akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Jaký přehrávač používáte?  (Přečteno 26427 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Keitaro

• Nováček
  • *
Re:Jaký přehrávač používáte?
« Odpověď #30 kdy: 06. Leden 2013 - 18:36:54 »
Chcete Hard core test pro přehrávače ? (a taky pro PC) Zkuste přehrát tady tohle video a pak poznáte který přehrávač je dobrý a který ne  ;D (VLC to u mě nezvládl)
http://uloz.to/xXUUu17/4k-qhd-roastduck-30p-mp4

Kód: [Vybrat]
4K (3840 x 2160), bitrate až 120 Mb/s

čtyř jádro 3 GHz, přehrávač KMplayer a naprosto v pohodě :D

Offline Thorr

• Pryč s Cenzurou!!!
  • Moderátor
  • Starý kořen
  • Hrdý člen, Chika-translations.
« Odpověď #31 kdy: 06. Leden 2013 - 19:53:40 »
To já už dlouho, předlouho používám jen jeden a to K-lite.
A jsem jím nadmíru spokojen. Přehraji si s ním vše, nač pomyslím.
All Hail Chika!

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
« Odpověď #32 kdy: 26. Březen 2013 - 15:50:48 »
Budem trochu OT. Vzhľadom na vysokú spolahlivosť väčšiny prehrávačov mi nejde do hlavy, ako je možné že na conoch kde sa premieta je toľko technických závad. Video sa im zasekáva, prehrávače padajú, nejde zvuk alebo suby... Nevyhlo sa to ani vlaňajšiemu Animefestu a ktovie či sa to vyhne tohtoročnému. Mne sa však nič také nestalo a to používam lem MPC-HC s CCCP kodekom a na Ubuntu VLC Media Player.
Prosím už mi nedávajte karmu. NIJAKÚ
O o

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #33 kdy: 26. Březen 2013 - 19:33:14 »
lebo pouziva na vsetko jeden notebook... dojde nejaky ovisackovany, povie, aby mu vsetko nahrali na HDD, ze on to bude pustat. Takze sa moze stat, ze nejake video nepojde, alebo bude trhat (napriklad je nutne prepnut render, uz som mal taku skusenost so vsetkymi prehravacmi, nehovoriac o specialnych chybach ako napriklad obratene video - One Piece od Horrible-subs. V KMP mi ho pusti hore nohami, ale v MPC normalne.).
Taktiez problemy so zvukom nie su vynimkou.. obcas sa aj mne stava, ze mi vypadne zvukovka (hlavne vtedy, ak som mal nejaku chybu pri prehravani a pustil ine video).
Najlepsie je to aj tak vidiet pri chybach s fontami, ze to len nahadzu do notebooku a ide sa pustat. Ale to moze byt aj chyba prekladatelov, ktori povolili pustanie svojho prekladu. Casto ani len nerozmyslaju, ze mozno pouzivaju fonty, ktore maju v PC len oni (ano, dobrovolne zdviham ruku aj ja. Ked na Istrocone pustali Steins;Gate, mal som vo vrecku HDD s najnovsou verziu titulkov, ale nemal som na nom fonty a to som na nich pracoval cely tyzden)

Ale co je najhlavnejsie - Muprhyho zakony su vzdy a vsade v platnosti. Ked sa moze nieco pokazit v najnevhodnejsiu chvilu, pokazi sa to.

Ale zase povedzme si pravdu.. patri to k caru conov, ze sa nieco pokazi.

Offline Eagle-M

• Nováček
  • *
« Odpověď #34 kdy: 26. Březen 2013 - 19:37:10 »
KM Player - ale starší verzi. Nová stojí za houby.

Offline Aurielle

• Redaktor Konaty
  • Otaku
« Odpověď #35 kdy: 26. Březen 2013 - 19:44:45 »
Přispívám k OT – nevím, jak to řeší třeba Animefest (za ten měsíc a půl to už ale vědět budu), ale nejlepším řešením je klasicky si všechno muxnout, vyzkoušet, pak nemůžou nastat problémy s fonty ani chybějícími titulky.

Offline killercats

• Nováček
  • *
« Odpověď #36 kdy: 26. Březen 2013 - 20:20:16 »
nejvice KMP, jinak dle potřeby vlc, ump, mpc-hm, gom ...  :)

Offline Benik3

• Nováček
  • *
« Odpověď #37 kdy: 19. Květen 2014 - 18:14:05 »
Zajímavé, kolik lidí ještě používá KMPlayer. Měl jsem za to, že už se nevyvíjí.
Ani VLC mi nikdy nepřirostl k srdci.

Dříve jsem používal GOM, pak jsem přešel na PotPlayer (jestli jsem dobře pochopil dělá to vývojář původně KMPlayeru).
Je to open source project, narozdíl od GOMu má více nastavení a není tak komerční.

K tomu Shark007 kodeky (normálně jedu na built-in PotPlayeru, ale na HD H.264/AVC používám LAV z Shark007 s podporou DXVA2).
Přehrávat HD videa a vyšší renderováním přes CPU je k ničemu :)

Dříve jsem používal CCCP (ne, nejedná se o sovětský svaz ale o Combined Community Codec Pack :D ).
Shark007 má ale více možností a také x64bit rozšíření.
Oba jsou založeny hlavně na FFDShow/LAV filtrech.

Určitě bych se vyhnul mega codec packům jako K-Lite apod. Dokáže to způsobit více škody než užitku (ověřeno vlastní zkušeností)

EDIT: tak to 4K video je brutal :D
I při použití renderování přes GPU mi to sežere 100% CPU (Intel i3 2,1Ghz)
Ono další věc je taky to, jestli ta grafika vůbec takové rozlišení umí. Skoro bych řekl že končí někde na 2560x1440 (ATI HD6630M)
« Poslední změna: 19. Květen 2014 - 18:37:40 od Benik3 »

Offline Sedli-kun

• Nováček
  • *
« Odpověď #38 kdy: 19. Květen 2014 - 18:25:31 »
KM Player. Zatím s ním nebyl problém. Ale používat jen starší verze, ty nové stojí za pěknou ....... ........  ;D
"Neb člověk tvor zvířatům nadřazený jest, tedy tělem a duší oplývá, zoufalství propadnouti může"

Offline FatalDay

• Nováček
  • *
« Odpověď #39 kdy: 19. Květen 2014 - 18:46:37 »
Nepoznáte niekto náhodou nejaký kvalitný prehrávač, ktorý vie pekne prelínať videá medzi sebou?

Offline Joko

• Nováček
  • *
« Odpověď #40 kdy: 19. Květen 2014 - 21:47:43 »
Já používám KMPlayer a nebo VLC - tak nějak to střídám - jednou za čas si vždy jeden řekne, že si dá pauza, tak hodí nějakou chybu a já zase na chvíli používám ten druhý (u VLC jde většinou o ten nekonečný font cache a KMPlayer se prostě sekne)
Zkusil jsem to 4K video:
KMPlayer - úplně selhal bez HW acceleration (desynchronizace video a audio stopy + nízký FPS >:() a nevím jak mám tady zapnout HW acceleration (CPU 95-100%)
VLC - bez HW acceleration o něco líp než KMPlayer - lepší FPS bez desynchronizace jenom se to v jedný části vždy seklo (CPU 85-95%)
       - s HW acceleration už úplně bezchybný - plynulý - nevšiml jsem si jediného zadrhnutí či nějakého poškození obrazu ;) (CPU 10-20%)

PS:stejně nevím k čemu mi je vědět jak mí PC a přehrávače zvládnou 4K video, když mám monitor 1366x768 a grafika jede max 2560x1600 digitální rozlišení a navíc většinou sleduju HD a jen u opravdu dobrých anime FullHD

Offline Ihrie-12

• Sledovač
  • **
« Odpověď #41 kdy: 19. Květen 2014 - 22:51:50 »
Používám UMplayer a když mám s něčím problém, použiju Mplayer přímo, z kodeků mám tusím něco jako w32codec-all.

Offline Benik3

• Nováček
  • *
« Odpověď #42 kdy: 19. Květen 2014 - 22:58:37 »
FatalDay: Co myslíš tím prolínáním videí?

Joko: Moje řeč. 4K je zatím k ničemu...
Jenom mě zajímalo, jak si s tím poradí. No evidentně mi někde selhává HW akcelerace přes GPU (i když podle všeho s FullHD videi funguje).

BTW kdyby se někomu nechtělo nastavovat PotPlayer (je tam pár užitečných nastavení které by mohly být default) tak zde přikládám vyexportované ;)
Stačí "spuštěním" přidat hodnoty do registru. V PotPlayeru je to jako Custom configuration.
BTW doporučuji v preferences->video->resize si to změnit na obojí na rozlišení vaší obrazovky.
Důvod resizu je ten, že jednak je to trochu lepší kvalita než jenom roztažení a taky proto, že titulky přehrávač vytváří podle rozlišení videa, takže u filmu s nízkým rozlišením jsou titulky ošklivé :)

Offline 8B3CE273

• Otaku
« Odpověď #43 kdy: 19. Květen 2014 - 23:11:40 »
Hodně dlouho jsem používal VLC, nedávno jsem přešel na SMplayer

Offline Hito

• Otaku
« Odpověď #44 kdy: 19. Květen 2014 - 23:28:57 »
http://haruhichan.com/forum/showthread.php?7545-KCP-Kawaii-Codec-Pack
KCP + MPC-HC  nebo VLC ( má vlastní kodeky ) na stream, online TV atp..
« Poslední změna: 19. Květen 2014 - 23:31:50 od Hito »