akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 175946 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline VitekS

• Nováček
  • *
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #480 kdy: 18. Červenec 2019 - 09:50:47 »
Tak moje chyba, ta byla ve FUJI TV a jede na skůtru Japonskem

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #481 kdy: 18. Červenec 2019 - 12:47:05 »
Heh no docela si mě taky zmátl. Jsem si to ani díky únavě z práce nevšiml, že to není tatáž osoba, ani jméno mě netrklo. :-[
Ale dík za odkaz na tu druhou.

Offline Five By Five

• Sledovač
  • **
« Odpověď #482 kdy: 18. Červenec 2019 - 19:16:22 »
Našiel som v archíve aj to s Dominikou...

Cesta Dominiky z Česka na skútri po Japonsku. Reportáž odvysielaná 12.07.2019 na TV Fuji v rámci ranného programu "tokudane" (Tap Knock DaNce)...
Kód: [Vybrat]
https://uloz.to/!kypZn56rKGS0/dominika-san-na-fuji-tv-mp4

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #483 kdy: 23. Srpen 2019 - 12:33:07 »
Zdravím všechny,

chtěl bych se zeptat jak je to s internetem v mobilu.

Vím, že mám na výběr buď cestovní SIM kartu nebo Pocket WiFi.

Co je podle vás lepší a jak je to s dostupností.

S mobilem můžu mít v zahraničí problém, kvůli jiným frekvencím či co, ale to se myslím týká pouze volání.

Nicméně, jaké jsou vaše zkušenosti a co doporučujete.

Jinak, neopustím hlavní oblasti, budu se pohybovat pouze po velkých městech a metropolích.

Strávím tam celkem 21 dní.

Předem děkuji za jakékoliv rady.

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #484 kdy: 23. Srpen 2019 - 13:02:43 »
pocket wifi - výhoda: může být připojeno více lidí současně (takže k ničemu, pokud bude člověk sám), nevýhoda: omezená výdrž baterie (7-10h?), nutnost nabíjení, nutnost nosit další věc u sebe

já dávám přednost SIM - ideální je, pokud má člověk dual-sim telefon, takže může být na příjmu na své domácí simce a současně být připojený na netu.

frekvence samozřejmě mají vliv i na internet. u každého poskytovatele je uvedeno, na jakých frekvencích 3G/4G poskytuje služby, takže musíš pro jistotu zkontrolovat svůj mobil (např. na gsmarena,com), jestli dané frekvence umí. taková hlavní frekvence pro 3G/4G  japonsku je 2100 mhz (označuje se to jako band 1), která je ale používaná i u nás, takže by ji měly zvládat snad všechny mobily.

co se týče nabídek, tak já používal tohoto prodejce a pokaždé v pohodě https://www.simcardgeek.com/ (na 21 dní by ti měla v pohodě stačit verze 30days/7GB) stačilo objednat, vyzvednout na letišti a všechno ok. asi budou i nějaké levnější nabídky, ale ty rozdíly nebudou nějaké velké...

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #485 kdy: 23. Srpen 2019 - 14:05:30 »
..tak já používal tohoto prodejce a pokaždé v pohodě https://www.simcardgeek.com/
už jsou aktivované?

..nebo Pocket WiFi.
jak bylo řečeno, wifi snad jen ve více lidech. navíc ji musíš vracet, sim ne.. (a i kdybych jel ve dvou, tak stačí, když do mapy bude koukat jeden člověk, ne? na hotelu beztak bude free wifi)

a vybírat můžeš jen podle ceny / limitů, protože to beztak všechno jede na docomo síti.

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #486 kdy: 23. Srpen 2019 - 14:29:19 »
jak bylo řečeno, wifi snad jen ve více lidech. navíc ji musíš vracet, sim ne.. (a i kdybych jel ve dvou, tak stačí, když do mapy bude koukat jeden člověk, ne? na hotelu beztak bude free wifi)
Dle mě jsou data v mobilu užitečná max na hledání spojů, když ti ujede spoj, který si měl naplánovaný. Na mapy stačí člověku bohatě GPS a stáhnout si mapy do mobilu. Jak píšeš na hotelech je stejně free wifi. Ale jsem minimalista, tak pokud by tam někdo chtěl chytat pokémony, tak mu wi-fi na pokoji stačit nebude no. :-D

Jen co vím tak dříve nebylo úplně primitivní sim použít. Žádné vložím a jedu. Člověk ji ještě musel nějak aktivovat. Ale to nevím jestli to ještě stále takhle funguje.
« Poslední změna: 23. Srpen 2019 - 14:31:24 od FaraonX »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #487 kdy: 23. Srpen 2019 - 15:03:06 »
Jen co vím tak dříve nebylo úplně primitivní sim použít. Žádné vložím a jedu. Člověk ji ještě musel nějak aktivovat. Ale to nevím jestli to ještě stále takhle funguje.
jj, třeba so-net, který má na letištích automaty se sim - ty bylo třeba aktivovat.. proto jsem bral vždycky econnectjapan, kteří už je měli aktivované.. u simcardgeek nevím jak to je..

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #488 kdy: 23. Srpen 2019 - 15:31:54 »
aktivovat jsem nemusel nic, jenom v telefonu se muselo nastavit připojení - poprvé jsem s tím trochu bojoval, podruhé už to bylo hned.

Offline hanyzek

• Sledovač
  • **
« Odpověď #489 kdy: 28. Srpen 2019 - 10:36:39 »
Zdravím,

takový menší dotaz. Existuje v Tokiu něco jako v Praze "Lítačka" abych nemusel platit plné jízdné za cca tři měsíce ? To by asi stálo docela dost.
Honza

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #490 kdy: 28. Srpen 2019 - 11:47:04 »
..
každá přepravní společnost asi něco mít bude, ale jen metro provozují dvě.. navíc to bývá na specifický úsek - dojíždění do práce / školy, a musel bys tu trasu jezdit fakt často, aby to nějaký smysl mělo, a ani tak to nebývá o moc levnější..

jednoduše řečeno - ne, začni šetřit..

(co si matně pamatuju, budou nějaké turistické "balíčky" na pár dnů, ale rozhodně ne tři měsíce.. pak třeba existuje seishun 18 kippu, ale to je taky asi dost něco jiného, než co hledáš.. a taky jr pass, což taky asi nehledáš..)

Offline hanyzek

• Sledovač
  • **
« Odpověď #491 kdy: 28. Srpen 2019 - 11:55:48 »
Dík,

mělo by to být každodenní dojíždění ze Saitamy na Shindžuku do školy.

Honza

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #492 kdy: 28. Srpen 2019 - 12:15:22 »
mělo by to být každodenní dojíždění ze Saitamy na Shindžuku do školy.
no to je jiná.. ^_^ jestli víš konkrétněji stanice, zjistíme co tam jezdí, a tam už určitě něco mít budou.. bývají jízdenky na 1 / 3 / 6 měsíců..

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #493 kdy: 28. Srpen 2019 - 13:33:15 »
..
nebo ještě jinak - až budeš vědět stanice, na hyperdia.com si můžeš najít cenu (kupovat to budeš stejně v automatu, a doporučuji si přizvat někoho, kdo zvládne číst kanji)

jen pro představu, když jsem dělal na letišti, jezdil jsem tuhle trasu (610 jedna cesta -> 1220 denně -> při koupi měsíční jízdenky za 22390 jsem musel jet 19 x za měsíc, aby se ten lístek vyplatil)

Offline hanyzek

• Sledovač
  • **
« Odpověď #494 kdy: 29. Srpen 2019 - 10:31:00 »
Díky moc,

koukám, že tam je docela drahé jízdné. Jsem čekal, že mají něco jako u nás v Práglu lítačku.

Honza