akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Weiss/Schwarz – kartičky pro otaku  (Přečteno 2407 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Totoro

• Neaktivní moderátor
  • Sledovač
  • Sní androidi o elektrických ovečkách?
Weiss/Schwarz – kartičky pro otaku
« kdy: 21. Září 2013 - 12:46:53 »
Weiss/Schwarz – kartičky pro otaku
Weiss/Schwarz je sběratelská karetní hra, vytvořená japonskou firmou Bushiroad, podle známých anime. Každá jednotlivá sada je zaměřena na jeden oblíbený titul. Mezi kartami tak naleznete obrázky hrdinů třeba ze Sword Art Online, Fate/Stay Night, Andel Beats! nebo Shakukan no Shana.

Drtivá většina karet má japonský doprovodný text, ale protože Weiss/Schwarz začalo být nesmírně populární i za hranicemi japonska, začaly vznikat i anglické sady. Třeba právě jeden z posledních titulů – Sword Art Online.
Jak jsem napsal v úvodu, hra se řadí do kategorie „sběratelská“. U WS to platí dvojnásob. Japonské herní texty nedávají moc šancí na překlad svépomocí a většina hráčů/sběratelů se tak spíše soustředí na sběratelský aspekt hry. Inu, kdo by nechtěl mít albu třeba Asunu.
Karty tak sbíráte podobně, jako notoricky známé kartičky hokejistů. Jednotlivé sady mají poměrně limitovaný náklad a sehnat starší kousky může být i poměrně náročné. Sem tam dokonce můžete v boosteru (balíček několika náhodných karet – forma prodeje této hry) narazit na opravdovou raritu – kartičku v blýskavé úpravě, která je navíc podepsaná dabérem postavy, kterou reprezentuje!

Pokud byste si chtěli vyzkoušet i herní aspekt hry, existují hotové herní balíčky, kde naleznete i pravidla (anglicky). A protože hra má ve světě slušnou základnu fanoušků, vznikly i překlady japonských karet, které si lze stáhnout z internetu.

Weiss/Schwarz u nás v tuto chvíli příliš mnoho lidí nezná a ani se nikde oficiálně neprodává. Jeho propagace je tak mou soukromou aktivitou. Tento článek má za úkol na hru upozornit a získat další sběratele nebo hráče, aby se naše komunita postupně rozrůstala. Pokud vás proto zaujala možnost mít své oblíbené hrdiny doma i jinak než na obrazovkách či monitorech, navštivte FB skupinu - https://www.facebook.com/groups/133885353484619/ , kterou jsem založil a kde naleznete nejen všechny důležité a zajímavé informace ke hře, ale především další její příznivce, hráče a sběratele.  Pokud Facebook z nějakého důvodu nemáte, můžete napsat i na můj email: stefan.conka@seznam.cz
Těšíme se na vás!

Štefan „Raptor“ Čonka

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
Re:Weiss/Schwarz – kartičky pro otaku
« Odpověď #1 kdy: 21. Září 2013 - 20:53:44 »
Nechci se namočit do Weiss Schwarz, Vanguard a dalších trading card games od Bushiroadu - už tak tahle společnost útočí na moji peněženku - ale každopádně mě těší, že jsou u nás lidé, kteří se o to zajímají, a přeji vám hodně štěstí ve shánění nových lidí.

Ty fotky jsou vlastní sbírka? Jestli ano, tak gratuluju k Asuně.

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
« Odpověď #2 kdy: 22. Září 2013 - 09:57:12 »
Pokial niekto nemá miesto na figúrky tak toto môže byť vcelku postačujúca alternatíva ale ja by som to nebral. Určite by to v mňa naštartovalo obsesiu (:
Prosím už mi nedávajte karmu. NIJAKÚ
O o

Offline Raptorecek

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 23. Září 2013 - 11:19:44 »
matteas: Jak jsem napsal, není důvod tuhle hru hned začít hrát, počítám s tím, že to bude stejně spíše sběratelská záležitost. Asuna je člověka, co koupil celý booster box a měl ji tam.