akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179979 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline re5pect

• Nováček
  • *
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #345 kdy: 29. Srpen 2016 - 20:39:21 »
Nejsem si jisty, takze si prover nasledujici... depozit, ktery skladas je nevratny. Matne si vzpominam, ze sem se o tom s nekym bavil, ale nejsem si jist. Majitel vetsinou ten depozit pouzije na opravu bytu po najemnikovy... samozrejme cim min toho musi nechat opravit... idealne nic... tim vic mu zustane.-) Ale jak jsem psal na zacatku, nejsem si jist, takze si to over

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #346 kdy: 29. Srpen 2016 - 22:25:08 »
..
těžko říct.. ve dvou platíme měsíčně za vodu, elektřinu a plyn nějakých 7 - 8 tisíc yenů..
(jako že tu bydlíme dva, a tahle částka je za nás dohromady)
« Poslední změna: 29. Srpen 2016 - 22:26:53 od 文鳥 »

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #347 kdy: 30. Srpen 2016 - 19:37:16 »
A kde bydlíš, nebo spíše v jaké části, vím že mě kamarád, který žije v japonsku ( je to japonec), tak mě upozorňoval, že to není jen o částech města, ale musím i koukat na objekty a budovy blízko kterých to je. Ty, který jsou pro japonce nějak zásadní, tak čím blíže jim tím větší cena, některý méně jiný více.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #348 kdy: 30. Srpen 2016 - 22:01:37 »
..
jj, čím blíže nějaké vlakové stanici, případně supermarketu, tím dražší to pak je.. já bydlím přesně naproti KIX

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #349 kdy: 30. Srpen 2016 - 22:32:10 »
Takže předpokládám Izumisano nebo Sennan, dobrý, no a jak se cítíš teďka, myslím když si v japonsku a bydlíš tam, nějaký tips and triks jak ušetřit na některých věcech, případně nějaký rady :D

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #350 kdy: 30. Srpen 2016 - 23:16:24 »
..
jo, Sennan.. hmm.. většinou jsem tak unavený z práce, že nad jinýma věcma moc nepřemýšlím..
nějaké rady jak ušetřit bych taky potřeboval, i když srpen bude konečně první měsíc v jp, který pro mě skončí v plusu (cca 60 000 yenů) takže ok.. ^_^

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #351 kdy: 31. Srpen 2016 - 15:28:37 »
Hh, Tak alespoň to, mám právě známého a ten už je v Japonsku 3 roky, samozřejmě má japonku a když se ho člověk zeptá jak se mu tam žije, prý nejraději by se vrátil, ale nakonec přizná, že ne. Vím, že Japonsko není pro všechny lidi, ale já patřím k těm, kteří i když ví o problémech a jeho kamarádi mu je říkají častěji než klady, přesto je Japonsko mou srdcovkou a rád bych tam jednou se zabydlel :D Snažím se proto získat co nejvíce informací, abych to uskutečnil, takže pokud máš nějakí info o tom co všechno udělat pro možnost bydlení v Japonsku, budu ti nesmírně zavázán, nějaký ucelený přehled informací co všechno člověk musí udělat.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #352 kdy: 31. Srpen 2016 - 15:54:02 »
..
tak tohle je už poněkud mimo téma.. a od známého asi stejně už víš většinu podstatných věcí.. jde jen o to, sehnat vízum a práci.. dokonce teď u nás máme tak trochu nedostatek lidí, takže práce by aktuálně byla, ovšem jen pro někoho, kdo už má vízum bez omezení..

japonsko vskutku není pro každého.. ale to jsou opět věci, které už víš.. ať už jde o tu, občas frustrující, "slušnost", nebo falešnost (ale ta je všude, jen japonci to dotáhli do extrému), nebo s tím související bezdůvodnou krutost..

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #353 kdy: 31. Srpen 2016 - 21:10:46 »
:D

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #354 kdy: 27. Říjen 2016 - 13:40:17 »
neplánujete teď někdo cestu? (ještě tento rok)

Offline Shinomaj

• Nováček
  • *
« Odpověď #355 kdy: 01. Listopad 2016 - 11:53:00 »
Já poletím příští rok duben/květen .)

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
« Odpověď #356 kdy: 01. Listopad 2016 - 12:11:07 »
Já březen/duben.  ;)

Offline LPik

• Nováček
  • *
« Odpověď #357 kdy: 01. Listopad 2016 - 23:51:40 »
neplánujete teď někdo cestu? (ještě tento rok)

Plánujem cestu od polky prosinca.

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #358 kdy: 01. Listopad 2016 - 23:57:31 »
Já březen/duben.  ;)

Kdybych to měl v povaze, tak jen tiše závidím....takhle ti to ovšem Terko z celého srdce přeji.Nemohu tomu uvěřit, že jsou tomu už tři roky, kdy se mi nedaří našetřit na další cestu.To Solid88 si tam příští rok zase zaletí a přitom mi pořád ještě neukázal fotky z poslední návštěvy...ovšem není to jeho chyba.Když jsme měli možnost se posledně vidět, tak nebyl čas, protože jsme se naplno věnovali přátelům Masako a Gaiya, kteří mne přijeli navštívit do K. Varů. ;) Kéž bychom se zase brzy všichni čtyři setkali (vlastně všech šest...nesmím zapomínat na Rinu a Yuki ♥)

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #359 kdy: 02. Listopad 2016 - 20:16:49 »
To je fakt, musíme už nějak ten čas sehnat a sejít se :D