516 krát)

UMR a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Kiho

• Nováček
  • *
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #300 kdy: 12. Březen 2016 - 20:41:53 »
Když jsem  si našel let z Prahy do Japonska . Tak mi vyjelo za 18 705 Kč s 1 mezipřistáním doba letu 13 H 25min. Když kouknu na detail letu je tam přestup v Helsinkach 1 H 40 min. Budu muset přestupovat do jiného letadla nebo je to jen doba čekání dokud nepoletíme dál. Poletím poprvé a nevyznám se v tom. 

Je v japonsku problém s českou sim kartou nebo je lepší si koupit tu jejich. A kdybych náhodou nejel s cestovkou potřebuji si dopředu zajistit nějaké pojištění ?
Ze zvědavosti :D. Jak se dopravovat po Tokyu taxi , autobus, pěšky. Chci do akihabary ? A je to tam tak úžasný jak si myslím ??

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #301 kdy: 12. Březen 2016 - 23:23:02 »
Zdravím,

kdo jste si zařizoval všechno ohledně cesty do Japonska. Kde jste hledali letenky a hotely? Umíte dobře japonsky nebo anglicky?
Já mám tak základy angličtiny a trochu japonštiny je to velký problém?
 Zatím jsem si našel letenku tam i zpět https://rezervace.letuska.cz/cs/multiPricer.php?sid=000287f1d1e2121f405f180160e665765d208
a hotely na stejné stránce https://rezervace.letuska.cz/cs/onlineHotelPricer.php?sid=00028cc64d4a204f2e3bbb2181e561be0664e  .

Co všechno si musím zařídit před cestou? Kdo bude mít čas tak ať něco napíše.
¨
Mají v 3* hotelech stejnou přípojku na elektriku nebo potřebuji redukci. A je dostupný internet všude nebo si mám radši zaplatit internet do mobilu.

Poradíte mi nějakého průvodce ?

Stejně asi pojedu přes tu cestovku. Je to sice dražší a kratší pobyt ale už teď se v tom ztrácím.

Děkuji za odpovědi

Co do jazyka, myslím že nemusíš mít strach, hodněkrát se setkáš s lidma, kteří neovládají angličtinu a budou na daleko horší úrovni než ty.
Letenku, hele tam je důležité určitě nejprve si určit termín a pak project všechny nabídky, od student agency až po letušku, pelikán atd., určitě nespolíhej, že všichni mají všechny lety, najdeš plno letů, který má třeba jen letuška, nebo jen pelikán či sa.
Hotel doporučuju hledat skrze zahraniční weby, třeba Booking či jiné, často je to levnější a hlavně tam jsou množnosti, jako platba až na místě či zdarma zrušení rezervace ( to kdyby si našel levnější ubytování), je určitě lepší hledat 5 měsíců předem, vždy jsem našel levněji hotel, třeba když jsem byl posledně, ten samí pokoj v tom samém hotelu byl o 3 měsíce později dražší o 80% na osobu. Potom si dávej pozor na svátky a květ Sakur, v té době jsou letenky nejdražší, jelikož tam chtěj všichni a letadla se tak rychle plní.
Pak určitě doporučuji Rail pass, zajistí ti cestování se Shinkanzenem a dalšíma věcma a je to oproti platbě na místě přímo levnější, vždy si ho kupuju, ale pozor, musíš ho zařídit tady v česku, je to lepší, když ho chceš zařídit tam tak je dost často problém. Rail pass můžeš mít na 7, 14 či 21 dnů.
Pak určitě si tady vyměň hotovost, a vem si jednu kartu, nejlépe Viza, ale tady zase pozor, Viza ti tam platí, ale jen v bankomatech se zeleným pruhem pod Softbankou, červený nebo fialové bankomaty evropské karty neberou a hotely právě většinou mají platbu skrze tyto, takže určitě se neboj pokud někde budeš platit a řeknou ti, že platba neproběhla. Zelené bankomaty většinou najdeš na poštách, u stanic hned vedle vchodu, nádražích a místech označených zeleně a nápisem Softbanka.
Kdyby si potřeboval ještě něco tak napiš :D

Offline Ravenhorn

• Sledovač
  • **
« Odpověď #302 kdy: 13. Březen 2016 - 20:39:52 »
Ahoj.

Tak také doporučím nepoužívat vůbec cestovku. Pokuď si vše zajistím sám, za tu samou cenu jako cestovky tam můžu být 2x-3x tak dlouho. Ta cena 44 tisíc za cca 7 dní v Japonsku, tak za tu cenu (mimo suvenýrů a anime věcí na to mám jinej rozpočet) tam budu já teď v dubnu cca 2,5 týdne (letenka, 2 týdenní JR pass, ubytování, jídlo, nějaké vstupy, na jízdné na půl týdne bez Rail passu v Tokyu).

Pokuď by někdo chtěl typ na pěknej hostel s příjemným majitelem (Majitel je z Francie, ale už tam žije hodně dlouho - umí kromě Francoužštiny i dobře Japonsky a Anglicky) tak právě nědaleko Minami-Senju má hostel  http://www.aizuya-inn.com/   - Teď to bude moje 5 návštěva Japonska a pokaždé jsem v Tokyu bydlel v tomto hostelu (má jak jednolůžkové pokoje, dvojlůžkové tak i dorm, jak kdo chce).

Plný JR pass je potřeba vyřídit mimo Japonsko ještě předem. Některé výhodné JR passy jdou i přímo v Japonsku, ale jen některé - ale ten hlavní na celé Japonsko se musí předem mimo Japonsko.

Rozhodně doporučuji pokud tam někdo cestuje na cca 2 týdny +-   nevynechat - Tokyo (2-4 dny), Nikko (1 den), Kyoto (1,5-2 dny), Nara (0,5 - 1 den), Himeji (3 hodiny až 0,5 dne), Hiroshima + Miyajima ostrov (1 den), Okayama (0,5 dne), Hakone nebo Lake Kawaguchiko (nebo jak se to píše) podle preferenci - oba mají dobrý výhled na Mt. Fuji - teda záleží na počasí), Kanazawa (1 den), Nagano + Matsumoto (1 den), Osaka (0,5-1 den). Mimo to bych měl spoustu dalšího zajímavého (Yokohama, Kamakura, Takayama, Shirakawa-Go nebo plno míst na Kjusu, Shikoku nebo Hokkaido). Ale cca 2 týdny nejsou nafukovací na všechno.

Akihabara je čtvrť, ve které strávím nejvíc času v Tokyu. Hele jeden den je málo, někdy to dělám tak, že třeba během dne jsem v jiných částech Tokya a v pozdním odpoledne se vydám do Akihabara, kde jsem do cca 22-23 hodin jak zavírají obchody. Takhle to udělám i několikrát.

Jinak na rezervaci mimo Tokyo já používám například booking.com kde je možné rezervace rušit a předělávat a měnit termíny atd. než se mi vykrystalizuje přesný plán, kdy mi z rezervací nakonec zůstane jen to co opravdu chci.

Pokuď by jsi měl nějaké další otázky k Japonsku, stačí mi napsat tu, nebo ještě lépe klidně na FB (najdeš mě tam pod radeknohejl@seznam.cz)

;)

Offline Kiho

• Nováček
  • *
« Odpověď #303 kdy: 14. Březen 2016 - 11:08:17 »
Ahoj,

jak jste se vyznali v Japonsku? Chodily jste podle navigace nebo mapy?
Jak se dostanu z letiště Haneda ,když budu chtít bydlet v Minami-Senj. Pak když budu chtít jet do akihabary ,tak se dostanu pěšky na metro(vlak) a pak  JR Jamamote line do akihabary. Jak daleko je to na nástupiště , jak často jezdí a vyznám se v jejich jízdním řádu?

Jak to vypadá u Minami-Senj jsou kolem restaurace, samoobsluhy jiné obchody. A jezdí tam Češi?

Jak dobře se vyznám v metru nebo vlaku ,abych nenasedl na špatný. Když budu mít koupený Rail pas budu muset něco platit nebo je vše zdarma.

V hotelu Minami-Senj jsem na strankach nasel pokoj jednotlivé 3 tamtami. Je to pohodlné ? za 3,450 yen

Offline Ravenhorn

• Sledovač
  • **
« Odpověď #304 kdy: 14. Březen 2016 - 12:05:15 »
Tak podle čeho se vyznat v Japonsku - je to mix několika věcí - japan-guide.com (tam jsem si zjistil spoustu věcí jak se kam dostat, co tam je zajimavé, tisknul jsem si i nějaká info o některých místech nebo spíš jsem je měl v pdf v mobilu), info centra, která jsou většinou na hlavních nádražích toho města, kam jsem dorazil - mají většinou mapy v AJ s informacemi a většinou tam někdo umí anglicky, mapy/navigace, poslední roky příbývá více a více textu u cedulí pod japonštinou i anglicky, na většině vlakových tratích už hlásí nejen v japonštině, ale i v angličtině, pak mam ještě knihu průvodce v AJ od Ikar (je i česká verze).

Z Haneda do Minami Senju se jede - jak je to ukázáno tady   http://www.aizuya-inn.com/access/train  tj. monorail Haneda - Hamamatsu-cho, tam se nastoupí na JR Yamanote a jede do Nippori, kde se přestoupí na JR Joban Line a Minami-Senju je hned druhá stanice od Nippori (dá se na JR Joban Line přestoupit už v Ueno, ale poprvé bude jednodušší v Nippori - stanice Ueno je totiž mnohem větší, trvá to tam déle ten přestup).

Minami-Senju - Akihabara = dvě možnosti - pokud nemas JR pass v tu dobu, tak se dá rovnou metrem Minami-Senju - Akihabara, pokud máš JR pass platnej v té době tak zpět po JR Joban Line do Nippori nebo Ueno a tam přestup na JR Yamanote a je to od Ueno (2 zastávka) od Nippori (4 zastávka).

Minami-Senju přímo u stanice je trošku větší Combini store, McDonald, Burger King, další Combini. Třeba směrem od Minami-Senju na hostel Aizuya Inn je pak další Combini. Mimo to Minami-Senju má pokud se projde kolem toho většího Combini storu, sejde se dolu pod trat, tak na druhé straně trati pár stovek metrů je pak obchodní centrum.

JR Rail Pass je na všechny JR linky včetně Shinkansenů (mimo dva typy Shinkansenů - ale stále na té trati například Tokyo - Osaka jezdí tři druhy Shinkansenů - Nozomi nejméně zastavuje a na ten JR pass neplatí, ale na ty dva další pak jo), ještě je možné na JR pass jet JR trajektem na Miyajima ostrov u Hiroshima nebo to platí i na pár JR busů (s nimi jsem se ale třeba já přímo nesetkal), také to platí na Monorail z Haneda letiště. Neplatí to pak na metro, busy nebo soukromé železnice, tam je pak potřeba platit.

Pokud myslíš Aizuya Inn hostel - tak v tom 3 tamtami většinou bydlím. Je to malý pokojík japonského stylu (má to klimatizaci, TV, zásuvky, okno a rozkládací tamtami - matrace + povlečení atd.) pro jednoho to stačí.

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #305 kdy: 14. Březen 2016 - 15:23:09 »
Ahoj,

jak jste se vyznali v Japonsku? Chodily jste podle navigace nebo mapy?
Jak se dostanu z letiště Haneda ,když budu chtít bydlet v Minami-Senj. Pak když budu chtít jet do akihabary ,tak se dostanu pěšky na metro(vlak) a pak  JR Jamamote line do akihabary. Jak daleko je to na nástupiště , jak často jezdí a vyznám se v jejich jízdním řádu?

Jak to vypadá u Minami-Senj jsou kolem restaurace, samoobsluhy jiné obchody. A jezdí tam Češi?

Jak dobře se vyznám v metru nebo vlaku ,abych nenasedl na špatný. Když budu mít koupený Rail pas budu muset něco platit nebo je vše zdarma.

V hotelu Minami-Senj jsem na strankach nasel pokoj jednotlivé 3 tamtami. Je to pohodlné ? za 3,450 yen
Tal místa si zjistíš předem, mrkneš na ně a doporučuji napsat si je někam na lísteček a pak perfektní program je Navigator, je buď Free nebo placený, ja používám ten Free a dostane tě všude i bez internetu, jede podle satelitů.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #306 kdy: 14. Březen 2016 - 20:56:20 »

malé samoobsluhy také není problém najít.. nikoho z cz jsem nikdy nepotkal, ale občas se mě různí cizinci ptali na cestu, a tak.. ^_^

A mě se ptal i Japonec na cestu ww

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #307 kdy: 14. Březen 2016 - 22:39:17 »
jo jo, je to sranda, někdy se japonec zeptá na cestu, jindy v metru či vlaku k tobě přistoupí, jelikož si není jist ke komu patříš a jak řekneš česko tak nic, řekneš Praha a už ví kudy kam, řekneš pivo, Jágr, hokej a fotbal a už ví, pak se hned dají do konverzace. Při poslední návštěvě japonska jsem takhle dvoum postarším japoncům musel vyprávět o česku. Ale jsou i jiné momenty, například když jsem jel z Osackého Aquarium KAIYUKAN, na zastávce vlaku se tam snažil jeden starej japonec skočit pod vlak, vždy tam jsou hlídači, ale tady prostě nikde no a tak jsem se pustil do záchrany a držel jsem ho, bohužel japonci jen koukali, fotili a nic nedělali, až pak tam přišla žena s dítětem, holčičce bylo tak 7 - 10 let a ta mi sním pomohla, pak už jsem ho já a pani narvali do vlaku asi 3 zastávku vystoupil. Jo jsou i tyto momenty. Myslím že mám na ně štěstí, bohužel. Ale jinak Japonsko stále miluji a řekl bych, že moje duše zůstala tam, takže musím tam co nejdříve ject, abych si ji vyzvedl.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #308 kdy: 16. Březen 2016 - 23:24:38 »
haha.. tohle zmiňovala i mandi jako jeden z wtf momentů.. ^_^

nebudeš někdy v Osace?

Ted zadny plany na cestu do Osaky zrovna nemam. Jediny, co mam naplanovany, je na otocku Nagoya v kvetnu.

Offline Ravenhorn

• Sledovač
  • **
« Odpověď #309 kdy: 01. Duben 2016 - 12:37:34 »
Ahoj.

Od 3.4. do 20.4.2016 budu v Japonsku, někdo tam je nebo bude také? Třeba by jsme se sešli a pokecali  ;)

Můžete psát i na  email radeknohejl@seznam.cz

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #310 kdy: 07. Květen 2016 - 21:45:59 »
Chodí sem ještě ten dovozce exotického zboží ?

Možná bych měl pro něj další kšeft.

https://www.melonbooks.co.jp/detail/detail.php?product_id=161857

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #311 kdy: 14. Květen 2016 - 12:48:11 »
Chodí sem ještě ten dovozce exotického zboží ?
záleží na tom, koho myslíš..
ten, kdo dřív příležitostně něco dovážel, se v blízké době nechystá do česka..
« Poslední změna: 14. Květen 2016 - 12:57:44 od Coo »

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #312 kdy: 14. Květen 2016 - 16:12:32 »
záleží na tom, koho myslíš..
ten, kdo dřív příležitostně něco dovážel, se v blízké době nechystá do česka..

Myslím že myslím toho 8BB76E1 co tady furt maže někomu příspěvky poslední dobou.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #313 kdy: 15. Květen 2016 - 10:23:47 »
Myslím že myslím toho 8BB76E1..
jo, to by souhlasilo: http://blog.8bb76e1.com/2016/05/jednosmerna-do-japonska.html

každopádně, v létě jede do jp pár lidí z otakulandu (fórum je mrtvé, ale na irc mají vyvěšený plán)
tak třeba někdo z nich by něco mohl dovézt.
« Poslední změna: 19. Květen 2016 - 01:21:09 od Coo »

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #314 kdy: 15. Květen 2016 - 13:40:33 »
jo, to by souhlasilo: http://blog.8bb76e1.com/2016/05/jednosmerna-do-japonska.html

každopádně, v létě jede do jp pád lidí z otakulandu (fórum je mrtvé, ale na irc mají vyvěšený plán)
tak třeba někdo z nich by něco mohl dovézt.

Já bych radši někoho odtud.