akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Pomoc s webovými stránkami  (Přečteno 33040 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Hito

• Otaku
Pomoc s webovými stránkami
« kdy: 28. Březen 2013 - 15:08:02 »
Ahoj, jsem v tomhle úplný amatér, potřebuju udělat webovky kde by bylo pozadí jeden veliký GIF a přes odkazy na něm by se dalo dostat do daných sekcí, jak by to šlo nejlépe udělat ? diky

Offline Aurielle

• Redaktor Konaty
  • Otaku
Re:Pomoc s webovými stránkami
« Odpověď #1 kdy: 28. Březen 2013 - 15:31:18 »
Gif na pozadí je dost špatná věc, imagemapa taky.

Offline kvacm

• Yukata admin
  • Otaku
« Odpověď #2 kdy: 28. Březen 2013 - 15:39:41 »
Obrázek udělej v *.jpg a odkazy pomocí boxů. U nich můžeš nastavit velikost a pojede ti to rychleji, a hlavně to budeš mít v docela slušné kvalitě.

Avšak nejspíše to chceš mít dynamické, aby se ty gifka hýbaly. To je lepší vytvořit to pomocí flash, což s tím ti neporadím, nebo ty gifka dát až pod hover.
« Poslední změna: 28. Březen 2013 - 15:43:51 od kvacm »

Offline Hito

• Otaku
« Odpověď #3 kdy: 28. Březen 2013 - 15:44:27 »
Jsem laik :D ale díky, skusím to někde vygooglit

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #4 kdy: 28. Březen 2013 - 21:50:24 »
Ahoj, jsem v tomhle úplný amatér, potřebuju udělat webovky kde by bylo pozadí jeden veliký GIF a přes odkazy na něm by se dalo dostat do daných sekcí, jak by to šlo nejlépe udělat ? diky
No moc informací si nepodal. Měli by mít ty odkazy nějaké patvary? Či mít pouze tvar čtverce nebo obdélníku? Proč ses rozhodl zrovna pro gif.? Co od toho očekáváš?
Gif rozhodně není vhodným formátem, který bys měl použít, ten rovnou zavrhni.
Pokud by ti šlo o patvary, tak se můžeš nechat inspirovat tímto na co jsem kdysi narazil
Kód: [Vybrat]
http://winstonwolf.pl/clickable-maps/europe.html (hezký nápad :-) ) je to dělaný za pomocí Css a Jquery, ale řekl bych že jako laikovy ti to asi moc užitečný nebude, už to vyžaduje nějaké znalosti.

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #5 kdy: 28. Březen 2013 - 23:53:21 »

http://www.jakpsatweb.cz/

Offline kvacm

• Yukata admin
  • Otaku
« Odpověď #6 kdy: 29. Březen 2013 - 09:03:06 »
Ano, chtělo by to více informací o tvém projektu. Co a jak to má vypadat. Zhruba o čem to má být, co tam má být a možná udělat nějaký nákres.

Offline Hito

• Otaku
« Odpověď #7 kdy: 29. Březen 2013 - 15:18:48 »
Bude to jednoduchý web pro kamarádovi a moje překlady, pozadí http://2i.cz/89ca4963b0 a jen pár tlačítek, přeloženo, nějaký ten questbook

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #8 kdy: 29. Březen 2013 - 16:29:34 »
Bude to jednoduchý web pro kamarádovi a moje překlady, pozadí http://2i.cz/89ca4963b0 a jen pár tlačítek, přeloženo, nějaký ten questbook
Aha zdá se, že jsem se nechal ovlivnit reporty nade mnou a přitom tobě šlo asi jen o primitivní stránku, tohle fouknout na pozadí a dát přes to klasické menu, chápu to teď správně?

Tohle jde jednoduše, třeba takhle:
body {
background:orange url('slecna.gif') no-repeat right bottom;
}
Barvu sem netrefil, ale to si už doladíš sám. Ta ti vyplní vlastně všechno kde končí daný vložený obrázek(slecna.gif) => tedy zbytek celého pozadí. Trošku záludné může být pro tebe to, proč se ti celý obrázek pak nezobrazí, když budeš mít na stránce málo textu, ono je to právě díky tomu, že to máš zarovnané na spodní pravý roh, tedy všechno se počítá odsud. Takže tam pak budeš muset dát do těch závorek ještě:
min-height:100px;Hodnotu si znovu upravíš dle libosti.

A tu slečnu víc ořízni, zbytečně načítáš velkou obludu a přitom ti ten příkaz v CSS tu okolní barvu doplní sám.

P.S.:
Je vidět, že jsi laik opravdu v pravém slova smyslu, tudíž doporučuji si přečíst něco o CSS, kterým se vlastně vytváří celé rozložení stránky(samozřejmě grafika do toho spadá taky). Doporučuji se držet CSS2, protože CSS3 ještě není plně podporováno všemi prohlížeči a akorát by ti to mohlo způsobovat hlavy bol, protože bys nechápal co se děje, když třeba v Chrome ti to půjde a v Internet Exploreru ne.
Tady máš nějaké příklady:
http://www.w3schools.com/css/default.aspPokud to budeš psát sám, tak na začátku použij na vyresetování nastavení ve všech prohlížečích tohle:
http://meyerweb.com/eric/tools/css/reset/
« Poslední změna: 29. Březen 2013 - 16:38:58 od FaraonX »

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #9 kdy: 29. Březen 2013 - 19:26:11 »
ja zase odporucam http://webtvorba.howto.cz/ aspon tu som sa naucil to, co som chcel, ked som nechapal o com ini hovoria

Offline Aurielle

• Redaktor Konaty
  • Otaku
« Odpověď #10 kdy: 29. Březen 2013 - 20:07:22 »
jj.. zrovna chrome mi dal nedávno pěkně zabrat.. z nějakého důvodu zachází s marginem poněkud jinak než všechny ostatní prohlížeče.. >_<

* { box-sizing: border-box; }ftw :D

Offline Hito

• Otaku
« Odpověď #11 kdy: 29. Březen 2013 - 20:51:02 »
Děkuji všem za rady, FaraonX mrknu na to a ještě jednou dík, snad se povede
kdyžtak se zeptám

Offline Hito

• Otaku
« Odpověď #12 kdy: 29. Březen 2013 - 21:37:22 »
Stal se takový problém, ořízl sem a Saber se přestala hýbat  :o co s tím

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #13 kdy: 29. Březen 2013 - 21:53:31 »
jj.. zrovna chrome mi dal nedávno pěkně zabrat.. z nějakého důvodu zachází s marginem poněkud jinak než všechny ostatní prohlížeče..

Že by zrovna chrome měl počítat margin po retroexplorerovsku? To se mi nezdá... A s pomalým odchodem IE6 do nebytí už optimalizace via svatou trojici (FF (+Chrome), IE, Opera) pomalu přestává být urgentní, tím spíš optimalizovat exkluzivně pro starý IE... Budiž zatracen na věky věkův a haleluja, že Microsoft vzdal snahu o vlastní standardy.

...

S trochou rozkoukání bych ti doporučil počíst si rovnou něco o redakčních systémech a porozhlédnout se po nějakých volně dostupných šablonách k nim. Ty si pak eventuálně krok po kroku upravit, klidně i metodou pokus - omyl. Jestli ty stránky mají být prakticky použitelné pro publikaci čehokoliv, rozhodně je schůdnější aktualizovat obsah přes nějaké publikační webové rozhraní a free CMS právě takovou prefabrikovanou možnost nabízí.
« Poslední změna: 29. Březen 2013 - 22:52:53 od Skogen »

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #14 kdy: 29. Březen 2013 - 21:55:17 »
Stal se takový problém, ořízl sem a Saber se přestala hýbat  :o co s tím

Nejspíš jsi z animovaného gifu udělal obyčejný  :) Animovaný gif se skládá ze série obrázků, musíš mít aplikaci, která to umí. Třeba Zoner Gif Animator