akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Maison Ikkoku  (Přečteno 4783 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline 5618NINgen

• Nováček
  • *
Maison Ikkoku
« kdy: 26. Duben 2015 - 16:00:15 »
Anime: Maison Ikkoku

Maison Ikkoku na mně opravdu silně zapůsobilo a jen upřímně doufám, že se zde nalézají další fanoušci série nebo i případní zájemci hledající informace. Tímto bych zde rád rozproudil debatu na jakékoliv téma týkajícího se této úžasné série.

Offline Tsubame

• Moderátor
  • Sledovač
  • Moderátorka Hádej
Re:Maison Ikkoku
« Odpověď #1 kdy: 26. Duben 2015 - 18:52:29 »
Musím se přidat. Tohle anime je jedno z nejfantastičtějších romantických anime, které jsem kdy viděla a doporučila bych ho ke shlédnutí úplně každému, kdo má romantická anime rád. :)

Offline 5618NINgen

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: 29. Duben 2015 - 19:53:27 »
Jj, bez nadsázky Maison Ikkoku je unikát a to nejen v rámci tvorby Rumiko Takahaši. O trojici hlavních postav by se toho dalo napsat stohy jak úžasně jsou napsaný. S trochou nadsázky, někdy mi připadaly opravdovější než leckterý reálný osoby. Možná je to tím, jak nás dnešní komunikační technologie ochuzují o komunikaci tváří v tvář. Dokonce tohle téma bylo aktuální i v době příběhu MI. Těžko si představit jak by se v takový situaci vyvíjel vztah hlavních postav nežít pod stejnou střechou tak jak tomu je v případě Ikkoku-kan. Ta "polo-rozpadlina" vlastně jen ukazuje na ten samý "problém" jak luxus a pohodlí zabíjí sentiment a romantiku plyn.
« Poslední změna: 21. Květen 2015 - 16:34:31 od 5618NINgen »

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #3 kdy: 29. Duben 2015 - 20:39:53 »
Tiez sa hlasim ako fanusik.. sice som to videl uz davnejsie, ale planujem si to urcite zopakovat (uz len kvoli filmom, ktore som zatial nevidel). Inak musim este vyzdvihnut anime Kimagure Orange Road, ktore je stylovo rovnake a tiez ma hodne chytilo.

Offline 5618NINgen

• Nováček
  • *
« Odpověď #4 kdy: 29. Duben 2015 - 23:46:42 »
To mi povídej, já mám silný nutkání si to pustit znova hned jak jsem to dokoukal což se mi snad ještě nestalo. Zatím odolávám snad jen proto, že jsem hned na to začal číst mangu a ani ta už mi na moc dlouho nevydrží. Mimochodem, ty filmy (asi) za moc nestojí. Viděl jsem jen Kanketsu-hen a nic moc. Fakt divná kresba (prej záměrně). No aspoň ukážou nevěstino kimono a z TV série vyškrtnutou bezvýznamnou postavu Nozomu Nikaido ze dvojky. O KOR taky uvažuju, ale momentálně mě víc láká AMG! manga nebo Yatsura a možná i Ranma když už jsou údajne tolik populární.

Mimochodem, zkoušel někdy titulky tady z Aki a jesti jo, jak jsou na tom?
« Poslední změna: 30. Duben 2015 - 00:04:43 od 5618NINgen »

Offline maggot4

• Moderátor
  • Starý kořen
  • ningen šikakku
« Odpověď #5 kdy: 30. Duben 2015 - 13:54:10 »
Mimochodem, zkoušel někdy titulky tady z Aki a jesti jo, jak jsou na tom?
Já jsem viděl s titulkama od Umino Gurio pár dílů Sailor Moon a radši jsem je smazal, protože to se fakt nedalo.
Jinak Urusei Jacura pro mě byla strašná nuda a dokoukat to bylo utrpení.
Zakladatel Sonzainai
Bývalý člen skupiny Delphi's Fansub

Offline 5618NINgen

• Nováček
  • *
« Odpověď #6 kdy: 03. Květen 2015 - 21:27:25 »
Aha dík za info, tak to UY prozatím odložím, a bez cz titulků se budu muset obejít, což je škoda. Víc mi vadí třeba ty v seriálu vynechaný scény z mangy. Hlavně ty dost významný ke konci jako:
V polovině 92. dílu mezi [spoiler]scénou kdy Godai poprvý řekne Kyoko že ji miluje a tou kdy se vrací do nočního klubu chybí část ve který skončili spolu v love hotelu, ale Godai pronásledován myšlenkou na jejího manžela nesoustřděn selhal.[/spoiler]
Pak na konci 93. symbolická scéna dvojice v obětí sledujíc padající sníh za oknem a pak zataženými závěsy nahradila tu čast [spoiler]kde se Godai a Kyoko spolu vyspí a ona mu pak prozradí že ho už miluje dlouhou dobu.[/spoiler] To není až tak překvapující, jen by ta návaznost působila plynuleji. Třeba věta Kyoko "mysli jen na mě" tak v manze dává větší smysl. Nejspíš daň za vysílání v TV. Kdyby existovala nějaká "kompletní" verze na jakymkoli digitálním nosiči nejspíš bych je i koupil.

btw: zajímavá diskuse (hlavně vlákna o postavách a vztazích) viz. odkaz:
Kód: [Vybrat]
http://perfectedition.yuku.com/forums/2/sort/replies/direction/DESC#.VV3V5_L7Lcv
« Poslední změna: 21. Květen 2015 - 16:31:14 od 5618NINgen »