akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 179414 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #495 kdy: 29. Srpen 2019 - 10:44:24 »
koukám, že tam je docela drahé jízdné.
jj, bohužel.. ty časové jízdenky v jp jsou spíš o pohodlí, úspora tam je opravdu malá..

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #496 kdy: 29. Srpen 2019 - 10:58:46 »
tak zrovna ta trasa není asi nejlepší příklad, co jsem zkusmo hodil do hyperdie "Saitama - Shinjuku", tak to myslím vyšlo na 2 x 470 a přitom je to o dost delší cesta. a měsíčně to tam myslím psalo něco o 13500 JPY, takže při 20 cestách měsíčně bys mohl ušetřit 5000 JPY, což už je celkem dost. však si to tam můžeš najít sám, jestli už víš, z jaké stanice budeš jezdit.

jinak se můžeš ještě zkusit zeptat na https://www.japan-guide.com/forum/quedisplay.html nic proti zdejším uživatelům :) ale na JG to žije trochu víc a určitě ti tam budou schopni i přesně odpovědět, jestli to jde udělat i nějak levněji a případně jak...

a jako lítačku můžeš používat IC kartu (a taky asi budeš muset, dost zásadní věc). kupóny na MHD jako u nás tam ale asi nemají, protože MHD tam v jednom městě zajišťují různé samostatné společnosti na busy, vlaky, metro, tram, na rozdíl od nás, kde to dělá všechno zpravidla jeden.
« Poslední změna: 29. Srpen 2019 - 11:01:36 od haens »

Offline hanyzek

• Sledovač
  • **
« Odpověď #497 kdy: 03. Září 2019 - 11:24:13 »
Díky za info  8)
Honza

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #498 kdy: 03. Září 2019 - 15:00:25 »
zajímavá svatební cesta - 1 rok kolmo japonskem odshora až dolů. zajímal by mě rozpočet takové akce  :)

https://www.idnes.cz/cestovani/na-kole/japonsko-na-kole-cestopis-svatebni-cesta-ze-severu-na-jih-hokkaido.A190820_210842_kolem-sveta_taj

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #499 kdy: 03. Září 2019 - 16:09:50 »
zajímavá svatební cesta - 1 rok kolmo japonskem odshora až dolů. zajímal by mě rozpočet takové akce  :)

https://www.idnes.cz/cestovani/na-kole/japonsko-na-kole-cestopis-svatebni-cesta-ze-severu-na-jih-hokkaido.A190820_210842_kolem-sveta_taj
Jedou tu trasu rok? (článek jsem nečetl) Jestli čtu správně v url linku, tak jedou jen po Hokkaidu. To se mi zdá být dost nesmyslná doba na takovou vzdálenost.
Ale strávit rok na kole... nebude moc příjemný. :-)

P.S.:
Ale nadpis na stránce je zase dost neurčitý v tom, co chtějí procestovat. Ale číst se mi to nechce. Kdo to bude číst, ať mě případně opraví. :-)
« Poslední změna: 03. Září 2019 - 16:42:04 od FaraonX »

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #500 kdy: 03. Září 2019 - 16:44:38 »
v článku píšou rok a celé japonsko, to hokkaido je jen první část, další asi budou následovat. ale těžko říct, jestli to píšou za jízdy, nebo už dojeli - možná je cestou někde něco sežere a bude líbánkám (a seriálu) konec.

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #501 kdy: 03. Září 2019 - 20:39:30 »
Aha, tak to asi musí mít dost našetřeno. :-) Když člověk vezme jen letenky a jídlo na rok, tak to jsi hned min na 200 000Kč a to neberu v potaz kolik toho sníš navíc díky fyzické zátěži. Pak občas něco vypereš, v zimě asi nocovat ve stanech nebudou atd. K tomu nějaký to pojištění, jelikož doktoři jsou tam dost drahý. Plus jestli doma nepronajímají byt, tak to máš ještě nájemný na rok atd. No jako taková sranda naroste.
Ale jinak docela závist. Celý rok bych tam taky bral strávit. Bych tam projel všechny Macuri napříč rokem. :-)

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #502 kdy: 04. Září 2019 - 00:02:06 »
mně by celkem zajímalo, na jaké vízum tam hodlají být rok.. wh?

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #503 kdy: 04. Září 2019 - 09:33:17 »
mně by celkem zajímalo, na jaké vízum tam hodlají být rok.. wh?
Tak když je tam pustili, tak asi něco mít musí, jinak by je asi řízli rovnou na letišti. Ale v rámci Woking Holiday to dle mě nebude, na to se zdá už věk nemají.

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #504 kdy: 05. Září 2019 - 16:29:56 »
tak v diskuzi pod článkem ta čerstvě vdaná paní píše, že mají WHV (ale taky bych je na ně netipoval ;D ), takže to bude taková pracovní svatební cesta

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #505 kdy: 05. Září 2019 - 17:35:40 »
tak v diskuzi pod článkem ta čerstvě vdaná paní píše, že mají WHV (ale taky bych je na ně netipoval ;D), takže to bude taková pracovní svatební cesta
Se mi nechce věřit. Jsem musel kouknout do komentářů, zda si ze mě neděláš srandu. A fakt to tvrdí. :-) Jako jak to budou dělat s tou prací to by mě docela i zajímalo. Co jsem dříve dohledal za informace, tak se zdálo, že není lehké (pro cizince) na chvilku najít nějakou brigádu a pak zase jet dál.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #506 kdy: 01. Prosinec 2019 - 09:51:55 »
nemá někdo v blízké době cestu přes KIX?