akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179981 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Ivory

• Megurine Luka fan
  • Neaktivní moderátor
  • Otaku
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #315 kdy: 18. Květen 2016 - 16:27:04 »
O co mas zajem?
« Poslední změna: 18. Květen 2016 - 18:45:26 od Ivory »

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #316 kdy: 19. Květen 2016 - 13:13:53 »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #317 kdy: 20. Květen 2016 - 04:06:46 »
https://www.melonbooks.co.jp/detail/detail.php?product_id=161857
hmm.. na melonbooks vyprodáno, na toranoana taky. tohle možná nebude lehké sehnat.
« Poslední změna: 20. Květen 2016 - 05:32:36 od Coo »

Offline kometa77

• Nováček
  • *
« Odpověď #318 kdy: 24. Květen 2016 - 00:38:45 »
Co si budeme povídat letenky se dají sehnat jakkoliv, ale nejdražší na tom celém je pobyt a různé krámky se suvenýry pokud mohu doporučit tak bych se zabydlel rovnou v Okinawě kde je hotel poblíž letiště za 1000kč na den (37€) .. Také některé pracovní firmy nabízejí rovnou zaškolení a měsíční pobyt do Japonska.. Pokud plánujete delší pobyt v Japonsku je nutné si udělat vízum pokud nemáte zkušenosti s vybíháváním papírů mohu doporučit jen práci na černo

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #319 kdy: 24. Květen 2016 - 01:18:23 »
..
tak ubytování se dá sehnat v osace pod 400 czk za noc bez problému. pokud člověk umí japonsky, jde to i za méně. nebo když fakt nejsou peníze (nebo chcete hodně šetřit), pořád je tu wwoof, a 90 dní je imo dost dlouhá doba. práce na černo taky jde, a kamarádka ví o pár lidech, co to praktikovali. ale opravdu stojí za to riskovat, a případně se připravit o další možnost navštívit japonsko?

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #320 kdy: 10. Červenec 2016 - 15:04:50 »
Taková inspirace na výlet - v Osace před pár dny otevřeli nejvyšší ruské kolo Japonska:

http://blog.8bb76e1.com/2016/07/redhorse-osaka-wheel.html

« Poslední změna: 11. Červenec 2016 - 11:32:21 od Coo »

Offline Kiho

• Nováček
  • *
« Odpověď #321 kdy: 16. Červenec 2016 - 17:43:47 »
zdravím  je nějaká předplacená karta s kterou budu platit metro ,vlaky a autobusy ?? Já to z toho netu nepoznám. Je to IC karta Suica ?

čerpal jsem ze stránky http://www.japan-guide.com/e/e2359_003.html

Offline Kiho

• Nováček
  • *
« Odpověď #322 kdy: 16. Červenec 2016 - 18:02:02 »
Já přiletím do Japonska 27.7.2016. A eště tak rozmýšlím co navštívit. Když tak poraďte.Nebo upozorněte co nemá cenu tam moc chodit. Zatím plánuji akihabaru nákupy OTAKU věcí :D . Rybí trh Cukudži , tokijská věž, Sky tree, podívat se jak vypadá Šibuja ,Park jojogi .
Chtěl jsem jít i do muzea japonských mečů ale na netu nebyli moc dobré recenze ,že je to malé a drahé,
Do chrámu Senso-ji ,  Taky výlet na horu Fuji .

Kde v tokiu a u Fuji jsou Oseny . A jsou pěkné . Poraďte kam zajít.

Byl jste někdo na Fuji ? V červenci - srpnu . Je nahoře opravdu zima ? Nechci si sebou brát moc věcí. Budou mi stačit džíny a mikina a lehká bunda ??  Jaký čas to zabere. A kde je tam ten Osen .

A prosím berte ohled že nechci moc utrácet :D.                Děkuji za pomoc.

Jestli budete v tutu dobu v Tokyu rád bych zašel na pivko. Letíme ve dvou mě je 22 a jemu 26.

Offline LPik

• Nováček
  • *
« Odpověď #323 kdy: 16. Červenec 2016 - 19:13:42 »
zdravím  je nějaká předplacená karta s kterou budu platit metro ,vlaky a autobusy ?? Já to z toho netu nepoznám. Je to IC karta Suica ?

čerpal jsem ze stránky http://www.japan-guide.com/e/e2359_003.html

Čau, jj Suica http://www.jreast.co.jp/e/pass/suica.html alebo PASMO http://www.pasmo.co.jp/en/, ono to je jedno, čo ti na letisku prvé udrie do oka. :)

A čo pozrieť, no podľa toho čo ťa zaujíma a na ako dlho tam ideš, ale napríklad Ueno park je pekný. A taká Kamakura je veľmi zaujímavá a neni od Tokia príliš ďaleko. Ja som sa snažil minulý rok v lete v okolí Tokia toho čo najviac stihnúť a robím si z toho videá https://www.youtube.com/channel/UC8o_Jk22FlCwFviOt3g1FjA/videos?view=0&shelf_id=0&sort=dd . Môžeš si to narýchlo prejsť, ak by ťa ešte nejaké miesto zaujalo, je to aj z mapami. :)

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #324 kdy: 16. Červenec 2016 - 23:40:43 »
..
v tomhle termínu letí do jp i parta lidí z otakulandu..

a budete jen v Tokiu? 12. - 14. srpna je Comiket, i když nevím, jestli by se vám chtělo tam ztrácet čas..

jinak třeba Nakano Broadway imo stojí za návštěvu.. není to primárně pro otaku, ale má tam základnu Mandarake..

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #325 kdy: 17. Červenec 2016 - 01:41:04 »
Já přiletím do Japonska 27.7.2016. A eště tak rozmýšlím co navštívit. Když tak poraďte.Nebo upozorněte co nemá cenu tam moc chodit. Zatím plánuji akihabaru nákupy OTAKU věcí :D . Rybí trh Cukudži , tokijská věž, Sky tree, podívat se jak vypadá Šibuja ,Park jojogi . ...

Určitě se podívej v Tokiu do národního muzea. Je nádherný. V jedné místnosti mají i dotykovou tabuli, kde si najdeš všechny vystavené exponáty a nějaké informace o nich. V téže místnosti jsou i razítka, který si můžeš naplácat na pohled(papír tam je), ale bacha, u stolu je dost nacpáno a razítka jsou na řetízku, tak musíš být opatrný. Podle mě to tam mají jen proto, aby se pobavila ostraha, protože ty se tam culí a ještě tě ke stolu zvou abys taky udělal razítko na papír hehe. :-) A pak tam mají u jednoho stolu i vzorky motivů z brnění atd. takže můžeš zkusit osahat, kdybys nějaké drobné niance na první pohled okem neviděl. Jo a bacha některé exponáty je zakázáno fotit. Viděl bys to i některých exponátu. Je to většinou z důvodu, že si majitel daného exponátu focení nepřeje, nebo prevence, aby některé exponáty neničil blesk z foťáků. Dokonce si můžeš v muzeu i koupit anglicko japonské knihy. Já jsem si tam pořídil třeba dvě dvojjazyčné knížky s japonskými pohádkami, a nebo tam mají knížky od "Japan Travel Bureau" například tuhle jsem si tam koupil
Kód: [Vybrat]
https://www.amazon.com/Whos-Who-Japan-Travel-Bureau/dp/4533007988 a další. Ale bacha, riskuješ, že si japonský prodavačky pak i u tebe budou říkat, jak je to roztomilý, že si kupuješ japonské pohádky. Ale musíš dělat, že japonsky neumíš ani slovo, jinak přijdeš o tu srandu. :-D

Jinak celý park Ueno je pěkný, vystupují tam tuším i často různí umělci. My jsme třeba narazili na nějaký muzikanty a akrobaty. Na konci je i pěkná pekárna, kde pečou pochutiny ve tvaru zvířat. :-)
Pak se podívej v Odaibě na Gundam robota v plný velikosti.Tomu říkám dopravní prostředek dle mého gusta. Kousek od něj jsou doky, který určitě stojí vidět i legendární Fuji TV budova + i obrovský ruský kolo, který slouží jak skvělý orientační bod.

Jinak pokud půjdeš cestou od muzea k Tokijské věži, a budeš si chtít koupit sake, tak se určitě jdi ulicí Kototoi Dori. (viz níže červeně vyznačená ulice) Po pravé straně tam má malý krámek, taková postarší paní, která jako jediná znala alespoň Československo. :-D Strašně moc milá paní. Dokonce i překvapivě dobře uměla říct "Dobrý večer". Udělat reklamu jsem jí tedy musel. :-) Samozřejmě ti dá i ochutnat pár vzorku, abys nekupoval zajíce v pytli.

Můžeš zkusit i karaoke. Tuším že u Akibi (nebo to byla Šibuja? teď nevím) je jeden obrovský barák, v který je plný karaoke boxů, a mají tam i anglické písničky(překvapivě i metalové).

Co navštívit v Akibě, hmm. Tak loni tam byla hodně populární Gundam kavárna, ale nechoď tam večer, vypadá to tam takhle:

Ale když to jednoduše shrnu, tak tam je jen obrazovka, na který pouštěj jeden OP či ED ze seriálu za druhým, můžeš si tam objednat hezký kafe a nebo zmrzku ve tvaru hlavy robota. Tak to bude spíš jen pro srdcaře seriálu.

V Akibě samozřejmě najdeš plno manga a anime věcí, suvenýry, elektroniku a večer tolik neonů, že si myslíš že je den.

Víc asi neporadím. Popravdě (sice budu s názorem asi ojedinělí) mně Tokyo moc neoslnilo, všude plno cizinců, mrakodrapů, jeden obchoďák za druhým atd. Na mě to město působilo až přespříliš západním dojmem, což mně bylo proti srsti.

Pokud máš JP railpass tak určitě zajeď do Kamakury. Určitě ji doporučuji celou projít pěšky. Pokud máš něco na koupání, tak tam můžeš zkusit obří pláž, voda by snad mohla být ok. Z památek tam určitě stojí za zmínku velký bronzový buddha. Můžeš si koupit i lístek a vlézt do něj, ze zad má dvě okna, ze kterých se můžou návštěvníci podívat. Ano vypadá to trochu legračně.
Pak chrám Kenčódži ten je ze všech těch chrámu nejhezčí, a když vylezeš až nahoru, tak je tam za jasného dne krásný výhled a můžeš vidět až horu Fudži. Nehledě na to, že jsou tam parádní Tengu sochy. Docela mě překvapilo, že tam bylo oproti svatyni Curugaoka Hačimangú znatelně méně lidí. Možná proto, že byl trochu nablýskanější a rovnou po cestě kousek od vlaku. Ale nevím.

Offline Kiho

• Nováček
  • *
« Odpověď #326 kdy: 17. Červenec 2016 - 14:44:49 »
Děkui za rady asi si pořídím obě karty . Navštívým Kamakuru vypadá moc pěkně . Pěkný video.  Budu v Japonsku od 27.7  do 3.8.

Pěkná knížka. Prosim tě jak píšeš červeně viz níže.  Můžeš sem hodit nějaký odkaz nebo obrázek ?

Je v japonsku červenec - srpen krásný počasí nebo jste i zažily deštík ?

A má někdo zkušenost s tůrou na Fudži. Jak moc teple se musím obléct. Mě se zdá že v průvodci to přehání.

Jinak jsem sem hodil přílohu s plány.  :) 
« Poslední změna: 17. Červenec 2016 - 14:46:56 od Kiho »

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #327 kdy: 17. Červenec 2016 - 15:40:14 »
Děkui za rady asi si pořídím obě karty . Navštívým Kamakuru vypadá moc pěkně . Pěkný video.  Budu v Japonsku od 27.7  do 3.8.

Pěkná knížka. Prosim tě jak píšeš červeně viz níže.  Můžeš sem hodit nějaký odkaz nebo obrázek ?

Je v japonsku červenec - srpen krásný počasí nebo jste i zažily deštík ?

A má někdo zkušenost s tůrou na Fudži. Jak moc teple se musím obléct. Mě se zdá že v průvodci to přehání.

Jinak jsem sem hodil přílohu s plány.  :)
Kamakura je opravdu krásná, byl by hřích se tam nepodívat. :-)

No měl bys vidět plánek. Ale pokud ho nevidíš, tak jdi na tenhle link:
Kód: [Vybrat]
https://www.imageupload.co.uk/images/2016/07/17/mapka.png
Tak od půlky června do půlky července máš období dešťů, takže by počasí mělo být již vyřáděné. Ale když si koupíš takovou tu pončo pláštěnku za 20Kč, tak určitě neprohloupíš. Je to levný, svůj účel splňuje na 100%, takže můžeš chodit v dešti celý den, a je i skvěle skladná. A rozhodně si ale nezapomeň opalovací krém. Ono se kolikrát díky vzduchu od vody zdá, že je krásně příjemně, a pak přijdeš na hotel a zjistíš, že jsi po celodenním chození trošku připeklý. :-D

Tak Fudži není zrovna malá a Japonsko je ostrovní stát, tak bych i průvodci věřil, že to nahoře budou trochu chladnější. Když si vezmeš baťoh, tak si přinejhorším mikinu hodíš do něj nebo kolem pasu. Když jsem byl v Japonsku já, tak zrovna byl zakázaný výstup. Tak nemohu říci nic z vlastní zkušenosti.
Jo a bacha, strašně rychle se v Japonsku stmívá, tak abys pak nešel dolů po tmě. :-)

No v pátek bych řekl, že toho máš dost. Ale tak rezervu máš zase v dalších dnech, tak uvidíš.

Offline IshiNoKao

• Nováček
  • *
« Odpověď #328 kdy: 17. Červenec 2016 - 20:57:21 »
Kiho: Ohledně výstupu na Fudži. Byl jsem tam před čtyřmi lety. Večerní výstup s přespáním na hutu a pak brzo ráno výstup na vrchol na východ Slunce. Rady průvodců bych rozhodně nepodceňoval. Dole sice krásně svítí sluníčko, ale na vrcholu je dost zima. Jsou tam ještě všude sněhové kapsy. Fouká tam ledový vítr, který nese sopečný prach. Doporučuju brýle a nějakej šátek přes obličej. Měl jsem na sobě dlouhý kalhoty, přes to šusťáky, teplé prádlo, triko, 2 lehčí mikyny a lepší větrovku. Boty jsem měl sice turistický, ale nízký. Příště bych vzal nad kotníky. Cesta dolů je plná sopečného prachu a ostrého kamení. Dost to klouže. Počasí se tam docela rychle mění, takže jeden den je hezky a druhý den už je výstup zakázaný. Taky tam samozřejmě je méně kyslíku, takže spousta lidí měla malé dýchací přístroje.

Já budu v Japonsku 25.7.-3.8., ale budu se pohybovat po Kyushu.
« Poslední změna: 17. Červenec 2016 - 20:59:45 od IshiNoKao »

Offline Suika

• Chocobo Team
  • Nováček
  • *
« Odpověď #329 kdy: 13. Srpen 2016 - 21:59:48 »
Zdravím. Po promociach by som sa rada pozrela do Japonska. Viem, že veľa vecí sa dá zistiť na nete, ale mne by naozaj pomohlo keby mi tu dal info niekto skúsený s návštevou. Asi by bolo na mieste podotknúť, že by som cestovala na také odľahlejšie miesto prvý krát a zrejme sama. Vedel by mi tu niekto aj podať nejaké info ohľadne cien? Koľko si mám tak pripraviť, popr. či mám predať obličku :D Ďakujem