akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Co u vás na sledování anime říká rodina a ostatní?  (Přečteno 49593 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Sakaiy

• Sledovač
  • **
Re:Co u vás na sledování anime říká rodina a ostatní?
« Odpověď #15 kdy: 01. Říjen 2012 - 20:02:17 »
U mňa to je taká normálka, rodina celkovo to nepozerá a nepovažuje anime za práve najlepšie využitie času, ale zase nijak mi to nezakazujú, takže nesťažujem sa.

V mojej skupine nepoznám nikoho kto by to pozeral, keďže som v prvom ročníku i tak tam ešte nikoho nepoznám, ktovie možno sa tam aspoň jedna spriaznená duša nájde, ale tomu nedávam veľkú nádej xD

Keď sa ma normálne niekto spýta či pozerám anime, nemám problém to uznať a rozširovať obzory ľudom, ktorý by o to stáli.

Offline Afgy

• Otaku
  • Víceprezident Loli Yuri Hentai Anime klubu ČR...XD
« Odpověď #16 kdy: 01. Říjen 2012 - 20:35:36 »
Co se našich týče (když jednou za čtvrt roku zajedu na návštěvu), tak si maximálně poslechnu od táty "To už zase sleduješ ty Japonce? Ty se z toho zblázníš." Ale vždycky to myslí žertem... Mamka nijak nekomentuje...

Co se v kanclu týče (drtivá většina kolegů jsou kámoši v současném bylišti), když si mě začne někdo dobírat, tak začnu s převypravováním posledního dílu nějakého ongoingu a tím je od jakékoliv další diskuze naprosto odradím... Ale vždycky jsou zvědaví jak opice, když si chcu odbýt v práci své hlasovaní v ISML (International Saimoe League)... Jinak s jedním kolegou z druhého patra akorát vždycky ve středu zdrbnem v krátkosti poslední díl Mangy Naruta...

Kámoše z dětství (tvdí gameři) tak ty většinou odbydu slovy, "já sedím u Anime, vy u her"... Akorát pak s nima není 2 hodiny řeč, protože začnou rozebírat strategie atd. (já nehraju)...

Nedávno jsem ale kecal s pár lidma, se kterýma jsem se seznámil právě přes kámoše z dětství a ty to celkem zaujalo...

Jinak můj pokoj (byt mám společný s jedním kolegou z práce) je po mé nedávné návštěvě Japonska krásně vyzdoben (ač mnoho místa na stěnách je stále volných), tak po návštěvě vždycky slyším "Je mi jasné čí je tohle pokoj"...  ;D

EDIT: Málem bych zapoměl na mou oblibu, pouštět si J-music v kanceláři... Většinou mám odpolední, kdy tam zůstávám cca. od 18 do 22 hodin sám a tak si to můžu krásně okotlit... Pouštět přes den mám striktně zakázané, ale dá se to používat jako výhružka při dobírání... Kolegové z jiných kanceláří a skladníci už jsou na to zvyklí a nic je u mě nepřekvapí, ale když dojde čirou náhodou někdo cizí, tak je na něm krásně vidět jak nechápe...
« Poslední změna: 01. Říjen 2012 - 21:04:08 od Afgy »
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline Suika

• Chocobo Team
  • Nováček
  • *
« Odpověď #17 kdy: 01. Říjen 2012 - 21:08:13 »
U mňa sa to na začiatku nestretlo s veľkým pochopením, ale časom si rodičia zvykli na jazyk, ktorý pre nich znie ako keby niekto nevedel rozprávať :D Teraz mi dokonca mama aj prispieva keď je Istrocon a podobne :D Staršia generácia mojej rodiny to síce stále považuje za hlúposť, ale tak, čo už :D

Na strednej som našťastie narazila v triede na pár ľudí, ktorí anime tiež holdovali (aj keď minimálne, boli to viac gembleri), tak som sa necítila ako outsider aspoň :D Teraz trčím na výške, nikoho poriadne nepoznám a nikto nevyzerá, že by doma anime sledoval a zatiaľ sa tým ani ja moc neprejavujem, možno až na pár odznakov na taške. Ale u nás v skriptárni dokonca predávajú mangu, takže pohoda :D

Keby som to mala zhrnúť, vždy na mňa zo začiatku pozerajú ako na debila, ale potom si zvyknú a niektorí dokonca podľahnú :)

Offline Madres

• Nováček
  • *
« Odpověď #18 kdy: 01. Říjen 2012 - 22:08:18 »
Teraz trčím na výške, nikoho poriadne nepoznám a nikto nevyzerá, že by doma anime sledoval a zatiaľ sa tým ani ja moc neprejavujem, možno až na pár odznakov na taške.
Tak tomuto úplne rozumiem som na tom podobne, len namiesto odznakov vytasím vždy nejakú mangu :) Človek by povedal, že na výške sa to nami bude hemžiť a nič :)

Pochopiť neznamená uvedomiť si. To býva až moc bolestné. Malazský pálič mostov.

Offline Suika

• Chocobo Team
  • Nováček
  • *
« Odpověď #19 kdy: 02. Říjen 2012 - 00:10:33 »
Tak tomuto úplne rozumiem som na tom podobne, len namiesto odznakov vytasím vždy nejakú mangu :) Človek by povedal, že na výške sa to nami bude hemžiť a nič :)

Tiež som čakala nejake spriaznené duše aspoň :) Kam chodíš ty? Ja na STU - strojnícka fakulta, tak som čakala, že tam pôjdu aspoň baby ako som ja alebo aspoň, že chalani tam sa tomu budú aspoň trochu venovať a z prvákov úplná nula :D

Offline Monoxid

• „Dokonalý řád by změnil svět v pohřebiště.“
  • Nováček
  • *
« Odpověď #20 kdy: 02. Říjen 2012 - 13:35:10 »
Hm, tak ségra jednou omylem - že to mělo dobrý hodnocení na ČSFD ;D - stáhla Elfen Lied. Takže ta nemá co kecat. Ta za to může. 8)
Brácha asi kousek (taky omylem) viděl, tak od tý doby pořád říká: Nechápu, jak můžeš koukat na takový kraviny. Pořád tam jenom sekaj nohy a ruce. A to ti ve skutečnosti krev vadí. Ty se prostě jenom vyžíváš v cizím utrpení!
(Mimochodem asi před týdnem prohlásil, že pořád lepší anime než americká napodobenina anime. Takže IMO je jen otázka času, kdy zvedne hlavu od PC her.)
Většinu času nejsem doma, takže mně je jedno, na co koukají ostatní a ostatním je jedno, na co koukám já. :) Ale do světa to moc nevytrubuju.

Offline flanky

• Nováček
  • *
« Odpověď #21 kdy: 02. Říjen 2012 - 18:59:50 »
U mě s tím bohužel rodina příliš nesouhlasí. Ne, že by mi něco zakazovali, to snad ani jednadvacetiletému odrostenci asi nemohou, ale rozhodně ho odsuzují.

Je to jejich chyba, neboť bych přesně věděl, komu bych co doporučil. Jenže oni to odmítají z principu, že jde o kreslené hlouposti. Samozřejmě se proti tomu ohradím, ale vesměs mě příliš neposlouchají.

Hlavní chyba je v tom, že anime vůbec nedali sebemenší příležitost je zaujmout. Neustále mají před sebou běhající pokémony na tv nova. Když si však vyberete dobře, chytne vás to a už nepustí.

Naopak si myslím, že by se k tomu měl hlásit každý příznivce a fanoušek. Nemá cenu něco zatajovat, dříve či později na to stejně někdo přijde. Když naopak zaujmete jiný postoj a už od začátku poukazujete na klady a krásu anime, bude ve světle okolí (pokud vám záleží na jejich názoru) vnímán mnohem lépe a přijatelněji.

Takže nestyďme se, koneckonců proč se přetvařovat?

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #22 kdy: 02. Říjen 2012 - 19:13:13 »
flanky... Myslim že i když se zaujme jiný postoj tak lidi moc nepřesvědčíš... Zatím jsem potkal jenom samé ignoranty. Až na dva lidi se kterýma jsem si občas o anime pokecal a nebo jim něco doporučil či pujčil když to sháněli. Vlastně tři... po nedávném shledání s jednou kámoškou ze základky která občas taky na něco koukne. Ale ještě jsem nepotkal nikoho kdo by byl do anime zažranej aspoň z půlky jak já. Jinak okolí mně vnímá v pohodě (aspoň si to myslim)... nejsem za žádného úchyla nebo tak...

Offline fishmancz

• Have no fear, fish is here.
  • Admin
  • Starý kořen
« Odpověď #23 kdy: 02. Říjen 2012 - 19:20:01 »
Tak pokud to nevypadá jako dole na obrázku, tak je to pořád dobrý.

Mamče je to jedno, je ráda, že jsem si našel kamarády a socializoval se. Sestra koukala na filmy od Ghibli a líbily se jí. Nikdo na mě nekouká skrz prsty a kamarádům je to jedno. Když zjistili, že mě nenaštvou „pokémonama“ nebo „kreslenýma pohádkama“, tak dali pokoj.

Offline Madres

• Nováček
  • *
« Odpověď #24 kdy: 02. Říjen 2012 - 20:00:13 »
Kam chodíš ty? Ja na STU - strojnícka fakulta, tak som čakala, že tam pôjdu aspoň baby ako som ja alebo aspoň, že chalani tam sa tomu budú aspoň trochu venovať a z prvákov úplná nula :D
Som na Filozofickej UK (učiteľstvo slovina, lit a historia -väčšiu hlúposť som ani nemohol zvoliť :)) povedal by som, že keď majú radi lit. v užšom smere tak určite aj anime... a nič. Je to škoda, ale pokúsim sa ich konvertovať :).

Pochopiť neznamená uvedomiť si. To býva až moc bolestné. Malazský pálič mostov.

Offline Sančéz

• Vím co vím...
  • Nováček
  • *
  • Novodobý romantista...
« Odpověď #25 kdy: 02. Říjen 2012 - 20:55:55 »
Jak to tu pročítám tak sem usoudil, že je to celkem všude stejné. Dnes sem překvapil své spolužáky. pěkně se bavili o Narutovi a jsem je jen poslouchal - asi si mysleli, že tomu nerozumím.No trošku jsem je asi překvapil...

Co se týče okolí tak je mi celkem šumák.Jak říká manik ve videu KAMNA ,, někdo hraje na piáno, já řežu dřevo,,  ... 8)

Offline Afgy

• Otaku
  • Víceprezident Loli Yuri Hentai Anime klubu ČR...XD
« Odpověď #26 kdy: 03. Říjen 2012 - 00:48:53 »
Většinu času nejsem doma, takže mně je jedno, na co koukají ostatní a ostatním je jedno, na co koukám já. :) Ale do světa to moc nevytrubuju.

Naopak si myslím, že by se k tomu měl hlásit každý příznivce a fanoušek. Nemá cenu něco zatajovat, dříve či později na to stejně někdo přijde. Když naopak zaujmete jiný postoj a už od začátku poukazujete na klady a krásu anime, bude ve světle okolí (pokud vám záleží na jejich názoru) vnímán mnohem lépe a přijatelněji.

Takže nestyďme se, koneckonců proč se přetvařovat?

flanky... Myslim že i když se zaujme jiný postoj tak lidi moc nepřesvědčíš... Zatím jsem potkal jenom samé ignoranty. Až na dva lidi se kterýma jsem si občas o anime pokecal a nebo jim něco doporučil či pujčil když to sháněli. Vlastně tři... po nedávném shledání s jednou kámoškou ze základky která občas taky na něco koukne. Ale ještě jsem nepotkal nikoho kdo by byl do anime zažranej aspoň z půlky jak já. Jinak okolí mně vnímá v pohodě (aspoň si to myslim)... nejsem za žádného úchyla nebo tak...

Ač je mi 28, tak po té, co jsem se k němu dostal, jsem se k Otakismu vždy hrdě hlásil, hlásím a hlásit budu!!! Pokud jde o lidi, co mě neznají, nebo neví o mé zálibě, tak reakce jsou většinou neutrální, nebo u některých opatrně zvídavé (negativní jsou asi ze slušnosti až za mými zády  :D)... Rád nosím prsteny a různé přívěsky na řetízcích a náramcích (po mém probuzení samozřejmě zásadně s Anime/Manga tématikou), které nijak neschovávám pod tričkem či jiným oděvem (krom zimního oblečení)... Prostě když už, tak už... A co si myslí ostatní je mi celkem u toho místa, kam se v dnešní době posílají hlavně politici... Kvůli jiným lidem se přetvařovat, a dělat ze sebe něco co nejsem, rozhodně nehodlám...
« Poslední změna: 03. Říjen 2012 - 02:15:17 od Afgy »
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline Mimusiatko

• Nováček
  • *
« Odpověď #27 kdy: 03. Říjen 2012 - 22:19:47 »
No u nás doma síce anime nikdo nepozerá ale už sa mi podarilo namotat otca na dorama a azijské filmy , takže aj to je uspech , kolegyne tiez uz skukli niake to dorama .Moj 8 ročný syn číta mangu. A kedže mám pár priateliek  z Cíny čo žiju na Slovensku vždy mám s kým prebrat nové anime či doramu.

Offline LukynNar

• Sledovač
  • **
« Odpověď #28 kdy: 18. Říjen 2012 - 20:15:30 »
No já začal s Narutem a myš mě k tomu dovedla(moje myš)
Přítel(kyně) ;D: Otaku hentai
Matka:  no comment
Táta:jak se můžeš dívat na to jejich Udžááááá ;D
Bratr: Tohle je nějaká píč.. koukni na tohle
Bratr 2: To nebylo nic moc
Láska zvítězí aneb to se bjende.
Pokud potřebujete korekci vašich výtvorů, ozvěte se, jsem dobrý češtin:-D

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
« Odpověď #29 kdy: 21. Říjen 2012 - 13:22:24 »
V minulosti (tak 15 rokov dozadu) to bolo peklo. Musel som to tajiť. Keby fotrovci videli že pozerám Sailor Moon (vtedy nič kvalitnejšie nedávali) asi by ma poslali na nejakú terapiu s podozrením že som transsexuál/buzerant/niečo iné. Ostatne to isté by som asi ja spravil s niekým kto pozerá MLP (bez ohľadu na pohlavie).
V tedy vládla v rodine vážne diktatúra a bolo presne určené čo je pre koho. Keďže foter by nerozoznal Sailor Moon od barbie, nemal by najmenšie pochopenie že to pozerám. Nepomohol by ani fakt že vtedy mnou plieskala puberta a hormóny jak hovado.

Dnes je to už našťastie za mnou, rodina to ignoruje (aj keď stále sa držia názoru: kreslené = pre malé deti). Akurát starší brat má nejaké sprosté reči. Ale aj on videl nejaké ghibliovky a buď si myslí že o tom neviem alebo proste len chce do mňa naschvál pichovať (furt čumíš tie japonské hovadiny kde sa všetci vraždia)

Ostatne všetko anime pozerám na svojom vlastnom PC ku kt. nemajú prístup. V tv nemáme žiadnu stanicu kde by dávali anime a tv aj tak nečumím. Nech si pri nej len sedia a čumia prostřeno, bez servítky a podobné blbiny. Ešte dobre že nečumia farmu/inú blbosť.
Prosím už mi nedávajte karmu. NIJAKÚ
O o