akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Japonsko vs. Korea vs. Tchaj-wan  (Přečteno 4965 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
Japonsko vs. Korea vs. Tchaj-wan
« kdy: 08. Červenec 2012 - 21:49:26 »
Na jaké hrané seriály raději koukáte a proč? -> Japonské, korejské nebo tchajwanské? Anebo je vám to jedno a upřednostňujete podle jiného kritéria?

Já třeba osobně upřednostňuju japonské, protože studuju japonský jazyk a pokouším se mezi tou hromadou ne moc dobrých věcí najíst skvosty, protože vím, že je Japonsko má a že mě za mou vytrvalost odmění. ;-) Tím ovšem nezavrhuju korejské seriály nebo filmy, ale už na ně nekoukám tak moc. Tchajwanské jsem sledovala dřív, ale teď už na takové dlouhé věci není čas, ani chuť – samozřejmě dokážu udělat výjimku, pokud se mi zalíbí námět nebo mne k tomu přitáhne něco jiného (třeba Skip Beat!).
Co vy?

Offline Asarin

• Moderátor
  • Sledovač
Re:Japonsko vs. Korea vs. Tchaj-wan
« Odpověď #1 kdy: 13. Srpen 2012 - 14:29:44 »
Já mám naopak radši delší věci, protože mě většinou mrzí, když seriál rychle skončí a já bych nejradši další a další díly, jako je to u většiny japonských. Tchajwanské sou někdy zase až moc dlouhé, proto zatím upřednostňuju zlatou střední cestu a to korejské seriály :D. Ale  v podstatě skouknu téměř cokoliv, když se mi líbí žánr, shrnutí a herci (jo bohužel ti sou pro mě důležití :D ).

Offline MiyaKimHyun

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: 14. Srpen 2012 - 09:52:50 »
Já upřednostňuji korejské .. protože u filmů mě nejvíc zajímá vzhled herců .. ale taky jak dobře hrají :)(taky se učím jazyk :D ale korejskej ^^ ) Japonci se mi moc nelíbí a jejich náměty na doramy mě nebaví .. Na taiwanské doramy se někdy koukám .. zatím jsem ale viděla Love Buffet a Hana Kimi .. :D Vážně úžasné doramy.^^

Offline Dara

• Beware fujoshi
  • Moderátor
  • Sledovač
  • Překladatel Biši-fansubs
« Odpověď #3 kdy: 15. Srpen 2012 - 19:30:36 »
Já teda zatím koukala jen na japonské, teď pomalu přecházím i na korejské (ale předělávky zatím radši japonské) a další v pořadníku jsou Taiwanci, tam mi zatím vadí ten jazyk :-)

Co se korejců týče, tak mi přijde, že ta délka je spíš na škodu - mývají hodně zbytečných vycpávek

Offline VeliiQ

• Nováček
  • *
« Odpověď #4 kdy: 06. Září 2012 - 17:43:16 »
Tchaj-wanské dorama jsem ještě neviděla, ale jinak koukám jak na korejské tak na japonské. I když mám radši japonské, jelikož Japonsko je prostě moje :D Korea je fajn, je vidět, že u nich hodně záleží na pěkných hercích, Japonci mají podle mě spíš zajímavé, ale jak kdy. Spíš hlasuju pro japonské dorama :)

Offline Asarin

• Moderátor
  • Sledovač
« Odpověď #5 kdy: 06. Září 2012 - 19:34:12 »
Tchaj-wanské dorama jsem ještě neviděla...

Tak z Tchaj-wanských se mi asi nejvíc líbilo https://dorama.akihabara.cz/dorama/E-Mo-Zai-Shen-Bian-2005, což můžu vřele doporučit, kdyby jsi s nima chtěla začít a jsem celkem zvědavá na jejich remake Playful kiss https://dorama.akihabara.cz/dorama/O-Tso-Chu-Chih-Wen-E-Zuo-Ju-Zhi-Wen-2005 :D Viděl jste to někdo? Je to lepší nebo horší než japonská či korejská verze?

Offline VeliiQ

• Nováček
  • *
« Odpověď #6 kdy: 06. Září 2012 - 19:37:40 »
Asarin, děkuju, na to Devil beside you kouknu ^^

Offline Andysek

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 07. Září 2012 - 19:00:48 »
Já mam nejradši japonské  :) ale dívám se i na korejské-tam mě nejvíc zaujmou herci  :D a u taiwanských znám jenom devil beside you a ještě jsem viděla jeden díl why why love- stejný herci  ;)... ale vyhrávají japonsko  :D

Offline triana

• Nováček
  • *
  • neúnavný nadšenec ázijskej kinematografie
« Odpověď #8 kdy: 28. Duben 2013 - 14:29:50 »
Zdá sa, že tu musím trochu vyzdvihnúť Kóreu :)
Taiwanské seriály sú fajn, keď nie sú zo školského prostredia. S tými som nemala dobré skúsenosti. Tiež mi vadí ich dĺžka, ale ak je dobre spracovaný, aj to sa dá prehltnúť. Japonské mi prídu buď príliš strelené alebo veľmi nudné. Také nejaké, nemastné-neslané. Ako plus u nich hodnotím dĺžku. Cirka 11 častí, to je na seriál tak akurát, aby sa človek pri doratone neprehrial. No a na záver to najlepšie. Korejci sú u mňa jednoznačne na 1. stupni víťazov. Nejde ani tak o spracovanie ako o ich herecké výkony. Pozriem na Korejca a viem presne čo cíti. Úžasné. (Pravda, nájdu sa aj výnimky, ale radšej nebudem menovať, lebo by ma ich fanúšičky asi ukameňovali).
"A prasiatko dolietalo."

Offline Sisa

• Nováček
  • *
« Odpověď #9 kdy: 28. Srpen 2013 - 22:33:17 »
Začínala som kórejskými doramami, takže som ich dlho považovala za bezpochyby najlepšie z tejto trojky (bez toho aby som si pozrela aj dačo z Japonska či Tchaj-wanu). Kórejci sú predovšetkým pekní, takže som nemala chuť pozerať sa na tie japonské ksichty  ::)  ale akonáhle som objavila Yamashita Tomohisa-u skúsila som s ním jeden seriál a potom ďalší a ďalší. Dnes je pre mňa už dôležitejší príbeh než herci a tým pádom majú u mňa Kórejci čím ďalej neistejšie prvé miesto a začínam uprednostňovať Japoncov (je to zvláštne ale začali sa mi páčiť aj tie ich ksichty...)  :D A čo sa týka jazyka, mojim ušiam sa viac páči japončina (pri prvom počutí japončiny mi hneď napadlo, že to znie tak trochu ako spev).  ;D A Tchaj-wan... no tam ma zatiaľ zabíja ten jazyk (znie mi to príšerne), ale už sa pomaly odhodlávam na svoj prvý tchaj-wanský seriál...