akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Co všechno se počítá do dorama?  (Přečteno 5473 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Orochimi

• Nováček
  • *
Co všechno se počítá do dorama?
« kdy: 24. Leden 2013 - 16:14:33 »
Ahoj, mám dotaz, který mi vrtá hlavou. Co všechno se počítá do doramy? Všimla jsem si, že na Dorama Akihabara jsou Jihokorejské, Japonské, Čínské, některé i Vietnamské a Taiwanské. Na wikipedii je však napsáno, že dorama jsou jen japonské. Proč dorama nejsou třeba i severokorejské?  Tak se ptám, jak to prosím je? ;D

Offline Sisi de Lamo

• Nováček
  • *
Re:Co všechno se počítá do dorama?
« Odpověď #1 kdy: 24. Leden 2013 - 16:33:36 »
Mě by asi ani moc propagandistická dorama nebavila, pokud se tomu dorama dá říkat, nedokážu si nějaký seroš ze severu moc představit.

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
« Odpověď #2 kdy: 24. Leden 2013 - 16:41:34 »
Tak je pravda, že dorama se převážně používá v Japonsku pro označení seriálů. Ale časem se rozšířilo pro označení všech asijských seriálů (zřejmě díky anglickému slovíčku drama, ze kterého vzešlo), ovšem je pravdou, že poslední dobou se od toho upouští. Takže primárně má být "dorama" používáno jen pro japonské seriály. Každopádně co se týká názvu dorama.akihabara.cz, tak tu najdeš všechny možný asijský věci (samozřejmě převážně japonské a korejské, v závěsu s díly, kde se mluví čínsky). V prvé řadě to bylo zaměřené jen na japonské seriály, postupně se rozšířilo jak o seriály z jiných dálnovýchodních zemí, tak i o filmy (což jsem si všimla někteří také nazývají doramou, i když je to obyčejný film), proto asi název není odpovídající, ale měnit se nebude. :-)

Offline Jigvell

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 30. Září 2013 - 04:01:28 »
Patří sem i Děrsu Uzala? Natočil to sice Akira Kurosawa, ale film se odehrává v Sovětském svazu s ruskými herci a v ruském jazyce.

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #4 kdy: 30. Září 2013 - 06:27:40 »
Ahoj, mám dotaz, který mi vrtá hlavou. Co všechno se počítá do doramy? Všimla jsem si, že na Dorama Akihabara jsou Jihokorejské, Japonské, Čínské, některé i Vietnamské a Taiwanské. Na wikipedii je však napsáno, že dorama jsou jen japonské. Proč dorama nejsou třeba i severokorejské?  Tak se ptám, jak to prosím je? ;D

Severokorejské dorama neexistuje protože Kim Čong-un nebyl spokojen s výběrem herců kteří by ho v něm měli hrát.  ;D

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #5 kdy: 30. Září 2013 - 19:20:41 »
Patří sem i Děrsu Uzala? Natočil to sice Akira Kurosawa, ale film se odehrává v Sovětském svazu s ruskými herci a v ruském jazyce.

Není to dorama, je to film. To je celé kouzlo.  ;)

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #6 kdy: 30. Září 2013 - 19:34:52 »
Dorama musí být natočené v japonsku, s japonci a v japonštině(nebo těch v ostatních asijských zemích, atd.) cokoliv jiného je pouze film.

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #7 kdy: 30. Září 2013 - 20:07:06 »
Dorama je japonské označení pro hraný seriál. Takže to znamená seriál. A je jedno, kde se natočil. Mimo Japonsko to zdomácnělo jako označení pro japonský seriál.

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #8 kdy: 30. Září 2013 - 21:35:43 »
já jsem komentoval ten ruský film, národnost režiséra není dostateční důvod aby to bylo označeno jako dorama.

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #9 kdy: 30. Září 2013 - 21:44:03 »
A já komentuju to, že je to film, proto to není dorama, a že je úplně jedno, kde se to točilo, kdo v tom hrál a jestli byla vidět prsa.

Offline Jigvell

• Nováček
  • *
« Odpověď #10 kdy: 30. Září 2013 - 22:50:33 »
Není to dorama, je to film. To je celé kouzlo.  ;)
Ok, jenom jsem se radši zeptal. Zatím jsem žádný seriál neviděl, takže slovo dorama beru jako všechno hrané, co se natočilo v Asii.

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #11 kdy: 01. Říjen 2013 - 07:51:01 »
A já komentuju to, že je to film, proto to není dorama, a že je úplně jedno, kde se to točilo, kdo v tom hrál a jestli byla vidět prsa.

Jestli chceš vidět prsa tak doporučuji zrcadlo.

Offline Tessai

• Nováček
  • *
« Odpověď #12 kdy: 01. Říjen 2013 - 08:59:35 »
(což jsem si všimla někteří také nazývají doramou, i když je to obyčejný film)
Tohle je vazne divny. V zahranicnich komunitach do toho hazi max korejske serose (i kdyz i ty znaci spise jako K-Dorama), ale filmy ne. Tady neni zbyti, jelikoz uz opravdu dlouho se tu veskera hrana asijska tvorba resi v sekcich dorama. Pochopil jsem, ze to je zde tak zabehle. A ze moderator se nemusi starat o kupu podsekci (live-action atd.).