Akihabara.cz

Autor Téma: FanFiction/Psaní  (Přečteno 2697 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Sirnis

• Nováček
  • *
FanFiction/Psaní
« kdy: 18. Září 2013 - 20:56:46 »
Před nedávnem jsem dostal takového brouka do hlavy a nemůžu ho nějak z ní dostat...

Určitě se najde nejeden člověk, co se věnuje psaní a případně si píše příběh z nějakého anime, které ho zaujalo a i po shlédnutí posledního dílu chtěl pokračovat anebo upravit si příběh tak, jak by se mu líbil víc. Dříve byla jeden čas na AnimeTýmu (než skončil) sekce FanFiction, sám jsem měl tu čest ji nějakou dobu spravovat, ale i když je spousta literárních serverů, stránek s tématikou anime/manga, tak je nějaký český/slovenský server, co by byl zaměřený výhradně na tuto tvorbu?

A druhá otázka: stojí vůbec někdo o takové povídky, že by uvítal, kdyby byly pohromadě na jedné stránce? Fantasy a sci-fi tématika je často zobrazena v anime/manze a osobně u některých japonských děl musím smeknout, s jakým nápadem příjdou. A jelikož díla ze země vycházejícího slunce k nám pronikají víc a nejsou to jen věci typu pokémon, bayblade a já nevim jaké ještě pro nejmenší, tak si myslím, že v tomhle směru je dost velký prostor v budoucnu...

Co si o tom myslíte vy?

Offline Katrinka

• Nováček
  • *
Re:FanFiction/Psaní
« Odpověď #1 kdy: 18. Září 2013 - 21:15:43 »
Už nějakou dobu o tom také uvažuji, už kvůli tomu, že sama fanfikce píšu. Před pár dny jsem náhodou začala zkoušet tento nápad realizovat, ale kvůli zápřahu ve škole (1. ročník střední školy) je to trochu umírající a jediné, co jsem zatím zvládla, bylo založit web a dát tam redakční systém.  :-X

Offline Sirnis

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: 18. Září 2013 - 21:27:52 »
Už nějakou dobu o tom také uvažuji, už kvůli tomu, že sama fanfikce píšu. Před pár dny jsem náhodou začala zkoušet tento nápad realizovat, ale kvůli zápřahu ve škole (1. ročník střední školy) je to trochu umírající a jediné, co jsem zatím zvládla, bylo založit web a dát tam redakční systém.  :-X

Právě já o tom uvažuji tak, že pokud by něco takového se zakládalo, tak to není práce o jednom člověku. Když jsem měl tu sekci FanFiction na Animetýmu na starosti, tak časem kvůli různým jiným věcem jsem se tomu nemohl plně věnovat... jeden člověk to vše nemůže zvládat. Zvláště pokud by začínal web od začátku. Prvně by se musela najít určitá skupina lidí, co by buď zvládali html anebo pak fungovali jako správci, případně komentátoři.

Jsem přesvědčen, že každý, kdo by se sám chtěl zdokonalovat, by uvítal, pokud by na webu byly i věci o psaní anebo se rozebíraly jednotlivé problémy při něm. Jako na klasickém literárním webu, ale tento by byl zaměřený čistě na inspiraci od anime/mangy.

I když pořád by to bylo o tom, co by se chtělo založit...

Offline Sm0ker

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 19. Září 2013 - 00:21:33 »

Offline Sirnis

• Nováček
  • *
« Odpověď #4 kdy: 19. Září 2013 - 05:19:02 »
http://tenrai.cz/index.php

Tak přece jenom někdo udělal stránku... a podle prvotního zkoumání musím uznat, že to je promyšlené.

Offline Sirnis

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 19. Září 2013 - 15:42:54 »
Tenrai.cz existuje už několik let. Hold se asi spoléhali na to, že lidé využívají Google.

Je to možný. Nebo otázka je, jaké mají parametry pro vyhledávání v prohlížeči.

Offline Sm0ker

• Nováček
  • *
« Odpověď #6 kdy: 19. Září 2013 - 19:52:40 »
Já to našel i přes seznam. (Byl jsem mladý a potřeboval jsem peníze :( )

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
« Odpověď #7 kdy: 22. Září 2013 - 10:27:49 »
Ja tu hodím taký dotaz: píše fanfic niekto z vás? Ja radšej nič nepíšem lebo som presvedčený že by to dopadlo katastrofálne a aj tak by to nikto nečítal. A priznám sa že ani ja nečítam fanfic. Vlastne nechápem prečo sa to tu vôbec pýtam :)
Prosím už mi nedávajte karmu. NIJAKÚ
O o

Offline Sirnis

• Nováček
  • *
« Odpověď #8 kdy: 22. Září 2013 - 20:16:56 »
Ja tu hodím taký dotaz: píše fanfic niekto z vás? Ja radšej nič nepíšem lebo som presvedčený že by to dopadlo katastrofálne a aj tak by to nikto nečítal. A priznám sa že ani ja nečítam fanfic. Vlastne nechápem prečo sa to tu vôbec pýtam :)

Tak já bych se taky bál napsat něco ze světa One Piece a podobných, i když z nich vím dle mého hodně, proto píšu svou vlastní tvorbu...
Ale jde o inspiraci, já si třeba díky anime vzal do hlavy ty souboje a pokouším se je převést do textové podoby, zda to jde nebo ne, to posoudí až jiní:

Arkill hledal vhodné místo pro boj, až nakonec stanul na střeše jednoho z mrakodrapů. Uvolnil větší část moci a přilákal tak na sebe pozornost všech Frankových podřízených. Zakrátko k němu mířila početná skupina Démonů.
„Tak se mi to líbí,“ řekl z vesela a připravil se: „Černé meče!“
Oko hurikánu!“ Pekelný rytíř jediným útokem vyřídil polovinu Frankových mužů, kteří se na něho vrhli. Druhá polovina znejistěla a doufala, že jejich pán i jim nedá stejný příkaz.
‚Sakra!‘ zaklel v duchu Fetisův syn. „Najděte jeho pána,“ poručil a sám se postavil Arkillovi. Ten se jen začal hloupě rozhlížet kolem sebe. „Co to děláš?!“ zakřičel na něho Frank.
„Dívám se, kde se ukrývá nějaká skupina tvých poddaných. Znám tvého otce a ten nikdy nebojoval čestně jeden na jednoho,“ opáčil Pekelný rytíř věcně a připravil se na Frankovu odezvu.
Frank zasypal Arkilla přívalem Ohnivých koulí, které všechny do jedné rozpůlila ebenová ostří. Potom se z hluboka nadechl: „Plamenomet!“ ale na to využil jeho protivník ohnivého mraku jako kamufláže, posílil tělo a napadl ho z boku.
‚Takhle plýtvat zbytečně síli. Proč se vždycky necháš takhle okatě vyprovokovat,‘ řekl si pozorovatel schovaný na střeše vedlejšího mrakodrapu.
Ohnivý meč!“ na poslední chvíli zablokoval Frank dvojici čepelí, které se mu pokusily oddělit hlavu od těla.
Arkill se usmál. Oba své meče měl překřížené a jejich čepele vytvářely písmeno V: „Větrné ostří!
Frank přidal moc do svého Ohnivého meče, aby útok vydržel, zatímco ho větrná čepel odtlačovala od Pekelného rytíře. Ten teď mohl na něho zaútočit zezadu, ale neudělal to.
„Chytrý tah,“ prohodil Arkill, meč v levé ruce zabodl do střechy, mírně se o něj opřel, a druhý si líně naplocho položil na rameno. „Těším se, co mi ještě předvedeš.“
Frank kroužil okolo Pekelného rytíře, který jen stál nehnutě a čekal. Právě spolu vedli psychologický boj. První krok mohl rozhodnout o vítězi, ale také o poraženém.
Ohnivá koule!“ zaútočil jako první Frank.
Arkill mečem na rameni přesekl Ohnivou kouli a na levačku přivolal rukavici: „Částečná zbroj!“ Ukazováčkem pak několikrát obkroužil kolem rukojeti meč, ale nechal zbraň dál zabodnutou ve střeše. Místo toho posílil tělo a vyrazil na Franka. Když se jejich meče zkřížily, ohnal se po něm levačkou.
„Ohnivé kování!“ štítem z plamenů zablokoval úder Pekelného rytíře, ale pořád Frank nebyl z nejhoršího venku.
Zemětřas!“ sice Arkillův útok bez nápřahu neměl svou plnou sílu, pořád dokázal rozbít štít z plamenů a i s posíleným tělem rozdrtit kosti ve Frankově ruce. „Zdá se, že jsem právě vyhrál,“ řekl Pekelný rytíř se zlověstným úsměvem.
Frank potřeboval jen trochu času, aby Fénixovo znovuzrození mu vyléčilo ruku. Posílil tělo na maximum a vší silou se od Pekelného rytíře odstrčil. Přímo k jeho druhému meči.
Na tohle Arkill přesně čekal: „Vlasec!“ a zhmotnila se struna vedoucí z konečku ukazováčku na rukavici k rukojeti druhého meče. Tu sevřel v ruce a jediným zatáhnutím vysvobodil zbraň ze střechy. Ta se roztočila, nabrala rotaci a zabodla se Frankovi do zad. „Já ti to říkal.“ Potom Pekelný rytíř znovu zatáhl za vlasec, vysvobodil zbraň z těla protivníka a skočila mu přímo do ruky.
Frank ještě žil, ale silně krvácel. Fénixovým znovuzrozením by se zcela vyléčil, ale pochyboval, že by mu Arkill dal nějaký čas. Jak řekl, vyhrál a na poraženého čekala jen jediná věc. Smrt.
Pozorovatel z druhého mrakodrapu uvolnil svou moc: „Vyvolání!
Arkill došel poraženému, chystal se zasadit mu poslední ránu, když ho zasáhl Blesk a odhodil na druhý konec střechy. „Sakra, další problémy,“ zanadával si, nechal zmizet rukavici, meče a s posíleným tělem skočil ze střechy a utíkal před trojicí nových útočníků.
Frank nepoznával nově příchozí, kteří ho ignorovali a zaměřili se pouze na Pekelného rytíře. Až když jejich pán přišel úlevně zavolal: „Bratře!“ na jediného ze sourozenců, kterému aspoň trochu důvěřoval.
Zachránce přistoupil k Frankovi. Ten sbíral síly, aby použil Fénixovo znovuzrození, ale k tomu se nedostak. Zachránci se v pravé ruce zhmotnila bělostna karta.
„Co to děláš? Bratře! Bratře!!“ křičel Frank, jak se k němu karta blížila, ale sourozenec nepřestal.
Scott podržel kartu těsně u bratra: „Odchycení!“ Frankovo tělo se rozplynulo a byl vtažen do karty. „Využívám situace, bratře,“ promluvil na kartu, kde se objevila přesná podobizna Fetisova syna. Potom se Scott obrátil ke trojici Odchycených Démonů, kterými zahnal Pekelného rytíře a vytáhl z kapsy tři karty s podobiznou : „Návrat!“ a své nedobrovolné služebníky, které předtím porazil, vrátil do karet.

- možná to vypadá zvláštně, ale nechci při každém souboji popisovat přesně to, co se stane, jde mi o ten moment ve One Piece, kdy pravidelný divák/čtenář dílo sleduje od začátku, takže moment, kdy se útok poprvé objevil a byl u něho popis toho, co se děje, si pamatuje