akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Jak jste se dostali ke sledování hraných seriálů?  (Přečteno 14730 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
Jak jste se dostali ke sledování hraných seriálů?
« kdy: 13. Květen 2012 - 12:35:44 »
Jak už napovídá název, chtěla bych se vás zeptat, jak jste se k tomu dostali. A jestli jste třeba k tomu dostali i někoho dalšího? :-)

Já totiž sama pořádně ani nevím, jak jsem se k tomu dostala. Vím jen, že to bylo díky anime - zase jsem jednou hledala, na co koukat, když mi to nabídlo něco hraného a seriálovitého. Řekla jsem si proč ne. Alespoň myslím, matně si totiž vzpomínám, že jsem koukala na Nobuta wo produce, Hana Kimi a Hana yori dango. Přes Hana yori dango jsem zase objevila svět j-popu (zdravím Arashi :-D). A pak už to šlo tak nějak samo, přirozeně a v obrovských dávkách. Co vy? :-)

Offline Remogeus

• Napůl linuxák, napůl windowsák
  • Starý kořen
  • Nikdy neutíkej před odstřelovačem, zemřeš unavený.
Re:Jak jste se dostali ke sledování hraných seriálů?
« Odpověď #1 kdy: 13. Květen 2012 - 16:13:51 »
No já i když dorama moc nesleduji (skoro vůbec), ale ke svému prvnímu (Kokuhaku) jsem se dostal přes to, že jsem hledal nějaký psychologicky zaměřený film ze střední školy. Tak jsem si procházel ve strejdovi Googlovi odkazy, když v tom jsem našel nějakou recenzi na výše jmenované. Začal jsem číst, zaujalo mě to a tak jsem do cztorrentu zadal jméno toho filmu, stáhl s titulky a pustil. A vydržel jsem celých těch 106 minut sledovat jeden z nejlepších příběhů, co podle mě strčil do kapsy Spielbergův Schindlerův seznam
THIS ACCOUNT IS DEAD - FOREVER!

Offline 5618NINgen

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: 13. Květen 2012 - 20:06:47 »
Já sám taky ani nevím jak tomu přesně bylo když jsem se dostal k Densha otoko. Dost možná díky úvodní znělce která mě kdysi dost zaujala. Pozdějc jsem okusil ještě několik dost surrealistickejch titulů až po nedávno nějaký ty K-dorama a Ai no mukidashi. Nevím jak ostatním, ale ti korejci mi přijdou kvalitativně dost slabí.
Mimochodem, najde se tu někdo, kdo občas koukne na něco ze "zlatý éry japonský kinematografie" tj. z padesátých let?
« Poslední změna: 13. Květen 2012 - 20:09:34 od 5618NINgen »

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #3 kdy: 13. Květen 2012 - 20:51:45 »
Ke sledování sem dostal postupem času a trošku i přes Kobylku.
Já toho zatím moc neviděl, kousek Dream High 1 ale to jsem ještě nedokoukal protože to začali nějak mazat, Usagi drop, Lovely Complex film, Ouran HSHC a teď poslední Matematika dívčí střední, u toho zatim hádám co tam dělá ten kluk, když je to dívčí škola.
« Poslední změna: 13. Květen 2012 - 20:53:46 od Mila »

Offline fishmancz

• Have no fear, fish is here.
  • Admin
  • Starý kořen
« Odpověď #4 kdy: 13. Květen 2012 - 21:26:49 »
Asijské filmy tedy moc nesleduju, ani jsem je nijak nevyhledával… samy mi spadly do klína. Kdysi pradávno jsem myslím v televizi slyšel filmové recenze o nějakém klukovi, který se lidem vloupává do bytů a žije tam. Na oplátku něco opraví a uklidí. Vzpomněl jsem si na to po letech a s všemocným internetem jsem vygooglil film 3-Iron.
No nářez, asiati umí natočit i něco takhle dobrého? Nepočítám spoustu filmů s Jackie Chanem, ty jsem totiž viděl jen občasně v TV a ani jsem je nevyhledával. Myslím, že jsem měl ze začátku i velké štěstí na kvalitní kousky, např. Battle Royale nebo Ichi the Killer.

Oblíbil jsem si spíš béčkové nenáročné legrace, seriály moc nevyhledávám. Nechal jsem se ovlivnit i kamarádem Filip-sanem a ten mě navedl na dalších pár pěkných filmů (většinou korejských, těm jsem se spíš vyhýbal, teď mi už jiný jazyk nevadí). No a pak mě žena nutí koukat na slaďáky a romantiky nebo dokonce na horory, ze kterých se do teď v noci vracím do postele běžmo. Fakt díky. ^_^

Koukám, že topic je o seriálech, takže jediný rozkoukaný seriál mám Hana Kimi a sám to nikdy nedokoukám, leda tak s někým. Prý bych to měl vidět, prý je to bezva legrace, prý mě to bude bavit… až na to, že jeden díl má 45 minut a mě už to dlouhé sledování libovolné filmové tvorby na PC už nebere.

EDIT: Vlastně jsem úplně zapomněl, že vypomáhám u Zízy jako korektor. Dělá na Beach Boys (plážoví hošíci) a Konno-san to Asobo (takové divné trdlo). Takže i takhle může být člověk vržen do světa asijských seriálů, kam vlastně ani nepotřeboval jít, a teď ani neví, co tam vlastně dělá.
« Poslední změna: 13. Květen 2012 - 21:47:17 od fishmancz »

Offline calime013

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 13. Květen 2012 - 21:29:33 »
Ha, doopravdy dobré téma. Hmm, jak si tak vzpomínám mé první dorama bylo Yamato Nadeshiko Shichi Henge. Šíleně jsem se nudila, tak jsem si to postila s odůvodněním, že musím přeci porovna anime a tehnleten "divný" výtvor ;D No co si budem povídat. Od té doby už mi to zůstalo a jsem ráda, že jsem se dokopala k rozšíření svých obzorů ;D

Offline PridajSvK

• AKT-team
  • Otaku
  • www.shirai.cz
« Odpověď #6 kdy: 13. Květen 2012 - 22:28:09 »
zamiloval som si anime detroit metal city a keď som sa  dozvedel, že je hraná verzia, prote som musel vidieť. Chcel som vedieť ako to japonci dokážu previesť do hraného a bol som prekvapený ten film sa mi neskutočne páčil, však som k nemu potom urobil aj amaterske titulky ako to moje prvé vôbec aké som kedy "vyprdol" do sveta :D

Offline nicco

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 13. Květen 2012 - 23:13:24 »
Mně před pár lety pustil kamarád film A Moment to Remember. A tak jsem (pro sebe) objevila úplně nový svět, svět asijských filmů. Posléze seriálů a anime.
« Poslední změna: 12. Září 2016 - 13:22:51 od nicco »

Offline Thorr

• Pryč s Cenzurou!!!
  • Moderátor
  • Starý kořen
  • Hrdý člen, Chika-translations.
« Odpověď #8 kdy: 14. Květen 2012 - 00:23:15 »
Jak jsem se k tomu dostal?! Jednoduše, měl jsem anime krizi a tak jsem sledoval seriály, filmy a to japonské, čínské, korejské a....
Vlastně! Pokud mám krizi, nebo nevím, co si pustit tak sahám po hrané tvorbě.
All Hail Chika!

Offline mekron

• Sosátor
  • Sledovač
  • **
« Odpověď #9 kdy: 14. Květen 2012 - 07:03:09 »
K jedinému dorama, co jsem kdy viděl mě dohnala má fanouškovská síla k Higurashi no naku koro ni, pak už jsem to dál nesledoval. Ale co já vim, třeba se někdy i kouknu :)

Offline Tessai

• Nováček
  • *
« Odpověď #10 kdy: 14. Květen 2012 - 14:37:04 »
zamiloval som si anime detroit metal city a keď som sa  dozvedel, že je hraná verzia, prote som musel vidieť
:).. U me to bylo podobne, akorat ne diky DMC, ale diky GTO :). Hrozne se mi libil Great Teacher Onizuka a kdyz jsem se dozvedel, ze je i hrana verze, take jsem neodolal :).

Jinak jak tu psal fishman, take pomerne dost sleduji asijske filmy, ale tobe jde hlavne o serialy, jak na zacatku pises.. S temi moc velkou zkusenost nemam a prilis je nesleduji .).

Offline Dara

• Beware fujoshi
  • Moderátor
  • Sledovač
  • Překladatel Biši-fansubs
« Odpověď #11 kdy: 14. Květen 2012 - 19:23:33 »
Tak já vlastně taky nevím, asi jako Thorr. Měla jsem anime krizi (a stále mám) a asi i depku, tak jsem sáhla po dorama, protože jsem věděla, že je tam hodně popelkovských příběhů a ty mi v depce vždycky pomůžou.
Nejhorší zatím bylo adaptovat se na délku epizod a celkovou délku seriálů u korejských věcí.
A Taiwan je zatím stále ve frontě.

Offline Mimusiatko

• Nováček
  • *
« Odpověď #12 kdy: 13. Říjen 2012 - 21:20:14 »
No u mna to bola klasika.Prvé anime skuknuté pred 20 rokmi.A potom sa to pomaly nabalovalo.Hongkongské akčnáky atd.Prvá moja dorama bola Hanazakari no kimi tachi e .

Offline Modrovous

• Modrovousuv Plač Smutné Zajímavá Postava. Je Mi Líto Že Zemřel.... A To Jsem Viděl Tisíce Anime.
  • Nováček
  • *
  • Modrovousuv pláč smutné zajímavá postava. :-)
« Odpověď #13 kdy: 14. Říjen 2012 - 10:23:45 »
Tak stejně jak sem se dostal k anime,depky,nuda. I Když se za žádného Doramáka považovat nemůžu . Vzhledem k tomu že jsem viděl jen : `A` gai wak, Mirai Nikki, Dersu uzala atd spíše ty starší výborné tituly.
Modrovousuv Plač Smutné Zajímavá Postava. Je Mi Líto Že Zemřel.... A To Jsem Viděl Tisíce Anime.
---------------------------------------------------------------
Shiki Bylo Smutné Ale I Tak Luxusní Anime Které Si U Mě Vysloužilo První Místo :-).

Offline Sisa

• Nováček
  • *
« Odpověď #14 kdy: 28. Srpen 2013 - 22:19:11 »
Ja som sa k doramam dostala cez sesternicu. Jedného pekneho dňa mi povedala, že má super úžastný seriál. Samozrejme som bola zvedavá... a potom to prišlo. Kórejský! Čo?! Mám sledovať dákych šikmookých?! Ale bola som totálne znudená (americké seriály ma už nedokázali ničím prekvapiť a všetky boli na jedno kopyto) a tak som si pozrela prvú časť Boys Before Flowers. A potom ďalšiu a ďalšiu a pozerala som to takmer bez dychu.  :o Pozrela som to za tri dni a popri tom som chodila do školy (nuž obmedzila som spánok)  ::)  A jediné na čo som v škole dokázala myslieť bol Gu Jun Pyo. Ale keď to skončilo, hnevalo ma, že zas nemám čo pozerať. Ale sesterka mi povedala o ďalšom - Playful Kiss! A opäť mi bolo ľúto, že to skončilo...   :'(  A vtedy som na nete našla, že nie sú len dva sériály z Južnej Kórei, ale že je ich viac!  ;D A nakoniec po troške surfovania som objavila akihabaru. A pozerám a pozerám a tých seriálov je nekonečne veľa!!  ::)  Tak som sa do toho pustila. Časom som prešla aj na japonské... Skúšala som nahovoriť aj kamarátky, ale jedna (úplne zahľadená do amerických filmov) ohrdla samotných Gu Jun Pyom!!!! a tak som ju radšej nechala pozerať tie americké hovadiny. Ďalšia nemá absolútne čas na nič, čo sa netýka učenia... No, nakoniec sa chytila tá tretia. Na USB som jej dala prvé dve časti Boys Before Flowers a donútila (psychický nátlak  8) ) som ju sľúbiť, že si pozrie aspoň dve časti. A po nejakom čase som zistila, že ten seriál už videla tri krát za sebou a ide to pozerať štvrtý krát! Tak som ju stopla a ukázala som jej akihabaru a ďalšie seriály  ;) ...asi som sa trošku rozpísala (stáva sa)