akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Japonská (a vesměs asijská) literatura  (Přečteno 49436 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
Re:Japonská (a vesměs asijská) literatura
« Odpověď #15 kdy: 10. Červenec 2012 - 21:35:15 »
...

Díky za doporučení. Určitě vyhledám a přečtu si, až dočtu tu hromádku, co mám před sebou. :-D Vypadá to, že je to přesně kniha, kterou hledám.

...

Tak tohle samozřejmě vím, proto je to tak zajímavé - to, čemu Japonci věřili, pro co bojovali, jak se chovali na různých územích. Vlastně spíš než konkrétně 2. světová, mě zajímá tzv. Japonská válka. Od anexe Koreji až po kapitulaci. Ani mi nijak nepřijde těžké to pochopit, jakmile jednou člověk ví, co se dělo v Japonsku od začátku 20. století (tedy i s přesahy dál do minulosti). Docela by mě zajímalo, jestli vyšla nějaká kniha o této problematice napsaná Korejcem či Číňanem - to by teprve bylo zajímavé čtení! Neví někdo o něčem?

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #16 kdy: 11. Červenec 2012 - 19:12:24 »
nie je nejaka kniha podobna Edde alebo Kojiki, ktora pojednava o cinskej historii?

Offline Xellos

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #17 kdy: 11. Červenec 2012 - 23:23:25 »
nie je nejaka kniha podobna Edde alebo Kojiki, ktora pojednava o cinskej historii?
Umění války od Sun-c’.  ;D
Nic jiného mě z hlavy nenapadá, ale určitě něco budou mít, koukni na anglickou wiki.  ;)

Offline Remogeus

• Napůl linuxák, napůl windowsák
  • Starý kořen
  • Nikdy neutíkej před odstřelovačem, zemřeš unavený.
« Odpověď #18 kdy: 22. Červenec 2012 - 21:18:24 »
měl bych dotaz, nevíte kde sehnat tuto učebnici? je to i když dost mimo mísu, ale kde ji seženu?

na to bych si i ten jp -> en mluvník stáhl :D
THIS ACCOUNT IS DEAD - FOREVER!

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #19 kdy: 22. Červenec 2012 - 21:50:18 »
...

A nechceš si radši pořídit nějakou ségru ;) ?

Offline ledman

• Trollhunter
  • Sledovač
  • **
« Odpověď #20 kdy: 22. Červenec 2012 - 22:46:43 »
měl bych dotaz, nevíte kde sehnat tuto učebnici? je to i když dost mimo mísu, ale kde ji seženu?
Kód: [Vybrat]
http://www.japansugoi.com/wordpress/the-maritan-way-to-learn-english-%E3%81%BE%E3%82%8A%E3%81%9F%E3%82%93%E9%9B%86%E4%B8%AD%E3%83%89%E3%83%AA%E3%83%AB/
Dle japonského Amazonu to opravdu existuje, takže nejlépe přes svého dodavatele japonských tiskovin.

Offline Remogeus

• Napůl linuxák, napůl windowsák
  • Starý kořen
  • Nikdy neutíkej před odstřelovačem, zemřeš unavený.
« Odpověď #21 kdy: 23. Červenec 2012 - 14:20:50 »
Kód: [Vybrat]
http://www.japansugoi.com/wordpress/the-maritan-way-to-learn-english-%E3%81%BE%E3%82%8A%E3%81%9F%E3%82%93%E9%9B%86%E4%B8%AD%E3%83%89%E3%83%AA%E3%83%AB/
Dle japonského Amazonu to opravdu existuje, takže nejlépe přes svého dodavatele japonských tiskovin.

dík, pokusím to někde sehnat :D

A může mi někdo prosím doporučit 1. nějakého dodavatele v Brně a okolí
                                                       2. nějaké dobré steampunk/cyberpunk/teslapunk/dieselpunk sci - fi z Asie?
« Poslední změna: 23. Červenec 2012 - 18:30:31 od Remogeus »
THIS ACCOUNT IS DEAD - FOREVER!

Offline Jigvell

• Nováček
  • *
« Odpověď #22 kdy: 23. Červenec 2012 - 15:44:06 »
Z japonské literatury jsem četl akorát V polévce miso, které mě však nedokázalo zaujmout. Obzvláště postava Franka mi přišla až příliš přehnaná a násilí na mě také zrovna neudělalo dojem. Poté jsem tedy zkusil Nekonečná, téměř průzračná modř, jenž je naopak plné tvrdého sexu a drog. Tvoří to většinu příběhu, což je škoda, jelikož úvahy o depresi a sebevraždě tam byly lépe vyjádřeny. No a teď čtu Hagakure - Moudrost samuraje z kraje Saga, což se mi nesmírně líbí. Je to vlastě sbírka mouder, přesněji spíše samurajský kodex toho, jak by měl samuraj správně žít a vykonávat svou službu. Prostě mix bušida, filozofie a náboženstí z pohledu japonské společnosti.

Offline kjubik

• Nováček
  • *
« Odpověď #23 kdy: 23. Červenec 2012 - 18:11:56 »
Zrovna jsem přemýšlel, co začnu číst xo). Díky za typy, většinu knih mají u nás v knihovně, takže super.

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #24 kdy: 12. Září 2012 - 22:18:48 »

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
« Odpověď #25 kdy: 12. Září 2012 - 22:22:29 »
...

To je věc, kterou mi přinese Ježíšek. :-D Už to mám s ním dohodnuté.

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #26 kdy: 12. Září 2012 - 22:26:47 »
...

No, já bych si ji mohl přát k narozeninám, což by i bylo lepší, když bude ten konec světa...  ;)
Jinak dobrý, hodnej Ježíšek  :)

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #27 kdy: 28. Listopad 2012 - 23:52:37 »
Tak Kodžiki je doma, škoda jen těch pravopisných chyb - i vydavatelé už na korektury kašlou...

Rozečtenu mám druhou knihu od Jošikavy Eidžiho a zároveň poslední v českém překladu - Musaši, a docela zajímavě (protože na mýtech, pověstech a legendách ujíždím) vypadá Strašidelný chrám v horách , nemáte ji někdo?

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #28 kdy: 29. Listopad 2012 - 01:40:00 »
Tak já se ani nedivím. Komu by se chtělo v Kojiki patlat? ww Četl jsem první část (něco jsem přeskakoval) v angličtině a něco jsem se snažil přelouskat i v originále (ty jména jsou ale vražedná a nejde to XD) a bylo to strašně ubíjející.

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #29 kdy: 29. Listopad 2012 - 07:25:04 »
Kojiki je zaujimava. Zatial som tiez na prvej casti a musim uznat, ze som si to tak veru nepredstavoval. Chodte a mnozte sa dostava uplne iny rozmer..xDD Tie mena bohov su tiez zaujimave. Cakal by som, ze budu davat nejaky zmysel, ale asi v tej dobe sa naozaj vyzivali v prenesenych vyznamoch. Najviac ale aj tak zatial nastvala starojaponcina a univerzalna slabika PI, ktora sa da citat asi na 5 sposobov. No uvidim, mam na porovnanie Eddu, ktora je pisana vo versoch, tak som zvedavy, co bude zvlastnejsie.