akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179986 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #330 kdy: 13. Srpen 2016 - 22:25:18 »
Zdravím. Po promociach by som sa rada pozrela do Japonska. Viem, že veľa vecí sa dá zistiť na nete, ale mne by naozaj pomohlo keby mi tu dal info niekto skúsený s návštevou. Asi by bolo na mieste podotknúť, že by som cestovala na také odľahlejšie miesto prvý krát a zrejme sama. Vedel by mi tu niekto aj podať nejaké info ohľadne cien? Koľko si mám tak pripraviť, popr. či mám predať obličku :D Ďakujem
Určitě se tu najde hodně lidí, kteří budou ochotni poradit. Ale k tomu je potřeba mít aspoň nějakou představu o tom, jaká místa plánuješ navštívit. Protože od toho se to celé odvíjí. Pokud budeme znát tvůj plán, můžeme ti například doporučit JR Pass, nebo naopak říct, že by se ti nevyplatil, a že je zbytečné ho kupovat.

Pokud nám žádné doplňující informace nedáš, napadají mě akorát základní věci, jako:
* na jídlo počítej cca 2000 yenů na den, bez problému tam přežiješ díky supermarketům, a občas budeš moct zajít i do restaurace.
* kup si simku na internet, opravdu hodně věcí ti to ulehčí.. http://blog.8bb76e1.com/2016/05/econnectjapan.html
* dobré je nainstalovat si do mobilu appku Hyperdia (jízdní řády) http://www.hyperdia.com/en/
* dobře si rozmysli, kdy pojedeš - v létě je fakt horko..
* nějakou představu o cenách si můžeš udělat tady: http://blog.8bb76e1.com/2013/04/japonsko-2013-zaver.html

no a dál se spíš ptej, co tě zajímá..

Offline Suika

• Chocobo Team
  • Nováček
  • *
« Odpověď #331 kdy: 13. Srpen 2016 - 23:14:54 »
No úprimne ani moc konkrétne neviem. Asi by som sa chcel pozrieť niekde k Tokyu na pamiatky, prírodu asi hlavne. Čo sa ubytovania týka, tak skôr by ma zaujalo niečo v tom štýle, čo sa vidí v anime - nejaký tradičnejší štýl než moderný hotel? Neviem, či sa tam také dá :) Mne by išlo hlavne o ten zážitok to tam aspoň vidieť, nakoľko finančne na to asi moc príležitostí mať nebudem. V podstate akákoľvek odporučenie pamiatok/zaujímavostí by dosť pomohlo :) A áno, asi zrejme v tom lete by som to videla. Ono som dosť premýšľala, že keby zrovna v tom období niekto cestoval, či sa dá aj tak dohodnúť s niekym tu :D Je to síce hudba budúcnosti, ale asi by bolo lepšie cestovať s niekym než úplne sama - v tom si moc neverím. Každopádne ďakujem za tie odkazy, určite preskúmam :)

PS: asi najviac čo by ma zaujímalo je, ako to tam funguje s dopravou. Vyznal by sa v tom aj niekto "nescestovalý"? Popr. dohovorenie sa je tam na akej úrovni? :D

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #332 kdy: 14. Srpen 2016 - 01:37:25 »
..
tak jestli chceš ušetřit, na moderní hotely stejně nebudeš mít peníze.. to léto není dobrý nápad, ale je to tvoje rozhodnutí.. ^_^ já budu asi v Osace, ale čas na cestování nebude, maximálně můžu s něčím poradit, pomoct s rezervací, a tak.. určitě se dá cestovat samostatně.. vlaky jsou přehledné, takže s tím není problém.. orientovat se tam dá i když neumíš japonsky.. s tím domluvením se.. ve velkých městech občas umí někdo trochu anglicky, na venkově nebo v malých městech s tím nepočítej..

Offline moniquanda

• Nováček
  • *
« Odpověď #333 kdy: 14. Srpen 2016 - 10:13:55 »
Doprava tam je dost drahá, když si tak vezmeš tak cca 50km vlakem tam stojí cca 2.000,- yenů - 400,- Kč (14,9Eur) - u nás je tato vzdálenost tak 100Kč (3,8Eur), ale zase je to tam čisté, udržované a pohodlné...
Pokud chceš jezdit dlouhé trasy a opravdu cestovat doporučuji si zařídit Japan Rail Pass - na týden stojí cca 7tis Kč, v nějakých městech se ale i tak musí kombinovat s Thru pass - například po Osace - tam se nedostaneš tím JRP všude. V Tokiu jsem jezdila převážně na JRP všude. Thru pass se dá koupit na 3 dny, teď nevím přesně cenu, myslím kolem 1tis Kč, ale s tímto Trhu pass se dá pohybovat metrem po dané oblasti - např. Osaka, Kyoto, Kobe, Nara, Shiga, Hyogo - vlastně celá Kansai oblast.
Na všech stanicích jsou velké tabule s celou mapou metra a vlaků, kde se co kříží atd atd. tuto mapu se dá vzít i na informacích, při každém vstupu do metra/vl. stanici jsou chlápci, kterých se případně můžeš zeptat, většinou vědí, těm také ukazuješ při vstupu a odchodu ten JRP, Thru pass dáváš normálně do turniketů. Když jsem na tu mapu prvně koukla zděsila jsem se, ale nakonec to šlo levá zadní (občas jsem váhala, ale vždy jsme dojeli), byla jsem tam na 3týdny s přítelem a ten se tam tedy nevyznal ani před odjezdem domů ;D, tak záleží jak jsi na tom s orientací. Každopádně ve většině dopr. prostředků mají cedule, kde ti hlásí aktuální polohu, příští zastávky a kde se na jakou linku přestupuje, mají to tam v kanji i v angličtině, danou zastávku vždy i vyhlašujou reproduktory. Mapy mají určitě vyvěšeny i na stránkách.
Pokud budeš takhle cestovat doporučuji navštívit rozhodně Hirošimu (z Osaky cca 2hod shinkanzenem) a ostrov Miyajima - tam se jede asi 30 min lodí, k lodi dojedeš vlakem z Hirošimi, ale musím říct že to bylo snad jeden z nejhezčích kousků Japonska, co jsme navštívili... Plánuju tam jet tak do 2 let zase (někdy kdy tam je teplo, byli jsem tam přelom března a dubna kvůli sakurám) a rozhodně toto místo si nenechám ujít. Pokud budeš chtít, napíšu místa kam stojí rozhodně jet a podívat se  :)

Offline Suika

• Chocobo Team
  • Nováček
  • *
« Odpověď #334 kdy: 14. Srpen 2016 - 12:52:12 »
U mňa je to tiež až o dva roky. Možno to riešim predčasne, ale aby som zatiaľ našetrila, naštudovala - ja radšej chodím poriadne pripravená :D Ešte by ma zaujímalo, ako to je s peniazmi - naše kreditky tam fungujú? Ale asi za veľké poplatky čo? Alebo radšej mať pri sebe stále hotovosť? A áno, ak by sa ti chcelo napísať mi nejaké lokality, bola som veľmi vďačná :)

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #335 kdy: 14. Srpen 2016 - 13:16:16 »
U mňa je to tiež až o dva roky. Možno to riešim predčasne, ale aby som zatiaľ našetrila, naštudovala - ja radšej chodím poriadne pripravená :D
tak to je hodně předčasné.. i když šetřit můžes začít, no.. moje první cesta (na 18 dní, tokio a osaka) vyšla včetně letenky a veškeré útraty v jp na cca 1900 eur

Ešte by ma zaujímalo, ako to je s peniazmi - naše kreditky tam fungujú? Ale asi za veľké poplatky čo? Alebo radšej mať pri sebe stále hotovosť? A áno, ak by sa ti chcelo napísať mi nejaké lokality, bola som veľmi vďačná :)
japonsko je hodně cash společnost.. kreditky jak kde, třeba v Tower Records mi fungovala.. pokud budeš potřebovat vybírat z bankomatu, tak v 7-eleven: http://blog.8bb76e1.com/2016/02/vyber-penez-v-7-eleven.html

ale já vždycky bral cash z cz..

Offline Suika

• Chocobo Team
  • Nováček
  • *
« Odpověď #336 kdy: 14. Srpen 2016 - 14:19:11 »
moje první cesta (na 18 dní, tokio a osaka) vyšla včetně letenky a veškeré útraty v jp na cca 1900 eur

1900 eur? To mi nepríde zas tak veľa, čakala som omnoho väčšiu sumu na Japonsko ...

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #337 kdy: 14. Srpen 2016 - 14:28:25 »
1900 eur? To mi nepríde zas tak veľa, čakala som omnoho väčšiu sumu na Japonsko ...
jde to, no.. šlo by to asi i levněji, jenže já chtěl vždycky pokoj jen pro sebe..

a nebo když nechceš platit za ubytování nic, zkus wwoof.. ale to si zas místo památek užiješ víceméně jen práci.. ^_^

Offline moniquanda

• Nováček
  • *
« Odpověď #338 kdy: 14. Srpen 2016 - 14:58:57 »
tak tak, nás to na jednoho vyšlo cca 2400Eur na 19 dnů (den příletu nepočítám, to jsme na hotel z letiště dorazili cca po 9 hodině večer) cca 550eur letenka (Emirates) cca 750eur doprava (2xtýdení JRP a kombinace Thru pass a další dorpavy) cca 600eur ubytování (2lůžkové pokoje pouze v hot. řetězci Toyoko Inn vč. snídaně) cca 260eur za jídlo (a to jsme si kupovali a jedli co jsme chtěli kdy chtěli) (jídlo restaurace od 6eur, lepší od 9eur, jídlo v marketech od 4 eur, takové to jídlo do ruky - krab, kukuřice, rychlé nudle cca od 1,5Eur) zbytek jsme utratili za vstupné, suvenýry atd atd.. samozřejmě pokud by se chtělo ušetřit dalo by se to snížit na nižší částku...

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #339 kdy: 29. Srpen 2016 - 00:11:31 »
Ahoj, plánuji další cestu do Japonska, na příští rok a rád bych se zeptal, nevíte o nějakých stránkách, kde se lze podívat na pronájem domu, bytu, ale aby to nebylo omezeno dobou, potřeboval bych pronájem tak na 28 nocí +-, takže měsíc když to vezmu kolem a kolem, byl by to jeden z měsíců červen, červenec nebo srpen a musí to být v Osace ( Higashiosaka, Higashinari Ward, Chuo Ward, Ikuno Ward). Předem díky za každý info jak postupovat, kde nalézt, nebo stránky.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #340 kdy: 29. Srpen 2016 - 00:57:51 »
..
hmm.. jediné, co mě napadá, je gaijinpot, ale tam není moc velký výběr a ani ty ceny nic moc.. jinak hotel toyo má akci, že když zůstaneš měsíc, cena je 33 000 yenů.. ale zas je to jen jedna místnost 3 tatami, bez klimatizace, společná sprcha.. tak nevím, no..

www.hotel-toyo.jp/movetoosaka.html

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #341 kdy: 29. Srpen 2016 - 15:07:49 »
Tatami mi nevadí, ale ta klimatizace a sprcha, to už jo, rád bych minimálně aby tím disponoval ten pokoj. Když hledám hotely, tak to dávám skrze kayak, letenky pořizuju tady v čr S.A. či jiný servr, railpass kupuju už rovnou taky tady v čr, no část peněz měním v čr a část normálně z bankomatů, pokud by však někdo věděl i o nějakým servru ať na letenky nebo levněkší hotely, budu rád, tohle je má 3 cesta do Japonska a určitě nebude poslední :D Ale právě kámoš mi poradil, ať se pokusím si rezervovat/ pronajmout na pobyt byt nebo barák, že to kolikrát i je levnější, nebo mi pak kamarádka poradila ať jdu do školy bydlet, na koleje, ale tam nějak v místnosti s 6 lidma se mi být nechce, kor když část věcí vždy zůstane na pokoji, jako věřím v japonce, ale jen pocitově mi je nepříjemný, když lidi neznám přímo a chodí kolem mojich věcí, jinak vím že se nedotknou, ale zbytečně bych hltil svůj mozek a pak si neužil potulování se po Japonsku :D

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #342 kdy: 29. Srpen 2016 - 15:33:22 »
..
hmm.. tak to nevím, já nikdy neměl hotel se sprchou / wc na pokoji, protože to je cenově někde
jinde..

z těch inzerátů na gaijinpot třeba tohle vypadá dobře:
https://apartments.gaijinpot.com/en/rent/view/381943
https://apartments.gaijinpot.com/en/rent/view/303663
(nehledal jsem konkrétní městské části..)

railpass k čemu, když budeš měsíc v osace?

nj.. já taky preferoval vždy soukromý pokoj, do dormitory bych nešel.. Toyo má společné záchody na každém patře, a sprchy v přízemí, což mi stačilo..

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #343 kdy: 29. Srpen 2016 - 19:34:41 »
Díky za link, já sice spím v Osace, ale vždy ráno odjíždím a večer se vracím, mám taková místa, která při každé navštěvě japonska navštěvuju. Jediné co se mi stále nedaří, je hora Fuji, která se otevírá koncem června. To mi vždy nějak padne. Taky bych rád navštívil konečně jednoho z přátel, kterého jsem naposled viděl v roce 2011, ale jsme stále v kontaktu, jenže to se musím dostat do Shizuoki.

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #344 kdy: 29. Srpen 2016 - 19:43:53 »
Jinak ty apartmány jsou dobrý, úplně by mi to stačilo, ten první se mi zamlouvá více, sice je dále za řekou, ale dobrý, fakt díky za info, jenom ještě dotaz, kolik člověk tam zaplatí tak za elektřinu a vodu, když budu brát využití na maximum, vůbec nemám představu, kolik by to bylo, jako jestli zaplatím k tomu třeba dalších 20 000 yenů nebo jak se to pohybuje, ale každopádně je to o dost levnější než hotel, je jen otázka, zdali mi to vezmou jen na ten měsíc, ale tak každý nájemník by byl dobrý, ne :D Ale fakt díky za link, projedu to co a jak a určitě bych tam napsal, ať mám co nejvíce informací.