akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Píšete si s někým z Japonska?  (Přečteno 16421 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Buceknew

• Otaku
Re:Píšete si s někým z Japonska?
« Odpověď #15 kdy: 27. Květen 2013 - 09:29:08 »
P.S.: ...také můžeš zkusit http://www.interpals.net/   :)

Offline umisk

• Nováček
  • *
« Odpověď #16 kdy: 27. Květen 2013 - 09:31:59 »
Zdravím,
narazila jsem asi před rokem na http://kawasaki-int.net/japan_penpal/ a nemůžu si stěžovat, ozvalo se víc Japonců, než bych si přála :) Jsou ochotný komunikovat jak přes net, tak klasickými dopisy. Většina chce psát v aj, ale narazila jsem i na takový, který umí jen japonsky. Členství nic nestojí, prostě napíšete inzerát a někdo se třeba ozve - a zároveň jednou týdně dostanete na mail výpis z interátů od ostatních Japonců/lidí odjinud. . ;)

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #17 kdy: 28. Květen 2013 - 09:44:26 »
Samozřejmě že maily nemohou být nikdy dostačující a proto doufám, že se mi na podzim podaří realizovat výlet do Japonska.  :)

Offline Afgy

• Otaku
  • Víceprezident Loli Yuri Hentai Anime klubu ČR...XD
« Odpověď #18 kdy: 29. Květen 2013 - 00:57:40 »
Ano, našel jsem sice spřízněnou duši, ale dělí nás devět tisíc kilometrů.

Někdo by mohl říct, že mít spřízněnou duši 9000 Km daleko je pořád lepší, než nemít žádnou...  Popravdě ale nejsem ten, kdo to může posoudit...

Samozřejmě že maily nemohou být nikdy dostačující a proto doufám, že se mi na podzim podaří realizovat výlet do Japonska.  :)

Výlet do Japonska může přinést vskutku nečekaná seznámení...
Když jsem tam byl v létě, tak jsem navštívil v Yokohamě na Česko zaměřený bar jménem "PIVO"... Vím, že se to může zdát někomu nelogické, navštěvovat v Japonsku český bar, ale má zvědavost českého pivaře byla silnější než já... Tam jsem se seznámil s Takshim, který v minulosti několikrát navštívill Česko a je velký milovník českého piva... Když jsem mu pak ukázal pár fotek z Brna a Jižní Moravy, tak ještě ten den jsme se domluvili na tom, že jednoho dne přicestuje i s manželkou do naší moravské metropole... Ten den přijde tento víkend... Měl jsem za to, že naším největším společným zájmem je pivo, cestování apod., nicméně v naší e-mailové komunikaci, kde si píšeme různé novinky a dolaďujeme detaily jeho příjezdu (resp. příletu), jsem se mu zmínil o AFku... Dnes jsem se dozvěděl, že se svou manželkou tvoří svou vlastní Mangu a každý rok usilují o místo na Comiketu... Vzhledem k tomu, že už mám i na letošní léto koupenou letenku do Japonska a shodou náhod v příhodný termín, tak pokud se jim zadaří a příští týden dostane Takashi se svou manželkou oficiální oznámení o jejich přijetí na Comiket, tak ač jsem letos návštěvu Comiketu neplánoval, toto je rozhodně pádný důvod pro přehodnocení mých plánů...

Opravdu jsem neplánoval hledat nějakého Otaku známého... Byl jsem rád, že jsem se seznámil s někým místním, ale musím uznat, že k Takashimu jsem opravdu přišel jak se říká, jak slepý k houslím... On byl celkem také překvapen, když jsem mu v e-mailu psal, že vím moc dobře co je Comiket atd....  Mou snahou teď je (samozřejmě bylo i celou dobu předtím), připravit mu nezapomenutelný zážitek z Brna... Jen mě začíná trochu sr*t to počasí...
« Poslední změna: 29. Květen 2013 - 02:17:09 od Afgy »
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #19 kdy: 29. Květen 2013 - 14:11:38 »
Já do Japonska nechci cestovat kvůli seznamování.Chci, aby nás alespoň na chvíli nedělilo těch 9000 Km. :-) Samozřejmě nejen kvůli tomu.Určitě bych chtěl vidět nějaké ty historické, kulturní a přírodní památky.Třeba vyjde i návštěva toho baru v Yokohamě.Je to v prefektuře, kde žije ta jedna kamarádka, tak by mě tam mohla vzít.Tu druhou jsem měl v plánu jako průvodkyni po Tokiu, ale v době mého plánovaného odletu bude ještě na letní škole tady v ČR a nevím, kdy se vrací domů.Buď to odložím a poletím až s ní, nebo se s ní sejdu tady v ČR.Pořád nevím jak to dopadne.Na to, že Japonci rádi ladí i ty nejmenší detaily klidně rok dopředu, tak s ní je domluva docela těžká. :-)

Snad se vám na víkend počasí trochu umoudří, ať nemusíte být pořád někde zalezlí před deštěm a jen nasávat pivo. :-)

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #20 kdy: 29. Květen 2013 - 14:49:59 »
No oni taky mnohdy když říkají „dobře“, myslí vlastně ne.

Offline Chikate

• Sledovač
  • **
« Odpověď #21 kdy: 29. Květen 2013 - 15:54:06 »
Ah, to odepsalo lidí. Píšu trochu se zpožděním ale co už. Chtěl bych vám moc poděkovat za ty typy a nejvíc asi těm kteří mi doporučovali tu stránku japan-guide.com... trochu jsem se tam porozhlídl a už tam mám známost (i když jsem si kvuli tomu musel založit LINE).
 Nečekal jsem že tak brzo na někoho takového narazím. Šlo mi hlavně o to poznat někoho z té kultury, kterou tolik obdivuju. A povedlo se, díky vám :). Jentak pro zajímavost, až se trochu osamostatním a otrkám ve světě (doufám co nejdřív -_-) tak plánuju také nějaký pobyt v Japonsku (to byl další důvod abych tam někoho znal) a tady mi to trochu připomnělo příběh Afgyho, jehož kamarád k nám přijede, tak u mě to je stejné. A také jsem ji okamžitě nabídl, že jí mohu udělat průvodce.
 Ještě takový dotaz trochu mimo téma, je v Japonsku něco na co bych se měl duševně připravit?

Ještě jednou moc děkuji za odpovědi.

Offline AlaricaEichkern

• princezna
  • Nováček
  • *
« Odpověď #22 kdy: 25. Listopad 2014 - 16:49:42 »
Posílal tu někdo do Japonska klasický pohled? Už jen to směrovací číslo má o dvě číslice víc, než na kolik je místo. A tak nějak celkově mám pocit, že se mi tam ta adresa nevejde.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #23 kdy: 25. Listopad 2014 - 18:31:43 »
Pohled ne, fanletter ano.
Prostě to tam nějak napiš, mělo by být jedno jak, dokud to půjde přečíst a bude tam vše potřebné. Nemusíš řešit žádné řádky, které tam většinou bývají.

Offline AlaricaEichkern

• princezna
  • Nováček
  • *
« Odpověď #24 kdy: 25. Listopad 2014 - 18:49:28 »
Pohled ne, fanletter ano.
..
Fanletter..   :)

Já už taky posílala třeba peníze někomu za nějaké zboží, EuroGirem, ale tam je místa dost.

No mám to takhle: na řádku pro oslovení je jméno, pod tím "ulice a č.p." (městská část, chome, atd..), pak město, prefektura, pod tím "Japan" a u směrovacího čísla mám jednu číslici před a jednu za tou pěticí předtištěných políček.

Tak snad to nějak dojde.

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #25 kdy: 26. Listopad 2014 - 02:55:29 »
Fanletter..   :)

Já už taky posílala třeba peníze někomu za nějaké zboží, EuroGirem, ale tam je místa dost.

No mám to takhle: na řádku pro oslovení je jméno, pod tím "ulice a č.p." (městská část, chome, atd..), pak město, prefektura, pod tím "Japan" a u směrovacího čísla mám jednu číslici před a jednu za tou pěticí předtištěných políček.

Tak snad to nějak dojde.

Já věřím, že si s tím poradí, ať to bude jakkoliv seřazené. Důležité je, že tam je Japan a dostane se to tedy do Japonska. Tam už si s tím určitě poradí. Mimochodem, nikdy jsem neměl problém na poště s tím, že jsem adresu, kromě toho JAPAN, psal v japonštině. Nikomu to nevadilo.

Offline AlaricaEichkern

• princezna
  • Nováček
  • *
« Odpověď #26 kdy: 26. Listopad 2014 - 04:30:52 »
Mimochodem, nikdy jsem neměl problém na poště s tím, že jsem adresu, kromě toho JAPAN, psal v japonštině. Nikomu to nevadilo.
:D

Tohle by mě tedy nenapadlo. Asi i proto, že na webu píšou, že adresa musí být latinkou. Ale hádám, že dokud to je obyčejná zásilka (takže oni to nemusí zapisovat do systému), nebude to problém.

Offline BKiddo

• Nováček
  • *
« Odpověď #27 kdy: 27. Listopad 2014 - 22:20:40 »
Posílal tu někdo do Japonska klasický pohled? Už jen to směrovací číslo má o dvě číslice víc, než na kolik je místo. A tak nějak celkově mám pocit, že se mi tam ta adresa nevejde.

pohladnice vzdy posielam v obalke, uz len z toho dovodu, aby prisli v jednom kuse :)
takze takto odpada aj triafanie adresy do nasich klasickych policok

Offline AlaricaEichkern

• princezna
  • Nováček
  • *
« Odpověď #28 kdy: 02. Prosinec 2014 - 11:58:36 »
Tak snad to nějak dojde.
Pohled dnes dorazil. Za hezkých 6 dní.  :)

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #29 kdy: 28. Červen 2015 - 20:56:24 »
FedEx CZ → JP: 
~2200 CZK
doba doručení, druhý pracovní den (pátek -> pondělí)

« Poslední změna: 29. Červen 2015 - 14:41:21 od matteas »